Gönderen Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler Buraya!  (Okunma sayısı 332827 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 140250
  • Kan Grubu: A+
  • 396 kere teşekkür etti
  • 819 kere teşekkür edildi
Ynt: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler Buraya!
« Yanıtla #5960 : Ocak 07, 2019, 16:20:15 »
Otomatikleri düz vitese göre baya fazla yakıt tüketiyor, bilginiz olsun.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   
Lexus geldi, burayla ne yapsam ki?
http://www.lexustr.com

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #5960 : Ocak 07, 2019, 16:20:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #5961 : Ocak 07, 2019, 16:24:26 »
Otomatikleri düz vitese göre baya fazla yakıt tüketiyor, bilginiz olsun.

Hocam yakıttan çok bu aracın otomatikleri nasıldır ve daha önce sanzıman tamiri görmesi bir sorun çıkarır mı onu merak ediyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • 396 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5962 : Ocak 07, 2019, 16:30:07 »
Hocam yakıttan çok bu aracın otomatikleri nasıldır ve daha önce sanzıman tamiri görmesi bir sorun çıkarır mı onu merak ediyorum
Aynı aracın sahibiyiz, konfor olarak on numara diyebilirim. Ancak tamir sonrası hakkında bilgim yok, bizim araç hala 60 bin km'de ve vites kutusu yağı hala fabrika dolum yağı, triger kayışı bile fabrika çıkışı kayış :D
İnsanlar 10'a ayrılır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Toyota Corolla
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 50450
  • Kan Grubu: 0+
  • 546 kere teşekkür etti
  • 195 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5963 : Ocak 07, 2019, 17:42:58 »
159lar icin olumsuz yorum fazla oldugundan 2012 makyajli C180 aldik :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5964 : Ocak 07, 2019, 17:45:07 »
Aynı aracın sahibiyiz, konfor olarak on numara diyebilirim. Ancak tamir sonrası hakkında bilgim yok, bizim araç hala 60 bin km'de ve vites kutusu yağı hala fabrika dolum yağı, triger kayışı bile fabrika çıkışı kayış :D

Maşallah hocam Allah kaza bela vermesin satmak kolay da almak zor iş :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • 396 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5965 : Ocak 07, 2019, 18:12:33 »
Tebrikler, ama bence çok büyük hata :)
İnsanlar 10'a ayrılır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Toyota Corolla
    • XenForo Destek Forumu
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 50450
  • 546 kere teşekkür etti
  • 195 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5966 : Ocak 07, 2019, 18:21:34 »
Tebrikler, ama bence çok büyük hata :)

Neden sonucta bilindik ustasi olan bir arac degil mi ? Arac 145 binde

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 123000
  • 109 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5967 : Ocak 07, 2019, 18:25:38 »
Iyi yapmissiniz Anil hocam , hayirli olsun. Ben ilk sordunuguzda bilgime güvenip bir sey diyemedim Alfa ile ilgili bolca sikayet ve yedek parca maliyetleri sorunu var bildigim kadari ile o yüzden hevesinizi kirmak istememistim. Bence gayet iyi yapmissiniz C180 ile. ;) Hayirli olsun tekrar.
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I
Youtube Channel : https://www.youtube.com/channel/UCJCUJ_h_saUp7hxZ1V_cEmA?view_as=subscriber
Faydali Konular ve Basliklar:
Faydalı: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=20088.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • 396 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5968 : Ocak 07, 2019, 18:36:31 »
Neden sonucta bilindik ustasi olan bir arac degil mi ? Arac 145 binde
Farklı bakış açıları işte,

Usta ve servis konusunda Alfa rezalet ötesi, itirazım yok.

