Gönderen Konu: Volvo S40 Nasıl Bir Araç ?  (Okunma sayısı 67676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
Ynt: Volvo S40 Nasıl Bir Araç ?
« Yanıtla #40 : Haziran 13, 2012, 08:22:45 »
KAdir abi bak mutlu oldum şimdi tek düşündüğüm buydu dediğin gibi 99'la 05 arası araçlara bakıyordum bende sorunsuz diyorsan tamamdır. Ama gönlüm de 3.18 var benim. 3.18 iyi midir ve bmw'nin bu kasalarda oto. şanzumanı nasıldır sorun çıkartır mı !

BMW yi genelde insanlar biraz zorlayarak kullandigi icin ikinci el alirken Adan Zye kontrol ettirmek lazim baskada bi problem yok
316 disinda hepsi iyidir ( 316 belki iyidir ama ben sevmiyorum :) )

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Haziran 13, 2012, 08:22:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Haziran 14, 2012, 22:47:46 »
Bmw e46 kasalar bence karakteristik Bmw izleri taşıyan son sağlam kasadır. Bundan sonra maliyetten kaçışlar her markada olduğu gibi Bmwdede görülmüştür. Bir e36 eski sahibi ve hastası olarak bundan sonra Bmw düşünürsem kesinlikle e46 kasa olacaktır.
Valla bunları duyunca gerçekten iyice heves ediyorum ben bu araca sorunsuzluğunu falan da duydum ya artık favorilerim içinde bu araç...

BMW yi genelde insanlar biraz zorlayarak kullandigi icin ikinci el alirken Adan Zye kontrol ettirmek lazim baskada bir problem yok
316 disinda hepsi iyidir ( 316 belki iyidir ama ben sevmiyorum :) )
Haklısınız Kadir bey full bi expertiz şart yeni model araçta değil 11 12 yıllık araçlar... 3.16'yı bende sevmiyorum hele de o tarz bi araca bineceksen 1.6 neye yeter ya ki hele benim gibi aracı genel de yüklü kullanan kişilere...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #42 : Haziran 14, 2012, 23:10:01 »
yabanci bir tv kanalinda dort gencin volvo ile kacislari polis heikopterinden cekilmis goruntuleri yayinlaniyordu. gencler sonunda kaza yaptilar ve aractan cikip yaya olarak kacmaya basladilar sunucunun sozleri;''bu kazayi volvo ile yaptiklari icin boyle aractan cikip kacabildiler'' tam olarak cevirisi bu degil ama anlami bu sekilde..

neyse volvo ikinci el olarak sahipleri sebebiyle benim icin bir bmw den daha oncelikli gelir.. enistenin aldigi bmw 5  daha 5 yasinda olmasina ragmen su ana kadar 4000 eurodan fazla masraf cikardi.. bu demek degilki bmw kotu arac ama sahibi kotuymus.. ona yakin arac aldim bunun yaninda bir sure alim satimlada ugrastim. ikinci el arac alirken en cok dikkat ettigim husus sahibidir, sonra arabayi incelerim..gencten, kadindan, bekardan, cocuksuz aileden , yaslidan araba almamaya gayret gosteririm..

bakimli ikinci kalite bir arac, bakimsiz hor kullanilmis birinci kalite aractan daha evladir benim gozumde..
birisi ayni arabayi alir servisten cikamaz , bir digeri ayni aracla bakim haricinde servise ugramaz.. biri icin kotu aractir digeri icin mukemmel...

sorun cikaran araclara bakarsak daha sportif daha guclu araclardir .. neden cunku alan insan bu ozellikleri yuzunden alir ve oyle kullanir.. araba ile ilgilenenler bilirki en guclu motorlar alfalardadir ama bunun yaninda daha fazla sorun cikarirlar.. alfayi, fordu, bmw yi sayabiliriz.. daha sakin kullnilan volvo, toyota dahaaz sorun cikarir.. ( genelleme yaptim , tabikide araclar arasinda ufak tefek farkiliklar vardir kalite acisindan ama sonucta bu makinlar dort piston bir govdeden yapilidir, ama sen daha fazla guc icin daha fazla basinc verirsen biryerlerden patlar)

birde vw olayi varki belirtmesem dayanamam... adamlar harika bir kaporta ve montajlama yapmislar araaba dagilmiyor kapilarda neredeyse 10 cm lik mentese var :) sonrada kapisina cikip tepiniyor bazi saticilari :) ama bir suru mekanik problemi var, araba dagilmadigi icin yaptir yaptir bin sonra oluyor vw 20 yasinda .. neyse batmadan cikayim bu konudan..;

volvonun ford sasisi uzerine kurulu oldugunu belirten arkadaslar olmus, olabilir.. bunu su sekildede soyleyebiliriz zannedersem fordun volvo sasisi uzerine kuruldugunu :)..egerki sasi herseyi acikliyorsa dunyanin en sorunsuz araci kabul edilen mazda 3 unde ford sasisi uzerine kurulu oldugunu ne yapacagiz.. ve egerki arastirmalari ciddiye alirsak ilk bes yillik kullanim suresince en masrafsiz arac focus tur. (ingilizin yalancisiyim)

belki bilmeyen arkadaslar icin ford focus sasisini ve yuruyen aksamini incelemelerini oneririm..

