Gönderen Konu: Konya'da Hangi Servisi Tavsiye Edersiniz  (Okunma sayısı 39446 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
Ynt: Konya'da Hangi Servisi Tavsiye Edersiniz
« Yanıtla #40 : Mart 28, 2017, 00:17:05 »
Artık çok geç :P

Senin dediğin yeri buldum Yunus ancak tercihimi Mazak Otodan yana kullandım. İşçilik olarak ikiside aşağı yukarı aynı fiyatı istediler. Ama MazakOtoda Ömer ustanın samimi tavrı daha ağır bastı, ve araç tamir esnasında ettiğimiz muhabbetten bir hayli hoşnut kaldım. İlgi alakası dışında yaptığı işi sağlam yapıyor ve yanında çalışanlarına da işi öğretme çabası takdire şayan.

Konyada bulunan arkadaşlar için tavsiye edebileceğim bir yer. Ben çok usta gördüm tanıdım ama Ömer ustanın işine verdiği önem ile müşteriyle olan diyaloğu ender insanlardan olduğunu hissettirdi.

Senin adına sevindim abi :) Tekerine taş değmesin rot ayarın hiç bozulmasın  :)
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mart 28, 2017, 00:17:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mart 28, 2017, 00:22:12 »
Eyvallah kardeşim sağol  :)
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 104000
  • Model Yılı: '04
« Yanıtla #42 : Nisan 22, 2017, 03:33:16 »
Merhaba. Konya'da yeniyim bu mazak otoyu bugün navigasyon ile bulamadım. Arabayı yeni aldım bi sağına soluna eksiği gediği var mı diye göstermek istiyorum adres olarak bilen var mı acaba? Ya da kendi servisine gitsem 2004 1.3 için çok masraf çıkarırlar mı sadece genel bi baktırmak istiyorum mesela baskı Balata direksiyonda tam bi toplama olmuyor direksiyonu çevirdiğim yerde kalıyor tam tur atmadan toplamıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Nisan 22, 2017, 22:26:51 »
Merhaba. Konya'da yeniyim bu mazak otoyu bugün navigasyon ile bulamadım. Arabayı yeni aldım bi sağına soluna eksiği gediği var mı diye göstermek istiyorum adres olarak bilen var mı acaba? Ya da kendi servisine gitsem 2004 1.3 için çok masraf çıkarırlar mı sadece genel bi baktırmak istiyorum mesela baskı Balata direksiyonda tam bi toplama olmuyor direksiyonu çevirdiğim yerde kalıyor tam tur atmadan toplamıyor

Celal bey aracınızı tam olarak anlayamadım ama Toyota ise Favori toyotaya gösterebilirsiniz.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 104000
  • Model Yılı: '04
« Yanıtla #44 : Nisan 23, 2017, 22:42:15 »
Hocam pardon 2004 model 1.3 Toyota yaris. Bu favori navigasyonda çıkar mı acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TODAY TOMORROW TOYOTA
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '95
  • 10 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Nisan 24, 2017, 07:49:43 »
Yardım Toyota Özel Servisi   Adem Yardım

Adres: Karatay Sanayi Bozkoy Sokak No: 14 (Kilometreci Yaşar Usta Yanı)

Yıllarca Konya Toyota Otojen yetkili servisinde çalışmış bir ustamız, titiz bir işçiliği var ben arabamı aldığımdan beri (2009) gidiyorum tavsiye ederim

1995  Corolla  1.6 16v  114 hp  xei  a/c  zavoli sıralı lpg    ~ N A M-I   D İ Ğ E R   E F S A N E ~

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Nisan 24, 2017, 08:19:08 »

Gitmek istediğiniz adresi önce googlemapsten aratın. Navigasyonlar tam güncel olmadığı için bazı yerleri bulamıyor. Ben MAZAK OTOya gittim çok memnun kaldım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 260
  • Model Yılı: '05
  • 81 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Aralık 15, 2018, 11:59:45 »
Sakın Formene gitmeyin İşçiliğinin Arkasında durmuyor. Onun yüzündenHelezon değiştirdim Bosch Car da Bosch Car işçilik fiyatları yetkili servis fiyatları Mutlu Toyota bütün araçlara bakıyor iş yaptırmadım Ama KEsinlikle Formene Bulaşmayın benim gibi Paranla perişan Olursunuz.
 Formen Danager''''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Aralık 15, 2018, 19:10:42 »
Sakın Formene gitmeyin İşçiliğinin Arkasında durmuyor. Onun yüzündenHelezon değiştirdim Bosch Car da Bosch Car işçilik fiyatları yetkili servis fiyatları Mutlu Toyota bütün araçlara bakıyor iş yaptırmadım Ama KEsinlikle Formene Bulaşmayın benim gibi Paranla perişan Olursunuz.
 Formen Danager''''

