Gönderen Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler Buraya!  (Okunma sayısı 196264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '10
  • Kilometre: 115000
  • Kan Grubu: ---
  • 1391 kere teşekkür etti
  • 1893 kere teşekkür edildi
Ynt: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler Buraya!
« Yanıtla #5320 : Ekim 05, 2017, 14:48:35 »
Teşekkür ederim. Kapalı garaj kullandığım için LPG'li araç alamıyorum. Sıkıntı burada dizel olması tercih nedenim.

O zaman mazda cx-3, opel mokka, qashqai, renault kadjar veya captur bakacaksınız. Bunların da fiyatları dizel olması nedeniyle çok pahalı. O nedenle asx önermiştim. Kapalı garaj ve lpg bağlantısını çözemedim.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-...) 96bin km-...
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #5320 : Ekim 05, 2017, 14:48:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '09
  • Kilometre: 70000
  • Kan Grubu: A-
  • 1 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5321 : Ekim 05, 2017, 15:27:50 »
Kapalı garaja LPG'li aracı almıyorlar. Mitsubishi ASK dizeli ikinci el bakacağım manuel vites önerirmisiniz.?

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #5322 : Ekim 05, 2017, 15:35:45 »
Kapalı garaja LPG'li aracı almıyorlar. Mitsubishi ASK dizeli ikinci el bakacağım manuel vites önerirmisiniz.?

O yasak kalkalı çok olmadı mı? Lpgli olduğunu bildirmeyin nolacak?

Şimdiki aracınız manuelse öneririm. Otomatikse manuel biraz hammallık gibi gelebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2004 ACCORD 2.0 i-vtec
  • Model Yılı: '04
  • Kilometre: 260000
  • Kan Grubu: B+
  • 115 kere teşekkür etti
  • 274 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5323 : Ekim 05, 2017, 15:48:27 »
Teşekkür ederim. Kapalı garaj kullandığım için LPG'li araç alamıyorum. Sıkıntı burada dizel olması tercih nedenim.

Aracım LPGli ve avmlere rahat bir şekilde girip çıkıyorum(tek bir avm dışında) oturduğum binanında kapalı garajı var ben dahil bir çoğu lpgli araçlar girip çıkıyor.
2002 Corolla 1.6 Terra E11 (110-150bin km arasında )
2006 Corolla 1.6 Terra E12 HB (110-140bin km arasında)
2006 Focus   1.6 Tren Sedan Otm. (170-176bin km arasında) kullanıldı.
2004 Accord  2.0 Sport (235bin kmde alındı hala biniliyor...) http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=68690.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 12 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5324 : Ekim 05, 2017, 19:56:14 »
Arkadaşlar merhaba... Bir arkadaşım linkini verdiğim araçla ilgileniyor. Aracın durumu bilgi dahilinde. Artı olarak boyalı denilen yerler degişmiş bunu da biliyoruz. Şasede motorda işlem yok. Sizce piyasası 50-55 olan bu araç bu haliyle kaça alınabilir? 42 falan pahalı mı?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-auris-1.6-firsat-araci-487186066/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 5900
  • 27 kere teşekkür etti
  • 169 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5325 : Ekim 05, 2017, 21:18:41 »
araç ekspertize girdimi? satıcı boyalı siz değişmiş diyorsunuz,içeride radyatör ve bağlantılı saç kısımlarda işlem görmüş değişmiştir,araç yolda giderken sağa sola çekme yapıyor mu?kafa sallama yapıyor mu?bunlara baktırın,sorun yoksa 40.000 tl verin,verirlerse alın,kısaca satacağınız zaman edeceğiniz zararı şimdiden karşılayın.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #5326 : Ekim 05, 2017, 21:25:29 »
Arkadaşlar merhaba... Bir arkadaşım linkini verdiğim araçla ilgileniyor. Aracın durumu bilgi dahilinde. Artı olarak boyalı denilen yerler degişmiş bunu da biliyoruz. Şasede motorda işlem yok. Sizce piyasası 50-55 olan bu araç bu haliyle kaça alınabilir? 42 falan pahalı mı?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-auris-1.6-firsat-araci-487186066/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Valla eğer adam boyalı deyip değişmiş çıkıyorsa, böyle yalancı bir satıcıdan hiçbir şey alınmaz. Kim bilir daha nelerde yalan söyleyecektir. Biraz daha yılı düşük olsun ama güvenilir satıcı olsun derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5327 : Ekim 05, 2017, 21:27:16 »
araç ekspertize girdimi? satıcı boyalı siz değişmiş diyorsunuz,içeride radyatör ve bağlantılı saç kısımlarda işlem görmüş değişmiştir,araç yolda giderken sağa sola çekme yapıyor mu?kafa sallama yapıyor mu?bunlara baktırın,sorun yoksa 40.000 tl verin,verirlerse alın,kısaca satacağınız zaman edeceğiniz zararı şimdiden karşılayın.
Tesekkurler cvp için. Araç tanıdıkta diyelim. Kaput tampon farlar çamurluk ön panel degisik. Hava yastıgı açmamış. Şasede işlem yok. Arkadan çarpmış işte. Bu haliyle ne kadar verilir onu merak ettim...

