Gönderen Konu: yine abs...yine abs!  (Okunma sayısı 17672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
Ynt: yine abs...yine abs!
« Yanıtla #20 : Mart 30, 2011, 20:53:08 »
Corollanın abs'sinden şikayet edenleri bir kerecik linea kullanmaya davet ediyorum :islik:
uhzuhauh :D kullandım :D geçtiğimiz yaz 4-5 gün arka arkaya her allahın günü çeşme-izmir yaptım, hatta bazen günde 2 kere çeşme-izmir yaptım..
kullanım boyunca son sürat de kullandım, bolca hızlanma da denedim, esnekliktir, frenajdır her şeyi denedim :)

araba kiralık olunca zevkle uğraştım :D dizeldi benim kullandığım ama 1.3tü sanırım motoru hakkında hiç bilgim yoktu ama resmen gitmiyordu :D

frenlere gelince, corolla o kadar kötü bi araba değil abi, linea ile de karşılaştırılmaz, ayıp :D
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 30, 2011, 20:53:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '08
  • 6 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 30, 2011, 20:53:51 »
kötünün iyisi corolla diyosun yani Taylan abi :islik: :D :D
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
'98 Toyota Corolla 1.6 XLi Gümüş Gri (2008-2014) (Satıldı)'05 Honda Civic LS Füme (2014-2015) (Satıldı)
'94 Mercedes Benz C180 Elegance Siyah (2015-2018) (Satıldı)
Now / '08 Megane 1.5 dCi AT Plat. Gri (2018-.)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #22 : Mart 30, 2011, 21:12:09 »
yanlış anlaşılmasın ben corolla kötü araba demiyorum, hiç bir noktada da demedim..

şahsen sevmiyorum corollayı çok, artıları ve eksileri var ve benim gözümle bakınca eksiler çok ancak kesinlikle güzel bir araba.. parasının karşılığını tam veren bir araba.. frenleri dışında kötü bir olay da gözlemlemedim pek..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #23 : Mart 30, 2011, 21:16:21 »

Alakası yok Türkayın daha önce liena kullandığını biliyorum ona gönderme yaptım ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Mart 30, 2011, 21:18:30 »
ben Taylan abiye sataşmak için yazdım Türkay abi yanlış anlaşılmasın :) :D
'98 Toyota Corolla 1.6 XLi Gümüş Gri (2008-2014) (Satıldı)'05 Honda Civic LS Füme (2014-2015) (Satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #25 : Mart 30, 2011, 21:19:47 »
uhzuhauh :D kullandım :D geçtiğimiz yaz 4-5 gün arka arkaya her allahın günü çeşme-izmir yaptım, hatta bazen günde 2 kere çeşme-izmir yaptım..
kullanım boyunca son sürat de kullandım, bolca hızlanma da denedim, esnekliktir, frenajdır her şeyi denedim :)

araba kiralık olunca zevkle uğraştım :D dizeldi benim kullandığım ama 1.3tü sanırım motoru hakkında hiç bilgim yoktu ama resmen gitmiyordu :D

frenlere gelince, corolla o kadar kötü bi araba değil abi, linea ile de karşılaştırılmaz, ayıp :D

Hele Türkay 1.4 fire motorlularını kullan resmen kaplumbağ hızınla gidiyorsun :D Daha bugün teyzemın 1.4 fire lienasını kullandım Selçuktan özdereye kadar annemin kullandığı benım corollanın tamponuna yetişemedim :D Frenlerine hastayım bi abs bu kadarmı devrede olur dokunduğun anda direksiyonla akraba olmaman elde değil :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #26 : Mart 30, 2011, 21:20:25 »
ben Taylan abiye sataşmak için yazdım Türkay abi yanlış anlaşılmasın :) :D

Cuma gecesi döneyim çanakkaleye facede sataşcam ben sana, merak etme ;) :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Mart 30, 2011, 21:22:22 »
nerelerdesin abi sen :) sohbet edemiyoruz bayağıdır :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Mart 30, 2011, 21:23:12 »
Fiat forumunda da Corollanın depo dalga sesiyle dalga geçiyolardır kesin böyle:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
1982 Land Rover Series III 88 inch SWB hobi aracı
2009 Peugeot 207 1.4 Trendy 90 hp hanımın aracı
2011 Citröen C4 1.6 e-Hdi 112 hp şirket aracı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #29 : Mart 30, 2011, 21:25:51 »
nerelerdesin abi sen :) sohbet edemiyoruz bayağıdır :D :D

Sorma Murat 1 haftada 2 şehir gezdim Şimdi dayımın kızı bi rahatsızlık geçirdiği için izmirdeyim ya yarın yada cuma dönücem Canakkaleye inş . Dönünce Bi okey masası kurarız ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #30 : Mart 30, 2011, 21:27:48 »
Fiat forumunda da Corollanın depo dalga sesiyle dalga geçiyolardır kesin böyle:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Geçsinler abi yetmezse bazı dizeller corollalarda yağ yakma sorununu taşıyım oraya :) sabahtan beri 300 km'e yakın fiat sürdükten sonra çamurdan olsun toyota olsun diyor insan :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Mart 30, 2011, 21:28:30 »

ona ne şüphe ? :D :D

Sorma Murat 1 haftada 2 şehir gezdim Şimdi dayımın kızı bi rahatsızlık geçirdiği için izmirdeyim ya yarın yada cuma dönücem Canakkaleye inş . Dönünce Bi okey masası kurarız ;)

