Gönderen Konu: 2011 COROLLA A/T İÇİN LPG SİSTEMİ  (Okunma sayısı 17854 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Ynt: 2011 COROLLA A/T İÇİN LPG SİSTEMİ
« Yanıtla #20 : Nisan 16, 2011, 22:31:52 »
rıdvan bey yaklaşık 1 ay önce arkadaşım bayiden avensis satın aldı ve anında lpg sistemi taktılar demekki 10.000 km beklemek gerekmiyormuş birde otomatik hakkaten düz vitese göre fazla yakıyor ancak sakin kullanılan düz viteslere göre ,yoksa vitesle kavga edercesine araç kullananlara göre otomatik az yakar çünkü en verimli devirde vites geçişi sağlanıyor ...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 16, 2011, 22:31:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 17, 2011, 01:37:22 »
Arkadaşlar; toyotalar lpg sistemine en iyi uyum sağlayan araçların başında geliyor dersem yanılmam A/T şanzumanlı araçlarda bile performans düşüklüğü hissetmiyorsunuz. Fakat lpg sisteminin kaliteli marka ve montaj yapılmasında dikkatli ve seçici olmak şart. Özellikle lpg enjektörlerinin kalitesi ve çalışma performansı mükemmel olmalı çünkü lpg sistemini ilk kullanmaya başladığınızda sorun hissetmiyorsunuz fakat km arttıkça lpg enjektör performansının düşmesi veya birbiri arasındaki performas farkı oluşmasından dolayı özellikle eksoz süpaplarında form bozukluğu oluşturarak aracın rölantide anormal çalışmasına (araç rölanti devrinin aşağı yukarı kararsızlık göstererek oynamasına hatta stop etmesine) neden olmaktadır ve bu sorunun giderilmesi içinde subapların değişmesi gerekmektedir. Tabiki lpg her aracın motoruna uzun vadede ciddi zararlar veriyor fakat benzin fiyatlarının bu denli yüksek olması insanları bu sistemleri kullanmaya mecbur kılıyor yani yapacak fazlada birşey yok gibi benim size önerim şu olabilir neticede bu sistem birkere taktırılıyor tartarini markasını öneririm hem enjektör sesleri çok az hemde sürekli yazılım yeniliyorlar.
Bir diğer konuda lpg dolumunu bildiğiniz kaliteli bir firdan yapıp o firmayla devam etmeniz ve lpg bakımlarını periyodik olarak yapırmanız, Saygılarımla;

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Müngke Tengriyin Küçüdür.
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 17, 2011, 03:38:09 »
eğer lpg dönüşümünü ruhsata işlettiyseniz bunu poliçenize ek prim ödeyerek teminat altına alabilirsiniz... ve herhangi kazada lpg sistemi zarar görürse kaskonuzdan tazminat alabilirsiniz... bencede 10 bini bakımını bekleyin bakın bakalım araçta sıkıntı falan varmı... çünkü lpg den sonra aracın motoru garanti kapsamı dışında kalacaktır...

Bu iletiyi dikkate almanızı öneririm.Rasyonel ve pragmatik.Akıllıca.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris 1.4 D-4D comfort extra MM
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 17, 2011, 10:47:27 »
Bu iletiyi dikkate almanızı öneririm.Rasyonel ve pragmatik.Akıllıca.

katılıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 17, 2011, 12:12:28 »
lpg küllün zarardır uzak durun eski bir lpg kullanıcısı olarak hiç tavsiye etmiyorum başını ağrıtmak isteyen taktırsın
Bize Her Yer Trabzon

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris 1.4 D-4D comfort extra MM
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Nisan 17, 2011, 12:36:53 »
bende aynı fikirdeyim ama görüşler imkanlar farklı tabiki o nun için saygı duyuyorum ve hayırlısı olsun diyorum .
iyi forumlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • HIZ DEÐİL HAZ İÇİN
« Yanıtla #26 : Nisan 17, 2011, 14:53:48 »
lpg küllün zarardır uzak durun eski bir lpg kullanıcısı olarak hiç tavsiye etmiyorum başını ağrıtmak isteyen taktırsın