Parça sıkıntısı yok, Fiat üzerinden herşey geliyor zaten. Ustalığı da kendiniz yaptınız mı sıkıntıların %90'ı ortadan kalkıyor :)
İnsanlar 10'a ayrılır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5969 : Ocak 11, 2019, 01:16:35 »
Merhaba arkadaşlar herkese, 2009 model 120 binde dizel elegant toyotamızı değiştirmeyi düşünüyoruz.kendisinden oldukça memnunum özellikle kayserideki aksoy servisinden. ama biraz km düşürmek ve yaş daha da artmadan değişme niyetimiz var çok acil bi durum değil ama şuan niyet alma durumundayız. akaryakıt fiyatları biribirine çok yakın olduğu için ve senede 5-7 bin km yol yaptığımız için benzinli önceliğimiz. aklımızdaki arabalar açıkcası toyota ve vw grup dışına çıkmıyor fransız tarafı pek güven vermiyor açıkcası ön yargılı olabiliriz ama yapacak bişey yok. gelelim seçeneklere 1.4 tsi hıghlıne golf olabilir,1.2 tsi golf,1.2 tsi leon ya da b7 1.4 tsi passat olabilir skoda da benzinli çok az oyüzden bunlar devre dışı toyota cephesinde ise makyajlı kasa 1.6 premium var,vw grubunda sıkıntı özellikle leonda temizi çok zor çok kötü biniliyor,golf çok güzel fakat biraz pahalı kaçıyor ve donanım tam değil hıghlıne olsa bile passat da eskidi b8 olamadığı için biraz sıkıntı orda var ve dsg bakamıyoruz malum sebeplerden dolayı corolla çok seviyorum makyajlı baya hoş da duruyor fakat tam bilgim yok oyuzden sormak durumundayım . kapılar otomatik kitleniyor mu ? kumandadan camlar inip kalkıyor mu ? ya da önündeki tft ekrandan yağ sıcaklığı falan görünüyor mu ? böyle küçük detaylar olsun istiyorum. fakat geri kalan donanımı çok güzel şuan golf ile corolla arasında seçim yapmak gibi duruyor. açıkcası midline plus golf e de 80 bin lira veresim yok. kafalar karışık anlayacağınız yardımlarınızı bekliyorum. not: fransız grubu araç önermesseniz seviirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 DP 590
  • Model Yılı: '02
  • Kilometre: 220000
  • Kan Grubu: ---
  • 139 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5970 : Ocak 11, 2019, 01:23:55 »
Hocam araç terciğiniz hb sedan farketmez anladığım kadarıyla.Mazda cephesinede bakmanızda fayda var bence.Corollayla ilgili sorularınıza gelecek olursak

1.Kapılar otomatik kilitlenmiyor(en azından orjinalinde)
2.Kumandadan camlar inip kalkmıyor malesef(orjinal hali için konuşuyorum)
3.Önündeki ekranda yağ sıcaklığıda gözükmüyor diye biliyorum ben.Japonlar detaylarla uğraşmayı pek sevmiyor açıkçası.
Toyota Corolla 1.4 Terra Sedan 2002 4ZZ-FE
Canon eos 1100d-18-55dcIII-50mm 1.8II-Canon powershot a800-Canon Gadget Bag 300EG.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5971 : Ocak 11, 2019, 01:28:46 »
hocam peki benım şuan arabamdan hiç trim sesi gelmiyor (direksiyon dan gelen hariç) yeni kasalarda trim sesi var ise bu bizi vazgeçirebilir çünkü şuan 120 bindeki arabamızda yok böyle bişey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 84 kere teşekkür etti
  • 448 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5972 : Ocak 11, 2019, 01:42:40 »
Özcan bey Corolla premium 50. Yıl navi alırsanız yağ sıcaklık hariç gırtlak dolu bir araç istediğiniz herşey var kapılar kilitlenir ufak bir müdaleyle bir kit takılır camlarda kalkar ve ilerde fazla km yaptım derseniz de lpg ye uygun satışta üzmez yakıt fiyatları herzaman böyle kalmayabilir.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5973 : Ocak 11, 2019, 01:46:45 »
Haklısınız bunlar basit ama bunları ağabeyimde olan 2007 Jetta da görünce insan üzülüyor en azından 3 derecenin altında bir simge çıksın yani bunlar küçük ama güzel detaylar oluyor inşallah bı de bakım zamanı falan gösteriyordur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 84 kere teşekkür etti
  • 448 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5974 : Ocak 11, 2019, 03:53:01 »
Haklısınız bunlar basit ama bunları ağabeyimde olan 2007 Jetta da görünce insan üzülüyor en azından 3 derecenin altında bir simge çıksın yani bunlar küçük ama güzel detaylar oluyor inşallah bı de bakım zamanı falan gösteriyordur
hocam Japonlar fazla detaya girmezler ama sağlam araçlar yaparlar,tabiki Japonların da lüks markaları özellikli araçları var mesela lexus tam donanımlı istediğiniz herşey var
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '06
  • Kilometre: 123000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 848 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5975 : Ocak 11, 2019, 09:41:24 »
Çok detay olmasın başımda ağrımasın istiyorsanız Japon gurubu alacaksınız . Detay çok olsun sıkıntılar olsa da ben bunlara takılmam diyorsanız Wolsvagen alacaksınız . wag gurubu araçlar gerçekten  donanımlı ve konforlu araçlar kaporta sağlamlıklarına güven hislerine de kesinlikle bir şey demiyorum  .Ama DSG deki sıkıntılı birçok sensör hataları .Emisyon olayında bile yaptıkları şahsen beni bu araçlara karşı soğuk hissettiriyor.

