Gönderen Konu: pert kaydı nasıl öğrenilir  (Okunma sayısı 15751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
pert kaydı nasıl öğrenilir
« : Mayıs 16, 2011, 23:46:18 »
selam  abiler,aldğmda komple boyalıydı.ama ön direklerde oynama yok özellikle motorun olduğu yerde en ufak bi darbede yok,değişen de yok araçta, yanlız merak ettğm konu bu aracın pert kaydı olup olmadığı.tramere msj çektim cvp geldi : 2009'da 1 adet hasarı mevcuttur diye yazıyo. kaza yazıp msj gönderdim bu seferde : kaza tespit tutanağı kapanmıştır diyo ve şuan kullandğm plaka (alırken plaka değiştirmedim) ve sanrm bundan önce kullanılmış plaka yazıyo ve şuan kullandğm plakanın yanında kusur oranı %100,eski plakasında da % sıfır yazıyo.anlamadım bu ne demek.bu araba pert yada değil diye açıklama yok.eğer zamanında pertte çıkmış olaydı msjda pert yazar mıydı.ben daha başka nerden öğrenebilirm,eğer perti varsa noterde devri alırken imzaladğmz evraklarda yada ruhsatta pert yazar mıydı??
ağır aabi

Toyota Club Türkiye

pert kaydı nasıl öğrenilir
« : Mayıs 16, 2011, 23:46:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
Ynt: pert kaydı nasıl öğrenilir
« Yanıtla #1 : Mayıs 17, 2011, 00:03:54 »
tramerin kendi sayfası üzerinden police-motor- şasi yada araç sahibi tc si ile geçmiş döneme ait kaza tutanaklarını ve hasarlarını görebilirsin...

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=13859.40

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
Ynt: pert kaydı nasıl öğrenilir
« Yanıtla #2 : Mayıs 17, 2011, 00:21:47 »
tramer pert var mı yok mu diyo mu ki? msj çektim demedi.tramerde de sorgulama yapıyorum trafik ve kasko sigortasında kaydı bulunmamaktadır yazıyo bu ne demek oluyo? pert kaydı yok mu yani? e tramere msj çekince 1 kazası mevcut diyo ama sayfada sorgulamada kayıt bulunmamaktadır diyo,bu ne iş?  :blink:
ağır aabi