Geçmiş olsun abicim :) kurarız tabi yav :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #32 : Mart 30, 2011, 21:31:07 »
abi fiat alan adam zaten corollaya dokunmamıştır ki :D konuşur bolca boşver :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #33 : Mart 30, 2011, 21:33:21 »
abi fiat alan adam zaten corollaya dokunmamıştır ki :D konuşur bolca boşver :D

Kesinlikle +1 :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mart 30, 2011, 22:32:54 »
abs beni bir çok kez kazadan kurtardı, kayıp çarpacağım yerde iki aracın arasına girmemi sağladı.. Bir defa yolun ortasında korkudan kitlenip kalan bir kadına çarpmamı önledi.. vs.. abs yüzünden kaza yapan kişiler abs'siz arabaya binebilir yada abs soketlerinden birini çıkarabilir böylece abs devre dışı kalır..  bence o abs'nin verdiği bir durumdan değil biraz olsun şöförlükten kaynaklanıyor diye düşünüyorum.. abs'nin nimetinden yararlanmayıp frene basıp aracın durmasını beklerseniz daha çok kaza yaparsınız, abs devreye girince aracı kontrol etmeyi denerseniz belki sizde bu nimetin farkına varırsınız..

abs çok çabuk devreye giriyor diyenlerede sadece şunu söyleyim sebebini kendileri bulsunlar, eğer araç frene bastığınızda kayma algılıyorsa devreye girer.. Abs'nin çabuk devreye giriyor, geç devreye giriyor diye bir durumu söz konusu değil. Kayıyorsa devrededir kaymıyorsa değildir.. Şimdi sizin kendinize sormanız gereken neden kayıyor? Lastik, hava basıncı vs..
..Tüplü ve Öfkeli..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Mart 30, 2011, 22:40:08 »
abs ile ilgili bir deney yapmışlardı bbc de bir oto programında belirli hızlarla giderken birden dibine kadar frene köklüyorlardı. kaygan buzlu zeminde abs bariz avantajlıydı.ıslak zeminde de abs öndeydi kuru zemini izlemedim.ama toyotalarda korku anında frene yatay basmakla dikey basmak fark yaratıyor.dik yani yukardan aşağı basınca etkili fren tutuyor ama ileri doğru basınca fren zayıf kalıyor bir deneyin farkı göreceksiniz.
2011 YARİS 1.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No pain no gain...
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Mart 31, 2011, 09:00:30 »
abs beni bir çok kez kazadan kurtardı, kayıp çarpacağım yerde iki aracın arasına girmemi sağladı.. Bir defa yolun ortasında korkudan kitlenip kalan bir kadına çarpmamı önledi.. vs.. abs yüzünden kaza yapan kişiler abs'siz arabaya binebilir yada abs soketlerinden birini çıkarabilir böylece abs devre dışı kalır..  bence o abs'nin verdiği bir durumdan değil biraz olsun şöförlükten kaynaklanıyor diye düşünüyorum.. abs'nin nimetinden yararlanmayıp frene basıp aracın durmasını beklerseniz daha çok kaza yaparsınız, abs devreye girince aracı kontrol etmeyi denerseniz belki sizde bu nimetin farkına varırsınız..

abs çok çabuk devreye giriyor diyenlerede sadece şunu söyleyim sebebini kendileri bulsunlar, eğer araç frene bastığınızda kayma algılıyorsa devreye girer.. Abs'nin çabuk devreye giriyor, geç devreye giriyor diye bir durumu söz konusu değil. Kayıyorsa devrededir kaymıyorsa değildir.. Şimdi sizin kendinize sormanız gereken neden kayıyor? Lastik, hava basıncı vs..
+1
Bu arada çok komik, Hondayla ayak frende çukura girersem tekerlek havalanıyor galiba, o esnada anlık kilitleniyor tekerlek. Araba kızaklamış sanarak ABS'yi devreye sokuyor, bzzzzzzzzzzzzzzzzztttttttttttttttt diye 3-4 saniye çalışıyor ABS kendi kendine...
1982 Land Rover Series III 88 inch SWB hobi aracı
2009 Peugeot 207 1.4 Trendy 90 hp hanımın aracı
2011 Citröen C4 1.6 e-Hdi 112 hp şirket aracı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Mart 31, 2011, 11:18:05 »
+1
Bu arada çok komik, Hondayla ayak frende çukura girersem tekerlek havalanıyor galiba, o esnada anlık kilitleniyor tekerlek. Araba kızaklamış sanarak ABS'yi devreye sokuyor, bzzzzzzzzzzzzzzzzztttttttttttttttt diye 3-4 saniye çalışıyor ABS kendi kendine...
Zaten bozuk zeminli, enine tümsekli yollarda Abs fren sistemli araç kullanımına daha dikkat etmek lazım. Bu da Abs'nin değil, yolların handikapı bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #38 : Mart 31, 2011, 11:36:22 »
ya şu son kasa corolla kullanıcıları yokuşta frene basmayı bi deneyebilir mi? yokuş aşağı viteste olsun boşta olsun frene basınca anında abs devreye giriyor araba yavaşlamıyor bile, aynı hızda iniyor aşağı. el freni çekince zank diye duruyor.

araba ikinci el falan değil, sıfır aldık.. lastik saçma bir şey değil michelin pilot primacy var üstünde.. sorun ne?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Mart 31, 2011, 11:50:41 »
Bahsi geçen 2011 Corollayı 5 aydır kullanıyorum uzun yol da yaptım şehir içide kullandım oldukça yüksek devirlerde süratli ve agresif kullanımda bile Abs devreye girmedi benim araç'da Abs yok galiba  :) :) :)  frenleride ilk 500 km'den sonra çok daha iyi lastiklerim de Yokohama