Bütçenizi bilmiyorum ama şahsen  70 - 80 bin bandına 2013/14 avensis elegant extra alır binerim  .Özellik , sağlamlık , confor , donanım hepsi bir arada .Yakıt  konusunda fazla gelirse lpg taktırma şansınız da var . Corolla cephesinde yeni kasa Advanced donanım Corolla da olabilir .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

2006 COROLLA TERRA SEDAN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 25000
  • 74 kere teşekkür etti
  • 89 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5976 : Ocak 11, 2019, 09:53:49 »
 düşünürseniz yeni corolla hibrit geliyor, ayrıca corolla 50. yıl serisi,  yeni civic veya ch-r hibrit'te tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 13750
  • 27 kere teşekkür etti
  • 466 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5977 : Ocak 11, 2019, 10:58:51 »
forum üyelerimiz görüşlerini yazmışlar ve tercihinizin japon ürünü olmasını belirtmişler,çok ta haklılar,kişisel fikrim fazla ayrıntı fazla fiyat demek ve bunlar arıza yaptıklarında ek masraf demek,eğer bütçeniz uygunsa öncelikle lexus,değilse avensis,corolla 50.yıl,chr ve civic üzerinde yoğunlaşmanızı,bunlardan hangisinde istediğiniz özelliklere en yakını ve en temizini bulmanıza bağlı olarak karar vermenizi öneriyorum.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Model Yılı: '10
  • Kilometre: 140000
  • 1559 kere teşekkür etti
  • 2208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5978 : Ocak 11, 2019, 13:12:10 »
Merhaba arkadaşlar herkese, 2009 model 120 binde dizel elegant toyotamızı değiştirmeyi düşünüyoruz.kendisinden oldukça memnunum özellikle kayserideki aksoy servisinden. ama biraz km düşürmek ve yaş daha da artmadan değişme niyetimiz var çok acil bi durum değil ama şuan niyet alma durumundayız. akaryakıt fiyatları biribirine çok yakın olduğu için ve senede 5-7 bin km yol yaptığımız için benzinli önceliğimiz. aklımızdaki arabalar açıkcası toyota ve vw grup dışına çıkmıyor fransız tarafı pek güven vermiyor açıkcası ön yargılı olabiliriz ama yapacak bişey yok. gelelim seçeneklere 1.4 tsi hıghlıne golf olabilir,1.2 tsi golf,1.2 tsi leon ya da b7 1.4 tsi passat olabilir skoda da benzinli çok az oyüzden bunlar devre dışı toyota cephesinde ise makyajlı kasa 1.6 premium var,vw grubunda sıkıntı özellikle leonda temizi çok zor çok kötü biniliyor,golf çok güzel fakat biraz pahalı kaçıyor ve donanım tam değil hıghlıne olsa bile passat da eskidi b8 olamadığı için biraz sıkıntı orda var ve dsg bakamıyoruz malum sebeplerden dolayı corolla çok seviyorum makyajlı baya hoş da duruyor fakat tam bilgim yok oyuzden sormak durumundayım . kapılar otomatik kitleniyor mu ? kumandadan camlar inip kalkıyor mu ? ya da önündeki tft ekrandan yağ sıcaklığı falan görünüyor mu ? böyle küçük detaylar olsun istiyorum. fakat geri kalan donanımı çok güzel şuan golf ile corolla arasında seçim yapmak gibi duruyor. açıkcası midline plus golf e de 80 bin lira veresim yok. kafalar karışık anlayacağınız yardımlarınızı bekliyorum. not: fransız grubu araç önermesseniz seviirim.

Ben oyumu golf 1.2 tsi veya leon 1.2 tsi dan yana kullanıyorum. :)
80 e comfortline 1.2 tsi golf bulabilirsiniz.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-...) 96bin km-...
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2004 HONDA Accord 2.0 sport
  • Model Yılı: '04
  • Kilometre: 294000
  • Kan Grubu: B+
  • 148 kere teşekkür etti
  • 334 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5979 : Ocak 11, 2019, 14:31:20 »
Belirtilen limitlere D segmentin altına düşmeyin bence. Hem konfordan yana çok şey fark edecektir hemde trim sesi C segment araçlara nazaran daha az olacaktır.

Şahsi fikrim şuan 70-75bin bandında param olsa  Citröen C5 e-hdi alacağım. Araç hem gırtlak dolusu bir araç, hem sınıfının en konforlusu olduğu söyleniyor, hemde yakıt tüketimi cüssesine göre muazzam derecede.

Öte yandan yeni kasa mazda3lerde benzinli olarak çok az yakıt harcayan bir araç, araştırıp tercihi o yönden de kullanabilirsiniz.
2002 Corolla 1.6 Terra E11 (110-150bin km )2011-2013
2006 Corolla 1.6 Terra E12 HB (110-140bin km)2013-2015
2006 Focus   1.6 Tren Sedan Otm.(170-176bin km)2015-2015---1998 Palio 1.6 HL (209-212bin km)2018---1999 Astra G 1.6 GL (151-153bin km)2018
2004 Accord  2.0 Sport (235bin kmde alındı 06.2018 itibariyle 286bin kmde) 2015-???  http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=68690