Formen pişmanlıktır zaten kesinlikle.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 87000
  • Model Yılı: '06
« Yanıtla #49 : Ocak 02, 2019, 23:58:23 »
2 sene önce aldım olduğum 2. el yetkili servis bakımlı aracın 80 bin bakımı için, bakımın içeriği hakkında bilgi alarak Formen ve Otojen'den fiyat bilgisi alarak tercihimi araç daha öncede yetkili servis bakımlı olduğundan Otojen'den yana kullandım.
İşlemin ne kadar süreceğini sorarak randevu alarak servise gittim. Aracımı teslim ettim servis bitiş saatine kadar vakit geçirmek için başka yerlere gittim. Bir süre sonra telefon geldi. 80 bin bakım dışında fren hidrolik hortumlarının, V kayışının, soğutma suyunun kesinlikle değişmesi gerektiği söyledir. Sebeplerini sordum fren hortumları bayatlamış patlar ise  kaza ihtimalinin yüksek olduğunu, V kayışının bayatladığını, rulmanlarında değişmesi gerektiğini, soğutma suyunun özelliğini kaybettiğini söylediler. Fiyat bilgisi istedim afaki rakamlar karşıma çıktı. Sadece 80 bin bakımının yapılmasını söyledim, ısrar ettiler fakat kabul etmedim.
Tam saatini hatırlamıyorum saat 15 gibi biter demişlerdi gittim henüz bitmediğini içecek ikramında bulunarak dinlenme yerinde bekledim. Saat 18 de yani servis kapanırken aracımı teslim edebildiler. Ödememi yaptım çıktım. Aracıma gittim temizlik yapılmış olması gereken aracım sadece üstün körü temizlenmiş bagajı hiç ellememişler, tekrar kendim temizlettim.
Daha sonra aracımın kaputunu açarak V kayışını inceledim gerçekten çok bayatlamıştı. V kayış satın alarak Sanayi de başka bir ustaya götürdüm, Rulman V kayışı değişimi yapıldı gergisi iyi olduğu için değiştirmedik. Soğutma suyuna baktırdım değerler gayet iyiyidi. Fren hortumlarını araç lifteyken inceledim, hortumlar çok iyiydi kılcal çatlak dahi yoktu, ustayada gösterdim çok iyi dedi, sıfır taksak anca bu kadar olur dedi, gerçekten kaliteli parça kullanmış Toyota.
Aracı aldığım abi çok titiz biri araçtan anlamaz  servis deseki (şehir dışında başka bir yetkili servis bakımlı araç) V kayışı değişsin hemen değiştirirde demekki denmemiş.
Aracın yağı kullanım kılavuzunda 5-30, servis 10-40 kullandı (fiyatı daha düşük) markası da toyota motor yağı (toyotanın motor yağı fabrikasımı var? )
Bu arada 80 bin kapsamında şanzıman yağı değişti vitesler artık daha zor geçiyor.  :)
Şimdi de Hava yastığı fişeği değiştirelim diyorlar Toyota merkezden yazı geldi (daha önce defalarca arandım iş yoğunluğundan ilgilenemedim) Hava yastığı fişeği değişiminde araç göğsüne zarar gelecekmi tıkırtı gelmeye başlayacakmı aklımda sorular.
Sonuçta servis herşeyi bilir diye birşey yok. Araçtan biraz anlamazsan o korkuyla bakım masrafın 2 - 3 katına çıkar. Servis için benim açımdan en olumlu yönü orjinal yedek parça. Yağ bakımlarında veya başka bakımlarda servisten parçayı satın alıyorum, dışarıda yaptırıyorum. Ama bende iyi bir usta bulamadım  :) tavsiyeniz varsa alırım. Teşekkürler.
2006 Toyota Corolla 1.6 Sol HB
2012 Toyota Corolla 1.6 Comfort Extra a.t

