Gönderen Konu: AURİS KOLTUK KILIFI  (Okunma sayısı 14076 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
Ynt: AURİS KOLTUK KILIFI
« Yanıtla #20 : Şubat 16, 2012, 14:00:54 »
Güle güle kullanın Aylin bey, çok da güzel olmuş. Aynı şekilde ben de deri kılıf yaptırmak istiyorum, malum bej koltuk kılıfları bugün temizliyorsunuz ve yarın kirleniveriyor. Ve bu da sıkıntı veriyor açıkçası. El freninin altındaki çizilmeye yönelik uygulama hoş olmuş :)
2010 Toyota Auris 1.6 Elegant 132hp - Füme, Makyajlı

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 16, 2012, 14:00:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '24
  • 15 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 17, 2012, 08:44:49 »
Ben daha çok kemer Tokarına takıldım, aynılarından bende de var ama kullanmıyorum
bazan polis kontrolü denk geliyor, sahte tokaları çıkarıp kemeri takmak çok zaman aldığı için yakalanıyor insan
oysaki ucuna gerçek kemerin takılabildiği sahte tokalar var,onlardan bulup alırsanız bu tür acil durumlarda
hiç uğraşmadan ve zaman kaybetmeden kemeri hızla takabilirsiniz
bi yerlerde bir arkadaş fotosunu koymuştu bulabilirsem linkini eklerim

Emniyet kemeri takmamak için bu kadar uğraşmaya gerek yok, takın geçin, ben bu mantığı anlamıyorum. Belki bir kere işe yarayacak bir hadiseyi tutup ne idüğü belirsiz, çarpma anında tokayı bırakıp bırakmayacağı belli olmayan bu tarz alet edevatlara emanet etmeyin. Üstelik kaza durumunda araç emniyet kemeri takılı zannedip, yüzünüze hava yastıklarını patlatabilir. Geçenlerde Isparta'dan bir arkadaş kaza haberini vermişti, aynen böyle bir durum. Lütfen dikkat edin bu hususlara.

Linki de buldum ekliyorum.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=40954.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 19, 2012, 14:52:00 »
Kemal Bey Fikir için teşekkürler fakat ben tokaları sadece mahale arası gezinmelerde kullanıyorum, şehir içi dahil olmak üzere hızım 60 km geçecekse kemerimi takarım.

Tokalar sadece mahale arasında beyler, yanlış anlaşılmasın, evin önünden manava giderken, bakkala giderken,arkadaşlara giderken, kafeye-diskoya-giderken yanii ...

Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.aylinyilmaz.net
  • 24 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 19, 2012, 14:59:36 »
Yasin Bey,

Verdiğiniz linki inceledimde.. sanırım mesafe ve hız önemli değil, sürekli olarak takmakta fayda var emniyet kemerini, bunu anladım !

teşekkürler.
Saygılar
Aylin YILMAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1.4
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '12
  • 62 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 19, 2012, 15:21:53 »
emniyet kemerini otoparkta yer bile değiştiriyorsanız takmalısınız, kazanın nerede ne şekilde geleceği belli olmaz, otoparkta 100kmh a çıkan insanlar tanıyorum, sarhoş bir sürücü, otoparka dalabilir vs. vs., 2004 yılı şubat ayında, kartalın merkezi kabul edebilecek spor caddesinde, rahmetli teyzem ve yeğenim kırmızı ışıkta bekliyorlardı, freni patlayan bir tanker, kontrolünü kaybetti ve 2sininde canına mal oldu, ayrıca 9kişiyi daha öldürüp, 21kişiyide yaraladı.
aynı şekilde 2007 ocak ayında, babam işten dönerken eve 100metre kala kaza yaptı, oda sizin gibi emniyet kemerini arkadan bağlamıştı, ilk hamlede sert şekilde direksiyonu kırdı ve kafasını dikiz aynasına vurarak dikiz aynasını kopardı, ardından çarpma sırasında airbag patladı ve kendisini koltuğa doğru itti, kaza sonucunda, kendisine hiç bir şey olmadı, fakat şu 2 seçeneğin olması içten bile değildi. 1.si dikiz aynasına vurmanın şiddetiyle , travma geçirerek, şuurunu yitirebilir ve çok daha büyük kalıcı hasarlar kalabilirdi. 2.seçenek airbagler patlamazdı, ve vurmanın şiddetiyle(yaklaşık 110-120kmh ile duran araca vurdu) ön camdan rahatlık la çıkabilirdi. babamı allah korudu ki, kaza yaptığı araç hakkaten güvenliği konusunda ciddi isim yapmış bir araçtı, 7yaşında olmasına rağmen airbagleri sorunsuz açıldı.
size tavsiyem , siz babamın yaptığı hataları yapmayın, insan hayatı o kadar ucuz değil, kimseye bişey söylemek çok haddime değil, yaşım ve tecrübem olarak, daha 8 yıllık şöförüm, ama emniyet kemersiz bakkala bile gitmedim, umarım yanlış anlamazsınız
1) 1993 Toyota Corolla 1.6 GL      (1999-2004) stock
2) 2000 Volvo S40 2.0T               (2004- ???) turbo upgrade + cut out + dp + yazılım + yakıt
3) 2005 Toyota Corolla 1.6 sol hb (2012-2012) stock
4) 2012 VW Scirocco 1.4 TSI        (2012- ?? ) stage 2 ecu sw(yazılım)+ s3 cooler + vw racing air filter +forge dumpvalve + forge wastegate + r8 bobin+ custom downpipe+aem v2 water/methanol injectio

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2015 Honda Civic Beyaz :)
    • Online Matematik
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: -
« Yanıtla #25 : Şubat 19, 2012, 15:33:56 »
Forma tarzı kılıflarda tercih edilebilir. hem çok şık duracaktır hemde koltuklarınızı temiz tutacaktır ayrıca hava yastığı çıkışlarını da kapatmayacaktır.
Matematik sever, öğretir...