Gönderen Konu: Corolla Otomatik Kullanıcıları  (Okunma sayısı 38615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
Corolla Otomatik Kullanıcıları
« : Nisan 18, 2008, 23:45:15 »
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım ,honda civic otomatik aracımı yeni sattım ve corolla 2003-2005 arası sedan 1.6 sol otomatik almaya karar verdim ben aracı hiç kullanmadım,kullanıcılardan aracın performansı,yakıt,ve vites geçişleri hakkında olumlu veya olumsuz yorumlar bekliyorum.

Toyota Club Türkiye

« : Nisan 18, 2008, 23:45:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • en iyi otomobil kendi otomobilindir
    • www.erginboy.8m.com
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1 : Nisan 19, 2008, 19:08:22 »
bununlan ilgili konular forumda var aratırsan mutlaka bulursun , ayrıca şunuda belirtmek isterim ki otomatik şanzıman konusunda bildiğim kadarıyla honda oldukça başarılı , birde şöyle bir rivayet var Toyota MMT den vazgeçiyor galiba
2008 Corolla 1,4 d4d

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2007 YARİS SOL SPECİAL
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 19, 2008, 21:21:43 »
Evet otomatik araçta honda bir numara...2003-2005 arası corollayı bilmem ama bendeki 96 model Ae101 otomatik ve çok çok memnunum helede şanzumanla alakalı daha hiçbir sorunum olmadı. yakıtı şuan kmde Ankara trafiğinde 300bin civarı.. ama dediğim gibi 2003-2005 arasını bilemeyeceğim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • kimdir hekim?başına gelendir
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla Otomatik Kullanıcıları
« Yanıtla #3 : Mayıs 01, 2008, 00:32:08 »
ben size en iyi cevabi verebilecek kişiyim
aynı sizin gibi honda cıvıc otomatik satıp corolla otomatik aldım.ikisi arasında ki farkı ben her zaman BMV ve MERCEDES arasındaki farka benzetiyorum.hondanın tün aracları genelde toyotaya nazaran daha sert.corollanın almayı düşündüğünüz modeli sattığınız aracdan daha donanımlı daha yüksek sınıfı daha farklı ilk bindiğinizde seevmeyebilirsiniz fakat her gecen gün daha cok sarılırsınız aracınıza.aynı alman aracları gibi yuksek bir oturağa ve yerden yuksek bir seyre sahip.wv gibi girdiğiniz cukurlarda falan tok bi ses duyarsınız halbuki hondada daha tiz sesler hakim ve dışdünya aracınızın içine daha cok sızıyor.fakat şunu da söylemeden edemeyecem hondanın 97-2001 arası kasasında ki hız ve yol tutuşu viraj hakimiyeti corollanın hiçbir modelinde de yok.
saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • ae101japon
« Yanıtla #4 : Mayıs 02, 2008, 00:50:23 »
sana soyle soylıyım  otomatık al sana hıc bır problem acmaz corollanın otomatık sanzmanı cok saglamdır suana kdr hıc revızyon yapıldıgını gormedım mmt  degıl ama tam otomatık ten bahsedıyorum  yakıt ekonomısı dogal olarak manuel dn bıraz daha fazla tabıkı yaklasık sehır ıcı  100km de 10 lt. fln sehır dısı 7 lt. ye kdr dusuyo dahada dusebılır satlara gore ama sanzımndan korkunuz olmasın cok saglmdrlar aracın km onmlı tabıı alcagınız aracın genede almadn yetkılı servıste 2. el kntrol yaptırmanızda fayda var
mustafa

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Bu dünya bana bilem kalmamış ki!
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 02, 2008, 11:34:27 »
corolla otomatik kullanıyorum.Aklımda hep bir soru olmuştur.Honda nın otomatiği daha mı iyidir.Acaba arabamı satıp 97-01 arası bir civic mi alayım.arabama kıyıp satamıyorum ki.Bağımlılık oldu.
bu düşüncelerle yaklaşık iki yıldır yaşıyorum.Evin borcunun bitmesine yaklaşık bir sene var.O zaman aklım daha kızışacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 180
  • Model Yılı: '14
  • 175 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2008, 16:51:38 »
Selam,

Toyota Corolla araçların (Yeni isimleri Auris falan oldu) otomatik şanzımanlarıyla ilgili bir şey öğrenmek istiyorum.

Diyelim ki 80 km/s sabit süratle gidiyoruz. Önümüze bir araç (veya fren yapmayı gerektirecek bir başka şey) çıktı ve frene sertçe bastık. Bu durumda şanzıman otomatik olarak vites küçültüp frenlemeye yardımcı oluyor mu? Örneğin İETT' nin yeni Mercedes Citaro otobüslerinde fren yapılınca şanzıman bir ufak dişliye geçerek frenlemeye yardımcı oluyor. Corolla' nın otomatik şanzımanında da var mıdır böyle bir özellik?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2008, 17:23:29 »
ugur bey o özellik hondada var.toyota daha ziyade bosa atıyor gibi geliyor bana

süleyman bey siz ise o aractan sonra honda da önce sıkıntı yasarsınız.efsane kasa mercedes rahatlıgına sahiptir
almayı düşündüğünüz hondaise serttir ve vitesleri sizinki gibi konforlu değil vuruntulu gecer.
ama otomatık şanzımanda honda uzmandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 175 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2008, 18:31:11 »
ugur bey o özellik hondada var.toyota daha ziyade bosa atıyor gibi geliyor bana...

