Gönderen Konu: En iyi film replikleri  (Okunma sayısı 4843 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
En iyi film replikleri
« : Nisan 01, 2011, 03:42:55 »
Arkadaşlar en sevdiğiniz film replikleri neler ?

Ben sinema hastasıyım. 2000 küsür film arşivim var. Birkaç tane yazayım açılış olarak.

“-İnsanlar değişti, hayat çok değişti... Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerinde mi diye parmaklarını saymak zorunda kalıyorsun...”   (Everybody’s Fine filminden) 

“-Birkaç yumruk yiyip, camdan yapılmış olmadığınızı anladığınızda sınırlarınızı zorlamadan yaşadığınızı hissedemezsiniz...”   ('Yeşil yol holiganları' fil

“-İnsanlar iyi ve onurlu olabilirler... Ama sonuçta cenazesine gelen kişi sayısı hava durumuna bağlıdır...”   (Devrim Arabaları filminden)

''Bu ülkede başarılı olan hiçbirşey cezasız kalmaz!''   (Devrim arabaları filminden)

“-Ernest Hemingway, ‘Dünya güzel bir yer ve de uğruna savaşmaya değer’ demiş... Ben cümlenin ikinci yarısına katılıyorum...”   (...Seven filminden)

“-Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup aşk sanıyorsunuz...”   (Othello filminden)

en sevdiğim film ve en iyilik replikler Fight Club

” Bizim neslimiz Büyük Depresyon’u ya da Büyük Savaş’ı yaşamadı. Bizim savaşımız ruhsal bir savaş. Bizim depresyonumuz kendi hayatlarımız.”

ben bu dünyanın etrafında kalabalık oluşturduğu küçük bir merkeziydim.

biz tüketiciyiz. tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. cinayet, suç, fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor. benim için önemli olan magazin dergileri. beş yüz kanallı televizyon, iç çamaşırımda kimin adının yazdığı...

sahip oldukların, sonunda sana sahip oluyorlar.

babalarımız bizler için birer tanrı modelidir. eğer babalarımız bizi terkettiyse, tanrı nasıl olur. tanrının senden hiç hoşlanmadığı olasılığını düşünmelisin. o seni hiç istemedi. hatta büyük olasılıkla senden nefret ediyordur. bu başına gelebilecek en kötü şey değil. ona ihtiyacımız yok. lanetinin affedilmesini boş ver. biz tanrının istenmeyen çocuklarıyız.

önce teslim olmalısın. her şeyden önce korkmayı bırakıp, bir gün öleceğini kabullenmelisin. sadece her şeyi kaybettikten sonra özgür kalabiliriz.

burada, yaşayan en güçlü ve en zeki erkekleri görüyorum.bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş. reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde... nefret ettiğimiz işlerde çalışıp, gereksiz şeyler alıyoruz.

bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. bir amacımız ya da yerimiz yok. ne büyük savaşı yaşadık, ne de büyük buhranı. bizim savaşımız ruhani bir savaş. en büyük buhranımız hayatlarımız.televizyonla büyürken milyoner film yıldızı ya da rock yıldızı olacağımıza inandık, ama olmayacağız. bunu yavaş yavaş öğreniyoruz. ve bu yüzden çok kızgınız.

sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz.sizler iç çamaşırı değilsiniz. sizler dünyanın dans edip, şarkı söyleyen pisliklersiniz.

Elime tüfek aLıp türünü korumak için çiftleşmeyen her pandayı vurmak istiyorum .. Petrol tankerlerini açıp hiç görmeyeceğim Fransız sahillerini kirletmek istiyorum .. Duman solumak istiyorum .

Hayvan Kontrol Merkezi gidilecek en iyi yer. İnsanların sevip, sonra da atıverdikleri küçük köpekçiklerin, kedi yavrularının, hatta yaşlı hayvanların ilgini çekmek için hoplayıp zıpladıkları bir yer, çünkü üç gün sonra aşırı dozda sodyum fenobarbital verilip, büyük hayvan fırınına gidecekler.

''peşinde olduğun insanlar, muhtaç olduğun kişiler. yemeklerinizi pişiriyoruz, çöpünüzü topluyoruz, telefonlarınızı bağlıyoruz, ambulanslarınızı sürüyoruz. uykunuzda sizi koruyoruz. o yüzden bizimle oyun oynama.''

Sizler özel değilsiniz,
Sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan
Kar tanesi de değilsiniz,
Sizler işiniz değilsiniz,
Sizler paranız kadar değilsiniz,
Bindiğiniz araba değilsiniz,
Kredi kartlarınızın limiti değilsiniz,
Sizler iç çamaşırı değilsiniz,
Sizler her şey gibi çürüyen birer organik maddesiniz...
Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden yeri geldiğinde dalga geçen yeri geldiğinde gülüp geçen pislikleriyiz

Toyota Club Türkiye

En iyi film replikleri
« : Nisan 01, 2011, 03:42:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Ynt: En iyi film replikleri
« Yanıtla #1 : Nisan 01, 2011, 03:57:00 »
"neden bana azıcık ilgi gösteren her kadına aşık oluyorum" eternal sunshine of the spotless mind

"senin bir karakter olman, bir karakterin olduğu anlamına gelmez..." pulp fiction

“Gülersen, bütün dünya seninle birlikte güler. Ağlarsan tek başına ağlarsın” – Oldboy

"Ölüler tek bir şeyi bilirler: Hayatta olmak daha iyidir."
Er Joker "Full Metal Jacket"

Bir topluluğu kontrol etmek, bireyi kontrol etmekten kolaydir. Bir topluluğun ortak bir amacı vardır. Bireyin amaci ise her zaman için şaibelidir.
Dr. Murnau "Kafka"

Bazen senle hiç tanışmamış olmayı diliyorum. Çünkü tanışmamış olsaydık, geceleri yatarken dünyada senin gibi biri olduğunu bilmeden uyuyabilirdim...
Lambeau "Good Will Hunting - Can Dostum"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Ynt: En iyi film replikleri
« Yanıtla #2 : Nisan 01, 2011, 04:03:27 »
"Karım beni içki içtiğim için mi terketti yoksa karim beni terkettiği için mi içmeye basladım
hatırlamıyorum..."
Ben Sanderson "Leaving Las Vegas -
Elveda Las Vegas"

"Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu
yazar."
Calvero "Limelight"

Bu açiklanamaz, ama hissedersin. Hayatın boyunca
dünyayla ilgili bazi şeylerin yanlış olduğunu
hissetmişsindir. Ne olduğunu bilmezsin, ama o ordadır; beynine saplanmis bir kıymık parçası gibi... Seni deli eder...
Morpheus "The Matrix"

En heybetli düsünceler bile çok sık duyulduğunda
gülünç olurlar.
Pablo Neruda "Il Postino - Postaci"

"Her sokak köşesinde, her evde, ölümcül bir günah görüyoruz ve hoş görüyoruz. Hoş görüyoruz çünkü sıradan, çünkü olağan. Sabah, öğle ve akşam hos görüyoruz. Hayır, artık olmaz. Ben örnek oluyorum ve yaptiğim şey şaşırtacak, incelenecek ve izlenecek... Sonsuza dek..."
John Doe (Seven - Yedi)