Gönderen Konu: Adapazarı'nda yaşayan toyotacılar  (Okunma sayısı 10181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota candır gerisi heyecandır.
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '12
  • 51 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
Ynt: Adapazarı'nda yaşayan toyotacılar
« Yanıtla #20 : Ocak 11, 2016, 16:02:19 »
Güngör bey benim arka balatalarda 65000 de bitti sandıkçıya gittim tecrübeye çıktık bugün müsait değiliz randevu alıp başka bir gün gelebilirsiniz dediler. Bende sanayide yan sanayi balata taktılar 30 TL lik balataya 70 TL fiyat çektiler 30 TL işçilik dediler toplam 100 TL ödedim çıktım markalar hakkında fazla bilgim yoktu artık araştırıp kendim değiştiriyorum Disk, Balata, yağ, filtreler, buji, alarm montajı, CC devre yapımı gibi işleri kendim yapıyorum (Başka bir ustada yerli 15 TL'lik  Z rotu 50 TL'ye değiştirdi toplamda) Sakarya temiz iş yapan usta bulursanız bizimle paylaşın lütfen....   
Avensis Elegant Extra 1.6

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ocak 11, 2016, 16:02:19 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kara Şimşek
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '15
  • 99 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ocak 11, 2016, 21:11:36 »
Ben balatalari degistireli 2 at oldu. Toykar in yaninda frenci bir elemana yaptirdim. Arkadasimin arkadasimin oldygundan tavsiye uzerinde gittim.
Ilgisinden memnun kaldim.
Bana 10 cesit balata cikardim ve 50 den 300 e kadar tumunu dizdi karsima.
Bosch taktiracaktim ama tavsiye etmedi 140 tlye
Sonra alman Mali ve ispanya uretimi plan balatayi siddetle tavsiye etti. 230tlyeanlastik ve yaptirdim.
Her bu arada degisen on balata olup aracim 72000 de ilk defa on balatayi degistirdim
1- SKODA FABIA (2004) 1.4 TDI 2004-2010
2-AURİS COMFORT EXTRA (2011)  D-4D / 2011-2016
3-HONDA CIVIC HB 1.6 DTEC (2015) 2016-...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yolunuz açık olsun
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 147000
  • 62 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 06, 2016, 16:04:11 »
Bugün Toykar Arif ustadan 1 haftadır arızası tam tespit edilemeyen Carina aracı çalışır halde aldık.  Çalıştığım işyerimden bir abimizin arabası.
Sorun olarak araç marş basmadı ve evin önünde kaldı. İlk başta Arif usta geldi ve elektrik arızası var diyerek öncelikle elektrikçinin bakması gerekli diyerek gitti.
Bundan sonra çekici ile Kutoğlu´na araç çektirildi. Değişim vaktide geldiği için arızanın yanısıra Petronas 5-30 Syntium XS motor yağı ile arıza bobinden denilerek değişim yapıldı.
(120TL bobin, 50TL işçilik, 20TL bir parçanın tornası, 40TL yağ değişim-yağı bizden)

Arıza lambası sönmedi fakat araç çalıştı. 3500devir sonrası araç teklemeye başladı. Ertesi gün distribütör değişmeli, birgün yolda bırakır dendi. 450TL fiyata distribütörü abimiz İstanbuldan aldı. (Kutoğlu bu noktada 650TL fiyat verdiği için abimiz almak istemedi).

Toykar´a gidildi ve distribütör, buji (45TL), buji kablosu (230TL), 150TL işçilik (Araç evin önünde kalınca bir kez yerinde servis içinde geldi) ile iş tamamlandı.
Araç bugün itibariyle yollarda.
Renault 9 Spring 1991 model 1.4 Manuel, Peugeot 205 1994 model 1.9 Gti Manuel, Citroen C4 2006 model 1.4 Manuel, Skoda Octavia 2008 model 1.6FSI Otm., Nissan X-trail 2003 model 2.0 Otm., Fiat Bravo 2009 model 1.4T Otm., Toyota Camry 2005 model 3.0 V6 Otm., Toyota Yaris 2004 model 1.0 Otm., Toyota Rav4 2008 model 2.0 VVT-i Otm., Citroen C4 2012 model 1.6e-hdi Otm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 06, 2016, 18:13:47 »
Ben adapazarinda itimat serkan ustayı tavsiye ederim
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yolunuz açık olsun
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 147000
  • 62 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
Renault 9 Spring 1991 model 1.4 Manuel, Peugeot 205 1994 model 1.9 Gti Manuel, Citroen C4 2006 model 1.4 Manuel, Skoda Octavia 2008 model 1.6FSI Otm., Nissan X-trail 2003 model 2.0 Otm., Fiat Bravo 2009 model 1.4T Otm., Toyota Camry 2005 model 3.0 V6 Otm., Toyota Yaris 2004 model 1.0 Otm., Toyota Rav4 2008 model 2.0 VVT-i Otm., Citroen C4 2012 model 1.6e-hdi Otm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Step by step means you never step back!!
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 183000
  • Model Yılı: '07
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Ocak 01, 2019, 21:58:12 »
Kutoğlu Toyota Özel Servisi

Atatürk San. Sitesi 97. Sok. No: 32 Erenler Adapazarı / Sakarya

0 264 2413485
0 535 9582933
0 542 2398318

http://www.sakaryarehberim.com/others/f-kutoglu-sakarya-toyota-ozel-servisi-yedek-parca-full-bakim-sanziman-8147.html

Toykar Toyota Özel Servisi

Adres: Marangozlar San. Sit. Erenler Mah. 79, Sok. No: 10 Adapazarı / Sakarya

Telefon: 0 264 2412676

http://toykaroto.com.tr/index.php

Arkadaşlar herkese merhaba, aslında başımdan geçen olayı sizlerle paylaşabilmek için siteye üye oldum diyebilirim. Tabii ki paylaştığınız bilgiler de çok faydalı oldu, forumda yazan herkese teşekkür ederim.
24.12.2018 Pazartesi günü 2007 model otomatik vites, lpg'li Rav4'ümüzü Adapazarında bulunan yetkili servisine götürdük, aracın 180 000 bakımı yapıldı, 800TL küsür ücret çıkarttılar ve servis ücretini ödedik. Ertesi gün, yani Salı günü ailem ufak tefek işlerini halletmek üzere arabayı alarak çarşıya gitti, dönüşte ise motorun hararet göstergesinin yükseldiğini bana söylediler. Doğal olarak ertesi gün yetkili servisine tekrar gittik, incelemeleri için. Bu sefer de radyatörde problem(sızıntı) olduğunu, komple değişmesi gerektiğini söylediler. Ücreti ise toplamda 4000 TL olarak çıkarttılar. O anda aracı çalıştıramayacağımız ve bir yere götüremeyeceğimizi düşünerek telaş yapmış bulunduk(çaresizliğe kapıldık) ve mecburen değiştireceğimizi yetkililere ilettik(servise giderken de dura kalka getirmiştim aracı). Onlar da radyatörü İstanbul'dan getirtmek için işlemlere başladılar. Eve dönüp bilgisayardan forumları araştırdığımda "Hiperaktif Toyotacı" arkadaşımın paylaşımını gördüm ve "Kutoğlu Toyota Özel Servisi" ni aradım(kendisine ayrıca teşekkür ederim bu paylaşımı için). Telefonu Selahattin Bey açtı ve detaylıca bilgilendirdi beni hem de bu problemi daha uygun fiyata halledebileceğimizi kendisinden öğrendim. Şunu söylemeliyim ki gerçekten ilk andan itibaren çok yardımcı oldu bana.
Aracımızı yetkili servisten geri almak ve aracı yürütebilmek için Selahattin Bey'den yardım istedim(aracı riske atıp conta yakmasını göze alamadım), kendisi oraya kadar geldi. Fakat servis radyatör siparişini açtığı için aracı geri vermek istemedi, bu esnada baya vakit kaybettik ve Selahattin Bey işleri sebebiyle dükkanına geri dönmek zorunda kaldı. Neyse, biz bir iki saat sonra tanıdıkları devreye sokarak rehin kalmış aracımızı mevcut haliyle geri alabildik ve idareten radyatörüne su ilave ettik. Yola koyulmuştuk ki araç tekrar hararet yapmaya başladı, ben de aracı durdurup Selahattin Bey'i aradım, kendisi hiç üşenmedi ikinci kez birlikte çalıştığı arkadaş ile yanımıza gelerek beraberinde getirdiği suları radyatöre koydu ve aracı dükkanına kadar götürdü. Sonuç olarak mağduriyetimizi çözdü ve günün sonunda 830TL radyatör+sıvı+işçilik için ücret ödeyerek aracımızı eskisi gibi sağlam şekilde teslim aldık. Arkadaşlar demem o ki; benim size tavsiyem aracınızda sorun olduğunda Kutoğlu Otomotiv'de Selahattin Bey'e de bir danışın, en azından konuşun, demek istediğimi anlarsınız. Maliyet yani cebinizden çıkacak paranın miktarı önemli tabii ki fakat insanlık ve yardımseverlik de önemli bence. Buraya kadar okuyan tüm arkadaşlara teşekkür ederim, onca yorgunluğun üzerine bu yazıyı hazırlamıştım, sürçülisan ettiysek affola.  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ocak 02, 2019, 00:59:33 »
Mustafa bey öncelikle geçmiş olsun ama birşey sormak istiyorum kullandığınız yeni radyatör orjinalmi? Ki öyle olduğunu hiç sanmıyorum çünkü arada çok uçuk bir rakam var.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Step by step means you never step back!!
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 183000
  • Model Yılı: '07
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Ocak 06, 2019, 00:58:58 »
Ümit Bey merhaba, teşekkür ederim. Taktırdığımız radyatör muadil marka radyatör. Fakat zaten bu parça çok sık problem çıkartma potansiyeli olan bir şey değil diye düşünüyorum(dışarıdan bir etki ile zarar gelmedikçe), yani aynı işi görüyor, zaten beşte bir fiyatına yaptırdığım için iki senede bir değiştirsem radyatörü(en kötü ihtimal) 10 senede 4000 TL harcarım. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Ocak 06, 2019, 01:09:59 »
Ümit Bey merhaba, teşekkür ederim. Taktırdığımız radyatör muadil marka radyatör. Fakat zaten bu parça çok sık problem çıkartma potansiyeli olan bir şey değil diye düşünüyorum(dışarıdan bir etki ile zarar gelmedikçe), yani aynı işi görüyor, zaten beşte bir fiyatına yaptırdığım için iki senede bir değiştirsem radyatörü(en kötü ihtimal) 10 senede 4000 TL harcarım. :)
Orijinal radyatörler yan sanayi arasında bariz kalite farkı vardır,iç yapısı farklı ve et kalınlığıda farklıdır benim daha önceki radyatörden dolayı hep korkarsın orjinal takınca sıkıntı ortadan kalktı önceki radyatörde fan çok sık aralıklarla devreye girerdi şimdikinde pek nadir fan açıyor çünkü yoldaki aldığı rüzgarla kendini soğutabiliyor,hatta orijinal radyatörün üst kazanın dahi tasarımı farklıdır dar geçişlidir hem basınç sağlayıp suyu kolay devirdaim yaptırmak hemde daha kolay soğutmak amaçlı yapılmış tasarlanmış, İNŞAALLAH sorun yaşamadan kullanırsınız.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.