Mesaj Birleştirildi: Ekim 05, 2017, 21:41:04
Valla eğer adam boyalı deyip değişmiş çıkıyorsa, böyle yalancı bir satıcıdan hiçbir şey alınmaz. Kim bilir daha nelerde yalan söyleyecektir. Biraz daha yılı düşük olsun ama güvenilir satıcı olsun derim.
Bana kalsa ben yanaşmam da arkadaş alır binerim diyor. Sadece kaporta hasarı olduğunu düşünerek ne verilir diye merak ediyorum. Sonuçta satarken de ucuza verilecek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #5328 : Ekim 10, 2017, 12:22:58 »
Arkadaşlar merhaba. Pazarlama sektöründe çalışıyoruz günlük 100 kilometre yol yapıyoruz. Bu sürenin tamamını şehir içinde gerçekleştiriyoruz. Ankarada yaşıyoruz. Aracımız 1.3 astra dizel hb araçtı sattık şuan yeni araç alıcaz. Daha önce işimizi dizel araçla halletiğimiz için problem yoktu ama şimdi malum vergi fakirleşmesinden dolayı artık bir dizel araç almaya sıcak bakmıyoruz beğendiğimiz araçların dizeline paramız yetmiyor.

Bizde bir lpg li auris alalım diye düşündük. Araçtan beklentimiz lpg de az yaksın ve mümkün olduğu kadar arıza çıkarmasın. Normal kullanıcılar araçları arıza yapsa 3 gün serviste kalsa dolmuşa biner işine gider gelir sıkıntı yaşamaz ama bizim gibi iş için kullananların aracı 3 gün serviste yatsa 3 gün çalışamaması iş üretememesi haliyle para kazanamaması demektir. Ben toyotayı sorunsuzluğu ile duydum hep ama auris konusunda hiç bir bilgiye sahip değilim.

Auris lpg ile kullanıldığında bize sorun çıkarırmı? özellikle 1.33 ve 1.6 modelleri arasında lpg açısından bakıldığında bir sorun varmı. Aralarında fiyat farkı çok olduğu için biz 1.33 alıp lpg li kullanıcaz gibi görünüyor. Bu aracı kullanırken eski dizel aracımızı özleticek büyük problemler yaşatırmı performans açısından. Malum ankaranın yokuşları + bagajın daima full olup bazen arka koltukların bile full olacak olması motorun 1.33 olup lpg ile kullanılıcak olması beni biraz düşündürüyor.

Sizce auris bizi memnun eder mi ? Arıza çıkarmayan ve az yakan bir araç beklentimiz var. Sahibinden de konuştuğum bir kaç ilanda 18 kuruş ile 22 kuruş arasında yaktıklarını söyledi kullanıcıları. Siz ne kadar yakıyosunuz acaba lpg de ?

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • 135 kere teşekkür etti
  • 145 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5329 : Ekim 10, 2017, 12:30:13 »
Selamlar, kaç model astraydı acaba? Avatarımdaki astra  1.6 var gayet memnunum.
konfor ve yol tutuşu gayet güzel.Yüksek süratlerde güven veriyor.Auris de sizi memnun edecektir. Yalıtım ve yol tutuş olarak astra yı aramanız olası.Auris daha iyi de olabilir hiç kullanmadım.Tahminim aurisin performans hissi daha iyidir 1.3 cdti ve 1.6 benzinli auris karşılaştırılırsa.Toyotalar sorunsuz arabalardır.Üzeceğini düşünmem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 40000
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5330 : Ekim 10, 2017, 16:18:25 »
Kamil bey , ben de ankarada oturuyorum, uzun süre multjet 1.3 dizel araba kullanmış ve 1.6 auris sahibi biri olarak söyleyebilirimki, 1.33 kesinlikle performans olarak sizi tatmin etmez. Zaten bir arabayı yükleyip gezerken performans beliyorsanız kesinlikle benzinli araba almamalısınız. O yüzden şirket arabaları dizel oluyor. Eğer aradığınız konfor sessizlik ve sorunsuzluk ise auris 1.6 güzel tercih ama çok yol yapıp az yaksın hemde biraz güçlü olsun derseniz ,dizel bir araba bakmalısınız bence .
2013 auris 1.6 advence mds (2017-......)
1998 corolla 1.3 xe  (2015-2017)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 55000
  • Kan Grubu: B+
  • 29 kere teşekkür etti
  • 73 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5331 : Ekim 10, 2017, 16:31:10 »
benzinli 1.33 lpg ile performans bekleyeni üzer. yokuşta kalmaz ama çıkana kadar da canından bezdirir.
rüzgar eken fırtına biçer.
opel astra 1.3 cdti easytronic essentia comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 5900
  • 27 kere teşekkür etti
  • 169 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5332 : Ekim 10, 2017, 17:59:15 »
ticaretle uğraşanı hem 1.33 hem lpg iniş, yokuş,mal yükleme derken üzecektir,bütçeniz nedir ? ona göre van tipi veya camlı koltuklu 1.6 dizel bakın,partner gibi veya fiorino 1.3 dizel gibi..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5333 : Ekim 10, 2017, 19:16:34 »
Arkadaşlar ticaretle uğraşıyoruz ama örneğin bir doblo bizim ticaretimiz için FAZLA gelir. Biz evlerde tanıtım yapıyoruz taşıdığımız ürün tahminen 40 kilo felandır bundan 2 tane koysak 1 tane insanın ağırlığı eder benim bunu yazmamdaki sebep 1.33 den korkmamdır. 1.6 almaya kalktığımız zamanda ödeyeceğimiz tutar biraz artıyor. Bu sebeple 1.33 düşündük. Performanstan kastımız yokuşta kalmasın. Bizde dizel isterdik ama elimizdeki bütçe ile beğendiğimiz bir dizel araç yok.

