Gönderen Konu: 2004-2006 corolla, megan, civic benzinli  (Okunma sayısı 10240 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Ynt: 2004-2006 corolla, megan, civic benzinli
« Yanıtla #60 : Ekim 09, 2011, 08:48:54 »
VVT-İ ile isteyen bir depo benzinle 800km yol yapabilri duyrulur :) piyasada bu motor hacminde ve gücünde olupta daha az yaka sınıfında araç yoktur galiba vvt-i den :) çünkü torku alt devirlere çekilerek özellikle 90-110km gibi hızlarda yada şehir içinde 2-3 viteste 50-60km hızları aralığında tam ekonomi sağlıyor :) performans olarak 11saniye gibi bir sürede 0-100e hızlanışı var hayet iyi ve sol modelde 8 hava yastığı ve çok tatlı bir müzik seti var bilginize :) ancak vtec2 daha seridir çünkü 120hp :) ve 5kg daha hafif :) ayrıyeten e12lerdeki gibi 0.8saniye kadar boğaz kelebeğinden kaybı varmı bilmiyorum :D

vtec2ler 110 hp Arda ama sizin kasalardan hafif olabilir bilmiyorum.. Bizim arabalar 1050 kg dahada avantajlı ve 8.5-9 saniyeye düşenler var 0-100de bizim kasalarda hafif olmasından mütevellit :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Ekim 09, 2011, 08:48:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '10
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Ekim 09, 2011, 13:21:06 »
vtec2ler 110 hp Arda ama sizin kasalardan hafif olabilir bilmiyorum.. Bizim arabalar 1050 kg dahada avantajlı ve 8.5-9 saniyeye düşenler var 0-100de bizim kasalarda hafif olmasından mütevellit :)
Corollanın orjinalinin yapacağı maksimum 9 küsür saniyedir :D vardır mutlaka birşeyler vtec2 110hp? valla nerden aklımda 120hp diye kaldı hatırlamıyorum sizin hafifmiş bizim corolla içinde ben varken 1257kg geldi :) depo yarıdan azdı... Ruhsatta 1150kg yazıyor ama

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Ekim 10, 2011, 17:10:00 »
vay arkadaş bu galericilerde özel bir program mı var acaba. uygun bir araç düşer düşmez kapıyolar. 3 günde 4 tane araç kaçırdım hepsi de aynı gün satıldı. bugün birini aradım ilan yeni çıkmıştı, öğlen aradım. Şehir dışından biri geldi aldı dedi sahibi. Pazar gecesi yine bir coralla düştü çok uygundu km ve yıl itabariyle pazar günü saat 3 de aradım yine satılmış (daha erken saatlerde kapalıydı tel!!!). nasıl iş anlamadım. galerici arkadaşımın dediği doğru sanırım.  Abi sen hafta içi 5 gün çalışıyosun öyle temiz arabaları siz alamazsınız hiç çırpınma demişti. adam haklıymış.

elimiz mahkum galerilere sanırım.
şeytan diyo 24 peşin var zaten çek 5-6 daha yeni kasa 2008-2009 1,6 comfort al... başka türlü olacak gibi değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Ekim 11, 2011, 16:23:10 »
vay arkadaş bu galericilerde özel bir program mı var acaba. uygun bir araç düşer düşmez kapıyolar. 3 günde 4 tane araç kaçırdım hepsi de aynı gün satıldı. bugün birini aradım ilan yeni çıkmıştı, öğlen aradım. Şehir dışından biri geldi aldı dedi sahibi. Pazar gecesi yine bir coralla düştü çok uygundu km ve yıl itabariyle pazar günü saat 3 de aradım yine satılmış (daha erken saatlerde kapalıydı tel!!!). nasıl iş anlamadım. galerici arkadaşımın dediği doğru sanırım.  Abi sen hafta içi 5 gün çalışıyosun öyle temiz arabaları siz alamazsınız hiç çırpınma demişti. adam haklıymış.

elimiz mahkum galerilere sanırım.
şeytan diyo 24 peşin var zaten çek 5-6 daha yeni kasa 2008-2009 1,6 comfort al... başka türlü olacak gibi değil.
Abim aman araba alacaksan senin galerilerle ne işin var töbe de bida gitme o civarlara :D babamın meşhur lafı hayatta bir galericiden iki bayandan araç almayacaksın :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #64 : Ekim 25, 2011, 18:10:50 »
herkese değerli yorumları için teşekkür ederim tekrar.

bugün itibari ile belirsizlik bitmiştir.
Kullandığım 96 coralla XEI mi 13,5 ankaraya sattım. (bu arada ilanı gece koydum sabah 8,30 da sattım :) klimasız araba için iyi fiyat sanırım.
Şu anki aracım ise 2004 corolla sol, otomatik vites, sedan gümüş gri. yine sahibihden aldım... galericilerle uğraşmadan hallettik allaha şükür. (pazar sabahı 9,30 da gittim bitirdim işi)
Eski sahibi de çok güzel kullanmış. Yani Allah gönlüme göre verdi diyorum. Renk ve kasa olarak.