Serkan Bey,
lpg sistemini tavsiye etmiyorum,tamamen zarar demişsiniz...Deneyimlerinizi paylaşırmısınız lütfen..
Taktırmayı düşünenler için yol gösterici olabilir..Teşekkürler..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #27 : Mayıs 06, 2011, 18:46:39 »
2011 otomatik elegant corollam var Ben bayiden almadan tüp taktırdım muayenesini yaptırıp bayiye tekrar teslim ettim. Şu an aracım 5000 de ve 270 krş yakıyor. Gidişi ilk seferlerde kötüydü şimdi gayet iyi araç alıştı. Benzin çok pahalı ben tavsiye ederim lpg yi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Kiþisel Sitem
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #28 : Mayıs 08, 2011, 18:24:20 »
2011 otomatik elegant corollam var Ben bayiden almadan tüp taktırdım muayenesini yaptırıp bayiye tekrar teslim ettim. Şu an aracım 5000 de ve 270 krş yakıyor. Gidişi ilk seferlerde kötüydü şimdi gayet iyi araç alıştı. Benzin çok pahalı ben tavsiye ederim lpg yi

Biraz fazla gibi sanki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #29 : Mayıs 09, 2011, 19:25:01 »
herkese selamlar arkadaşlar. benimde 2011 corolla elegant a/t arabam var 2 ay önce aldım ve şehir içi yakıt tüketimini 9.3lt aşağı düşüremediğim için 2640km.de bugüm lpg taktırdım:)) 2 ustamada sordum ve bu kilometrede sıkıntı yaşamayacağımı söylediler ve her ikiside birçok ''0'' km toyotaya lpg taktıklarını söylediler ve bende taktırdım. tercihim BRC oldu!! fakat bugün başımdan şöyle bir olay geçti hemen palaşayım; tüp taktıracağım ustaya onun kıramayacağı birisinin selamı ile gittim giderken aklımda BRC taktırmak vardı fakat gittiğimde ustaya sen ne önerirsin ne taktırayım diye sordum ustada bana LANDİ RENZO'yu tavsiye etti daha sonra diğer ustamı aradım ve ona sordum oda kalite olarak ikisi arasında  pek fark olmadığını ama servis olarak BRC'den daha az sıkıntı yaşayacağımı söyledi!! tekrar tüpü takacak ustaya hangisini takalım diğer ustam böyle böyle diyo dediğimde senin aklında BRC var onu takarım ondada sıkıntı yaşamazsın dedi ve taktı :))tüpün takılma işleminin bitmesine yakın dükkanın önünde bir laguna duruyordu ve usta arabanın yanına gitti bu araba kimin diye sorduğumda benim dedi kaputunu açtırdım ve baktım ki usta kendisine LANDİ RENZO takmış!!! bana neden takmadın diye sorduğum tereddüt ettiğin için takmadım eğer olaki bir sorun çıksaydı seni kazıkladığımı düşünürdün o yüzden takmadım dedi!!! ama ısrarla yineledi BRC aynı kalitede bir ürün tek farkları LANDİ RENZO 2YIL MOTOR GARANTİSİ veriyor dedi!!! takmayı düşünen arkadaşlar için umarım faydalı olur!!! BRC ile ilgili yorumlarımıda kullandıkça yazacağım!!! şimdilik ilk şzlenimlerim arabanın sesinde, çekişinde hiçbir değişiklik hissedemedim ve arabanın tüpe geçtiğini tüpün göstergesinden anlayabiliyorum geçiş esnasında herhangibir titreme veya tekleme olmuyor....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Kiþisel Sitem
« Yanıtla #30 : Mayıs 10, 2011, 12:42:32 »
Aynı garantiyi BRC' de veriyor. Ama yetkili servisinde taktırmanız lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #31 : Mayıs 10, 2011, 23:36:46 »
fırat bey BRC sadece 2 yıl kendi ürününe garanti veriyor !! ben 2A servisinde taktırdım!!! LANDİRENZO 2 yıl hem kendi ürününe hemde motora garanti veriyor. selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2015 VERSO PREMIUM
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Mayıs 11, 2011, 00:06:18 »
Merhaba hayırlı olsun. kazasız belasız kullanmanıızı dilerim bende bundan önce cıtroen saxo vardı,zavoli tüp taktırdım 2 yılda 30000 km yapmıştım tıl demedi ve hep hesaplardım aynı yakıyordu ama izmirde zavoli genel merkezi var poloris oto imkanınız varsa buraya gelin derim işçilik süper ve her ataca takıyolardı mercedesten land rovera zavoli türkiye distrübitörü olduklarından işçilikten ödün vermiyolar,fiyat 1300 sanırıım. lakin bence siz bi 10000km. yapıp öyle taktırın aracın motoru bi açılsın iyice ;)

