Gönderen Konu: 2004-2006 corolla, megan, civic benzinli  (Okunma sayısı 10227 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
2004-2006 corolla, megan, civic benzinli
« : Eylül 12, 2011, 17:27:36 »
10 yıldır kullandığım ailemizden biri gibi olan 96 corollam ile kısa bir süre vedalaşmak istiyorum, en büyük neden ise klima eksikliği.
bütçe maksimim 24,000
düşündüğüm araçlar başlıkta yazdığım araçlar
2004-2006 arası sedan olarak
corolla, megan veya civic benzinli
corolla: ilk sırada, çünkü sorunsuzluğu ve güvenirliliğini hiçbişeye değişmem, ama fiyatlar uçuk gibi
megan: hiç bilgim yok kasayı begenmeme ragmen okuduğum kadarıyla elektronik sorunları çok fazlaymış!!!
civic: yol tutuşu çok güzel, yine fiyat yüksek, ön konsol çok çirkin ve 2006 ya kadar yol bilgisayarı yok!!! Ve altı yere yakın gibi...
bu üç aracın en az yakanı (şehir içinde hangisidir)
(dizel alamıyorum çünkü 2006 corolla dizeller bile 30,000 lere fırlamış) tekrar lpg düşünmüyorum

1,2 aydır araştıra araştıra hepten karıştı kafam.

Toyota Club Türkiye

2004-2006 corolla, megan, civic benzinli
« : Eylül 12, 2011, 17:27:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
Ynt: 2004-2006 corolla, megan, civic benzinli
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2011, 17:34:12 »
civic
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 12, 2011, 17:34:32 »
  Öncelikle umarım istediğiniz gibi bir aracını olur ve keyfini sürersiniz.
 Benzinliler arasında ben şahsen Megane'ı elerdim. Diğerlerinden çok yakar performansı fena olmasada. Ama Honda ve Corolla (bahsi geçen fiyat aralığındaki modelleri) biraz daha hafiftir muhtemelen.
 İçi en geniş Megane'ındır. Elektronik sorun II. versiyonlarda belli üretim yılına kadar olanlarda vardı bildiğim kadarı ile ama onlarda halledildi diye hatırlıyorum.
 Civic modifiyeye (iç ve dış) uygundur ama temizini bulmak gerek bence ikinci elde.
 Toyota daha çok aile aracıdır. Nispeten az yakar, iç kaliteside fena değildir.
 Tabi bulacağınız araçların o anki durumlarıda önemlidir. Aralarındaki kullanım farkına göre yıpranmışlıklarıda farklı olacaktır. İyi kontrol şart.
 Yine iyice araştırmanızı da tavsiye ederim, eminim başka fikirlerde verecektir arkadaşlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2011, 17:52:08 »
yorumlar için teşekkürler, bir  ara sırf tasarruf etmek için honda jazz bile yönelmiştim ama ondan da vazgeçtim, hatta 1,4 jazz mı 1,4 corolla mı diye düşündüğüm bile olmuştur...

sadece hafta sonları kullanıyorum sayılır arabayı, şehirçinde 8,5-9lt/100 km ideal olabilir yakıt için.
corollanın bazılarında 10,5 bazıları 8,8 görüyorum ilanlarda. fabrika verisi nedir düz vites için bilginiz var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 899 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 12, 2011, 20:25:48 »
Civic veya corolla tavsiye ederim 2004-2006 civicler yere okadarda yakın değil ve yakıt tüketimi çok iyi sorunsuzluk konusundada heralde şüpheniz yoktur .

Ben olsam bu üç araç arasında civic i tercih ederdim .

Alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Eylül 13, 2011, 15:59:44 »
civic biraz daha önde gibi şimdilik ama çok temiz bir corolla da bulursam o da olur.