motor konusundada 1.6 dizel psa grubunun cikardigi bir motor ve psa grubu kucuk hacimli dizel motor uzerine en onde gelen bir isim.. bmw de zatenn 1.6 lari psa dan almiyormu???

yanliz bu motorun en buyuk problemi turbo.... ford da belirgin ama volvoda nedir bilmiyorum..

biraz marka fanatikligi yaptim gibi geldi bana ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Haziran 15, 2012, 06:59:26 »
Volvo'nun Ford'dan şase alıp almadığı konusunda bir yorum yapmıyorum , sadece bu arçalar ikiz diyorum. Şaseyi volvo yapmıştır , motoru ford , elektronik aksamı mazda.. Ne fakeder ki? Sonuç olarak bu s40 safkan bir volvo değil maalesef.. O meşhur isveç çeliğinden yapılan tank gibi volvolar 90larda kaldı. Hala eski ününden sebeplenen bir firma ve artık çinlilerin eline geçerek isveçle olan bağlarını da kopardı. Zaten bunu satış fiyatlarından da anlayabiliyoruz. Corolla şuan s40 dan daha pahalı , s60 premium dizeller arasında en ucuzu , 2 sene önce 70.000 tl ye dizel s80 satıyorlardı. Yani maliyetler düşüyor ki fiyatlar azalıyor ve maliyetler düştüğüne göre kaliteden ödün veriliyor demektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #44 : Haziran 15, 2012, 08:27:06 »
fiyat konusunda bircok etkenin etkili oldugunu biliyoruz. motor tipi, servis agi , halkin tercihi fiyatlandirmada cok etkili.. en bildigim ornek belcikada dizel araclar tutulur ve yeni ve ikinci el fiyatlari fazladir, ama kapikomsusu hollandada benzinli tercih edilir ve benzinli bir arac dizelden pahalidir. nedeni benim belcikada senede odedigim dizel vergisini orada uc ayda oderler..
bu arada kucuk bir incelemeyle corollanin s40 dan pahali oldugunu goremedim, ama tersi soz konusu.. buda ulkeden ulkeye degisen bir durum olsa gerek..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Haziran 15, 2012, 10:39:36 »
 Hakan bey vw ile yazdığınız yorumda size katılıyorum gerçekten tank gibi araba o kapı menteşeleri falan çok fena süper ama maalesef mekanik çokta iyi değil...
 Aslında işin içine bu kadar fazla girersek araba alamayız hepsi kul yapımı mutlaka sorun çıkıyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #46 : Haziran 15, 2012, 11:09:12 »
Hakan bey vw ile yazdığınız yorumda size katılıyorum gerçekten tank gibi araba o kapı menteşeleri falan çok fena süper ama maalesef mekanik çokta iyi değil...
 Aslında işin içine bu kadar fazla girersek araba alamayız hepsi kul yapımı mutlaka sorun çıkıyor...

benimde dikkat cekmek istedigim nokta genelde bu nokta. sorunsuz arac demek ureticisinin iflasi demek, yeni bir aractan kazandiklari bu rekabet ortaminda cok cok az ama asil kazanci satis sonrasi servis ve yedek parcadan kazaniyorlar. onun icin o araba iyi kotu yerine iyi bakilmis ve surulmus araba daha sorunsuzdur benim icin..vw golf 4 ten cekmedigim kalmadi, arka silecek takiliyordu yaptirdim bu sefer onler takilmaya basladi, airco calisir vaziyette iki ay sonra kullanilmadigi halde iflas etti, ..bunlar benim basima gelenler sansizim demek istiyorum cunku cevremde bu aractan son derece mennun olanlar yaninda bir daha yuzune bile bakmam diyenlerde var. ve bu tek sadece bu marka icin gecerli degil.. ilk aldigim focus iyi ciktigindan cevremmdeki insanlarda aldi ama iki sene sonra turbosu giden oldu.ama ben servisinden baska biryere goturmedim ilk aracimdi severek aldigim, ama o ucuz olsun diye baska yerlerde yaptirdi..

