Gönderen Konu: Park cesasını ödemesem ne olur ??  (Okunma sayısı 2750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özcan Musaoğlu

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 91 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
Ynt: Park cesasını ödemesem ne olur ??
« Yanıtla #20 : Kasım 05, 2011, 16:30:24 »
1-Park ettiğim yerde park edilemez levhası yoktu ! ve her yerde park etmiş bir sürü araç vardı hatta sizin için yarın benim aracımın kaldırıldığı yerin resmini çeker size gönderirim hem kendiniz görürsünüz başka aracın park halinde olduğunu..
2-Bu akşam vaktim olmadığı için resim çekemedim, yarın sabah ilk işim bunu yarın resimlerle ve videolarla belgelemek ve mahkeme yoluyla cezanın iptaline başvurmak olacak.
3-Ne hakkında olursa olsun söylenecek bir şey varsa içimde tutmam, etrafımdaki herkezde açık sözlü olduğumu bilir.bende saklı birşey kalmaz.

benim kızdığım konuda tam bu zaten.
Bir sürü araç varken neden benimki kalkıyor arkadaş neden !
   Bir defa şunu belirtmekte yarar var diye düşünüyorum.Ben yazımı olasılıklar üzerine yazdım.Ve bu olasılıklardan hangi size uyuyorsa ona göre hareket edersiniz.Yoksa birini suçlamak "yardım görevlerim" arasında değil.
   Sizin başınıza gelen(başka araçlar içinde benimkini çekmişler) 2003 yılında benimde başıma gelmişti.Ankara'da Sıhhiye köprüsü,Maltepe tarafında köprü altında aracım park halindeydi.Hemde birinci sırada.Aracın başına döndüğümde birde ne göreyim? Çekici ikinci sıradaki 06 plakalı araçları değilde,birinci sırada park helinde bulunan 34 plakalı benim aracımı çekme hazırlığında.Polisle tartışmaya başladım ve bu tartışmam karakolda bitebilecek bir tartışma oldu.Güç bela aracı çektirmekten kurtardım.Trafik cezasını da babama götürdüm ilgili birim cezayı iptal ettiler.Bu arada o polis benim arabamı çekemeyince az ilerde yan yana duran 3 araçtan,ortada ki 34 plakalı Corolla'yı çektirdi...

Belediyeler bildiğim kadarı ile apartmanlar yapılırken park parasını da alıyor, bu durumda park yerini uygun şekilde tayin etmeliler. İstanbul'da belediyelerin parkının saati 5 Tl. den başlıyor. ;)
   Hakan abi bununla birlikte yol kenarı park alanlarında aracın başına gelebilecek hasarlardan da sorumluluk kabul etmiyorlar.Hatırlarsanız bir dönem bazı Avm'ler de otoparklar ücretliydi.Bazı hasar ve hırsızlık olaylarından sonra mahkeme "otopark ücreti aldığı aracın her  türlü güvenliğinide sağlamak zorundadır" kararı verince Avm'ler bu uygulamadan vazgeçtiler...
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 05, 2011, 16:30:24 »

Çevrimdışı Evren Küçüközkan

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #21 : Kasım 05, 2011, 21:14:24 »
park parası ödememek için pek çok yolu deniyorum açıkçası ama pek de kurtuluşumuz olmuyor. ispark denilen soygun çetesine ise plakaya yazdırıp ödemiyorum 50 tl ye kadar takibe girmeme hakkımı kullanıyorum böylece para onlarda değil bende kalıyor.anacadde isparklı olduğu yerlerde iki sokak arkaya bırakıp yürüyorum.
AVM ler ise çatır çatır yasak olmasına rağmen hala para alıyorlar.örnek cevahir bikaç saat takıldım 8tl..profiloda da paralı oldu ama 20 tl alışverişte falan para almıyolar.bakırköyde sahilde galeria da alınmıyodu en son gittiğimde ama şimdi bilmiyorum.
son bir yönetmelikle araba çekilmesine de belli kurallar gelmişti trafiği engellemiyorsa artık yerinden kaldırmıyorlar.yani böyle olmalı ama tipik polis kendi bildiğini uygular mantığı..hala arabanı durdurup senin gelmeni bekliyolar.normalde onların gelmesi gerekiyor yanına:=))))daha pek çok örnek versekte kötü örnek örnek olmamalı..polis arkadaşlarda art niyet veya plaka nın neresi olduğuna bakacağına işini doğru yapmaya çalışmalı.
ankarada 34 plaka ya ilgi fazla heralde:=))))
belediyelere gelince arkadaşlar seçilen adamların eğitimi yanındaki personelin eğitim durumlarına falan baktığımızda zaten sorunu çözecek kapasite olmadığını ve bu konuda da herhangi çaba olmadığını görmekteyiz...ama normal yol kenarlarını para karşılığı kullandırmaya gelince..OO para tatlı yani..
isparkı aradım silivriden gidin sizi kimse istemiyor dedim.yok esnaf bizi istiyor da falan falan bi sürü şey..sözde değnekçilerden bizi kurtarmışlar ...değnekçiler gitti soygun çetesi geldi ve anormal para geçiyor ellerine sorunca da kamuya aktarıyoruz diyorlar..hangi kamu acaba???

