Gönderen Konu: 2011 COROLLA A/T İÇİN LPG SİSTEMİ  (Okunma sayısı 17849 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 COROLLA A/T İÇİN LPG SİSTEMİ
« Yanıtla #60 : Ağustos 12, 2011, 03:33:32 »
Selam.. Konuyu takip ediyorum.. LPG kullanan arkadaşlar lütfen daha fazla yorum yazarmısınız :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Ağustos 12, 2011, 03:33:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #61 : Ağustos 20, 2011, 09:15:44 »
Merhaba arkadaşlar..

Ben yeni üye oldum..yorumlarınıza baktım bende eklemeler yapmak istiyorum..2011 Corolla comfort extra A/T aracıma 3000 km de iken BRC marka lpg taktırdım.ve şu an aracım 15000 km de.Bu süre zarfında en küçük bir problem yaşamadım.10000 km de filtreler değişmeli bu önemli..onun dışında ş.içi 10 lt ş.dışı 8 lt /100 km yakıt sarfiyatı.Ancak lpg de bence %5-10 performans düşüyor...marka ne olursa olsun..bunu manuel araçlarda farketmek belki zor.. otomatikte kendini belli ediyor..Ancak tercih etmemi engelleyecek birşey değil...malum yakıt fiyatları...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #62 : Ağustos 21, 2011, 00:52:35 »
   Merhabalar
2011 Corolla 1.6 com ex aracım var ve lpg taktırmakla taktırmamak arasında çelişkiler içerisindeyim.. Şimdiye kadar Yakıt konulu ve lpg konulu tüm sayfaları inceledim.. Bu konu altında da özellikle Yalçın ÇAKMAK bey ve tüm yorum yapan arkadaşların yazılarını da özenle okudum.. Önemli olan lpg takacak ustayı bulmak ve servis ağı yaygın lpg kitini taktırmak.. Ancak bulunduğum bölgede lpg konusunda deneyimli usta bulmak oldukça zor.. İzmit  Adapazarı ve İstanbul'da montaj yapan yerler hakkında da bilgim yok.. buralarda lpg montajı yaptıran arkadaşlar varsa ve bilgilerini paylaşırlarsa çok faydalı olur..
    Ayrıca Yalçın bey lpg kiti taktıralı sanırım uzun süre oldu son yorumlarınızı ve yakıt sarfiyatlarınızı tekrar paylaşırsanız memnun olurum.. teşekkürler.. !!!
2011 - Corolla 1.6 comfort extra - kar beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Ağustos 21, 2011, 01:24:16 »
forumda oguzhan murat arkadasımız vardı aldıgı zaman hemen brc taktırdı..Ancak benzin fazla geliyor yılda 10 15 bin km yapıyorsanız lpg taktırın.Nekadar beklersenizde okadar cebinize zarar verir.Bende brc taktırdım 2,5 yıldır sorunsuz kullanıyorum 2004 model aracıma.Ancak 2011 yeni aracıma daha üst bir mqarka taktırırdım.Prins marka var üst devirlerde motoru korumak için supablara zarar gelmesin diye enjektörlerden kendi katksıını püskürtüyor.Valve care diye br sistem kullanılıyor.Bu şekilde prins 3,250 tl yi buluyor herhalde ama ömürlk oluyor.Arkadasım yeni aldıgı mistsubishi ASX modeline onu taktırdıçokta memnun kullanıyor..
Lpg nin en buyuk zararı yükske devirlerde subaplara zarar vermesi.Prins bunu katkıyla engelliyormuş.Ancak suda var brc nin yeni myseguent 11 lerde yüksek devirlerde araca aynı anda yüzde 20-30 oranında benzinde püskürtüyormuş buda motoru koruyabilir.Kendim şahsen uzun yol yaparken eger 300-400 km lpg ile gitmişsem durmadan yada hareket halindeyken benzine alıp o şekildede 50-100 km yapıyorum subapların  zarar görmesini aza indirmek için..
Kesenize göre davranacaksınız ama maddi gücü yetenler prinsin valve care sistemini bir araştırsın.Valve care taktırmadan da prins 2-2,5 biin tl arasında değişiyor fiyatları..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #64 : Ağustos 21, 2011, 15:06:40 »
gökhan bey aracınız öncelikle hayırlı olsun inşallah kazasız belasız binmek nasip olur:)) 6 ağustos tariinde yaptığım yorumdaki veriler en güncel verilerim ondan sonra ne gaz aldım nede uzun yol yaptım malum ramazan ve oruç evden işe işten eve:) ekim ayında gene uzun yol yapma ihtimalim var o zamana kadar taktırmamış olursanız gene yorum yaparım inşallah... edirne keşanda güzel montaj yapan bir usta vardı ama ismini unuttum bikaç arkadaşım taktırmıştı orada memnunlardı!!! usta ile tek bildiğim şey oğlu astsubaydı!! keşan sanayi zaten küçük bir yer kime sorsanız söylerler sanırım!!!! siz zaten lpg taktırma konusunda kararınızı vermişsiniz tek itiyacınız sağlam bir usta inşallah en kısa sürede ustanızı bulursunuz ve lpg ile rahata eresiniz :)))) şimdiden hayırlı olsun......

