Gönderen Konu: yağ pompası arızası ve az kalsın motor patlaması !!!  (Okunma sayısı 39439 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 301700
  • Model Yılı: '07
  • 73 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
Ynt: yağ pompası arızası ve az kalsın motor patlaması !!!
« Yanıtla #20 : Aralık 25, 2014, 11:55:45 »
geçmiş olsun serkan bey hepsi dahil 600 liraya çıktıysanız normal bi yağ bakımına 400 500 isterken normal bir fiyat bence

aytaç bey bune cesaret 1 aydır yanan lamba cam suyu lambası değil ki, bence ilk fırsatta yağ ekleyin sönmezse çekici ile ustanıza götürün. . @Aytaç Yatkın (32848)

Bu yağ pompasının konusu açılmışken benim araç 276 :huh: binde bu yağ pompasından ve devirdaim pompasında endişe duyuyorum, ne kadar ömrü kaldığını öğrenmek için açıp elletmekte istemiyorum bir ömrü var mıdır veya ömrünün azaldığının belirtileri nedir ve bu km deki araç için önerirsiniz..
please seat belts

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Aralık 25, 2014, 11:55:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 670 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Aralık 25, 2014, 13:18:28 »
çok basitçe motor ısındıktan ve fan açtıktan sonra motor stop edecek kadar yavaş çalıştırın. otomatik arabada nasıl olur bilemem. eğer aşırı düşük devirde kısa süre çalışınca yağ lambası hafif yanarsa pompa yeterli basıncı vermiyor olabilir. yada sanayide ölçülür..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Aralık 25, 2014, 13:46:14 »
geçmiş olsun serkan bey hepsi dahil 600 liraya çıktıysanız normal bi yağ bakımına 400 500 isterken normal bir fiyat bence

aytaç bey bune cesaret 1 aydır yanan lamba cam suyu lambası değil ki, bence ilk fırsatta yağ ekleyin sönmezse çekici ile ustanıza götürün. . @Aytaç Yatkın (32848)

Bu yağ pompasının konusu açılmışken benim araç 276 :huh: binde bu yağ pompasından ve devirdaim pompasında endişe duyuyorum, ne kadar ömrü kaldığını öğrenmek için açıp elletmekte istemiyorum bir ömrü var mıdır veya ömrünün azaldığının belirtileri nedir ve bu km deki araç için önerirsiniz..

İsmail Bey bu kilometrede bir camry için Kayseri Aksoy Plaza'da komple motor içi temizlik yapılmasını öneririm. Yağ kanallarındaki tortu vb. maddelerden motor bloğunu arındırabildiklerini biliyorum. Ben aracıma yaptırmadım ancak km yüksek olduğu için siz düşünebilirsiniz. Zaten Nevşehirlisiniz bildiğim kadarıyla Kayseri'ye uğramanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 73 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Aralık 25, 2014, 14:08:19 »
kayseriyi notuma ekledim bilgilendirme için çok teşekkür ederim peki bu dediğiniz servise genelde büyük motorlu araçların uğrak yerimi? birde diğer sorularıma cevap bulabilir miyim..Bu arada şuan ıspartadayım nevşehire dönüşte kayseriye uğrarım inşallah..
please seat belts

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Aralık 25, 2014, 14:13:47 »
kayseriyi notuma ekledim bilgilendirme için çok teşekkür ederim peki bu dediğiniz servise genelde büyük motorlu araçların uğrak yerimi? birde diğer sorularıma cevap bulabilir miyim..Bu arada şuan ıspartadayım nevşehire dönüşte kayseriye uğrarım inşallah..

Aksoy Plaza Kayseri Toyota Yetkili Servisidir. Camry modeline ne kadar aşinalar orası soru işareti ancak telefon ile de bilgi alabilirsiniz. Ücretini soracak olursanız geçtiğimiz ay kampanya dahilinde bana 180tl civarında bir rakam çıkarmışlardı. Rakam farklılık gösterebilir.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 25, 2014, 14:22:00
@Ismail şenel (21144) Aslında pompalar sık bozulan parçalar değillerdir. Yakın zamanda bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 73 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Aralık 25, 2014, 14:35:47 »
hmm evet bende msjı yazdıktan sonra girdim baktım yetkili servismiş.yetkili servisde mersin mıçılara gidiyoruz her ikisi içinde bu olayın fiyatını sorarım birde forever kartım var indirimde yaparlar inşallah
please seat belts