Gönderen Konu: toyota verso 2.0 dizel  (Okunma sayısı 20330 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
Ynt: toyota verso 2.0 dizel
« Yanıtla #40 : Eylül 13, 2011, 13:42:34 »
bahsettiğim ses o zaten.. bizim 2006 corollada da vardı ancak avensiste 40.000 km yaptım hiç o sesi duymamıştım... uzun yolda normal süratlerde gittim , otobanda ortalama 120 ile gitmeye çalıştım , vitesi ve deviri düzgün ayarlayınca bayaa bi az yaktı.. 4 kişiydik ve bagajda 3 tane büyük valiz vardı , torbalar falan ağzına kadar doluydu bagaj ve klima hiç kapanmadı... yolun büyük kısmı viraj ve bir kısım rampadan oluşuyor , hesaplayıp depoyu fulleyince 22 kuruş civarı bi rakam çıktı..
222 kurus gayet ıyı masallah baska 2.0 dızel kullandınmı arasında yakıt farkı oluyomu
gıcırtı ıcın servıste arkadasım var sımdı konustum persembe cuma bırakıcam bakıcak

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Eylül 13, 2011, 13:42:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #41 : Eylül 13, 2011, 13:56:14 »
222 kurus gayet ıyı masallah baska 2.0 dızel kullandınmı arasında yakıt farkı oluyomu
gıcırtı ıcın servıste arkadasım var sımdı konustum persembe cuma bırakıcam bakıcak
servisteki işlemle ilgili sonucu bana bildirirsen sevinirim.. daha önce 2.0 dizel araç kullanmadım ancak etraftan takip ettiğim kadarıyla ortalamanın altında diyebilirim.. komşuda 5008 var mesela 1.6 dizel benden çok yakıyor , bi tane tanıdıkta passat var 2.0 tdi 8 litre yakıyomuş ş.içinde , yine 3.20 dizel var bi komşuda o da aynı rakamlardan bahsediyor.. tabii otomatik olması da etkiliyor onları ama iyi yakıt tabii c sınıfı bi 1.4 1.6 dizel gibi yakmasını beklemek biraz haksızlık olur bu arabaya.. sonuçta performans ve genişlik , ağırlık , kalıplı bi araba 1-1.5 litre fazladan yakması gayet normal..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Eylül 13, 2011, 14:02:07 »
servisteki işlemle ilgili sonucu bana bildirirsen sevinirim.. daha önce 2.0 dizel araç kullanmadım ancak etraftan takip ettiğim kadarıyla ortalamanın altında diyebilirim.. komşuda 5008 var mesela 1.6 dizel benden çok yakıyor , bi tane tanıdıkta passat var 2.0 tdi 8 litre yakıyomuş ş.içinde , yine 3.20 dizel var bi komşuda o da aynı rakamlardan bahsediyor.. tabii otomatik olması da etkiliyor onları ama iyi yakıt tabii c sınıfı bi 1.4 1.6 dizel gibi yakmasını beklemek biraz haksızlık olur bu arabaya.. sonuçta performans ve genişlik , ağırlık , kalıplı bi araba 1-1.5 litre fazladan yakması gayet normal..
tabıkı bıldırırım persembe gunu bırakıyım
bende merak edıyodum 1.6 mpv lerle yakıt durumunu 5008 senden cok yakıyosa ıyı yaa kafan bıras daha rahatladı
ben en son depomda 740 km gıttım ve dahada gıderdım ısıgım yanmadan doldurdum 170 e fulledım ama bu sefer trafıkte cok dur kalk yaptım tahmınım 680 700 arası yapıcam herhalde

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • karakus11.blogcu.com/
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Eylül 13, 2011, 15:15:20 »
Gürhan bey, aracınız hayırlı olsun...

Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki, bütün vaktini ona sarfediyorsun!
" Zaman gösterdi ki, Cennet ucuz değil, Cehennem dahi lüzumsuz değil "
" İnsan bir yolcudur. Sabavetten (çocukluktan) gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden haşre, haşirden ebede kadar yolculuğu devam eder." (Mesnevi-i Nuriye)