tamamen katılıyorum...polaris lpg işini iyi yapıyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Kiþisel Sitem
« Yanıtla #33 : Mayıs 11, 2011, 00:53:01 »
fırat bey BRC sadece 2 yıl kendi ürününe garanti veriyor !! ben 2A servisinde taktırdım!!! LANDİRENZO 2 yıl hem kendi ürününe hemde motora garanti veriyor. selamlar

Yalçın bey aynı şeyden bahsediyoruz. İyi araştırın isterseniz. Ben bu konuyu özellikle araştırdım. BRC ürün dışında motor içinde sigorta veriyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür etti
  • 200 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mayıs 11, 2011, 10:04:17 »
BRC LPG KAYNAKLI tüm arızaları 25.000 TL ye kadar 3.şahıs mali mesuliyet sigortasından karşılııyor.

Yalçın bey aynı şeyden bahsediyoruz. İyi araştırın isterseniz. Ben bu konuyu özellikle araştırdım. BRC ürün dışında motor içinde sigorta veriyor.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Mayıs 11, 2011, 10:11:45 »
katılıyorum
LPG sonrası motor garanti dışı kalmıyor , lpg sonucu motor ve yakıt sisteminde oluşacak arızaları servis karşılamıyor.Zaten LPG firmaları ayrıca motor garantisi veriyor.En azından benim Teleflex GFI sistemim için LPG den doğacak her türlü arıza için imzalı kaşeli garanti belgem var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • HIZ DEÐİL HAZ İÇİN
« Yanıtla #36 : Mayıs 12, 2011, 22:15:47 »
herkese selamlar arkadaşlar. benimde 2011 corolla elegant a/t arabam var 2 ay önce aldım ve şehir içi yakıt tüketimini 9.3lt aşağı düşüremediğim için 2640km.de bugüm lpg taktırdım:)) 2 ustamada sordum ve bu kilometrede sıkıntı yaşamayacağımı söylediler ve her ikiside birçok ''0'' km toyotaya lpg taktıklarını söylediler ve bende taktırdım. tercihim BRC oldu!! fakat bugün başımdan şöyle bir olay geçti hemen palaşayım; tüp taktıracağım ustaya onun kıramayacağı birisinin selamı ile gittim giderken aklımda BRC taktırmak vardı fakat gittiğimde ustaya sen ne önerirsin ne taktırayım diye sordum ustada bana LANDİ RENZO'yu tavsiye etti daha sonra diğer ustamı aradım ve ona sordum oda kalite olarak ikisi arasında  pek fark olmadığını ama servis olarak BRC'den daha az sıkıntı yaşayacağımı söyledi!! tekrar tüpü takacak ustaya hangisini takalım diğer ustam böyle böyle diyo dediğimde senin aklında BRC var onu takarım ondada sıkıntı yaşamazsın dedi ve taktı :))tüpün takılma işleminin bitmesine yakın dükkanın önünde bir laguna duruyordu ve usta arabanın yanına gitti bu araba kimin diye sorduğumda benim dedi kaputunu açtırdım ve baktım ki usta kendisine LANDİ RENZO takmış!!! bana neden takmadın diye sorduğum tereddüt ettiğin için takmadım eğer olaki bir sorun çıksaydı seni kazıkladığımı düşünürdün o yüzden takmadım dedi!!! ama ısrarla yineledi BRC aynı kalitede bir ürün tek farkları LANDİ RENZO 2YIL MOTOR GARANTİSİ veriyor dedi!!! takmayı düşünen arkadaşlar için umarım faydalı olur!!! BRC ile ilgili yorumlarımıda kullandıkça yazacağım!!! şimdilik ilk şzlenimlerim arabanın sesinde, çekişinde hiçbir değişiklik hissedemedim ve arabanın tüpe geçtiğini tüpün göstergesinden anlayabiliyorum geçiş esnasında herhangibir titreme veya tekleme olmuyor....

