Gönderen Konu: debriyaj baskı balata  (Okunma sayısı 13160 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
debriyaj baskı balata
« : Mayıs 15, 2011, 00:59:15 »
merhaba arkadaşlar. 2007 dizel otomatik yeni kasa corolla var bende. debriyaj setini nerede ne kadar a değiştirebilirim servis hariç. çok pahalı servis.

Toyota Club Türkiye

debriyaj baskı balata
« : Mayıs 15, 2011, 00:59:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Ynt: debriyaj baskı balata
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2011, 08:24:58 »
Otomatikler baskı balata var mı :D
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Cennet Ucuz Değil Cehennem Lüzumsuz Değil
  • Araç: Başka Marka
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 15, 2011, 09:14:04 »
Otomatikler baskı balata var mı :D
dizellerde otomatik varmı diye soracaktın galiba ercü :)  ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mayıs 15, 2011, 10:21:34 »
dizellerde otomatik varmı diye soracaktın galiba ercü :)  ?

Ya valla sorulcak 2 soru oluyor Mustafa abicim dediğin gib 1)Dizellerde otomatik var mı ? 2)Hadi otomatik oldu otomatiklerde baskı balata var mı :D :D
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 15, 2011, 10:40:48 »
Ya valla sorulcak 2 soru oluyor Mustafa abicim dediğin gib 1)Dizellerde otomatik var mı ? 2)Hadi otomatik oldu otomatiklerde baskı balata var mı :D :D

mmt vites oluyor bunlarda, dizelde de var yani ama tabi otomatik deyince kafa karıştırmıyor değil :)
öte yandan MMT viteslerde baskı balata var zaten, normal vites gibi aynı...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Cennet Ucuz Değil Cehennem Lüzumsuz Değil
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 15, 2011, 10:46:20 »
mmt vites oluyor bunlarda, dizelde de var yani ama tabi otomatik deyince kafa karıştırmıyor değil :)
öte yandan MMT viteslerde baskı balata var zaten, normal vites gibi aynı...
+1 evet Oğuzhan ben biliyordum aslında Ercüye takılmak istedim sadece :) Toyotada dizelde mmt ve manuel seçeneği var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 395 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mayıs 15, 2011, 12:54:19 »
Otomatik diyince benim aklıma MMT gelmedi hiç :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 15, 2011, 14:02:13 »
nam yapmış özel toyota servisinde değiştirebilirsin  debriyaj setin aısın bosch de bulabilirsin belki valeo luk ta olabilir araştır. bide en önemlisi eğer volan da değişmesi gerekiyorsa ozaman baya masraf tutar volan silinip kurtarılıyorsa ucuz atlattın geçmiş olsun belki anahtar teslimi 300-500 gibi kurtarırsın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mayıs 18, 2011, 14:54:35 »
arkadaşlar eger dışarda taktırmayı düşünüyorsanız öncelıkle aradıgınız parça aisın marka olsun takan usta da sıkıntı olmaz ama parçanız orjınal olursa aracınıza uyum saglaması ve kavraması daha performanslı olur eger aısın marka bulamıosanız valeo bulunuz ama şunu unutmayın eger aracınız trıptıronık ıse aldıgınız debrej setının iç kısmında sarı bı okuyucu var eger bu okuyucu olmazsa aracınız kavrama yapamaz bunu unutmayın bıde cıhazla secronıze etmek gerekır adaptasyon ıster trıptıronık vıtesler
GÜÇLÜ OTOMOTİV KAYSERİ TOYOTA ÖZEL BAKIM SERVISI

AE86 LEVİN COROLLA YIILARIN DRİFT KRALI:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Omega 2.5 - V6
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '99
  • 85 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2011, 21:50:36 »
Fiyatları tam olarak nedir..?
94 D.slx / 88 Mercedes B.230E / 99 Pug 306 / 07 Corolla / 74 Taunus / 84 T.131 / 91 taunus / 87 Gold Taunus(mefta) / 96 Vectra cd / 03 TDCI Mondeo /  İmpreza 08 / Mini Çupra İbiza / 99 Omega

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 09, 2013, 16:12:35 »
arkadaşlar benim 2008 model corolla dizel aracım var ve debriyaj setini değiştimem gerekti, zeytinburnu derindere servisine gitti ve bana parça 1150tl işçilik 650tl fiyat çıkarttılar, bende internetten araştırma yaptım ve istanbul avrupa yakasında toyotronic isminde özel toyota servisi buldum; sahibi mithat usta ile görüştüm bana işçilik 300tl dedi (paraça onlardan olursa 1200tl ye de yapıyorlar), bende aksarayda sürekli parça aldığım parçacıdan 600tl ye AİSİN marka debriyaj setini aldım, mithat ustayla iletişime geçtim ve beni başak şehirdeki yerlerine yönlendirdi çünkü parça orjinal olmadığından tornadan geçmesi gerekiyormuş (derindere de bana orjinal parçanın taşlanması gerektiğini söylemişlerdi) demek normal bişey, orada abdullah ustaya arabayı bıraktım akşama çıkar dedi ama işim olduğundan ertesi gün gittim ve arabayı aldım, 1000 km sonra test için tekrar gittim ve şuan çok şükür arabam saat gibi çalışıyor.

