Gönderen Konu: 2012 Corolla Elegant D-4D 1.4 Dizel M/M mi? Acil Bilgi Paylaşımı Lütfen...  (Okunma sayısı 19921 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
Sayın Forum üyeleri;
Bir iki güne kadar  2012 Toyota Corolla  Elegant  D-4D  1.4 Dizel (yada sizlerin tavsiye edebileceği) bir araç alacağım...

Forumda hemen hemen bütün yazıları okudum.
M/M  hakkında çok memnun olan da var;  "Aman sakın bulaşma" diyende...
Bugüne kadar bu tür vites kullanmadım. Hep düz vites kullanan birisiyim.

Aranızda 2012 modele sahip olan ve kullanan var mı?

O kadar para verilecek nitekim. Servistekilere sorsanız sorunların kullanım hatasından kaynaklı olduğunu söylemekteler.Ki İzmir'deki 3 Yetkili Servistekilerde aynı şeyi söylediler.

Bugün cevap gönderirseniz çok ama ok memnun olurum çünkü bugün yarın bu işi halletmem gerekiyor...

Yardımlarınız ve bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkür ederim...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
o kadar iyi  bir şanzumansa neden benzinlide m/m yerine tam otomatik şanzıman kullanmaya başladılar?
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '99
  • 85 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
Bencede bulaşmayın hoplayıp zıplamaları geçişlerde tak tak ses yapmaları mevcut bende benzinli 07 var ama dizellerde durum nedir bilmiyorum..
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 11 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
o kadar iyi  bir şanzumansa neden benzinlide m/m yerine tam otomatik şanzıman kullanmaya başladılar?
aslında sorunun cevabını da vermişsin. demek ki;  benzinli de istenen verimi alamamışlar. şöyle de sorulabilir: eğer kötü bir şanzıman ise neden dizel de hala kullanıyorlar ve tam otomatiğe geçmiyorlar.
Sayın Forum üyeleri;
Bir iki güne kadar  2012 Toyota Corolla  Elegant  D-4D  1.4 Dizel (yada sizlerin tavsiye edebileceği) bir araç alacağım...

Forumda hemen hemen bütün yazıları okudum.
M/M  hakkında çok memnun olan da var;  "Aman sakın bulaşma" diyende...
Bugüne kadar bu tür vites kullanmadım. Hep düz vites kullanan birisiyim.

Aranızda 2012 modele sahip olan ve kullanan var mı?

O kadar para verilecek nitekim. Servistekilere sorsanız sorunların kullanım hatasından kaynaklı olduğunu söylemekteler.Ki İzmir'deki 3 Yetkili Servistekilerde aynı şeyi söylediler.

Bugün cevap gönderirseniz çok ama ok memnun olurum çünkü bugün yarın bu işi halletmem gerekiyor...

Yardımlarınız ve bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkür ederim...
Gelelim soruya: manuel vitese alışık olduğunuz için mmt (manuel vitesin başka bir versiyonunu) kullanmanın size pek sıkıntı yaratacağını pek düşünmüyorum. Bu arada, mmt kullanımının manuele oranla daha fazla konfor vermek ile birlikte bazı kısıtlamalar da getireceğini bilmelisiniz.
Toyota Corolla 2010 D-4D Elegant MMT Siyah & Bej

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Captiva 2,0A/T High 7k / Hyundai i20A/T
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '10
  • 167 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
stop etmeyen bir düz vites olarak düşün...
cliomuzda böyle... istediğimizde müdahale edebiliyorsun, sollamalarda kickdown tepkisini beklemeden (gaza ani basma) kendin kulakcıklarla yada vitesin üzerinden düşürebiliyorsun yeri geldimi sakin yeri geldimi daha seri kullanabiliyorsun hepsi ayağınızın alışması..
hep yazarım ben dik yokuşlar harici memnunum orda da ya manuele alırım yada mmt tuşuna basarım
yokuştada el freniyle kalkarım araba zaten stop etmez... sıkışık trafikte ki artık heryer öyle ayağınızı felç edeceğinize
mmt kullanın renonun quickshift şanzumanıda aynı mantıktır ikisindende yokuşlar hariç:) çooook memnunuz
İlk hamlede piyon deyip geçilenler oyunun sonlarında şahı sıkıştıran kahramanlardır...
Güvendiğim iki şey;aynaya baktığımda gördüğüm ve yukarı baktığımda göremediğimdir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
toyota ya bulasma bıle derım ben cok cektım.servıstende aractanda.jetta alın bence.
corolla comfort D4D 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '14
  • 58 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
toyota ya bulasma bıle derım ben cok cektım.servıstende aractanda.jetta alın bence.
MM vites boşverin ağrımayan başınızı ağrıtmayın...ben kullandım 6 ay sonra satıp tam otomatik aldım....
"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   M.KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
Bilgilendirmeleriniz için hepinize teşekkür ederim.
O para verildikten sonra Golf 1,6 TDİ  Highline  DSG Şanzıman almak daha mantıklı gelmekte bana. Lakin aracın teslim zamanı ve geliş tarihindeki fiyatı belli olmaması sıkıntı yaratmakta...

Peki bir soru daha :)

DSG şanzımanlarda sorun var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '99
  • 85 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
Dsg lerde ben hiç sorun duymadım...çift kavramalı sanırım onlar..birde 7 ileri..
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '20
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
   Sn.  B. Akın.  Bahsettiğiniz aracın 2011 modeli bende var. 8 ay önce aldım ve şu anda 8000 km de. Sormak istediğiniz ne varsa buyrun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
  DSG değil M/M. Eğer aracınızdan ani tepkiler vermesini beklemiyorsanız ve çok sıkışık trafik de bir tuşa basarak yorulmam diyorsanız sorunlu değil. Ben aldığım tarihten beri şehir içi ve dışı çok değişik koşullarda bu aracı kullandım. Ankara gibi çok iniş çıkışlı yollarda, sıkışık trafik de spor moduna geçerek ve dur kalklarda vitesi boşa alarak kullanıyorum. Şu ana kadar bahsedilen M/M sorunları ile hiç karşılaşmadım. Bu yazdığım açıklayacı olmadıysa detaylı sorabilirsiniz.  Aracın olası tek sorunu her 10000 km de bir 1 litre motor yağı masrafı çıkartması.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
  * Şimdiye kadar kullandığım araçların için de Focus dan sonra en iyi yol tutan araba, kendine özel bir karekteri var sanki ve araçla uyuştuğunuz da yolda kendi kendine akıyor gibi. Süspansiyon sertliği ve yol tutuş dengesini çok iyi ayarlamışlar.  Konfor ve yol tutuş uyumlu
  * İlk kalkışlarda siz ona anlayış gösterirseniz D-4D de, özellikle ara hızlanmalar da sizi üzmeyecek kendisini affettirecektir.
  * Araç C segmenti ama şehir için de B segmenti gibi yani tam bir 'cityrunner' Sanıyorum Toyota mühendisliği ve tecrübesi bu olmalı, hantal görünse de kullandığım tüm Toyotalar da bu "şehir içi sürücüye kendi hakimiyetini tamamen bırakırken kullanım kolaylığını sağlama" var. Bu anlatması biraz zor bir durum. Mesela Honda civic de çok beğendiğim bir arabadır ama sanki kullanırken siz ona değil o size hükmeder. Son kararları civic verir gibidir. Corolla larla araca siz hakim olurken aracın kullanımında mühendislik ve üretim tecrübesi desteğini hep hissederim.
  Bunların dışın da eksi tarafları yada başka artı tarafları  da var ama özellikle öğrenmek istediklerinize cevap verirsem konu uzamaz.