arac konusu kisinin kendi tercihi, herkes sorunsuz arac binmek ister ve umarim herkese Allah en iyisini verir.. benim kabullenemedigim hic bir sekil aracin yanindan dahi gecmemis insanlarin araclar hakkinda yorum yapmalari.. hastasi oldugum alfayi alirken daha yolcu koltuguna dahi oturmamis insanlarin arac hakkindaki olumsuz fikirleriyle karsilastim.. inat ettim aldim, gercekten haklilarmis :) ama su ana kadar kullandigim, yolcu olarak olsun bindigim araclar icinde insani en cok kendine baglayan arac o oldu..focus delisi oldugumdan mk2 kasa aldim ama ici beni sarmadi birturlu satip tekrar mk1 e donus yaptim..hersey insanin kendi tercihi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #47 : Haziran 15, 2012, 11:18:32 »
benimde dikkat cekmek istedigim nokta genelde bu nokta. sorunsuz arac demek ureticisinin iflasi demek, yeni bir aractan kazandiklari bu rekabet ortaminda cok cok az ama asil kazanci satis sonrasi servis ve yedek parcadan kazaniyorlar. onun icin o araba iyi kotu yerine iyi bakilmis ve surulmus araba daha sorunsuzdur benim icin..vw golf 4 ten cekmedigim kalmadi, arka silecek takiliyordu yaptirdim bu sefer onler takilmaya basladi, airco calisir vaziyette iki ay sonra kullanilmadigi halde iflas etti, ..bunlar benim basima gelenler sansizim demek istiyorum cunku cevremde bu aractan son derece mennun olanlar yaninda bir daha yuzune bile bakmam diyenlerde var. ve bu tek sadece bu marka icin gecerli degil.. ilk aldigim focus iyi ciktigindan cevremmdeki insanlarda aldi ama iki sene sonra turbosu giden oldu.ama ben servisinden baska biryere goturmedim ilk aracimdi severek aldigim, ama o ucuz olsun diye baska yerlerde yaptirdi..

arac konusu kisinin kendi tercihi, herkes sorunsuz arac binmek ister ve umarim herkese Allah en iyisini verir.. benim kabullenemedigim hic bir sekil aracin yanindan dahi gecmemis insanlarin araclar hakkinda yorum yapmalari.. hastasi oldugum alfayi alirken daha yolcu koltuguna dahi oturmamis insanlarin arac hakkindaki olumsuz fikirleriyle karsilastim.. inat ettim aldim, gercekten haklilarmis :) ama su ana kadar kullandigim, yolcu olarak olsun bindigim araclar icinde insani en cok kendine baglayan arac o oldu..focus delisi oldugumdan mk2 kasa aldim ama ici beni sarmadi birturlu satip tekrar mk1 e donus yaptim..hersey insanin kendi tercihi

Aynen haklısınız... Mesela benim gönlüm de yatan tek araba var ama fiyatından ve ağırlığından dolayı hayallerde kalıyor biraz. Koltuğuna oturdum araba bu dedim gözüm de 4-4'lük 2004-05 Mercedes E200 :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #48 : Haziran 15, 2012, 12:06:05 »
Aynen haklısınız... Mesela benim gönlüm de yatan tek araba var ama fiyatından ve ağırlığından dolayı hayallerde kalıyor biraz. Koltuğuna oturdum araba bu dedim gözüm de 4-4'lük 2004-05 Mercedes E200 :)

Oooooo!!! onlar zaten ayri dunya...hic bulasmamak lazim .:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Haziran 15, 2012, 13:08:22 »
 İleri de bulaşacam valla allah izin verirse niyet ettim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #50 : Haziran 15, 2012, 14:18:31 »
İleri de bulaşacam valla allah izin verirse niyet ettim :)
insallah diyim.. bu markanin en buyuk ve kronik sorunu bu araca bindikten sonra diger araclara zor binilmesi..ara sira bende c klas almaya niyetleniyorum ama bi arac sevdamiz var omu bumu derken zaman geciyor, egleniyoruz bunu oldurmeyelim diyorum.. hem biraz erken.. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Haziran 15, 2012, 15:20:50 »
fiyat konusunda bircok etkenin etkili oldugunu biliyoruz. motor tipi, servis agi , halkin tercihi fiyatlandirmada cok etkili.. en bildigim ornek belcikada dizel araclar tutulur ve yeni ve ikinci el fiyatlari fazladir, ama kapikomsusu hollandada benzinli tercih edilir ve benzinli bir arac dizelden pahalidir. nedeni benim belcikada senede odedigim dizel vergisini orada uc ayda oderler..
bu arada kucuk bir incelemeyle corollanin s40 dan pahali oldugunu goremedim, ama tersi soz konusu.. buda ulkeden ulkeye degisen bir durum olsa gerek..
Corolla Dizel    1.4 D-4D Elegant    61,100tl
volvo s40 d2 59.130 tl
yani corolla daha pahalı

Önemli olan ve kaliteyi belirleyen tabii ki sadece fiyat değil ancak bir zamanlar BMW ve Mercedes'e rakip gösterilen Volvo, eğer bunların neredeyse yarı fiyatına satılıyorsa burada bir sorun var demektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #52 : Haziran 15, 2012, 16:22:31 »
sorun niye olsun ki... herkes artik mersedes alamiyor, bu firmalarinda ayakta kalamsi lazim.. az kalite az para, ama konu bu degil sanirsam..
ben baktigimdada belirtigin arabalar arasinda toyota 200 eoru kadar daha pahali.. epey kalite farki olmadigini dusunuyorum bu farka gore, biraz da insanlarin tercihleri onemli.. cin mali volvoyu artik kimse almayabilir , o bakimdan fiyatlar dusuktur..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #53 : Haziran 15, 2012, 16:24:00 »
nerden geldik bu konuya ... neyse hepsi kotu arac , toyota haric....