Klasik tip otomatik şanzımanlarda (örneğin 1974 model Mercedes) ayağınızı gazdan çektiğinizde oluşan kompreyon etkisiyle bile bir üst vitese geçiyor. Vitesi boşa atmış gibi hissetmenizi buna balıyorum ben.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Haziran 21, 2008, 18:50:49 »
biri otomatik toyota mı dedi? :D
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2007 YARİS SOL SPECİAL
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Haziran 22, 2008, 12:26:59 »
biri otomatik toyota mı dedi? :D
banada öyle geldi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Haziran 23, 2008, 14:10:04 »
alper kardeşim neye gülüyorsun otomatik vites ve düz olan iki araba 100 le giderken 100den sonrası icin yarış yapsınlar düz vites toz yutar.otomatik sadece kalkısta 2 saniye gecikir daha sonra sen debriyaja basıp vites değiştirene kadar ben coktan sana fark atarım. canım benim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Haziran 23, 2008, 14:10:58 »
bi ankara buluşması olursa beraberce test ederiz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Haziran 23, 2008, 15:11:37 »
alper kardeşim neye gülüyorsun otomatik vites ve düz olan iki araba 100 le giderken 100den sonrası icin yarış yapsınlar düz vites toz yutar.otomatik sadece kalkısta 2 saniye gecikir daha sonra sen debriyaja basıp vites değiştirene kadar ben coktan sana fark atarım. canım benim :)
kullandığım araç 91 model corolla otomatiktir ;)
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Haziran 23, 2008, 15:45:17 »
Otomatik vites araba iyidir, düz vites kullanırdım eskiden ve kesinlikle otomatik kullanmam derdim, boş konuşmuşum. İlk otomtik arabaya alışmam bir haftamı aldı, şehir içi için vazgeçilmemesi gereken bir özellik bence. Fakat M/M vites sistemini beğenmedim açıkcası, 2008 D-4D M/M sahibiyim ama şuan sorsalar düz vites tercih ederdim.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Bu dünya bana bilem kalmamış ki!
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Haziran 23, 2008, 16:07:14 »
Arabamı almadan önce otomatik vites ile ilgili önyargılarım vardı.Bmw otomatik kullanınca ne kadar rahat olduğunu anladım.Şimdide vazgeçemiyorum.Yeni arabam kesinlikle otomatik olacak.Bulunduğum şehir Denizli.Çok sıkışık trafiği yok.Çok sık dur kalk yapmıyorum ama otomatik vites kullanmanın rahatlığını yaşıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 175 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Haziran 24, 2008, 17:25:10 »
...Fakat M/M vites sistemini beğenmedim açıkcası, 2008 D-4D M/M sahibiyim ama şuan sorsalar düz vites tercih ederdim.
Nesini beğenmediniz acaba? Biraz bilgi verebilir misiniz? Ayrıca M/M vites dediğiniz hakkında mekanik bilgiye ulaşabilceğim bir başlık var mıdır forumda veye internet ortamında?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2007 YARİS SOL SPECİAL
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Haziran 24, 2008, 22:01:59 »
Ali Abi beğenmiyosan bana ver arabayı zaten gelip geçerken hep gözüm üstünde aracının :D
Valla bende otomatik almadan önce önyargılıydım otomatik araçmı olur vites değişmeden ne öyle falan diye ama şimdi çok daha rahat ve zevkli geliyor kullanması bugün biraz basayım dedim 60 civarı hızla bir kökledim aman Allahım uçuyor sanki maşallah çok iyide gidiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Haziran 25, 2008, 00:07:47 »

Şimdi mesela 96 ae101 otomatik ve manueli 100 km hızda yanyana koyalım ve gazlayalım otomatik geçer mi diyorsunuz:) İmkansız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2007 YARİS SOL SPECİAL
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Haziran 25, 2008, 00:19:33 »
Ziya seninkini geçemez :D youtubedeki videondan sonra söylenecek laf bulamıyorum :)

Lakin otomatik aracın geçmemesi içinde bir sebep yok hantal yavaş  hızlanır gibi şeylere ben katılmıyorum..sadece hızlanmayı otomatikte daha az hissediyorsunuz sebebi ise debriyaj...siz gazı kökleyip debriyajı aniden çektiğinizde araç birden güç etkisiyle sizi koltuğa yapıştırıyor. ama otomatikte böyle bişey olmadığından sanki daha az koltuğa yapıştırıyor daha az etkili oluyor gibi geliyor insana...ben düz vites 2001 focus ile kapıştım ve ara hızlanmada geçtim