Siz auris 1.33 ile lpg de ne kadar yakıyorsunuz ?

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #5334 : Ekim 10, 2017, 19:36:09 »
Arkadaşlar ticaretle uğraşıyoruz ama örneğin bir doblo bizim ticaretimiz için FAZLA gelir. Biz evlerde tanıtım yapıyoruz taşıdığımız ürün tahminen 40 kilo felandır bundan 2 tane koysak 1 tane insanın ağırlığı eder benim bunu yazmamdaki sebep 1.33 den korkmamdır. 1.6 almaya kalktığımız zamanda ödeyeceğimiz tutar biraz artıyor. Bu sebeple 1.33 düşündük. Performanstan kastımız yokuşta kalmasın. Bizde dizel isterdik ama elimizdeki bütçe ile beğendiğimiz bir dizel araç yok.

Siz auris 1.33 ile lpg de ne kadar yakıyorsunuz ?

1.33 fiyatına Astra 1.6 alın daha iyi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5335 : Ekim 12, 2017, 13:28:06 »
Arkadaşlar yeni kasa Auris almak istiyorum. Bir kaç sorum olacak idi, bilgili arkadaşlardan.

Birincisi otomatik vites önermiyorlar Toyota için. Arkadaşta Corolla var 2015 model ve aldığıma pişmanım diyor. Çok tedirgin etti beni, gerçekten bu kadar kötü mü otomatik şanzıman, geçişleri filan. Konforsuz mudur?

İkinci olarak da 2013 ile 2015 kasa arasında ciddi bir fark var mıdır, illa 2015 olsun dedirtecek.

Son olarak da arkadaşlar Advance Skypack ile Active Skypack arasında ve Premium arasında ne gibi farklar vardır. Premium pek yok satışta daha çok Advance Skypack gördüm. Almak mantıklı mıdır yoksa Premium da ne gibi farklar vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 19000
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5336 : Ekim 12, 2017, 14:20:11 »
Oncelikle sunu soyleyeyim ilk basta otomatik sanzuman araba almaya olumune karsiydim  >:(   . Ama gorev nedeniyle disarda olacagimdan ve arabayi daha cok esim kullanacagi icin otomatik almaya karar verdik. Ikinci asama olarak hangi sistem otomatik sanzuman olmali. CVT, Dsg, farklari nelerdir? Hangi arac gecislerde hissettiriyor vb. sorulara yanit bulmaya calistim. Sonuc olarak 2015 eylul ayinda makyajli auris aldim. Vites gecislerinde hic bir sorun yok. cok sert kullanim ani gaz vermezsen arac bagirmadan gayet guzel ve yerinde , hissettirmeden vites gecisi yapma kabiliyetinde. 2 yildir uzun yol agirlikli olmak uzere keyifle kullaniyorum .Uzun yolda ondeki araci gecmem gereken zamanlarda korkmadan gaza basip gecebiliyorum.
Gerek tasarimi gerekse kullanim konforu uzerine hic bir sikayetim yok.  Tabi bu benim tecrubem ve cikarimim. Bu konuda cok farkli araclar kullanmis ve teknik olarak daha ust duzeyde bilgi sahibi olan ustadlar bu dediklerimin tam tersi seyler de soyleyebilir.

