Gönderen Konu: 2002 Kedi göz Corolla Kaset çaların sökülmesi  (Okunma sayısı 13271 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
2002 Kedi göz Corolla Kaset çaların sökülmesi
« : Kasım 05, 2011, 23:46:10 »
s.a arkdaşlar 2002 kedi göz korollam var. kaset çaları çıkarıp yerine mp3 teyp takıcam. ama orjinal teybini sökerken zarar veririm diye endişeleniyom. bu konu hakkında bilgisi olan varsa lfen yardımcı olsun. tşklr. . .

Toyota Club Türkiye

2002 Kedi göz Corolla Kaset çaların sökülmesi
« : Kasım 05, 2011, 23:46:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ben Kızımın Toyota Gibi Babasıyım :)
  • Kan Grubu: A+
Ynt: 2002 Kedi göz Corolla Kaset çaların sökülmesi
« Yanıtla #1 : Kasım 05, 2011, 23:58:34 »
aracınız benim araçtansa yardımcı olabilirim :)
2001 COROLLA 1.4 VVT-I (BRC LPG)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2011, 00:08:36 »
arabam 2002 korolla 1.6 terra vvt.i motor. bmw göz geçiyor. kaset çalarını sökmem lazım  tırnaklarını kırarım diye çekiniyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #3 : Kasım 06, 2011, 00:13:36 »
youtube da arama yapın nasıl söküleceğini gösteren videolar bulabilirsiniz. Ben citroen'in clarion'u için bulmuştum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Kasım 06, 2011, 00:18:10 »
bi bakim tşklr.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #5 : Kasım 06, 2011, 23:58:04 »
önce teybin alt kısmındaki havalandırma bölümünü tırnaklarından çıkartarak sökeceksiniz. daha sonra söktüğünüz yerde 2 tane vida tutuyor üst bölümü. o 2 vidayı söktükten sonra teybin olduğu üst parça komple çıkıyor. takıldığınız yer olursa tekrar anlatabilirim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 07, 2011, 00:11:17 »
aşağıdaki linkde istenilen modelin fotolu anlatımı mevcut  umarım yardımcı olur...

http://www.fitaudio.com/index.php?CategoryID=12

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #7 : Kasım 07, 2011, 14:51:45 »
aşağıdaki linkde istenilen modelin fotolu anlatımı mevcut  umarım yardımcı olur...

http://www.fitaudio.com/index.php?CategoryID=12

işte yukarıda bunu anlatmak istemiştim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Kasım 07, 2011, 22:08:12 »
bülent kardeşim bana gönderdiğin o teyp çıkarma videolarına daha önce baktım ben... benim aracımın aynısından olan konsollu vidyo yok orda. haaa şu var dediğin gibi havalandırma yada havalndırmaya ait çevirmeli düğmeleri çektiğimizde altdan vidalar çıkıyor. ordan bi ip ucu kapmış olduk. geceleri çalıştığım için elim değip bakamadım. bi iki gün içinde tahmini düşündüğümüz yerlerden sökmeye çalışıcam. yinede vermiş  olduğun ilgiden dolayı sizlere müteşekkirim. sağolasın. her şey gönlünce  olsun . . .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 56000
  • Model Yılı: '11
  • 2 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 08, 2011, 02:36:58 »
Yaşar bey

Sizin araçlarda üst tarafta yol bilgisayarı olsa gerek.  Sizin oto teybiniz orta konsolda
havalandırma ayar düğmelerinin altındaysa işiniz daha zor olacaktır. Benim araç 1999 model
olduğu için sökmesi resimlerde anlatıldığı gibidir. Bizdeki orta konsolda eşya cebi var.

Orta konsolu sökmek için sağ sol'a kayan havalandırma düğmelerinin üstündeki geçmeli düğmeleri
sökmeniz ardından kalorifer ayar düğmelerini çıkarmanız gerek . Altalarında birer vida vardır. Onları
sökünce küllüğün altından konsolu kendinize çekince klipsler yuvalarından çıkacak ve konsol öne gelecektir.

Benim size tavsiyem yakınınızda güvenilir bir tesisatçı varsa gidin onlara taktırın. Hiç olmadı biraz pahalı olacaktır
belki fakat en garanti yol olarak yetkili servisten de bir fiyat alın. Yanlşlıkla plastik bir parçaya zarar verirseniz emin
olun teyp takma işçiliğinin bir kaç katı para verirsiniz.
Deli sormuş deliye aşk nedir diye? deli gülmüş deliye ben niye delirdim diye!  ***TOYOTA  Auris 1,33 Comfort  ( 2011 ) ***