Çevrimdışı Bekir Koca

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #22 : Kasım 05, 2011, 22:38:18 »
motorsiklet tavsiye ederim...park sorunu olmuyor..
2002 corolla 1.4 VVT-I HB

Çevrimdışı METE yılmaz

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 05, 2011, 22:39:40 »
 geçenlerde bolu ilimize gezmeye gittim ve orda  sehır merkezınde katlı otopark var butun bün sadece 2 lıra:)  istanbulda saatı 5 ytl:( hatta ortaköyde 15 ytl idi:((
auris D-4D blue

Çevrimdışı Hakan Öztürk

• Site Yöneticisi
  • Ashes to ashes, dust to dust.
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • Kilometre: 40
  • 579 kere teşekkür etti
  • 648 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Kasım 06, 2011, 00:33:50 »
Motorsiklet mi? İstanbul trafiğinde kontak kapatan motorsikletçi arkadaşlar duyuyorum. Türkiye de maşallah her çözüme bir sorun bulunuyor. ;)

Çevrimdışı Aylin YILMAZ (15430)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • Kan Grubu: AB+
  • 24 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Kasım 06, 2011, 01:09:13 »
motorsiklet tavsiye ederim...park sorunu olmuyor..

Bekir Bey...
soruyu tekrar gözden geçirmenizi öneririm çünkü verdiğiniz cevapla gram alakası yok !

sizin için tekrar edeyim..
Park cezasını ödemesem ne olur ?  bunun cevabı tabikide motosiklet al park sorunu olmuyor değil...

Yanlış anlamayın sadece soruma cevap arıyorum alnarnatif yada öneri değil.

Yinede teşekkürle.
Saygılar
Aylin YILMAZ

Çevrimdışı Aylin YILMAZ (15430)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • Kan Grubu: AB+
  • 24 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Kasım 07, 2011, 17:29:15 »
avukat ile görüştüm ve bana aracın kaldırıldığı sokağın başında yada sonunda birer tane tabela olması dahi yeterli dedi.
heryerde tabele olması gerekmez dedi, sizin aracınızı park ettiğiniz her yere tabela koymak zorunda değil devlet dedi :) ve tabiki canım sıkıldı.

1-kısaca özet şu cezayı ödeyecez gelirse tabii henüz gelmedi...
2-otopark doluysa aracı herhangi bir yere bırakmadan önce sokağın başını ve sonunu bir dolaşıp kontrol ediyoruz sokak boyunca park edilemez tabelası varmı diye, yoksa park et git.baktın gelince araç yok mahmeye başvur farkıyla alırsın ceza parasını. eğer tabela varsa aracı bırakacak başka bir yer bul... bulamazsan aracı sat kurtul :)
3-Çorlu gibi birçok yer olduğundan eminim parking'i olmayan ve aracı heryerden çeken belediye( devlet )

lanet olsun !!! 

Çevrimdışı Yekta A. (7150)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #27 : Kasım 07, 2011, 23:17:15 »
1-  Araba çekildiyse cezayı ödemeden nasıl aldınız. En azından ceza makbuzunu vermeleri lazımdı. Ortada kesilen ceza da yoksa sonradan tanzim edileceğini sanmam. Öyleyse bunca sorgu sual niye?
2- Otopark dolu ise parkedecek başka bir otopark buluyoruz. Bulamazsak ceza ya da çekmeden uzak bir sokak buluyoruz. Park etmiş diğer araçlardan kolaylıkla anlaşılabilir. Tabela illa ki vardır. Mesele çekilmeyecek bir bölge bulmakta.
3- Bandırma belediyesi işi çözmüş ara sokakların hepsine mantar dikmiş anayollarda da yasak, seve seve otoparka gidiyorsunuz. Neyse ki saati 2TL sonraki her saatte 1TL yazıyor.  İstanbul'da isparktan kaçış nerdeyse mümkün değil yerine göre ara sokaklar bile ispark montlu elinde makine ile gezen değnekçiler var. Bebek sahilde 3 saat park etmenin bedeli 16TL bizzat tecrübe ile öğrendim. Bir ara maltepe migrosun önüne bile ücret almaya başlamışlardı sonra herhalde migros devreye girdi de ordan çekildiler. 