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Ocak 03, 2019, 08:31:00 »
2 sene önce aldım olduğum 2. el yetkili servis bakımlı aracın 80 bin bakımı için, bakımın içeriği hakkında bilgi alarak Formen ve Otojen'den fiyat bilgisi alarak tercihimi araç daha öncede yetkili servis bakımlı olduğundan Otojen'den yana kullandım.
İşlemin ne kadar süreceğini sorarak randevu alarak servise gittim. Aracımı teslim ettim servis bitiş saatine kadar vakit geçirmek için başka yerlere gittim. Bir süre sonra telefon geldi. 80 bin bakım dışında fren hidrolik hortumlarının, V kayışının, soğutma suyunun kesinlikle değişmesi gerektiği söyledir. Sebeplerini sordum fren hortumları bayatlamış patlar ise  kaza ihtimalinin yüksek olduğunu, V kayışının bayatladığını, rulmanlarında değişmesi gerektiğini, soğutma suyunun özelliğini kaybettiğini söylediler. Fiyat bilgisi istedim afaki rakamlar karşıma çıktı. Sadece 80 bin bakımının yapılmasını söyledim, ısrar ettiler fakat kabul etmedim.
Tam saatini hatırlamıyorum saat 15 gibi biter demişlerdi gittim henüz bitmediğini içecek ikramında bulunarak dinlenme yerinde bekledim. Saat 18 de yani servis kapanırken aracımı teslim edebildiler. Ödememi yaptım çıktım. Aracıma gittim temizlik yapılmış olması gereken aracım sadece üstün körü temizlenmiş bagajı hiç ellememişler, tekrar kendim temizlettim.
Daha sonra aracımın kaputunu açarak V kayışını inceledim gerçekten çok bayatlamıştı. V kayış satın alarak Sanayi de başka bir ustaya götürdüm, Rulman V kayışı değişimi yapıldı gergisi iyi olduğu için değiştirmedik. Soğutma suyuna baktırdım değerler gayet iyiyidi. Fren hortumlarını araç lifteyken inceledim, hortumlar çok iyiydi kılcal çatlak dahi yoktu, ustayada gösterdim çok iyi dedi, sıfır taksak anca bu kadar olur dedi, gerçekten kaliteli parça kullanmış Toyota.
Aracı aldığım abi çok titiz biri araçtan anlamaz  servis deseki (şehir dışında başka bir yetkili servis bakımlı araç) V kayışı değişsin hemen değiştirirde demekki denmemiş.
Aracın yağı kullanım kılavuzunda 5-30, servis 10-40 kullandı (fiyatı daha düşük) markası da toyota motor yağı (toyotanın motor yağı fabrikasımı var? )
Bu arada 80 bin kapsamında şanzıman yağı değişti vitesler artık daha zor geçiyor.  :)
Şimdi de Hava yastığı fişeği değiştirelim diyorlar Toyota merkezden yazı geldi (daha önce defalarca arandım iş yoğunluğundan ilgilenemedim) Hava yastığı fişeği değişiminde araç göğsüne zarar gelecekmi tıkırtı gelmeye başlayacakmı aklımda sorular.
Sonuçta servis herşeyi bilir diye birşey yok. Araçtan biraz anlamazsan o korkuyla bakım masrafın 2 - 3 katına çıkar. Servis için benim açımdan en olumlu yönü orjinal yedek parça. Yağ bakımlarında veya başka bakımlarda servisten parçayı satın alıyorum, dışarıda yaptırıyorum. Ama bende iyi bir usta bulamadım  :) tavsiyeniz varsa alırım. Teşekkürler.

Öncelikle bakımlarınız yapılmış hayırlı olsun.