Yalçın Bey,
LPG sistemli aracınız hakkındaki gözlemlerinizi aktarırmısınız....
Yakıt geçişlerini hissetmediğinizi söylemişsiniz...Bu çok olumlu...Tüketim değerleri konusunda fikir edindiniz mi acaba? Bir de araçta güç kaybı hissediyormusunuz?Otomatik şanzıman benzinli kullanımdaki gibi tepki verebiliyormu?Teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #37 : Mayıs 15, 2011, 18:37:00 »
Yalçın Bey,
LPG sistemli aracınız hakkındaki gözlemlerinizi aktarırmısınız....
Yakıt geçişlerini hissetmediğinizi söylemişsiniz...Bu çok olumlu...Tüketim değerleri konusunda fikir edindiniz mi acaba? Bir de araçta güç kaybı hissediyormusunuz?Otomatik şanzıman benzinli kullanımdaki gibi tepki verebiliyormu?Teşekkürler...

serkan bey ve diğer arkadaşlar dün LPG'de NE KADAR YAKTIĞIMI hesaplayabildim:)) 102tl ye 2.19 tl den doldurduğum depomu dün 110km kullanımdan sonra 2.19 tl.den 28tl'ye doldurdum ve kullanımım tamamen şehir içi!! aracımı tüpe geçmeden hiç hareket ettirmedim. sonuç olarak aracım şehir içi : 0.254 tl yakmakta  :alkis: :alkis: :alkis:   yani herkese şiddetle lpg.yi tavsiye ediyorum:) tüpten ise hala hiçbir sıkıntı yaşamadım, geçişlerde hala hiçbir şey hissetmiyorum, dün şehirlerarası yola çıkıp hız denemesi yaptım benzinde max. 185km yapmıştım tüpte ise dün 180km yaptım yani 5km.lik hız kaybı var ve bu bence hiçbirşey hele ki uzun yolda tahminim 0.175tl yakacağımı düşünürsek harika :alkis: herkese selamlar....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #38 : Mayıs 29, 2011, 13:29:22 »
Corolla 2009 A/T sahibiyim BRC taktıralı 10 gün oldu. Dün itibariyle yakır sarfiyatını ölçtüm. Ş.içi (marmaris) 251 km yol yapmışım ve  25 Lt gaz yakmış. Gaz fiyatı 2.43 liradan 61 tl. Yani yaklaşık olarak 100 km de 10 LT.  Km de 0.243 tl yakmış..İyi gibi duruyor benzin otalamamda yaklaşık 9 LT idi, 0.405 yakıyordu benzinde.....
LPG ile KM'de  0.243 TL........ 0.1 LT
BENZİN İle KM'de 0.405 TL......0.09 LT

TASARRUF %40..ş.DIŞI DAHADA DÜŞECEĞİ İÇİN lpg YE GEÇMENİN NE KADAR İYİ BİR TERCİH OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖRMÜŞ OLDUK:)
2009 TOYOTA COROLLA COMFORT LX  1.6 A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #39 : Mayıs 29, 2011, 21:07:41 »
faruk bey hayırlı ugurlu olsun yaklasık aynı degerlere sahıbız lpg.de hayat var :)))) sıze bır sorum olacak benım arabam maksımum 185km hız yapıyor sızın arabanızda hıc denedınızmı mksımum hızınızı?

Corolla 2009 A/T sahibiyim BRC taktıralı 10 gün oldu. Dün itibariyle yakır sarfiyatını ölçtüm. Ş.içi (marmaris) 251 km yol yapmışım ve  25 Lt gaz yakmış. Gaz fiyatı 2.43 liradan 61 tl. Yani yaklaşık olarak 100 km de 10 LT.  Km de 0.243 tl yakmış..İyi gibi duruyor benzin otalamamda yaklaşık 9 LT idi, 0.405 yakıyordu benzinde.....
LPG ile KM'de  0.243 TL........ 0.1 LT
BENZİN İle KM'de 0.405 TL......0.09 LT

TASARRUF %40..ş.DIŞI DAHADA DÜŞECEĞİ İÇİN lpg YE GEÇMENİN NE KADAR İYİ BİR TERCİH OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖRMÜŞ OLDUK:)
[/quote]