Merhabalar
2011 Corolla 1.6 com ex aracım var ve lpg taktırmakla taktırmamak arasında çelişkiler içerisindeyim.. Şimdiye kadar Yakıt konulu ve lpg konulu tüm sayfaları inceledim.. Bu konu altında da özellikle Yalçın ÇAKMAK bey ve tüm yorum yapan arkadaşların yazılarını da özenle okudum.. Önemli olan lpg takacak ustayı bulmak ve servis ağı yaygın lpg kitini taktırmak.. Ancak bulunduğum bölgede lpg konusunda deneyimli usta bulmak oldukça zor.. İzmit  Adapazarı ve İstanbul'da montaj yapan yerler hakkında da bilgim yok.. buralarda lpg montajı yaptıran arkadaşlar varsa ve bilgilerini paylaşırlarsa çok faydalı olur..
    Ayrıca Yalçın bey lpg kiti taktıralı sanırım uzun süre oldu son yorumlarınızı ve yakıt sarfiyatlarınızı tekrar paylaşırsanız memnun olurum.. teşekkürler.. !!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • Araç: Auris
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Ağustos 21, 2011, 15:20:32 »
İzmitte daha doğrusu Derince tarafında Faruk Sevgili var işinin ehli yaptığı işin arkasında duran bir usta. Brc bayii, internete isminn yazın binlerce yazısı var tavsiye edebilirim.
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #66 : Ağustos 22, 2011, 00:34:47 »
  Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler..
  İnsanın sıfır araba alıp sonrada yakıt konusunda sıkıntı yaşayıp aldıgı arabanın keyfini sürememesi oldukça trajikomik bi durum bunu aşmak için lpg taktırıyoruz ancak gözümüzden sakındığımız ve ömürlük olsun diye aldığımız aracın 10 yıl sonra lpg den dolayı motoru ne halde olur acaba sorusuna Tuncay bey'in 2.5 yıldır sorunsuz kullanıyorum 2004 model aracımda (ki VVT-i aynı motora sahib bi aracım var) yorumu beni oldukça rahatlattı..
  Yalçın Bey keşandaki ustayı en kısa sürede araştırıcam.. Belki kiti orada taktırmayabilirim çünkü izmitte eşimin memleketi ve hemen hemen her ay gidebiliyorum.. oradaki Faruk Sevgili ile şimdiye kadar irtibata geçmesemde yaptığı uygulamaları hem forum üzerinden hemde kendi sitelerinden takip ediyorum.. Şimdiye kadar güvenimi kazanan tek kişi diyebilirim.  :D Ancak yinede bakım için yakın bir yerde iyi bir usta olması önemli..
  Ayrıca Tuncay beyin söylediği üzere yüksek devirlerde lpgden kaynaklı motor aşınmalarını çözen yeni sistemler yaygınlaşmaya başladı. Aklımdaki ilk marka BRC olmasına karşın  motoru koruması konusunda Prins gibi kaliteli bir markayı da en az 10 yıl binmek istediğim bi araca taktırma fikrini gözardı edemiyorum.. Sanırım bu yeni sistemler hakkında daha çok bilgi edinmeliyim..   ::)
  yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için tekrar teşekkürler..  :alkis:
2011 - Corolla 1.6 comfort extra - kar beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür etti
  • 200 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Ağustos 22, 2011, 13:20:40 »
BRC + Faruk Sevgili ile %100 sorun yaşamayacağınızı garanti ederim.Aradığınız adres FS Otogaz ,BRC dir.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #68 : Ağustos 28, 2011, 17:14:27 »
Merhaba bizde 2011 model comfort ekstra var. beş gün oldu BRC taktıralı. şu ana kader tek kelimeyle harika. tüp takıldı mı takılmadı mı belli değil. Gösterge olmasa arabanın içindeyken kimse lpg takılı olduunu bilemez. o derece yani.. Ben İzmirdeyim. ve karabağlar 2a izmir otogazda taktırdım. Çok memnunum çok sıcak karşıladılar. işçilik harika temiz yapıyorlar işlerini. bir de oradayken birr kişi geldi somadan geliyorum. orada da BRC takan var ama burasının ününü duydum o yüzden 130 km yaptım geldim dedi. Ek olarak ben aracı 3 saatte teslmi aldım. O üç saat içinde montaj için gelen araç sayısı oldukça fazlaydı. işin özü. BRC. İzmirdeyseniz. Kesinlikle izmir otogaz.
1600 tl  kredi kartına peşin fiyatına 12 ay taksit.  NOT: İzmir otogazla hiç bir bağım yoktur. Bilginize.
adres bu inceleyin :