Umarim gonlunuzce bir araba bulup kazasiz belasiz binersiniz.
(Not: Arkadaslar ofis  bilgisayarimda turkce klavye yok. Lutfen eksik turkce karakterler icin kusura bakmayiniz.)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 75000
  • Kan Grubu: AB+
  • 81 kere teşekkür etti
  • 232 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5337 : Ekim 12, 2017, 15:32:56 »
Herkesin araçtan beklentileri farklı olduğu için yorumları farklı olabiliyor. Arkadaşınız neden pişmanmış önce onu öğrenin ve sizin beklentilerinizle karşılaştırın.. Otomatik vitesten beklentiniz konfor ve ekonomi ise bence cvt şanzımandan çok memnun kalırsınız.. bu arada alacağınız araç dizel mi benzinli mi olacak..ikisinde farklı tip şanzıman kullanılıyor çünkü..

Size tavsiyem araçla test sürüşü yapmanızdır, en doğru kararı siz verirsiniz..
2012 Auris Comfort Extra D-4D M/M
2010 Mercedes C180 (satıldı )
2008 Auris 1.6 Elegant M/M ( satıldı )
2004 Peugeot 206 XT (satıldı )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 40000
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5338 : Ekim 12, 2017, 16:16:40 »
Hocam bence arkadaşınız dizel corolla nın otomatiğine sahip (ki toyota nın kitapçığı bu şanzıman için düz şanzıman diyor ) , bu yüzden konforsuz geliyor olabilir. Ben bu şanzımanı hiç denemedim ama kullanan arkadaşların yorumu bu yönde . Sitede kullanan arkadaşlar daha net bilgi verebilir.
Benzinli modeller için cvt şanzıman kesinlikle sorunsuz ,sessiz ,sarsıntısız ve konforuna diyecek yok. ben çok performanslı kullanmıyorum ama performansıda bence iyi .
Benim aurisim 2013 makyajsız olan ve elbetteki makyajlı kasa daha güzel ama bu kasanın da değişik renkli olanlarını çok beğeniyorum .Örneğin barcelona kırmızısı ya da metalik kahve rengi çok güzel bence.
Genel olarak advence skypack tercih ediliyor anladığım kadarıyla ,zaten plazalarda ki satış elemanlarıda sizi advence e yönlendiriyor ,diğerini gereksiz pahalı buluyorlar galiba :)
Bildiğim kadarıyla primium da ,advence skypack e ek olarak , otomatik park sistemi , ısıtmalı koltuklar ve bazı krom kaplama çıtalar var. Bence de çok gerekli değil gibi.
Hangi model alırsanız alın bence mutlaka skypack olsun ,ben cam tavan olmayan modelini aldım sonra pişman oldum ,3 -4 bin fark vermekten çekinmeyin bence ;)
2013 auris 1.6 advence mds (2017-......)
1998 corolla 1.3 xe  (2015-2017)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 48000
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5339 : Ekim 12, 2017, 16:38:23 »
Dizel mmt kullanıcısı olarak...

Mmt şanzıman pişmanlıktır lafı abartıdır. Beklentinizi karşılamayabilir. Pişmanlık abartı olur.

Bu tarz yorumlar yüzünden hep tam otomatik benzinli baktım. Sonra 2 dizel mmt denediö. Benim işimi fazlasıyla görür görüşü oluştu ve aldım.

Sadece 1-2 arasındaki vites geçisi hissedilir. Alıştıkça onu da en aza indirirsiniz. Ayrıca kulakçıklarla vites artırabiliyorsunuz.

Mmt düz vitestir. Sizin yerinize robot debriyaja basar. Sakin kullanırsanız 2100 devirde vitrs atar. Basmaya devam ederseniz 3000-3500 devirde vites atar. Manuel gibi düşünün 2100 devirde ayağınızı gaz pedalından 0,5 cm bile çekseniz hemen vites yükseltir. Basarsanız bana güç lazım diyorsunuZ şanzıman da vitesi yüksek devirde atar.

Tam otomatik gibi değil ama. Devir aralığında ayağınızı hafif kaldırınca emin olun yan koltuktaki kişi tam mı yarı otomatik mi anlamaz.

Sadece yokuşlarda bazen 2 ye atınca gaz vermezseniz yığılma oluyor.

Şu an sıkıntısız biniyorum 58 binde. Az yakıyor. Böyle devam ederse (sorun çıkarmazsa) yine mmt alır mıyım? Kesinlikle alırım.

Eğer sert kullanıyorsa arkadaşınız 1-2 geçişleri hissetirir. 90 beygir de yetmez.

Kısacası, kim ne derse desin (ben de dahil) en az iki farklı araçta deneyin (şanzıman ömrü farklı olabilir) beğenirseniz alırsınız beğenmezseniz almazsınız.
Beklentiler  kişiden kişiye değişir.

Aslında 1.6 112 beygir olsa hiç sorun olmayacak ama...

Etiketler: