Gönderen Konu: Lpg Kaynaklı Uğultu Sesi  (Okunma sayısı 17161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
Lpg Kaynaklı Uğultu Sesi
« : Haziran 19, 2011, 01:24:54 »
Arkadaşlar, 2010 model corolla A/T aracım var. araç çalışır durumda, park halindeyken ve de seyir halindeyken gaz pedalına ilk basışımda ön konsoldan ya da hava üfleme ızgaralarından bir uğultu sesi gelip sonra kesiliyor. Motor kaputunu açtığımda ise bu uğultu sesi motor kısmından gelmiyor. aracım lpg li, benzine aldığımda ise bu ses yok oluyor. lpg ye geçtiğinde ise aynı ses aracın içinde tekrar geliyor.  Anladığım kadarıyla Lpg kaynaklı bir ses. Ama tam olarak Lpg kitinin hangi parçasından olduğunu anlayamadım Bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
corolla 2010 A/T

Toyota Club Türkiye

Lpg Kaynaklı Uğultu Sesi
« : Haziran 19, 2011, 01:24:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg Kaynaklı Uğultu Sesi
« Yanıtla #1 : Haziran 23, 2011, 20:21:41 »
Size cevap yazmak için üye oldum bende de aynı sorun vardı diyarbakırda taktırmıştım ses montaj hatasından kaynaklanıyor. Tüp regülatörü aracın göks bölümünün önündeki saca montajlanmış o sac ince olduğu için gaza basınca uğultu yapıyor. İki gün önce montaj yapılan yerde regülatörün yerini değiştirttim ses kesildi. Sorun montaj hatası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • dar ağacında olsak bile son sözümüz fenerbahçe
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 23, 2011, 20:56:15 »
ne güzel sorunuzun cevabını ilk seferde buldunuz valla...işte forumlar bu yüzden çok faydalı..hadi geçmiş olsun..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Haziran 24, 2011, 01:43:33 »
Size cevap yazmak için üye oldum bende de aynı sorun vardı diyarbakırda taktırmıştım ses montaj hatasından kaynaklanıyor. Tüp regülatörü aracın göks bölümünün önündeki saca montajlanmış o sac ince olduğu için gaza basınca uğultu yapıyor. İki gün önce montaj yapılan yerde regülatörün yerini değiştirttim ses kesildi. Sorun montaj hatası.
evet ben de ustaya gösterdim. lpg beyninin montajından kaynaklanıyormuş. Ama ustanın dediğine göre bu modeldeki araçlara başka şekilde montaj yapamıyorlarmış, yeri darmış.. sendeki araç kaç model?
corolla 2010 A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Haziran 24, 2011, 01:47:06 »
ne güzel sorunuzun cevabını ilk seferde buldunuz valla...işte forumlar bu yüzden çok faydalı..hadi geçmiş olsun..
tamamen katılıyorum sana. allah başımızdan eksik etmesin forumları....
corolla 2010 A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 26, 2011, 17:16:28 »
benim araç 2011 comfort extra montajı sağ ön amortisörün üstüne montajlayabilir oraya montajlarken de beyinden çıkan bakır yakıt hortumunun arkadaki saca değmemesine özen göstersin değerse yine aynı sesi yapar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 04, 2011, 18:27:48 »
takıldığı yerle alakalı olduğunu düşünüyorsanız. taktırdığınız andan itibaren sesin gelmesi gerekirdi. Ben de oldu aynı garantiden değiştiler parçayı. sorun yok şimdi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 72000
  • Model Yılı: '13
  • 45 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 11, 2012, 21:59:17 »
takıldığı yerle alakalı olduğunu düşünüyorsanız. taktırdığınız andan itibaren sesin gelmesi gerekirdi. Ben de oldu aynı garantiden değiştiler parçayı. sorun yok şimdi.
bende bugün uğultu sesiyle gittim ve banada regülatörün yerininden kaynaklı ama biz regülatörün yerini ve kendisini değiştireceğiz zaten garntili kafanız rahat etsin dediler bu parçada arıza olsa ne gibi sorun yaratır aceba.
Azrail son noktayı koyana kadar, virgülle yaşamaya devam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '11
  • 81 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 25, 2016, 15:01:36 »
aynı uğultu bende de var, önceki aracım da brc li corollaydı ama onda öyle bir ses yoktu. (regulator bu defa farklı yerde) ben de regulatorden olduğunu tahmin etmiştim. ancak zannedersem regülatorun kendi sesi değil, titreşiminden kaynaklı bi ses. yoksa regülator bildiğim kadarıyla sesli çalışan bir eleman değil. 1000 bakımında bi serzenişte bulunayım bakalım. hayırlısı.
Bir Türk son nefesini vermeden son söz söylenmemiştir!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 25, 2016, 19:06:35 »
aynı uğultu bende de var, önceki aracım da brc li corollaydı ama onda öyle bir ses yoktu. (regulator bu defa farklı yerde) ben de regulatorden olduğunu tahmin etmiştim. ancak zannedersem regülatorun kendi sesi değil, titreşiminden kaynaklı bi ses. yoksa regülator bildiğim kadarıyla sesli çalışan bir eleman değil. 1000 bakımında bi serzenişte bulunayım bakalım. hayırlısı.
Muhtemel rlegülatörün sesi. İlave delik açıyorlar ses azalsın diye.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 181000
  • Model Yılı: '08
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mart 21, 2016, 20:39:05 »
Muhtemel rlegülatörün sesi. İlave delik açıyorlar ses azalsın diye.
hocam benim araçta da aynı ses oluyor fakat dikkat ettim devir 2000 3000 arasında bu sesi daha çok yapıyor. Sanki üfleme sesi gibi. ve 3000 devirden yukarıda kesiliyor ve motor sesine dönüyor aynı sorun mu sizce

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mart 21, 2016, 20:44:16 »
Benzine aldığınızda bu sesi duymuyorsanız regülatördendir.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '11
  • 81 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mart 23, 2016, 22:30:45 »
montajı yaptırdığım yerde 1000 bakımında sorunu belirttim usta ben içerideyken tek tek boruları tutup sesin kesilip kesilmediğini sorarak test etti ve sonuç olarak su borularından bir tanesinin klima borusuna değmesiyle oluşan titreşimden kaynaklandığını tespit ettik. o kısmı yeniden kelepçeledik ve sorun çözüldü. şu an çok sessiz hiçbir sorun yok çok şükür. ;) :alkis: demek ki benzer şikayetle gelen oldu ve usta tecrübesiyle sorunu tahmin etti. regülatörün çalışmasında porblem yoksa zaten gürültü asla yapmazmış. çalışmasında problem olduğundaysa kesiklik veya benzine geçiş vs gibi sıkıntılar yaparmış. bence araçlarınız durduk yere benzine geçmiyorsa falan boşuna regülatörü söktürmeyin. öncelikli olarak boruların titreşimini kesme yolunu deneyin.
Bir Türk son nefesini vermeden son söz söylenmemiştir!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #13 : Mart 26, 2018, 15:00:22 »
Selam arkadaşlar, lpg yi taktirali henüz 100 km oldu. Bu uğultu işini regülatörü hafiften yukarı doğru elimle kaldırarak çözdüm. Fazla yüklenmden. Bakalım birdaha olacak mı. Sanıyorum onun şaseye değmesinden kaynaklanıyor.