Gönderen Konu: toyota verso 2.0 dizel  (Okunma sayısı 20328 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür etti
Ynt: toyota verso 2.0 dizel
« Yanıtla #20 : Temmuz 19, 2011, 01:30:07 »
araban hayırlı ugurlu olsun bende aldım bır tane benımkıde beyaz depoyu fulledım 52 lıtre 190 a doldu
tahmınım 620 veya 650 gıdıcek suankı gıdısat o sekılde
sızce nasıl tuketım
ılerde km artınca yakıt duser mı?
km artinca yakit dusecek tabii ki benim suan tuketimim 6.5 e kadar dustu 750 km oldu .. Tahminim sakin kullanimda ve ben dizele alisinca 6 litreye kadar dusecek:)) bu arada iki verso sahibi arkadasim size tavsiyem kontagi cevirim ilk calistirmada hiz gostergelerinin ordaki isiklar sonene kadar bekleyi oyle calistirin arabayi ve yolculuk bitiminde stop etmeden once arabayi bi 30 saniye kadar rolantide bekletin.. Bunu her arabaya biniste itinayla yapin ( servis onemli dedi ve ozellikle utardi - turbonun sagligi icin dediler .. Size de araclariniz hayirli olsun

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Temmuz 19, 2011, 01:30:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '19
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Temmuz 19, 2011, 09:56:56 »
şu dizeli birde premium için verseler :)
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Temmuz 19, 2011, 11:05:30 »
premıum verseler herhalde 70 75 e satılır onuda kolay koolay kımse almaz gıbıme gelıyo

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Temmuz 19, 2011, 11:08:04 »
km artinca yakit dusecek tabii ki benim suan tuketimim 6.5 e kadar dustu 750 km oldu .. Tahminim sakin kullanimda ve ben dizele alisinca 6 litreye kadar dusecek:)) bu arada iki verso sahibi arkadasim size tavsiyem kontagi cevirim ilk calistirmada hiz gostergelerinin ordaki isiklar sonene kadar bekleyi oyle calistirin arabayi ve yolculuk bitiminde stop etmeden once arabayi bi 30 saniye kadar rolantide bekletin.. Bunu her arabaya biniste itinayla yapin ( servis onemli dedi ve ozellikle utardi - turbonun sagligi icin dediler .. Size de araclariniz hayirli olsun
ben hergun avcılar taksım yapıyorum yol bılgısayarına bakıyorum ortalama 100 km de 5.5 6lt arasın dayım devamlı
bakalım ıns dusucek ama cok gusel bır arac kullanımda cok rahat

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Temmuz 19, 2011, 11:35:13 »
ben hergun avcılar taksım yapıyorum yol bılgısayarına bakıyorum ortalama 100 km de 5.5 6lt arasın dayım devamlı
bakalım ıns dusucek ama cok gusel bır arac kullanımda cok rahat
çok başarılı bir değer hele ki istanbul trafiğinde valla tebrikler.. ne yoğunlukta trafik ve aracınız kaç kilometreye geldi.. ayrıca kullanım tarzınız nasıl .. bilgi verirseniz sevinirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Temmuz 19, 2011, 11:41:05 »
çok başarılı bir değer hele ki istanbul trafiğinde valla tebrikler.. ne yoğunlukta trafik ve aracınız kaç kilometreye geldi.. ayrıca kullanım tarzınız nasıl .. bilgi verirseniz sevinirim
aracım daha 600 km de ılk deposu daha ben sabah 9 da cıkıyorum avcılardan yavas kullanıylorum 90 ı gecmem zaten normaldede
vıtes gecıslerınde genelde yolun durumuna gore erken vıtes degıstırıyorum  aracın vıtes degıstırme ısıgı ıle aynı zamanlarda oluyo genellıkle
aksmada 8 30 da taksımden cıkıyoorum genelde bu saatlerde cıkınca yollar bos oluyor
sakın kullanan bırıyım suan depo ısıgım 3 tane kaldı 580 km yaptım bakalım ıns 650 700 arası yapıcak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Temmuz 19, 2011, 11:52:51 »
aracım daha 600 km de ılk deposu daha ben sabah 9 da cıkıyorum avcılardan yavas kullanıylorum 90 ı gecmem zaten normaldede
vıtes gecıslerınde genelde yolun durumuna gore erken vıtes degıstırıyorum  aracın vıtes degıstırme ısıgı ıle aynı zamanlarda oluyo genellıkle
aksmada 8 30 da taksımden cıkıyoorum genelde bu saatlerde cıkınca yollar bos oluyor
sakın kullanan bırıyım suan depo ısıgım 3 tane kaldı 580 km yaptım bakalım ıns 650 700 arası yapıcak
trafiğe girince işte 6.5 lere çıkıyor.. ama 1.6 avensisten indiğimiz için bu rakamlar bizim için bedava:)) ben biraz daha devirli kullanıyorum galiba o da etkiliyor.. ama ne olursa olsun bu cüssede bi araç için sunduğu konfor ve performansla karşılaştırıldığında bu yakıt gerçekten çok ama çok makul.. hayırlı olsun araçlarımız diyelim.. şimdiden çok doğru bir tercih yaptığımıza %100 inanıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #27 : Temmuz 20, 2011, 09:35:52 »
valla dizel premium verseler birde otomatik vitesi ekleseler ben hemen alacağım da işte bu toyota nın işine akıl sır erdirmek güç :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Temmuz 20, 2011, 10:40:08 »
valla dizel premium verseler birde otomatik vitesi ekleseler ben hemen alacağım da işte bu toyota nın işine akıl sır erdirmek güç :)
,

