Gönderen Konu: HYUNDAI ELANTRA  (Okunma sayısı 11777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ynt: HYUNDAI ELANTRA
« Yanıtla #20 : Aralık 03, 2011, 15:14:44 »
Hyundai nedense hep insanların gözünde kore arabası degil mi diye klamış.Fakat bu olguuy oluşturan şeyler var .Mesela bizim şirketin 2010 model accent  era sı var sıfır alındı .Araç henüz 60 binde ve şimdiden her yerinden ses geliyor.onuda bırakın fren merkezinde sorun var durduk yere ani frenleme yapıyor araç.Ve sorunu bulabilen çıkmadı  rolan sorunu var kafasına göre bazen normal bazen de 2000d devirde çalışıyor araba .Şimdi daha 60 bindeki bir araç bunları yaparsa bz nasıl bu markaya güvenip alalım.Toyota her yönüyle kendini kanıtlamış bir araçtır .Saglamlık adı Sorunsuzluk soy adı olum bir araç.
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
Ynt: HYUNDAİ ELANTRA
« Yanıtla #21 : Aralık 03, 2011, 20:01:19 »
işte birde abi alt tarafı hyundai yaaa fikrini kafamızdan silebilseler.
Dış olsada içini beceremiyorlar be abii
Öyle diyorsunuzda yeni Astra dan çok da farklı değil açıkçası iç kısmı.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A+
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Aralık 03, 2011, 20:29:14 »
valla elentra tek kelimeyle müthiş bir araba , görünümü resmen  ferrariye benziyor .cvt şanzıman ,scooter motosikletlerde yıllardır sorunsuz bir şekilde kullanılan bir aktarma çeşidi .motoru güçlü ve lpg takılabiliyor ,cvt şanzıman zaten sorunsuz çalışıyor ,şekli  müthiş ,fiyatıda piyasaya göre normal, bence alınabilecek bir araba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2023 Toyota Corolla 1.5 Dream Xpack MDS
  • Kilometre: 3900
  • Model Yılı: '23
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Aralık 05, 2011, 11:02:53 »
İç kısmı sizce Astraya benziyor olabilir ben pek benzetemedim ama elantranın testi için hyundai bayisine gittiğimde aracın içine oturdum ve aracın malzeme kalitesi sıfır değil sıfırın dahi altında.Sanki dokunduğunuz yer elinizde kalacak hissi veriyor. Her yer Plastik.. Sonuçta her araçta plastik var ama hyundai marka araçlarda daha çok hissediliyor.. İçine oturduğunda o kalitesizliği hissetiiğimde ''Toyotam sana kurban olayım.İyikide seni almışım'' dediğimi unutamam.. :) Hyundai Verilecek parayı kesinlikle haketmeyen araçlar yapıyor hala.. Araçların tiplerine denecek bir şey yok ama malesef iç kalite çok düşük ..
|34 CRK 881| 2023 COROLLA 1.5 Dream X-PACK

!!! TRAFİK KURALLARINA UYALIM,UYMAYANLARI UYARALIM !!!
 İÇİNİZDEKİ TRAFİK CANAVARINI DURDURUN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Aralık 05, 2011, 11:08:12 »
   Yeni Astra'nın iç plastik malzeme kalitesi yüksek seviyede.10 üzerinden Astra 7,Elantra 4 alır diyebilirim
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Aralık 05, 2011, 11:13:08 »
   Yeni Astra'nın iç plastik malzeme kalitesi yüksek seviyede.10 üzerinden Astra 7,Elantra 4 alır diyebilirim
+1000

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Aralık 05, 2011, 18:31:11 »
İç kısmı sizce Astraya benziyor olabilir ben pek benzetemedim ama elantranın testi için hyundai bayisine gittiğimde aracın içine oturdum ve aracın malzeme kalitesi sıfır değil sıfırın dahi altında.Sanki dokunduğunuz yer elinizde kalacak hissi veriyor. Her yer Plastik.. Sonuçta her araçta plastik var ama hyundai marka araçlarda daha çok hissediliyor.. İçine oturduğunda o kalitesizliği hissetiiğimde ''Toyotam sana kurban olayım.İyikide seni almışım'' dediğimi unutamam.. :) Hyundai Verilecek parayı kesinlikle haketmeyen araçlar yapıyor hala.. Araçların tiplerine denecek bir şey yok ama malesef iç kalite çok düşük ..

benim ilerde almayı planladığım markalardan biriydi abi yaaa.. hele burda birsürü millet övgüler yağdırdı.. neler dediler hyundaiden için :D... lakin böyle yorumlar şaşırttı.. peki konu ile alakası yok ama yeni focusu test eden oldu mu :D
94' reno broadway :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Aralık 05, 2011, 18:50:41 »
benim ilerde almayı planladığım markalardan biriydi abi yaaa.. hele burda birsürü millet övgüler yağdırdı.. neler dediler hyundaiden için :D... lakin böyle yorumlar şaşırttı.. peki konu ile alakası yok ama yeni focusu test eden oldu mu :D
   Henüz test edemedim.Soru nedir Emrah?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Aralık 05, 2011, 18:52:55 »
   Henüz test edemedim.Soru nedir Emrah?