Yalnız önemli bir detay, cumartesi günü istanbulda 4-5 tane honda ve toyota bayisi gezdim ikici el bakmak için. Toyotayı tercih etmekle çok doğru karar vermişim.
Neden mi Honda bayilerinde satış temsilcileri ikinci el araç bakmaya geldim diyince, fareye bakar gibi bakıyolar, birçoğunda gördüm bunu hatta biriyle de tartıştım. Sanki Bentley satıyolar.
Honda bayisine ikinci el araç için gidiyosanız damatlığınızı giyip gitmenizi öneririm diğer türlü uzaylı muamelesi görürsünüz. Benki kıyafetime çok dikkat ederim!!!

Sonra sırayla toyota bayilerini gezdim, çok çok iyiydi ilgi alsanda almasanda ilgi alaka çok iyi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Ekim 25, 2011, 18:15:50 »
herkese değerli yorumları için teşekkür ederim tekrar.

bugün itibari ile belirsizlik bitmiştir.
Kullandığım 96 coralla XEI mi 13,5 ankaraya sattım. (bu arada ilanı gece koydum sabah 8,30 da sattım :) klimasız araba için iyi fiyat sanırım.
Şu anki aracım ise 2004 corolla sol, otomatik vites, sedan gümüş gri. yine sahibihden aldım... galericilerle uğraşmadan hallettik allaha şükür. (pazar sabahı 9,30 da gittim bitirdim işi)
Eski sahibi de çok güzel kullanmış. Yani Allah gönlüme göre verdi diyorum. Renk ve kasa olarak.

Yalnız önemli bir detay, cumartesi günü istanbulda 4-5 tane honda ve toyota bayisi gezdim ikici el bakmak için. Toyotayı tercih etmekle çok doğru karar vermişim.
Neden mi Honda bayilerinde satış temsilcileri ikinci el araç bakmaya geldim diyince, fareye bakar gibi bakıyolar, birçoğunda gördüm bunu hatta biriyle de tartıştım. Sanki Bentley satıyolar.
Honda bayisine ikinci el araç için gidiyosanız damatlığınızı giyip gitmenizi öneririm diğer türlü uzaylı muamelesi görürsünüz. Benki kıyafetime çok dikkat ederim!!!

Sonra sırayla toyota bayilerini gezdim, çok çok iyiydi ilgi alsanda almasanda ilgi alaka çok iyi...
Hayırlı uğurlu olsun abim kazasız belasız sürüşler dilerim... Arac kaç km de benzinlimi tüplümü?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #66 : Ekim 25, 2011, 18:21:38 »
arda teşekkürler kardeşim araç 87 binde kazası belası yok aile aracı, benzinli.
uzunca hesap kitap yaptım almadan önce.
istisnalar dışında sadece hafta sonu kullanacağım için benzinli aldım, bu durumda yılda en fazla 6-7.000 km yapıyor olacağım.

birkaç sene binip dizel ile aradaki fiyat farkı kapanır duruma gelirken yakıt fyatına göre değerlendiricem. (dizel de çok araştırdım ama 30.000 tl ve 90-100.000 km altını bulamadım malesef.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Ekim 25, 2011, 18:27:10 »
aracınız hayırlı uğurlu olsun... çok doğru bir tercih yapmışınız.. kaça aldınız :)
94' reno broadway :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Ekim 25, 2011, 20:02:32 »
arda teşekkürler kardeşim araç 87 binde kazası belası yok aile aracı, benzinli.
uzunca hesap kitap yaptım almadan önce.
istisnalar dışında sadece hafta sonu kullanacağım için benzinli aldım, bu durumda yılda en fazla 6-7.000 km yapıyor olacağım.

birkaç sene binip dizel ile aradaki fiyat farkı kapanır duruma gelirken yakıt fyatına göre değerlendiricem. (dizel de çok araştırdım ama 30.000 tl ve 90-100.000 km altını bulamadım malesef.

en güzelini ve temizini yapmışsınız abim tekrardan hayrını görün

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #69 : Ekim 26, 2011, 10:08:18 »
aracı 24 e aldım. dün biraz kurcaladım çoğu düğmeyi çözemedim :)
allahtan orjinal kitapçığı da vardı araçta. artık oradan bakıcaz. ama çok doğru karar vermişim araç gerçekten çok konforlu... kazanan takım bozulmaz derler ya corolladan devam inşallah her zaman...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #70 : Ekim 26, 2011, 23:08:30 »
aracı 24 e aldım. dün biraz kurcaladım çoğu düğmeyi çözemedim :)
allahtan orjinal kitapçığı da vardı araçta. artık oradan bakıcaz. ama çok doğru karar vermişim araç gerçekten çok konforlu... kazanan takım bozulmaz derler ya corolladan devam inşallah her zaman...
e12 den sonra yeni yani 2007ve sonrasına geçmeyin :) onun yerine avensis alın :)