Çevrimdışı MUHAMMET YAMAÇ

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '08
  • Kilometre: 51000
  • Kan Grubu: 0+
  • 154 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Kasım 08, 2011, 01:23:33 »
geçmiş olsun...

aynı durumda aracım cevahir avm nin oradan çekildi, park yasağı olmasına rağmen aracı bıraktım, 2 araç arasından benimkini götürmüşlerdi yanımda 2 çoçukla aracı almaya gittim 10 tl otopark ücreti ile 60 tl ydi sanırım çekici parasını ödedim, devamında ceza gelecek denildi ve 1 ay geçmeden aracı sattım... vergi dairesinden ve gelirler.gov.tr adresinden adıma ve plakaya düzenlenmiş ceza varmı diye çok baktım ama bulamadım ve halaada gelen ceza yok... aradan aşağı yukarı 1 yıl geçti... aracı sattığım kişiyi aradım bilgi verdim gelirse bilgi ver diye ama ondanda ses çıkmıyor.... gelirler.gov tr den ve vergi dairesinden ara ara baktırın derim...

Çevrimdışı Tuncer ZAFER

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Kasım 08, 2011, 02:14:03 »
Valla toprağım cezayı 10 günlük süre dolmadan ödemekten başka çaren yok.

Benim de bundan önceki aracımı çekmişlerdi. Benim  memurum işini bilir yöntemi ile işi ucuza kapatmıştım.

Park yeri olmaması konusunua gelince sana sonuna kadar katılıyorum. İlçemizde gerçekten otopark sorunu
içinden çıkılmaz bir hal almakta. En son 1-2 hafta kadar önce park yüzünden bir vatandaş komşusunu öldürmüştü.
Deli sormuş deliye aşk nedir diye? deli gülmüş deliye ben niye delirdim diye!  ***TOYOTA  Corolla 1,3 Terra  ( 1999 ) ***

• Efsane Toyotacı
  • 91 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Kasım 08, 2011, 15:35:23 »
heryerde tabele olması gerekmez dedi, sizin aracınızı park ettiğiniz her yere tabela koymak zorunda değil devlet dedi
   bu nasıl bir saçmalıkmış böyle.Devlet her yere tabela koymak zorunda değilmiymiş? "burada tabela park yapmanın yasak olduğunu söylüyor" ve siz buna rağmen park ettiniz beyefendi deyip ceza yazmayı biliyorlar.O halde tabela olmayan yerde serbesttir ve ceza/çekme olayı yapılamaz.Dingo'nun ahırımıymış sokaklar?
   Çorlu'da ki park sıkıntısını bende biliyorum.Gerçekten sıkıntı var.Crafter ve Novo'yu otogara park edip otele kadar yürüyordum :( :(

Çevrimdışı Oğuzhan Murat

• Efsane Toyotacı
  • Yan cehennem yan, geliyorum yan yan..
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Kasım 08, 2011, 16:30:18 »
Benimde aracım çekildi, park ücretini yatırıp çıkardım ama cezasını ödemedim. Aracımı sattım şimdi ve satarken noterde cezası falan görülmedi. Ben ödemeli miyim şimdi o cezayı, ödemezsem ne olur ?
1999 Corolla - Gri - 06 FJ 519 - 1.6 - Düplü
2012 Auris - Beyaz- 06UZ 400- 1.4 D-4D- Dizel
2013 Avensis - Füme - 06UZ 789 - 1.6 - Benzinli

Çevrimdışı Kemal Aksüyek (857)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 80 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Kasım 08, 2011, 22:31:02 »
   bu nasıl bir saçmalıkmış böyle.Devlet her yere tabela koymak zorunda değilmiymiş? "burada tabela park yapmanın yasak olduğunu söylüyor" ve siz buna rağmen park ettiniz beyefendi deyip ceza yazmayı biliyorlar.O halde tabela olmayan yerde serbesttir ve ceza/çekme olayı yapılamaz.Ringo'nun ahırımıymış sokaklar?
   Çorlu'da ki park sıkıntısını bende biliyorum.Gerçekten sıkıntı var.Crafter ve Novo'yu otogara park edip otele kadar yürüyordum :( :(

Ringo amerikalı bir kowboy, ahırı falan yok, atını açık alanda besliyor
O senin dediğin DİNGO nun Ahırı, dingo'da bizim meşhur diyerbekirli Dingo