toyota bunu satmadan sizin dediğinizi çıkarmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #29 : Temmuz 20, 2011, 18:27:56 »
valla alacağım diye 1.8 otomatik bekledim hala ses yok yakında vaz geçip bir 5008 filan alacağım bu gidişle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Temmuz 25, 2011, 17:31:07 »
valla alacağım diye 1.8 otomatik bekledim hala ses yok yakında vaz geçip bir 5008 filan alacağım bu gidişle
5008 de güzel bi araç , onu da inceledik geçen sene.. donanımı falan çok iyiydi ancak fiyatı hem çok uçtu , hem de arabaya 1.6 hdi güçsüz geliyor diyorlar.. bi komşumuzda var herşeyinden memnun ancak otomatik+1.6 motor bu arabayı kaldırmıyor diyordu haberiniz olsun..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Temmuz 26, 2011, 12:09:50 »
5008 de güzel bi araç , onu da inceledik geçen sene.. donanımı falan çok iyiydi ancak fiyatı hem çok uçtu , hem de arabaya 1.6 hdi güçsüz geliyor diyorlar.. bi komşumuzda var herşeyinden memnun ancak otomatik+1.6 motor bu arabayı kaldırmıyor diyordu haberiniz olsun..
selamlar bence bu sınıf otomobillerde MPV lerde 2.0 motor asagısı verımlı olmaz dıye dusunuyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #32 : Temmuz 27, 2011, 16:35:04 »
5008 için 2011 mayıs sonrası gelen araçlar 112bg ve torku daha yüksek ,donanım olarak 2010 ile aynı aşağı yukarı ve bizim toyota versodan biraz daha iri bir araç, test sürüşü yaptım ilk kalkış ve hızlanma olarak versodan (benzinli) tork nedeniyle daha iyi ama dizel verso ile ne durumda bilmiyorum henüz, ancak uzun yolda tatil dönüşü kapıştığım bir 5008 i benim 1.8 multimod verso ile her yokuş her düzlükte dövdüm, zaman zaman hız 180 -190 lara kadar çıktı ancak 5008 daha sonra koptu geride kaldı, ama 1.6 verso olsaydı 5008 ile kapışma şansı pek yoktu :)

sonuç olarak hala ben verso 1.8 otomatik beklentisindeyim, 2.0 dizel verildiğine göre bir ihtimal oda verilebilir, kaldıki 1 yıldır verileceği ancak vergi nedeniyle satışa sunulmadığı biliniyor