http://www.izmirotogaz2a.com/izmirotogaz2a/TR/ana-sayfa/

Bu arada site yöneticisi arkadaşlarım. montaj resimlerini yüklemek istiyorum ama imageshack sitesinde yüklemede problem yaşıyorum diğer adreslerde ise tek tek yükleme yapıldığından biraz sıkıcı  bir durum ortaya çıkıyor. Yardımcı olursanız resimleri yükleyeceğim. SAYGILAR
2011 toyota corolla comfort eksta a/t

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #69 : Ağustos 28, 2011, 21:18:16 »
merhaba konu ile ilgili yazıları baştan sona okudum. Bende  de 2010 model corolla comfort A/T var. İki LPG markası üzerinde yoğunlaştım BRC ve Tartarini. Ama BRC daha ağır basıyor. Şimdi tek yapmam gereken istanbuda bu işi yapacak iyi bir usta bulmak, Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim, herkese saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 84000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #70 : Ağustos 18, 2013, 21:32:29 »
Arkadaslar yeni konu acmamak ıcın konuyu hortlatmak ıstıyorum. 2013 model 1.6 elegant otomatik corolla bır depo benzınle (55 lt) 420 km yol gıdıyor. 150 km sı şehır ıcı gerısı sehır dısı ve cok hassas kullandım hıc zorlamadım. Klima sureklı acık... Sızce bu degerler nasıl ? Bana berbat geldi. Arac 3000 de...

Konuyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum. 261 lirayla 420 km yol gitmek bana cok ağır geliyor :)
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 112000
  • Model Yılı: '09
  • 15 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #71 : Ağustos 18, 2013, 22:01:52 »
Şehir içi olarak düşünürsem bizim hondayla aynı gibi  ::)
Camry 3.5

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #72 : Ağustos 18, 2013, 22:08:12 »
Arkadaslar yeni konu acmamak ıcın konuyu hortlatmak ıstıyorum. 2013 model 1.6 elegant otomatik corolla bır depo benzınle (55 lt) 420 km yol gıdıyor. 150 km sı şehır ıcı gerısı sehır dısı ve cok hassas kullandım hıc zorlamadım. Klima sureklı acık... Sızce bu degerler nasıl ? Bana berbat geldi. Arac 3000 de...

