Gönderen Konu: Navigasyon datası  (Okunma sayısı 6806 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
Navigasyon datası
« : Nisan 09, 2011, 14:33:35 »
Arkadaslar ekteki link bulunan ilk sayfadaki navigasyondan bir arkadasımdan aldım
yanlız sd kart ve navigasyon datası yok internetten nasıl indirebilir nasıl kurabilirim cıhazın navagasyon özelliğinin çalışması için

http://forum.donanimhaber.com/m_21721283/mpage_1/key_/tm.htm
toyota corolla 2009 comfort mmt d4d

Toyota Club Türkiye

Navigasyon datası
« : Nisan 09, 2011, 14:33:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris 1.4 D-4D comfort extra MM
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür edildi
Ynt: Navigasyon datası
« Yanıtla #1 : Nisan 09, 2011, 14:44:58 »
çok güzel güle güle kullan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • 64 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 09, 2011, 17:00:05 »
Bu kadar az bilgiyle çözüm bulmanız zor.

Cihaz hangi işletim sistemi kullanıyor, Wince5.0? 6.0? Android?
Rom versiyonu ne?
Ayarların yapıldığı menüsü var mı? Navpath ayarı yapılabiliyor mu? Yoksa NAVPATH sabit program ayarı mı ona göre yapılacak?
En önemlisi cihazın GPS özelliği var mı? Bazı cihazlarda opsiyonel olup var zannedilebiliyor. (Belki bu forumdaydı hatırlamıyorum böyle bir durum olmuştu.) Bunu ayrı bir GPS anteni ve girişi olmasından anlayabilirsiniz.
Cihazın seri numarası var mı?

Bulabiliyorsanız satıcının int sayfasını bulun. En detaylı bilgiye oradan ulaşırsınız.

Bu özelliklerinden bildikleriniz varsa yazın ona göre bakalım.
Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 10, 2011, 07:49:29 »
ARKADAŞALAR 2011 COROLLA  KULLANICISIYIM NAVİTECH VE BENZERİ ÜRÜNLER HAKKINDA ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM AMA KARAR VEREMEDİM EN DOĞRU KARARI VE YORUMLARI KULLANICILARDAN ALMAK SANIRIM DAHA MANTIKLI GÖRÜNTÜ VE SES KALİTESİ KULLANILABİLİRLİK ÖZELLİKLE TV UYGULAMASI VE TLF GÖRÜŞMELERİNDEKİ SES AKTARIMI KALİTESİ HAKKINDA BENİ BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

özür dilerim arkadaşlar 2011 corolla kullanıcısıyım navitech ve benzeri hakkında çok araştırma yaptım ama karar veremedim en doğru kararı ve yorumları kullanıcılardan almak sanırım daha mantıklı görüntü ve ses kalitesikullanılabilirlik özellikle tv uygulaması ve tlf görüşmelerindeki ses aktarımıkalitesi hakkında beni bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Nisan 10, 2011, 12:54:14 »
Özer bey

işletim sisteminin açıkçası ne oldugunu bilmiyorum resim deki cihazın aynısı

cihazı montaj yaptırırken tüm parçalarını taktırdım cihazın gps özelliği var ayrıca navgasyon anteninde montaj yaptırdım

yani fiziki olarak eksik olan tek sey sd kart ve içinde yüklü olacak harıta ınternetten bır kaç tane data ındırım cıhaza taktım ama çalıstıramadım veya cıhazın yapılması gerekn ayarını yapamadım

ayrıca tesisat montajı yapan bır kac dükkan ve elektronik işi ile ugrasan yerlere sordum internetten bulabılecegımı söyledıler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #5 : Nisan 10, 2011, 16:38:55 »
İNTERNETTEN GEREKLİ PROGRAMLARI VE EKLENTİLERİNİ TABİKİ BULABİLİRSİNİZ.

Ama önemli olan bunları cihaza uyumlu hale getirmek ve eşleştirmek.

En basidi NAVPATH olayı.