benzinli olacağına göre yakıtta civic daha iyi sanırım şehir içinde

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 13, 2011, 16:14:51 »
Yakıtta bahsi geçen Civic ve Corolla arasında fark olmaz.
Civic göründüğü kadar yola yapışmaz. Corolla'da da hb biraz daha oturaklıdır sedanına göre. Megane ise gerçekten konforludur ama o kasalarda direksiyon çok hisli değildir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 13, 2011, 16:28:27 »
Civic yada Corolla.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #8 : Eylül 13, 2011, 17:26:38 »
2005 Megane II otomatik aracımı 5 yıl-110.000 km. kullandım. 2011 Corolla otomatiği ise 10 aydır-18.000km kullanmaktayım.
Megane şehir dışında daha az yakıyor. Arkada oturan iç mekanın büyüklüğünden ötürü çok daha konforlu seyahat ediyor. Donanımı çok. Direksyon tepkisiz kalabililyor. frenler sert, corollaya göre hızlanması hantal kalıyor. Stabilize veya engebesi bol yollarda cip gibi :) Alt vurma, arabanın içinde hoplama zıplama olmuyordu. Şehir içi tüketimide birbirine yakın, megane bir tık altta.
Corolla, seri bir araç, megane otomatikten sonra corolla otomatik değilde düz vites gibi atak geliyor.
İş geliyor arıza kısmına dayanıyor. Megane aracım çok arıza çıkardı (bana göre). İlk 3 yıl bakım dışında para vermedim. ikinci yılında garantisi bitmiş olmasına rağmen müşteri memnuyieti bütçesinden ve sadik müşteri olmamdan ötürü her arıza garantiden halledildi.Dördüncü yıl arızaların%35'ini beşinci yıl ise yarısını cebimden karşıladım. Aracımı satmadan önce sadık müşteri olmamdan ötürü soyulan ön kol içlerini ücretsiz ve garantiden değiştirdiler. Bana göre megane ve fluence deki en büyük ve kronik sıkıntı açı kaydırıcı kasnak. Bu aliminyumdan yapılan kasnak normalde triger seti ile değişim istiyor. Ancak erken arıza verince sizde erkenden triger seti değiştirmek zorunda kalıyorsunuz.5 yılda değiştireceğiniz trigeri 3 yılda değiştirince cep acıyor:) Toyotaya geçmeden önce bu forumda binlerce sayfa okudum. 2006 corolla ile uzun yola çıktım. Gönül gözüm civic istediği için onunla da yolara çıktım, bol bol kullandım. Mantığım corolla dedi ve aldım. Ama Fluence bu kadar çirkin olmasa ve içi megane kadar kullanışlı olsaydı sanırım gene reno tercih ederdim. Kısacası Renaultun servisi, corollanın arıza yapmaması ve civicin dizaynı içinde kullanırken keseme en uygun gelecek olanı seçtim.
Şunuda belirtmek isterim civicin pek çok kasasını kullandım; bu 3 marka içinde en çok yakanı, yetkili servisi en pahallı olanı ve zırt pırt kıçını burnunu yere sürttürdüğüm araçlar ürettiği için  kendilerini tebrik ediyorum. Dedikodu değil direk yazılı beyanla bu teşekkürü ilettim:) Bu arada eşim otomatik jazz kullanıcısı,  jazz şehiriçinde 6-6,5 lt tüketiyor.Şehirdışında da 5-5.5lt. Tabii ki trafik kurallarına uyarak. Dilimin döndüğünce düşündüğünüz arabalarla ilgili deneyimlerini paylaştım. işiniz çok zor çünkü temiz ikinci el araba bulmak marka ve modele karar vermekten çok ama çok daha zor. Allah kolaylık versin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Eylül 13, 2011, 18:15:09 »
burak bey teşekkürler ayrıntılı yorum için... dikkate alıcam bu söylediklerinizi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '10
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Eylül 13, 2011, 18:18:07 »
Civic i bu kategoriden çıkarıyorum donanımı fakir göründüğü kadar yol tutuşuna sahip değil ve corolla kadar ekonomikte olmayacaktır.
Corolla; sorunsuz sağlam atak ekonomik içi ve süspansiyonları çok rahat konfor açısından tek dezavantajı bence içeri ses alıyor olmasıydı ve ikinci el piyasası daima fokur fokur 27.500tl ye sattık 2005 sol benzinliyi :)
Megan; Yol tutuşu gayet iyi iç mekan yapı malzemeleri corollanın yarısı kadar olamaz çok dandik plastiği var corolla kadar yine ekonomik olamaz süspansiyon konforuda corolla kadar değil corolla gibi çevik ve sorunsuzda değil :) ama iç mekan daha sessiz ve yetkili servislerinde daha çok müşteri memnuniyeti var :)
Otomatik vitesten vazgeçin dahada ekonomi yapın derim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Eylül 14, 2011, 10:07:33 »
siz iyi satmışsınız
arkadaşım 22 bine, 80 binde, 2005 terra  sedan otomatik aldı...
şans işte yakalayan yakalıyo.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 14, 2011, 10:42:50 »
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Eylül 14, 2011, 13:48:02 »
tamda aradığım şey buydu sefa sağolasın,

her iki siteyi incelediğimde:
Honda Corollaya göre:
+ daha yüksek
+ bagajı daha geniş
+ daha uzun
+ beygir gücü daha fazla