• Efsane Toyotacı
  • 91 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Kasım 08, 2011, 22:51:51 »
Benimde aracım çekildi, park ücretini yatırıp çıkardım ama cezasını ödemedim. Aracımı sattım şimdi ve satarken noterde cezası falan görülmedi. Ben ödemeli miyim şimdi o cezayı, ödemezsem ne olur ?
   Ödemezsen yeni sahibi arar "cezan gelmiş ÖDE" der.Yoksa yeni sahip aracını satmak istediğinde satamayacak ve haliyle seni anacaktır Oğuz :)
   Kemal abi sat-kurtul dışında başka özelliklerinde varmış :D Hemen yanlışımı düzelttim.Teşekkür ederim :D :D

Çevrimdışı Neslihan Sevgi

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #34 : Kasım 15, 2011, 20:27:57 »
Benimde bu sene ceza alma yılım sanırım :) toplam 4 adet cezam duruyo:) 2 kırmızı ışık 1 poliçem bitmiş ondan ceza yedim diğeride araçta tfl ile konuştuğumdan dolayı ceza yemişim.

Çevrimdışı Murat Can Akman

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Kasım 15, 2011, 20:36:31 »
Benimde bu sene ceza alma yılım sanırım :) toplam 4 adet cezam duruyo:) 2 kırmızı ışık 1 poliçem bitmiş ondan ceza yedim diğeride araçta tfl ile konuştuğumdan dolayı ceza yemişim.

maaşallah :D
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Çevrimdışı Sercan Karabulut

• Efsane Toyotacı
  • SAFİRusss... Altın Çocuk...
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 43345
  • Kan Grubu: 0+
  • 306 kere teşekkür etti
  • 439 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Kasım 15, 2011, 22:12:13 »

gençlere güzel örnek oluyorsun nesliciimm
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
facebook.com/AurisClubTurkey

Çevrimdışı eftal şen

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2009 Corolla 1.4 D4D Comfort
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Kasım 15, 2011, 22:40:09 »
Park cezası yemiyenimiz yoktur herhalde , benim de 2 kez aracım çekilmişti , her ikisinde de trafiği hiç tıkamayan yer ve saatlerde ( birisi sabah saat 06:30 da havalimanındaydı , vicdansız adam )  olmasına rağmen çekiyorlar , çekici parası trafik vakfına giden paralar sonra o paralarla park yeri yaratılması gerekirken son model BMW makam araçları alınıyor , bu konuyu 1-2 sene önce yazdığımı hatırlıyorum.

Park yasak levhası olmasa bile , park yasağı olan köprü üstü/altı  , köşebaşları , hastahane  v.s. önleri gibi yerlerde (ehliyet sınavında geçen yerler) trafiği engellemese bile çekiyorlar yasal olarak + çekici parası çok işlerine geiyor.

Fener işinden milyonları götürenler , kanuna uygun olarak 50-60 TL kestirtir tabiiki.

Evren Bey , şu 50 TL takibe girmeme olayı nedir?

Çevrimdışı Bünyamin çakır

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • 19 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Kasım 15, 2011, 22:52:03 »
geçen yıl radar kontrolünden 270 tl cezayı plakaya kesmişlerdi. 1 hafta sonra eve tebligat gelince öğrendim. ilk iş ceza kesilen yola gittim sonra sulh ceza mahkemesine 10 tl karşılığında dilekçe yazdım yolda radar kontrölü levhasının olmadığını belrttim.tebligatta trafik yoğunluğundan araç alınamadı yazıyordu. saat 11:40 o yolda trafik yoğun değildi diye belirttim
sonuç:2.5 ay sonra cezayı mahkeme delil yetersizliğinden iptal etti. :)
2004 VERSO ELEGANT

Çevrimdışı eftal şen

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2009 Corolla 1.4 D4D Comfort
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Kasım 15, 2011, 22:59:32 »
Bünyamin Bey,

10 TL dileçeyi yazdırmak için verdiniz herhalde , makheme dosya masrafı ne kadardı , şimdi onları da arttırdılar diye biliyorum , böyle ufak tefek şeyler için mahkemelere gidilmesin istemiyorlar..

Şu teblikattaki " trafik yoğunluğundan araç alınamadı " ne demek anlamadım , yani ellerinde sizin aracın ölçülen bir hız kanıtı fotğrafı falan yok mu demek istenmiş , ve bunun tebligata yazılmasına ne gerek varmış.. Açıklarsansız sevinirim.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #39 : Kasım 15, 2011, 22:59:32 »

Etiketler: