Gönderen Konu: Volvo S40 Nasıl Bir Araç ?  (Okunma sayısı 67675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
Ynt: Volvo S40 Nasıl Bir Araç ?
« Yanıtla #20 : Mayıs 31, 2012, 21:14:28 »
 Esad bey hayırlı uğurlu olsun adınıza çok sevindim.. Bende kronik sorunları yok diye biliyorum gerçi s40 Ford'dan faydalanıyor v60'da öyle bi durum yok diye biliyorum... Siz önerir misiniz yani alınır mı !!
 Bide yol tutuşunu çok merak ediyorum açıkçası v60 ile passat arasında ki yol tutuş farkını nasıl değerlendirirsiniz. Yani oturaklılık anlamında soruyorum açıkçası ben eski vectra'yı daha üstün görüyorum passat'tan yola oturma açısına...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 31, 2012, 21:14:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Land Cruiser
« Yanıtla #21 : Haziran 01, 2012, 14:27:31 »
Esad bey hayırlı uğurlu olsun adınıza çok sevindim.. Bende kronik sorunları yok diye biliyorum gerçi s40 Ford'dan faydalanıyor v60'da öyle bir durum yok diye biliyorum... Siz önerir misiniz yani alınır mı !!
 Bide yol tutuşunu çok merak ediyorum açıkçası v60 ile passat arasında ki yol tutuş farkını nasıl değerlendirirsiniz. Yani oturaklılık anlamında soruyorum açıkçası ben eski vectra'yı daha üstün görüyorum passat'tan yola oturma açısına...
Çok teşekkür ederim , öncelikle aracı alalı 1 hafta oldu nasip olursa bu ayın sonunda uzun yol yapıcam o zaman daha rahat degerlendirme yapabilirim. Ancak passata göre daha oturaklı ve güvenli arabada bir sürü güvenlik donanımı var ayrıca passatta olmayan birçok donanımda v60 da mevcut(360 derece kamera gibi) yakıt konusunda baya cimri araç sw olmasına ragmen şehir içinde yakıt tüketimi 5,5 - 6,5 arasında passatta bu degerler 7-7,5 civarındaydı. Genel olarak alınabilecek bir araç tavsiye ederim ...
2013 TOYOTA LAND CRUİSER V8 4.5 D-4 D
          ALLAH VAR KORKU YOK
                    (M.U)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Haziran 01, 2012, 15:00:20 »
 Anladım Esad bey verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim evet dediğiniz gibi passat 7-7.5 yakıyor. Volvo gerçekten az yakıyormuş değerlendirecem tekrardan sağolun...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Haziran 01, 2012, 17:11:08 »
S40 Üretimden kalkıcakmış haberiniz olsun.
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 01, 2012, 17:59:43 »
super dolu bi arac
hele bide s60 yada s80 olursa oyuncak manyagi olursunuz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Haziran 01, 2012, 20:58:12 »
S40 Üretimden kalkıcakmış haberiniz olsun.
Kalksa da bişe olmaz motor da parça sıkıntısı çekilmez o araçta Ford'dan yardım alırız zaten 0 düşünmediğim için pek sorun olmaz ki ben bi arabaya en fazla 5-6 binerim allah büyük :)
super dolu bir arac
hele bide s60 yada s80 olursa oyuncak manyagi olursunuz :)

Abi maddiyat kurtarsa s60'da olur valla ama dediğim gibi para ihtiyacı olursa passat'ı satıp alacam s40. s60 zaten passat fiyatın da değişen bişe olmaz... Ama sizin için s40'dan sonra s60'a geçebilirim ;) :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Haziran 01, 2012, 20:59:33 »
 Bu arada siz ne diyorsunuz s40 hakkın da kötü bişe duymadınız değil mi !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Haziran 02, 2012, 07:18:02 »
Bu arada siz ne diyorsunuz s40 hakkın da kötü birşe duymadınız değil mi !

Bizim burda japondan baskasi yalan kimse almiyor Burda satilan araclarin %80i  isuzu toyota honda geri kalan %20 yi diger markalar satiyor
s40 tr de vardi bi arkadasta sorunsuz bi aracti 2001 yada 2002 model yeni modellerde ayni saglamligi bulamayabilirsin belki ama arabanin icine binice insanin alasi geliyor cok ince detaylar var aracta seni cezbediyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Haziran 02, 2012, 08:10:50 »
aracı kendim ve abim için baya araştırdım. bir türk olarak yıllardan beri duyduğum volvo konsolos arabasıdır. parçasıyla arızasıyla baş edemezsin gibi söylemlerin aksine bence fiyatxdonanım olarak gayet hoşbir araç. motor ve yürüyen aksamın ford grubu olması bence parça fiyatı ve bakım maliyeti açısından çok iyi. görsellik ve donanım olarak gayet başarılı. volvo atılımını çok iyi gerçekleştirdi. ama kafamızdaki yargıları silmemiz lazım. yol tutuş iyi, yakıt olarak focuslardan az yaktığı düşüncesindeyim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #29 : Haziran 02, 2012, 08:23:53 »
Şirketimizde 2 adet var benim değerlendirmem araç 1600kg kaborta aksamı cok sağlam ama 1.6 motor s40 a yetmiyor araç kalkıslarda hantal helekı yokus yukarı kalkıslarda birde klimanız acıksa stop edecek dereceye gelıyor zamanla s40larda turbo borusu delinmekte ve turbonun ömrünü kısaltmaktadır yani turbo zamanla ıslık calmaya baslıyor en ful modellerın jantları 17ınc ülkemizin yolları malum yazlık kıslık lastık taktırırken 45dk balansla gecıyor çakılmadık kursun kalmıyor yanı aracın ağırlıgı jantların balans tutmayacak hale getırıyor yedek parçası toyotaya göre çok pahalı yan sanayı seceneği az birde şanzumanın senkromençiyle arıza çıkarmasıyla ünlü yağına dıkkat etmezsenız 3500 4000tl masraf cıkarıyor yetkili servislerde samimi olduğumuz ustalar bıle tavsiye etmiyor yani s40 tam bi sorun bu araçların sağlam olan tek kısmı kaborta ve şase eski isveç motorlu volvolar seçtiğniz kasalardan kat kat iyidir
TRD JAPAN MOTOR SPORT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Haziran 02, 2012, 23:47:38 »

Bizim burda japondan baskasi yalan kimse almiyor Burda satilan araclarin %80i  isuzu toyota honda geri kalan %20 yi diger markalar satiyor
s40 tr de vardi bir arkadasta sorunsuz bir aracti 2001 yada 2002 model yeni modellerde ayni saglamligi bulamayabilirsin belki ama arabanin icine binice insanin alasi geliyor cok ince detaylar var aracta seni cezbediyor

Anladım KAdir bey.. Maalesef s40'a hiç binmedim. İnşallah bi gün binip bende bakarım tadına :)
aracı kendim ve abim için baya araştırdım. bir türk olarak yıllardan beri duyduğum volvo konsolos arabasıdır. parçasıyla arızasıyla baş edemezsin gibi söylemlerin aksine bence fiyatxdonanım olarak gayet hoşbir araç. motor ve yürüyen aksamın ford grubu olması bence parça fiyatı ve bakım maliyeti açısından çok iyi. görsellik ve donanım olarak gayet başarılı. volvo atılımını çok iyi gerçekleştirdi. ama kafamızdaki yargıları silmemiz lazım. yol tutuş iyi, yakıt olarak focuslardan az yaktığı düşüncesindeyim.
Hasan bey kafam da volvo hakkında kesinlikle olumsuz bi düşünce yok binip uzun süre kullandığım bi araç ve bugüne kadar en çok zevk veren araç. Dediğiniz gibi fiyat donanım olarak süper bi araç dizel olması da cabası.. Yol tutuş benim için çok önemli araba dediğin yola oturmaları sırf bu yüzden japon araçlarından geçtim zaten bindiğin araba tank gibi olacak...
Şirketimizde 2 adet var benim değerlendirmem araç 1600kg kaborta aksamı cok sağlam ama 1.6 motor s40 a yetmiyor araç kalkıslarda hantal helekı yokus yukarı kalkıslarda birde klimanız acıksa stop edecek dereceye gelıyor zamanla s40larda turbo borusu delinmekte ve turbonun ömrünü kısaltmaktadır yani turbo zamanla ıslık calmaya baslıyor en ful modellerın jantları 17ınc ülkemizin yolları malum yazlık kıslık lastık taktırırken 45dk balansla gecıyor çakılmadık kursun kalmıyor yanı aracın ağırlıgı jantların balans tutmayacak hale getırıyor yedek parçası toyotaya göre çok pahalı yan sanayı seceneği az birde şanzumanın senkromençiyle arıza çıkarmasıyla ünlü yağına dıkkat etmezsenız 3500 4000tl masraf cıkarıyor yetkili servislerde samimi olduğumuz ustalar bıle tavsiye etmiyor yani s40 tam bir sorun bu araçların sağlam olan tek kısmı kaborta ve şase eski isveç motorlu volvolar seçtiğniz kasalardan kat kat iyidir
İbrahim bey merhabalar. Açıkçası aracı 1600 kg. olacağını tahmin etmiyordum maşallah baya ağırmış, lakin ford'un dizelleri çok atik sıkıntı yaratacağını zannetmem. KAlkışlar da ise inanmazsınız benim 2.0 dizel passatım bile klima açıkken zorlanıyor yokuşlarda devri yüksek tutmak gerekiyor. Dizel araçlar turbosuz hiç bir şeydir. KAlkışta da turbo devreye girmediği için doğal karşılıyorum ağır kalmasını...
    İbrahim bey ben bu aracı çok araştırdım alıpta pişman olan hiç kimse yok herkez araçtan çok memnun. Aracı oluşturan etmenler zaten belli kaporta, şase, motor ve elektriksel donanımlar... Aracın kaporta ve şasesinin mükemmel olduğunu hepimiz biliyoruz motorda Ford'a ait tek sıkıntısı turbo onu da alırken kontrol ettikten sonra alınması gerekiyor elektriksel donanım da zaten hiç bi kusur yok ee doğal olarak bu araç sorunsuz bi araç oluyor s40'ın sorunlu bi araç olduğuna inanamıyorum açıkçası. Ve de parçaları falan Toyota'dan pahalı demişsiniz ben PAssatçıyım zaten emin olun passatın bakımları s40'dan daha pahalı her açıdan o yüzden yormaz beni turbo'da sorun değil Suriye'den yarı fiyatına getirtirim ben :)
 Bu arada almak istediğim araba seçeneği çok. ancak diğer almak istediğim araçlar hakkında çoğu bilgiye sahibim. Lakin volvo hakkında hiç bi bilgim yoktu o yüzden bu konuyu hortlattım.
   Listem de : Opel vectra (2005-07), Toyota avensis (07-08), MAzda 3 (06-07), Ford C-max(08-10), Passat benzinli :) (06-07), Honda accord (04-06), Volvo s40 (06-07), Bmw 3 serisi (03-05)
 Sırası önemli değil :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Haziran 03, 2012, 15:13:06 »
Allah gonlunuze gore verir insallah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Haziran 04, 2012, 22:31:55 »
 Amin Kadir bey teşekkür ederim. Şimdilik aracı sattığım yok ama öyle bi durum olursa araçlar aklımda kalsın diye ufak bi araştırma :) Mazda 3 D segmenti olsa tek tercihim olur ama maalesef sınıftan kaybediyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Haziran 08, 2012, 07:33:11 »
Amin Kadir bey teşekkür ederim. Şimdilik aracı sattığım yok ama öyle bir durum olursa araçlar aklımda kalsın diye ufak bir araştırma :) Mazda 3 D segmenti olsa tek tercihim olur ama maalesef sınıftan kaybediyor...
s40 da D segmenti değil maalesef. Mazda 3 ' le aynı segment yani C segmenti. Hatta eski kasa focus , güncel mazda 3 ve güncel s40 motor ve şase olarak ikiz araçlar. Volvo s 40 benim gözümde tam olarak volvo hissini vermeyen bir araç olsa da konfor olarak sınıfının bir adım önünde. Ancak çok sorunsuz bir araç olduğunu da söyleyemem. Eş zamanlı olarak biz corolla 2006 sol kullanırken akrabamız s40 almıştı 2005 model. Biz servise bakımlar dışında uğramazken onlar hep ufak tefek arızalar için de olsa servise gittiler sürekli ve bakım maliyetleri özel serviste yaptırsanız dahi çok pahalı oluyor. Bu nedenle alırken corolla ile aynı para ama kullanım maliyeti 3-4 katına çıkıyor. Bilginize.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Haziran 08, 2012, 10:51:24 »
s40 da D segmenti değil maalesef. Mazda 3 ' le aynı segment yani C segmenti. Hatta eski kasa focus , güncel mazda 3 ve güncel s40 motor ve şase olarak ikiz araçlar. Volvo s 40 benim gözümde tam olarak volvo hissini vermeyen bir araç olsa da konfor olarak sınıfının bir adım önünde. Ancak çok sorunsuz bir araç olduğunu da söyleyemem. Eş zamanlı olarak biz corolla 2006 sol kullanırken akrabamız s40 almıştı 2005 model. Biz servise bakımlar dışında uğramazken onlar hep ufak tefek arızalar için de olsa servise gittiler sürekli ve bakım maliyetleri özel serviste yaptırsanız dahi çok pahalı oluyor. Bu nedenle alırken corolla ile aynı para ama kullanım maliyeti 3-4 katına çıkıyor. Bilginize.