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Kasım 09, 2011, 18:07:25 »
s.a arkadaşlar. kaset çaları bu gün söktüm. konsola hiç zarar vermeden. mp3 teybimide hatasız bağladım .harika oldu. ilginiz için tşklrr. herşey gönlünüzce olsun güzel insanlar . . .  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #11 : Kasım 09, 2011, 22:07:48 »
bu da benim teybim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #12 : Kasım 09, 2011, 23:09:00 »
teybin güzelmiş. bülent bey. benimkide sony seninkinden aşağı sayılmaz  ;)  güle güle kullan . . .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #13 : Kasım 09, 2011, 23:27:48 »
arkdaşlar benim arabam bu profildekinin aynısı. bu araç kedi gözmü geçiyor. yoksa bmw gözmü  ?yani tutulmayan kasa mı. . .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #14 : Kasım 09, 2011, 23:32:07 »
arkdaşlar benim arabam bu profildekinin aynısı. bu araç kedi gözmü geçiyor. yoksa bmw gözmü  ?yani tutulmayan kasa mı. . .

bmw göz ü ilk defa sizden duydum ama kedi göz diyenler var fakat ve benim bildiğim vvt-i kasa :)

ayrıca tutulmayan kasa değil. onlar bizimkilerden bir önceki pörtlek göz olanlar :)

daha önce usb li sony teyp kullandım fakat pioneer başka :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Kasım 09, 2011, 23:39:51 »
bülent arkdaşım o dediğin pörtlek güzler .kedi göz. bizim kullandığımız kasalar bmw göz geçiyormuş.yani farlar genelde bmw nin kullandığı tipden imiş.bizim burda arabanın a sını bilmeyen biri yanıma sokuldu burun kıvırdı bunlar kedi göz kasa tutulmadı dedi ondan sordum size. ama dediğin gibi kedi gözler tutulmamış. . . tşklr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #16 : Kasım 12, 2011, 22:20:18 »
bülent arkdaşım o dediğin pörtlek güzler .kedi göz. bizim kullandığımız kasalar bmw göz geçiyormuş.yani farlar genelde bmw nin kullandığı tipden imiş.bizim burda arabanın a sını bilmeyen biri yanıma sokuldu burun kıvırdı bunlar kedi göz kasa tutulmadı dedi ondan sordum size. ama dediğin gibi kedi gözler tutulmamış. . . tşklr
1999 ve 2000 modeller yuvarlak farlı ve en kötü corolla tasarımı olarak bilinir. 2001 de farları makyajlayıp vvt-i motorlu sizin kasalar çıktı. Bunlar nispeten tutulsa da 2002 de bitti galiba. 2001 de ben bayağı niyetlenmiştim bunlardan almaya ama devalüasyon olup ekonomik kriz olunca o haftalara denk geldi corolladan vazgeçip focus almıştım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '00
« Yanıtla #17 : Kasım 20, 2011, 02:33:20 »
s.a arkadaşlar. kaset çaları bu gün söktüm. konsola hiç zarar vermeden. mp3 teybimide hatasız bağladım .harika oldu. ilginiz için tşklrr. herşey gönlünüzce olsun güzel insanlar . . .  :)
Yaşar bey konsolun alt tarafındaki kaset çaları nasıl söktüğünüzü ayrıntılı şekilde anlatırmısın.bizde de aynı arabadan var.
2000 COROLLA SOL SPC AC -2008 KYMCO ACTİVE-ENFES DONDURMA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 20, 2011, 10:18:52 »
Ya ben biraz fanteziye kaçıp canım sıkıldığı için sökmüştüm tozunu aldım üfledim taktım yerine :)

Çok basit bir uygulama..

1) Fan ayar düğmesi sıcaklık vs düğemeleri yerinden çıkartıp o 2 adet bulunan vidaları sökeceksiniz..
2)Vites körüğü ve topuzu çıkartıp deneseniz daha kolay olduğunu göreceksiniz ama tabi siz bilirsiniz vites 4 veya R'ye atmanız yeterli..
3)İçeri ve dışarı hava sirikülasyonu butonunun önündeki gri tutmak için konulan şeyi sökeceksiniz vidaların yanına koyun..
4)Kırmamaya özen gösterip paneli çıkartıcaksınız biraz zorlar ama halledersiniz..
5)Klima ve arka cam rezistansı'nın düğmelerinin arkasındaki kabloları sökersini bununla birlikte küllükteki ışık ve çakmaklığa giden kabloları sökün.. (Burayı açmadan önce küllükte ışıklandırma olduğunu bilmiyordum :lol: )
6)Panelin bütün bağlantılardan kurtardıktan sonra kenara koyun ve karşınıza kaset çalar ve boş kutu gelicek sağda ve solda ya 2 yada4 tane vidası var tam hatırlayamıyorum onları sökün ve kaset çaları kutu birbirine bitişiktir çektiğinizde geliceklerdir..
7)Bir metal parçaya bağlıdır bunlar bunlarda birbirine vida ile bağlıdır onları ayırın kutuyu çıkartıp cd çalarınızı takın arkasındaki bağlantıları tamamlayın ve bu yazdığım şeyleri atlamadan tersten ilerleyip yerine takın :)

Kolay gelsin hayırlı olsun bu arada :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Free Life..., ;-))
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Kasım 22, 2011, 00:26:03 »

ayrıca tutulmayan kasa değil. onlar bizimkilerden bir önceki pörtlek göz olanlar :)

Bahsettiğiniz araba sanırım benim resimdeki...
Toyota Corolla 1.3 Terra AT/AC
^^>> T.O.S.U.N.U.M <<^^