Türkiye sınırları içinde hız sınırları şehiriçi 50km/s, şehirlerarası 90km/s, bölünmüş
yollarda 110km/s, otoyollarda 120km/s olarak belirlenmiştir. Lütfen trafik kurallarına uyalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Temmuz 27, 2011, 17:41:15 »
Alıntı
Türkiye sınırları içinde hız sınırları şehiriçi 50km/s, şehirlerarası 90km/s, bölünmüş
yollarda 110km/s, otoyollarda 120km/s olarak belirlenmiştir. Lütfen trafik kurallarına uyalım.
Sedat şu imzanı güncelle artık , çok geride kalmışsın, şehir içi 70 bölünmiş yollar 110 oldu
üstelik % 10 da töleranslı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #34 : Temmuz 28, 2011, 09:40:23 »
benim imzamda hız sınırı ile ilgili bir eklenti yok, onu Hakkı sanırım bana uyarı için kendi eklemiş :)

bu arada 1.8 verso da son hız 205 gördüm daha çıkmadı yukarı onuda belirteyim heh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Temmuz 29, 2011, 17:30:48 »
valla bilemiyorum ama bence de arkadaşın dediği gibi o boyuttaki kasalara 1.6 motor sadece arabayı götürür gibi geliyo bana.. yani performans beklenmez.. dizeller de turbo olduğu için atakmış gibi geliyor insana.. ben bindim 110 bg olanına yarı otomatik vite te eklenince bayaa bi ağır kalıyor.. ben de bi de jazz var 1.4 102 bg.. her türlü yerim 1.6 dizel mpv leri:))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Eylül 13, 2011, 13:00:58 »
valla bilemiyorum ama bence de arkadaşın dediği gibi o boyuttaki kasalara 1.6 motor sadece arabayı götürür gibi geliyo bana.. yani performans beklenmez.. dizeller de turbo olduğu için atakmış gibi geliyor insana.. ben bindim 110 bg olanına yarı otomatik vite te eklenince bayaa bi ağır kalıyor.. ben de bi de jazz var 1.4 102 bg.. her türlü yerim 1.6 dizel mpv leri:))
gurhan selamlar
nasıl verso uzun zaman oldu bıraz yorum yapsana :)
ben cok memnunum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Eylül 13, 2011, 13:12:04 »
gurhan selamlar
nasıl verso uzun zaman oldu bıraz yorum yapsana :)
ben cok memnunum
biz de memnunuz valla bayaa bi km yaptık 6000 km yi geçtik.. uzun yolda daha da keyif alıyorum.. izmir içinde 6.5-7 lt arası yakıyor ki bence bu gayet normal bir tüketim 1.4 dizellerle arasında 1 litre falan oynaması normal geliyor bana..

bayramda köyceğize gittik mesela km de 22 kuruş civarı yaktım ki çok ta ekonomik kullancam diye kasmadım... şuan tek problemim debriyaj pedalından ses gelmeye başladı ona da corolladan alışkınım ilk bakımda sorunu çözdürmeye çalışacam..

ee siz de durumlar nasıl??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Eylül 13, 2011, 13:28:04 »
biz de memnunuz valla bayaa bi km yaptık 6000 km yi geçtik.. uzun yolda daha da keyif alıyorum.. izmir içinde 6.5-7 lt arası yakıyor ki bence bu gayet normal bir tüketim 1.4 dizellerle arasında 1 litre falan oynaması normal geliyor bana..

bayramda köyceğize gittik mesela km de 22 kuruş civarı yaktım ki çok ta ekonomik kullancam diye kasmadım... şuan tek problemim debriyaj pedalından ses gelmeye başladı ona da corolladan alışkınım ilk bakımda sorunu çözdürmeye çalışacam..

ee siz de durumlar nasıl??
ben daha uzun yola cıkamadım sabırsızlıkla beklıyorum
uzun yolda kac km hız ıle gıttın genelde
benım debrıyajdanda ufak bı gıcırtı gelıyo ama bakalım 10000 bakımında slıcem servıse normal mı sence?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Eylül 13, 2011, 13:33:09 »
ben daha uzun yola cıkamadım sabırsızlıkla beklıyorum
uzun yolda kac km hız ıle gıttın genelde
benım debrıyajdanda ufak bı gıcırtı gelıyo ama bakalım 10000 bakımında slıcem servıse normal mı sence?
bahsettiğim ses o zaten.. bizim 2006 corollada da vardı ancak avensiste 40.000 km yaptım hiç o sesi duymamıştım... uzun yolda normal süratlerde gittim , otobanda ortalama 120 ile gitmeye çalıştım , vitesi ve deviri düzgün ayarlayınca bayaa bi az yaktı.. 4 kişiydik ve bagajda 3 tane büyük valiz vardı , torbalar falan ağzına kadar doluydu bagaj ve klima hiç kapanmadı... yolun büyük kısmı viraj ve bir kısım rampadan oluşuyor , hesaplayıp depoyu fulleyince 22 kuruş civarı bi rakam çıktı..