Anlıyorum Gurhan bey teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.. Ancak şu segment olayında bende C segmenti sanıyordum s40'ı araştırmadığım yer kalmadı ve sonuç olarak s40 D segmenti olduğunu öğrendim test programların da bile D segmenti olduğu söyleniyor 3-4 kaynaktan aldım bilgiyi hiç bi yerde C segmenti olduğuna rastlamadım... Bakımlar pek sorun değil ya Toyota'ya eş değer değil ama Passat'da ara ara sıkıntılar yaratıyor maalesef toyota kadar sorunsuz değil... Hala içimde siyah eleg. ex bi avensis yatıyor belki de ona transfer ederim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Haziran 11, 2012, 07:33:01 »
S40 artık üretilmeyecek bir araç. Yerini v40 a bırakıyor. Ve emin olun S40 C segmenti bir araçtır. Çünkü platform olarak focus ve mazda3 ile ikiz. E bu iki araç C segmenti iken s40 nasıl D segmenti olabilir? Size yanlış bilgi vermişler. S40 c segmentidir D segmenti olan araç S60 'tır. Zaten volvo gibi premium bir markanın 58.000 tl ye dizel bir D segmenti araba satması söz konusu olamaz. O yüzden D segmenti diye alacaksanız yanlış yaparsınız diyorum. Passat'ın konforunu da yakalması imkansızdır. Ama C segmenti içinde konfor olarak iyi bir yerde. Hayırlısı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Haziran 12, 2012, 19:57:20 »
S40 artık üretilmeyecek bir araç. Yerini v40 a bırakıyor. Ve emin olun S40 C segmenti bir araçtır. Çünkü platform olarak focus ve mazda3 ile ikiz. E bu iki araç C segmenti iken s40 nasıl D segmenti olabilir? Size yanlış bilgi vermişler. S40 c segmentidir D segmenti olan araç S60 'tır. Zaten volvo gibi premium bir markanın 58.000 tl ye dizel bir D segmenti araba satması söz konusu olamaz. O yüzden D segmenti diye alacaksanız yanlış yaparsınız diyorum. Passat'ın konforunu da yakalması imkansızdır. Ama C segmenti içinde konfor olarak iyi bir yerde. Hayırlısı olsun.
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim Gurhan bey... DEmek ki ben yanlış bilgi almışım internet sitelerin de hep D segmenti denilmiş demek ki yanlış bi bilgi... Dediğiniz gibi s60 D s80 E segmenti olabilir... S40'ı sildim listeden şimdi sıra bmw 3.20 veya 18'de. 2002-2005 arası özellik olarak olmazsa olmazım ise oto. vites deri koltuk sunroof hız sabitleme ve bi-xenon far...
 Ancak bmw 3 hakkında hiç bi bilgim yok sorunlu mu sorunsuz mu herhangi olumsuz bişe...!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 367 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Haziran 12, 2012, 20:18:51 »
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim Gurhan bey... DEmek ki ben yanlış bilgi almışım internet sitelerin de hep D segmenti denilmiş demek ki yanlış bir bilgi... Dediğiniz gibi s60 D s80 E segmenti olabilir... S40'ı sildim listeden şimdi sıra bmw 3.20 veya 18'de. 2002-2005 arası özellik olarak olmazsa olmazım ise oto. vites deri koltuk sunroof hız sabitleme ve bir-xenon far...
 Ancak bmw 3 hakkında hiç bir bilgim yok sorunlu mu sorunsuz mu herhangi olumsuz birşe...!!

abi E46 kasalar sorunsuz zaten 99-2005 arasi kasalar bende 2002 328 vardi hic sorun yasamadim ama E90 kasalarda biraz sorunlu gibi amcanin ortagi almisti 2006 model sifir almisti alir almaz izmire gitmislerdi bursada gumledi arac stop etti bidaha calismadi sonra servis gelip cekmis arabayi servisin dedigine gore ilk cikan araclarda sorun var elektronik birden kapanip kitleniyormus ama sonradan sozuldu falan dediler ama benim gozumde dustu bi kere :)
ama E46 kasada sorun yasiyacagini sanmiyorum ben Turkiyede olsam dusunmeden binecegim arac bmw E46

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Haziran 12, 2012, 22:32:00 »
 KAdir abi bak mutlu oldum şimdi tek düşündüğüm buydu dediğin gibi 99'la 05 arası araçlara bakıyordum bende sorunsuz diyorsan tamamdır. Ama gönlüm de 3.18 var benim. 3.18 iyi midir ve bmw'nin bu kasalarda oto. şanzumanı nasıldır sorun çıkartır mı !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Grafik Tasarımcı
  • Araç: Auris
  • 28 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
Volvo S40 Nasıl Bir Araç ?
« Yanıtla #39 : Haziran 12, 2012, 23:00:34 »
Bmw e46 kasalar bence karakteristik Bmw izleri taşıyan son sağlam kasadır. Bundan sonra maliyetten kaçışlar her markada olduğu gibi Bmwdede görülmüştür. Bir e36 eski sahibi ve hastası olarak bundan sonra Bmw düşünürsem kesinlikle e46 kasa olacaktır.
2011 Toyota Auris     1.4 D4-D Comfort Plus                      http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=43857.0
2004 Toyota Avensis 2.0 Elegant Executive Otm.                http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=37978.0
1999 Toyota Corolla  1.6 Luna                                           http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=42078.0         Satıldı :(