Bazı cihazlarda (çoğu Çin üretimleri böyledir) hafıza kartına gerekli tüm yazılım yüklenir. Sonra cihazın NAVPATH menüsünden navi programının yolu (PATH) cihaza öğretilir. Ör: NAVPATH=SDMC>Primo>igo8.exe

Ya da bazı cihazlarda (Ör. Navking) ise NAVPATH üretim sırasında cihaza tanıtılmıştır. Örnek Navking için bu tanım SDMC>Mobilnavigator>Mobilnavigator.exe
Bu durumda ise karta aktardığımız programın klasör ve uygulama adını buna uygun hale getirmek yeterli olur.
BU NEDENLE BU FARKI BİLMEK ÇOK ÖNEMLİDİR.

Madem cihaz çalışır durumda. Ayarlar (seting) menüsüne girip navigasyon ile ilgili menü vs var mı diye bakın.
Zaten şu anda nav tuşuna basıldığında bir hata mesajı vermesi gerekir.

(Bazı cihazlarda ise cihazın seri numarası ve sd kart id numarası ile bir key belgesi oluşturulması gerekir. Lisans koruması için.)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #6 : Nisan 10, 2011, 16:58:35 »
Sanırım birinci türden bir cihazmış.
Wince tabanlı navigasyon programı çalıştırır.
www.forumnavigation.com
buradan igo8.3 sürümü bir paket edinin. Full Türkiye paketi olsun ki uğraştırmasın.
cihaza uygun bir sd kart edinin.
karta program klasörü ve bir-iki eklenti olacak.
Kartı takın ve navigasyon programını tanıtacak bir menü bulmaya çalışın.
Program yolunu (NAVPATH) tanıtmadan navi çalıştıramazsınız.
Öncelikle bu işlemi nereden yapacağınızı bulun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yer 2 : Bursa - Kocaeli
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 10, 2011, 17:20:44 »
ARKADAŞALAR 2011 COROLLA  KULLANICISIYIM NAVİTECH VE BENZERİ ÜRÜNLER HAKKINDA ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM AMA KARAR VEREMEDİM EN DOĞRU KARARI VE YORUMLARI KULLANICILARDAN ALMAK SANIRIM DAHA MANTIKLI GÖRÜNTÜ VE SES KALİTESİ KULLANILABİLİRLİK ÖZELLİKLE TV UYGULAMASI VE TLF GÖRÜŞMELERİNDEKİ SES AKTARIMI KALİTESİ HAKKINDA BENİ BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
forum kuralları gereği büyük harf kullanmak yasaktır.düzeltirseniz seviniriz.
Arkadaslar ekteki link bulunan ilk sayfadaki navigasyondan bir arkadasımdan aldım
yanlız sd kart ve navigasyon datası yok internetten nasıl indirebilir nasıl kurabilirim cıhazın navagasyon özelliğinin çalışması için

http://forum.donanimhaber.com/m_21721283/mpage_1/key_/tm.htm
cihaz gerçekten çok hoş görünüyor hayırlı olsun.araç üzerindeki fotoları bekliyoruz.
Kar Beyazı 2011 Auris D-4D Comfort Ekstra M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #9 : Nisan 14, 2011, 23:03:42 »
Tesekkurler en yakın zamanda fotoları yayınlarm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yer 2 : Bursa - Kocaeli
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 14, 2011, 23:16:20 »

özür dilerim arkadaşlar 2011 corolla kullanıcısıyım navitech ve benzeri hakkında çok araştırma yaptım ama karar veremedim en doğru kararı ve yorumları kullanıcılardan almak sanırım daha mantıklı görüntü ve ses kalitesikullanılabilirlik özellikle tv uygulaması ve tlf görüşmelerindeki ses aktarımıkalitesi hakkında beni bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkürler
tekrar ve düzeltilmiş yazı için teşekkürler ancak baştaki cümleyi de silersek tam olacak.
Tesekkurler en yakın zamanda fotoları yayınlarm
bu arada data sorunu çözüldümü.
Kar Beyazı 2011 Auris D-4D Comfort Ekstra M/M