- olarak manuel ve otomatikte viteste ortalama yakıtı fazla, aslında fazla da denmez çok bir fak yok gibi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Eylül 14, 2011, 16:08:56 »
siz iyi satmışsınız
Mesele bizde değildi hocam kazası belası yoksa km çok değilse istediğiniz zaman aklınızdaki fiyata satarsınız :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Eylül 15, 2011, 17:36:01 »
siz iyi satmışsınız
biz de geçen sene sattık 22000 tl ye .. ama 200.000 km de ve 4-5 parça değişeni ve bir o kadar da boyananı vardı.. corolla peynir ekmek gibi satılıyor 2. elde.. vectrayla takasa gittiğimizde suratına bakan olmamıştı ama bu halde bi corollayla gidince firmalar resmen arabayı zorla almak istiyor sizden.. biz toyotaya takasa verdik adamlar 1000 tl kar edip sattı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Eylül 15, 2011, 21:43:36 »
biz de geçen sene sattık 22000 tl ye .. ama 200.000 km de ve 4-5 parça değişeni ve bir o kadar da boyananı vardı.. corolla peynir ekmek gibi satılıyor 2. elde.. vectrayla takasa gittiğimizde suratına bakan olmamıştı ama bu halde bi corollayla gidince firmalar resmen arabayı zorla almak istiyor sizden.. biz toyotaya takasa verdik adamlar 1000 tl kar edip sattı...

Abim bizim araç 58.000 binde full orjinaldi ta antepten adam geldi alacam diye babamla konuşmuşlar falan babam 28bin dedi adamlar hocam tavanda dolu izi var dedi nasıl görmüşlerse :) babam bile bilmiyordu sadece benim haberim vardı 27 ye ver dediler sonra boya varmı yokmu anlamak için cihaz varmış adamlarda babam galericisiniz galiba adamlar yok değiliz demiş ama ben galericiye araba vermem diyip göndermişti hesap edelim adam 27.000tl ye alsa gitse memlekete satcağı minumum fiyat 28.000tl :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Eylül 16, 2011, 09:29:10 »
pazar günü oto pazarını bir turlamalı internetteki ilanlara bakarak araba almak çok zor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #18 : Eylül 16, 2011, 11:54:21 »
Şükrü abi ben senın yerınde olsam Arda Derinkaya adlı arkadaşımızın avatarındaki corolla varya işte en iyisi bakın o dur Sol en üst donanım olup benzinli otomatik benzinli manueli vardır fiyatları maximum 26-28 pazarlıkla 25-23 yaparlar Eğer dizelde olur diyosanız hatback corolla sol var manueli var tiptronik vitesi var gayet güzel araçlar tercih sizin meganenın ıcı bıldıgınız reno pek bi şık görünürlüğü yok bızım aracımız plusline ama solün kinin 4te 1 kadar değil
Toyota Corolla 1.4 D4D 90 Hp Plus Line 2007 / Toyota Corolla 1.6 114 Hp GLİ 1993 Sercan TORUN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Grafiker
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Eylül 16, 2011, 12:15:30 »
karar verilmiştir sercan tabiki corolla yine corolla.
ikinci el alırken ister istemez baktığınız arabaların rakiplerine bakıyosunuz, kesenize göre hangisi avantajl olur diye.

ama benim gibi sadık bir toyota kullanıcısı olunca dönüp dolaşıp yine toyota diyosunuz sonunda, :)
çevremde çok terra ve sol kullanıcısı var özellikle benzinli/otomatik vitesliden şikayetçi olan çok yakıt konusunda şehiriçinde.
Ben manuel düşünüyorum 40 yaşından sonra alırız otomatiği  ::)