Yetkili servisi bu yüzden sevmiyorum işte. Ne dediği saate arabayı yetiştiriyor ne de araç tamir edilirken aracın yanında bekleyebiliyorsun. Kullanım kılavuzundaki yağı bile kullanmaktan imtina ediyorlar. Kılavuzdaki söylenen değerde yağı kullansalardı aracın motor sesinin bile değiştiğini hissederdiniz. Bildiğim kadarıyla Toyotanın yağ fabrikası yok anlaşmış olduğu yağ markasına kendi amblemini yapıştırıyor. Aracınız kaç model belirtmemişsiniz. Ancak forumda @Ufuk Sönmez (16363) toyotanın her model aracıyla ilgili parçasını temin ediyor bilginize. İster orjinal ister japon muadilleriyle size seçenekte sunar.

Konya'da güvenerek gidebileceğiniz işinin ehli olan eski sanayide MAZAK OTOyu öneririm. Ömer usta dükkan sahibi ve yanında çalışanlarda çok yetenekli olmasına rağmen işi sürekli takip eden biri. Siz değişmesi gereken parçaları onlara sorarak Ufuk beyden temin edin, gözü kapalı aracınızı oraya teslim edebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Haziran 01, 2020, 11:01:06 »
Öncelikle bakımlarınız yapılmış hayırlı olsun.

Yetkili servisi bu yüzden sevmiyorum işte. Ne dediği saate arabayı yetiştiriyor ne de araç tamir edilirken aracın yanında bekleyebiliyorsun. Kullanım kılavuzundaki yağı bile kullanmaktan imtina ediyorlar. Kılavuzdaki söylenen değerde yağı kullansalardı aracın motor sesinin bile değiştiğini hissederdiniz. Bildiğim kadarıyla Toyotanın yağ fabrikası yok anlaşmış olduğu yağ markasına kendi amblemini yapıştırıyor. Aracınız kaç model belirtmemişsiniz. Ancak forumda @Ufuk Sönmez (16363) toyotanın her model aracıyla ilgili parçasını temin ediyor bilginize. İster orjinal ister japon muadilleriyle size seçenekte sunar.

Konya'da güvenerek gidebileceğiniz işinin ehli olan eski sanayide MAZAK OTOyu öneririm. Ömer usta dükkan sahibi ve yanında çalışanlarda çok yetenekli olmasına rağmen işi sürekli takip eden biri. Siz değişmesi gereken parçaları onlara sorarak Ufuk beyden temin edin, gözü kapalı aracınızı oraya teslim edebilirsiniz.

İyi günler. 2015 model 1.33 Life Corolla'nın 80.000 bakımı geldi. MAZAK OTO'yu aradım, ağır bakım yapmaya gerek yok, dedi. şanzıman ve hidrolik yağını değiştirmeniz gerekmiyor, sorun çıkmaz, dedi. Açıkçası kafam karıştı. Herkes 80.000'de hepsinin değişmesi gerektiğini söylüyor.
(OTOJEN'e gittim 1.450 TL dedi, FORMEN'e sordum tamamı için 615 TL dedi. MAZAK sandart bakım için 400-450 civarı dedi.)
2015 - 1.33 LİFE SAHİBİ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Haziran 02, 2020, 16:35:42 »
İyi günler. 2015 model 1.33 Life Corolla'nın 80.000 bakımı geldi. MAZAK OTO'yu aradım, ağır bakım yapmaya gerek yok, dedi. şanzıman ve hidrolik yağını değiştirmeniz gerekmiyor, sorun çıkmaz, dedi. Açıkçası kafam karıştı. Herkes 80.000'de hepsinin değişmesi gerektiğini söylüyor.
(OTOJEN'e gittim 1.450 TL dedi, FORMEN'e sordum tamamı için 615 TL dedi. MAZAK sandart bakım için 400-450 civarı dedi.)

MAZAK'ın asıl işi genelde mekanik parça değişimi, motor tamiratı gibi olan işlerdir. Rutin bakım standartları hakkında  detaylı bilgiye sahip olduklarını zannetmiyorum. Çünkü Nissan başta olmak üzere diğer japon araçlarada bakıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Haziran 03, 2020, 00:08:37 »

Şanzıman yağı ve fren hidroliğinin değiştirmeye gerek yok diyen yere uğramayın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 92000
  • Model Yılı: '18
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Mayıs 07, 2023, 12:05:07 »
Konuyu hortlatacağım ama değerli arkadaşlar. Büyük bir kafa karışıklığı yaşadığım için fikrinize danışmak istiyorum.