sözün özü, eğer arabanızın masraflı bir değişimi varsa toyotronic kesinlikle öneririm, ben gittim çok memnun kaldım sizde deneyin derim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Nisan 09, 2013, 17:07:03 »
Orjinal debriyaj seti (AISIN kutusunda değil, Orjinal Toyota kutusunda) kullanarak 1100TL'ye (İşçilik ve şanzıman yağı dahil) yapıyoruz bunu bize pahalı diyorlar :)

arkadaşlar benim 2008 model corolla dizel aracım var ve debriyaj setini değiştimem gerekti, zeytinburnu derindere servisine gitti ve bana parça 1150tl işçilik 650tl fiyat çıkarttılar, bende internetten araştırma yaptım ve istanbul avrupa yakasında toyotronic isminde özel toyota servisi buldum; sahibi mithat usta ile görüştüm bana işçilik 300tl dedi (paraça onlardan olursa 1200tl ye de yapıyorlar), bende aksarayda sürekli parça aldığım parçacıdan 600tl ye AİSİN marka debriyaj setini aldım, mithat ustayla iletişime geçtim ve beni başak şehirdeki yerlerine yönlendirdi çünkü parça orjinal olmadığından tornadan geçmesi gerekiyormuş (derindere de bana orjinal parçanın taşlanması gerektiğini söylemişlerdi) demek normal bişey, orada abdullah ustaya arabayı bıraktım akşama çıkar dedi ama işim olduğundan ertesi gün gittim ve arabayı aldım, 1000 km sonra test için tekrar gittim ve şuan çok şükür arabam saat gibi çalışıyor.

sözün özü, eğer arabanızın masraflı bir değişimi varsa toyotronic kesinlikle öneririm, ben gittim çok memnun kaldım sizde deneyin derim...

KT320 aldıysanız umarım kalibrasyon bozulması yaşayıp yolda kalmazsınız :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 171000
  • Model Yılı: '08
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ocak 16, 2017, 10:32:17 »
Merhabalar
Bugün itibariyle Toyota Corolla 2008 1.4d.4d4 otomatik aracımımı yetkili servise baskı balatası değişmesi için bıraktım. Parça ve işçilik dahil olmak üzere toplam 1000 liraya yakın çıktı özel servis de 1400 lira gibi fiyat çıkardı
Hayret ediyorum nasıl yetkili servis bu fiyatı verdi hala anlamış değilim
Çünkü FENERBAHÇELİYİZ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 271000
  • Model Yılı: '09
  • 64 kere teşekkür etti
  • 111 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 16, 2017, 11:03:12 »
Merhabalar
Bugün itibariyle Toyota Corolla 2008 1.4d.4d4 otomatik aracımımı yetkili servise baskı balatası değişmesi için bıraktım. Parça ve işçilik dahil olmak üzere toplam 1000 liraya yakın çıktı özel servis de 1400 lira gibi fiyat çıkardı
Hayret ediyorum nasıl yetkili servis bu fiyatı verdi hala anlamış değilim

aynı şekilde bir arkadaşım yetkili serviste değiştirdi, hatta debriyaj rulmanı ve ilave parçalarla birlikte normalde 2500tl olan bakımı 1400 civarı yaptırdı.sadece 1000tl olan orj baskı balata setine 380 tl civarı fiyat yazdılar.
bu tip bakımlarda yetkili servisle bazen iyi indirim veriyor.sormak lazım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 16, 2017, 12:21:02 »
Belli yaş üzeri araçlara servisler kampanya yapıyorlar diye biliyorum bundan dolayı olabilir.
Geçmiş olsun iyi günlerde kullanmanızı dilerim.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '10
  • 10 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 05, 2017, 19:24:08 »
Arkadaşlar merhaba;

2010 143.000 km 1.4 d4d dizel aracımın baskı balatasın da problem var. İyice yukarıda kavramaya başladı,

Baskı balatayı, rulmanı değiştirmeyi düşünüyorum,Araştırmalara başladım.

Yakın zamanda bu işlemi yaptıran, yani güncel fiyat bilgisi olan var mıdır?
Araştıran, Deneyen, Sorgulayan Toyota' cı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 32 kere teşekkür etti
  • 201 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 05, 2017, 19:41:06 »
Otomatik diyince benim aklıma MMT gelmedi hiç :D :D

Çünkü MMT otomatik değil yarı otomatik vites.

Her debriyaj pedalı olmayan vites kutusuna otomatik dediğimiz için bu kargaşanın sonu gelmeyecek bir türlü.İşin dahada kötüsü son kullanıcı butün bu Otomatik/yarı otomatik/CVT  vites çeşitlerini aynı zan edip ona göre davranıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 105000
  • Model Yılı: '15
  • 56 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ağustos 29, 2022, 16:56:58 »
Merhaba bu konuya yazmayı daha uygun buldum, bugün dik bir arnavut kaldırımlı yokuşu çıkmak isterken aracın çekişi yetmedi ve stop etti. Tekrar çalıştırıp el freni ile çıkmaya çalıştım araç 6 bin devire kadar geldi lastik patinaj çekti ve yanık  kokusu her yeri kapladı, sonrasında yokuş çıkmaya devam ettim biraz hızlanmada sorun oldu bu yol 7 km idi. Sonra yavaş yavaş azaldı dönüşte ve düz yolda sorun yoktu. Koku azaldı. Yorumlarınızı merak ediyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ağustos 29, 2022, 17:04:01 »
Normaldir.. bisey yok..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ağustos 29, 2022, 17:35:25 »
Aracı o kadar zorlamaya ne gerek var,yavaşça kalksanız araç kalkış yaptıktan sonra gider zaten, debriyajı balatasını yakmışsınız 9 canından biri gitmiş oldu bişey olmaz,balata kokusu biraz ağırdır burnunuza sindiği içinde geçmesi uzun sürer araç içine ya kavun yada az bişey türk kahvesi koyun koku daha çabuk geçer.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.