diğerleri pek değil de yeni ford focusun tipi ve özelllikleri çok hoşuma gidiyor ama oda elantra gibi boyalı kadın(halk arasında avrat :)) tarzı bişe midir acaba diye ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Aralık 05, 2011, 18:55:52 »
   Focus'un iç malzemeleri iyi.Ama ön göğsü yapı itibariyle biraz dar gibi duruyor.Toyota otomobilleri gibi ferah bir iç yapıya sahip değil.Bu da bu tarz bir göğüse alışkın olmamamızdan kaynaklanıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 44 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Aralık 05, 2011, 19:23:25 »
   Focus'un iç malzemeleri iyi.Ama ön göğsü yapı itibariyle biraz dar gibi duruyor.Toyota otomobilleri gibi ferah bir iç yapıya sahip değil.Bu da bu tarz bir göğüse alışkın olmamamızdan kaynaklanıyor.

hımm kaliteli olduktan sonra çokta önemli değil alışılır o zaman :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Aralık 06, 2011, 08:57:56 »
Yeni focus gerçekten övgüyü hakeden bir araç.. Tek eksisi dizel otomatik şanzımanı artık üretmiyorlar.. Araştırmalarıma göre şikayetçi olan çok kişi vardı bir önceki kasada.. Sanırım yeni bir şanzıman geliştirene kadar veya şimdi üretilen Powershift şanzımana adapte edilene kadar dizel focus alamayacak focus tutkunları.. Ne diyim klasik focusun iç yapısıda çok şık. Astradan arta kalır yanı yok şahsen.. Başka bir konu açılırsa Focus hakkındaki fikirlerimizi orada paylaşırız. Bıurda hyundai konusunu fazla dağıtmayalım diye düşünüyorum affınıza sığınarak :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TRAFİĞE SAYGI = İNSANA SAYGI
    • www.mildan.net
  • 45 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Aralık 06, 2011, 10:25:05 »
Elantra alınabilir bir araç ama dizeli yok maalesef. Reklamlarında düşük yakıt tüketimi diyerek 5,6 lt gösteriyorlar ama o verdikleri değer Şehirlerarası yolda, şehiriçi değeri 9,5 bundan hiç bahsetmiyorlar bu 10 lt altına da düşmez, biraz milleti kandırıyorlar. 5.6 dizel araçlarda bile zor şehir içinde.

Focusta güzel araç, içi biraz fiestayı andırsada güzel olmuş. Ama bagaj çok küçük, tampon ile aynı hizada yükleme alanı var derinlik sıfır ve 277 Lt bagaj hacmi var. Bagajdan dolayı focusun üstünde durmadım fazla. Sedan focusta bile 377 lt bagaj var. Eski kasa focus HB bagajı bile yeni sedan focusun bagajından büyük yanılmıyorsam 385 lt bagajı vardı HB focusların. 
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '14
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Haziran 05, 2012, 11:50:33 »
Elantra alınabilir bir araç ama dizeli yok maalesef. Reklamlarında düşük yakıt tüketimi diyerek 5,6 lt gösteriyorlar ama o verdikleri değer Şehirlerarası yolda, şehiriçi değeri 9,5 bundan hiç bahsetmiyorlar bu 10 lt altına da düşmez, biraz milleti kandırıyorlar. 5.6 dizel araçlarda bile zor şehir içinde.

Focusta güzel araç, içi biraz fiestayı andırsada güzel olmuş. Ama bagaj çok küçük, tampon ile aynı hizada yükleme alanı var derinlik sıfır ve 277 Lt bagaj hacmi var. Bagajdan dolayı focusun üstünde durmadım fazla. Sedan focusta bile 377 lt bagaj var. Eski kasa focus HB bagajı bile yeni sedan focusun bagajından büyük yanılmıyorsam 385 lt bagajı vardı HB focusların. 

konu eski lakin gözüme takıldı.
2011 focus sedan ile uzun yol yaptım.Sesli kontrol göstergeler düğmeler şunlar bunlar herşeyi 10 numara lakin araç beni sıktı.Hareket alanı bırakmamışlar gösterge paneli vs üstüme üstüme gelmeye başladı belli kilometreden sonra.Bagaj hacmi de küçük sayılır 60 küsür bin TL veripte alınırmı tamamen zevk meselesi
Herşeyi bilmene Gerek Yok. Haddini Bil yeter !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Haziran 05, 2012, 14:37:30 »
konu eski lakin gözüme takıldı.
2011 focus sedan ile uzun yol yaptım.Sesli kontrol göstergeler düğmeler şunlar bunlar herşeyi 10 numara lakin araç beni sıktı.Hareket alanı bırakmamışlar gösterge paneli vs üstüme üstüme gelmeye başladı belli kilometreden sonra.Bagaj hacmi de küçük sayılır 60 küsür bin TL veripte alınırmı tamamen zevk meselesi 
   Yukarıda da belirttiğim gibi,on göğsünü uzun yapmışlar ve bu nedenle sıkıcı duruyor :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yaratılanı sev! Yaratandan ötürü.
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 1400
  • Model Yılı: '14
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Temmuz 20, 2012, 10:10:27 »
Merhabalar.
Hyundai Elantra yı test ettim. Dış kasa güzel ama üst segment olmasına rağmen orta segment havası veriyor. Accent i söylmeme bile geerek yok. Teneke gibi. Modern spring.
Hyundai ler çok sık kasa değiştiriyor olmasıda ileride parça problemi doğurur diye düşünüyorum. Bir araç bence en az 4 sene üretilmeli. Hükümet gibi olmalı.  Üretici fabrika ve servisler bile 10 sene sonra bu hangi versiyon arabamızdı diyip kataloğa bakacaklar.

Makine Öğretmeniyim. Mekanikten anladığım için alt takımlar ve tekerlek bağlantılarınıda inceledeim (Hyundai Accent) bisiklet demiri gibiydi.
Almadan önce iyi inceleyin derim. Cafcaflı görüntü bence çok da önemli değil.

Selamlar ve Saygılar.
Mekanikci
Mekanikci