Gönderen Konu: 2002 Kedi göz Corolla Kaset çaların sökülmesi  (Okunma sayısı 13230 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Free Life..., ;-))
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 2002 Kedi göz Corolla Kaset çaların sökülmesi
« Yanıtla #20 : Kasım 22, 2011, 00:26:49 »
Bu arada faydalı bir paylaşım olmuş.
Herkesin parmaklarına sağlık...,
Toyota Corolla 1.3 Terra AT/AC
^^>> T.O.S.U.N.U.M <<^^

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 22, 2011, 00:26:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '00
« Yanıtla #21 : Ocak 21, 2012, 04:34:29 »
Ya ben biraz fanteziye kaçıp canım sıkıldığı için sökmüştüm tozunu aldım üfledim taktım yerine :)

Çok basit bir uygulama..

1) Fan ayar düğmesi sıcaklık vs düğemeleri yerinden çıkartıp o 2 adet bulunan vidaları sökeceksiniz..
2)Vites körüğü ve topuzu çıkartıp deneseniz daha kolay olduğunu göreceksiniz ama tabi siz bilirsiniz vites 4 veya R'ye atmanız yeterli..
3)İçeri ve dışarı hava sirikülasyonu butonunun önündeki gri tutmak için konulan şeyi sökeceksiniz vidaların yanına koyun..
4)Kırmamaya özen gösterip paneli çıkartıcaksınız biraz zorlar ama halledersiniz..
5)Klima ve arka cam rezistansı'nın düğmelerinin arkasındaki kabloları sökersini bununla birlikte küllükteki ışık ve çakmaklığa giden kabloları sökün.. (Burayı açmadan önce küllükte ışıklandırma olduğunu bilmiyordum :lol: )
6)Panelin bütün bağlantılardan kurtardıktan sonra kenara koyun ve karşınıza kaset çalar ve boş kutu gelicek sağda ve solda ya 2 yada4 tane vidası var tam hatırlayamıyorum onları sökün ve kaset çaları kutu birbirine bitişiktir çektiğinizde geliceklerdir..
7)Bir metal parçaya bağlıdır bunlar bunlarda birbirine vida ile bağlıdır onları ayırın kutuyu çıkartıp cd çalarınızı takın arkasındaki bağlantıları tamamlayın ve bu yazdığım şeyleri atlamadan tersten ilerleyip yerine takın :)

Kolay gelsin hayırlı olsun bu arada :)
dediklerinizi aynen uyguladım ve teybi bağladım. yardımların için teşekkürler
2000 COROLLA SOL SPC AC -2008 KYMCO ACTİVE-ENFES DONDURMA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ocak 21, 2012, 13:23:44 »
dediklerinizi aynen uyguladım ve teybi bağladım. yardımların için teşekkürler

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

:alkis: :P
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)