2018 1.4 yarı otomatik dizel Corolla ile aranıza katılmış bulunmaktayım. İlk otomatik araç ve Toyota tecrübem oluyor. Sayenizde pek çok şeyi de öğreniyorum. Soru sormadan önce konuyu ayrıntılı olarak inceledim ama gerçekten çok bilgili ve tecrübeli üstadlar var aranızda. Hata yapıp da pişman olmamak adına, araca da yabancı olduğum için birkaç konuda fikirlerinize danışmak istiyorum.

Aracım 93.000 km'de. Bir tanıdığımdan aldığım ve o da 88.000 km'de bakımlarını yaptırdığını söylediği için herhangi bir bakım yaptırmadım. (Aldığım kişi motor yağı -mobil marka 5w30- ve filtreleri değiştirmiş sadece.)
Almadan önce kontrol ettirdiğim ustalar da zamanı gelince gerekli bakımları yapılır, şimdilik herhangi bir problem gözükmüyor demişlerdi. Aracın daha öncesinde ne gibi bakımlara sahip olduğunu çok ayrıntılı bilmediğim için motor yağı, şanzıman yağı vb. gibi değiştirilmesini önerdiğiniz neler olabilir acaba? Marka ve dikkat etmem gerekenler hususunda önerileriniz beni çok mutlu eder.

(Karaman'da yaşıyorum. En yakın yetkili servis Konya'da. Tavsiyeniz üzerine başka bir özel servise de gidebilirim.)

Otojen Konya Yetkili servisi ile görüştüm ve 7500 tl fiyat verdiler 80 bin ağır bakımı için. Yardım Toyota ise şanzıman yağı değişimi için Otojen'e yönlendiriyoruz, gerisini biz yapıyoruz dedi ve 3200 tl fiyat verdi.

Şimdiden teşekkür ederim.
İletiyi düzenle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '10
  • 5 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Mayıs 20, 2023, 10:56:58 »
Öncelikle, aracınız hayırlı olsun, güle güle binin.

Kullanıcı el kitabının son sayfalarında periyodik bakım için gerekli bilgilendirmeler tablo şeklinde mevcut.
PDF halini toyotanın sayfasında bulabilirsiniz: https://turkiye.toyota.com.tr/Kullanici_El_Kitabi/modeller/corolla.html

Araç yetkili serviste illaki bakıma girmiştir. Yetkili servise gittiğinizde, araca yapılmış bakımların/işlemlerin dökümünü isteyebilirsiniz. 5-6 sene önce, geçmiş işlemlerin dökümünü almıştım.

Yağ bakımı, fren hidrolik ve balata değişim vb. işlemler için bir kaç kez Yardım Toyotaya gittim. Bir sorun yaşamadım.

- Motor yağını internetten alacaksanız dikkatli olmalısınız. piyasada sahte ürünler var. fiyatı ucuz diye kanıp sonradan motor yaptıranlar oluyor.
- Motor suyu eksilince çeşme suyu koyanlar oluyor. Tamircilerin çeşme suyu eklemesine izin vermeyin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 92000
  • Model Yılı: '18
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Mayıs 22, 2023, 00:56:24 »
Cevabınız için teşekkürler. Otojen'le görüştüğümde kayıtlarında hiçbir bakım görünmediğini söylediler. Muhtemelen araç özel servislerde genel bakımlarla bu zamana kadar geldi.

Ben halen yetkili servise gidip gitmemekte kararsız kaldım. Otojen'le ilgili olumlu yorumlardan çok olumsuz yorum duyuyoruz, belki ondandır. Ama araçla ilgili olarak temiz bir bakım yaptırmak istediğim için de yetkili servis daha güvenilir geliyor. Kafamızın ağrımaması için ilerleyen zamanlarda işten anlayan birinin bakması iyi olur diye düşünüyorum.

Tabi Yardım Toyota hakkında da genel olarak yorumlar olumlu. Görüştüğüm firma sahibi de işten anlayan bir tavırla ayrıntılı bir şekilde benimle ilgilenmişti. Bu da bizim buralarda pek rastlamadığımız bir olay olunca insana güven veriyor.

Karaman'da pek çok tanıdık ustanın iyi niyetinin azizliğine uğradığım için önceki aracımda (VW Caddy), en azından buna iyi bakayım diyorum.