Konuyla ilgili fikirlerinizi bekliyorum. 261 lirayla 420 km yol gitmek bana cok ağır geliyor :)

Bana da çok ağır geliyor.
Ne deseniz haklısınız.
Ben benzin almayı falan bıraktım zaten.
Araba evin önünde öylece duruyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '16
  • 23 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #73 : Ağustos 18, 2013, 22:56:10 »

çok fazla
lpg den önce uzun yolda (55 l)800 km yi rahat görüyordu
şehir içide 550 km ye yaklaşıyordu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #74 : Ağustos 18, 2013, 23:22:59 »

Araç en az 10.000km yaptıktan sonra yakıt değerleriniz normale dönecektir ama %100 bir fark beklemeyin, en fazla %20 değişim olur yani yaklaşık 500km gidersiniz.

1.6 litrelik, yaklaşık 1.5 tonluk üstelik otomatik bir araç için yaklaşık 100km/10Lt. normal bir rakam pompada ödediğiniz para ile aracınızı hesaplamayın bence, eğer hesap yapacaksanız petrolde ki vergi oranlarını hesaplayabilirsiniz ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2012 VVT-I Corolla C.Extra (Beyaz)
  • Kan Grubu: B-
  • Model Yılı: '12
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #75 : Ağustos 18, 2013, 23:40:54 »

Oğuz bey, bence de değerler çok fazla.Aynı aracın manuel vites olanını kullanıyorum ve aracım sizin arabayla aynı kilometrede şuan, sadece şehiriçi kullanmak kaydıyla, bir depo ile ortalama 650 km yol yapıyorum.Sizin yaptığınız gibi şehirdışı kullanımı da karışırsa ortalama 800 km yi çok rahat bulur.Otomatik ve manuel vites arasında bu kadar fark yoktur bence, aracınızı bir kontrol ettirmenizde fayda var...
1) 2000 Hyundai accent 1.3 lx  2) 1999 Opel vectra 2.0 cd  3) 2006 Honda civic 1.6 vtec  4) 2009 Honda civic 1.6 elegance  5) 2010 Toyota corolla 1.6 c.extra  6) 2012 Toyota corolla 1.6 c.extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 45 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #76 : Ağustos 18, 2013, 23:45:23 »
Benzin fiyatları hepimizi bunaltmış durumda.
Hepimiz karınca kararınca çözüm arıyoruz.
Ama ben bunun çözümünün LPG-tüp taktırmaktan geçtiğine inanmıyorum şahsen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #77 : Ağustos 19, 2013, 11:24:25 »
Hepinize yorumlarınız icin tsk ederim. Ben cok arac kullandım ama bu kadar yakanını kullanmadım diyebilirim. Alısmısım passatla bi depo ile 1000 km üstü gitmeye bu üzdü beni :)
 Ufuk bey aslında petrole ödediğim paraya hic bakmıyorum. Bir depo ile 400 km gitmesine şaşıyorum birde ahım şahım gitse de o yakıtı yese :) hem gitmiyor hem yiyor. Bundan önce 1.33 corolla vardı bende. Gitmiyordu ama ben bir depo ile 920 km yol gidiyordum. Tüp taktırmalta icimden gelmiyor. Muhtemelen satacam gibi.

Bu aracın otomatik dizeli nasıldır. Yakıt ve performans iyi midir ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 112000
  • Model Yılı: '09
  • 15 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #78 : Ağustos 19, 2013, 11:55:39 »
Abi bence Corolla alma sen :)
Camry 3.5

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #79 : Ağustos 19, 2013, 12:09:01 »
Bn zaten corolla almam ki. Ama babam karıstırıyor ortalığı. Bu arabayı babama aldık ama adam elini burmadı bnm arabayı aldı gitti. Benim gönlümde 2010 tsi passat var. Ama yine de corolla alacaz gibi. Allah buyuk :)