Gönderen Konu: 2011 yaris 1.33 izlenimleri  (Okunma sayısı 2928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
2011 yaris 1.33 izlenimleri
« : Mart 29, 2011, 13:15:28 »
merhaba arkadaşlar arabamı geçen çarşamba günü teslim aldım. ilk gün biraz acemilik çektim annemin dacia sanderosundan sonra yarise binince zaten direksiyonu hissetmedim bile ama aracı bolbol stop ettirdim sebebide dacia'ya alışık olmamdı dacialarda debriyaj biraz yukardan kavrıyor. herneyse arabamızı pendik dumankayadan aldık 100 metre gitmeden benzin bitti tamda benzinciye gireceğimiz sırada allahtan en sağ şeritteydim malum e5. tabi dönüp adamlara biraz çemkirdik okadar para veriyosun içine 5 liralık benzin koymamışlar benzinciye bile gitmedi araba ama oda nazarlık olsun. tabi artık arabaya alıştık sürüşü çok rahat ve gerçekten çok az yakıyor arabayı fulledim yarım depo benzinle 300 km yol yaptım (şehir içi (kartal-maslak arası mekik dokuyorum  :D )). en güzel tarafı ise start stop özelliği ışıklarda çat motoru kapatıyorum buda bayağı bir benzin tasarufu sağlıyor. 6. vites olayıda çok iyi olmuş. 

aracın çekişine filan gelirsek 5 kişi binerek yokuş mokuş dinlemiyoruz. çekişde gayet  güzel ve araçta gittiğinizi hissetmiyorsunuz. kısacası herkese tavsiye edebileceğim parasının değerini hayli hayli hak eden bir araç.

bu arada bi paspas konusu okumuştum ama bende öyle bir sorun çıkmadı koçtaştan lastik paspas seti aldım (siyah) motorun çalışmama gibi bi sorunu yok yanlızca paspasta kesmek için yer yapmışlar oralardan kesmeyince sürücü tarafına oturmuyor.

uzun lafın kısası opel corsamı toyota yarismi gidip gelirken yarisi aldık ama kafamda corsamı alsaydım soru işaretleri varken kullanınca iyikide yaris almışım diyorum.

bendeki aracın tek eksik gördüğüm tarafı usb girişinin olmaması adamlarada farkverip usb zart zurt kiti taktırmakta istemedik malum bütçe. herneyse herkese kazasız belasız sürüşler.

Toyota Club Türkiye

2011 yaris 1.33 izlenimleri
« : Mart 29, 2011, 13:15:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • 49 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 yaris 1.33 izlenimleri
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2011, 23:10:00 »
inanılmaz memnun kalırsınız..zamanla sürmek çok daha fazla keyif verir hale dönüşecek..ben okulumda bir kaç arkadaşa verdim adamlar bizimki de arabamı demeye başladı.ama çoğu kişi yarisi pahalı bulur(boyut,donanım ve hb açısından) ve tercih etmez.bence gerçekten alınası bir otomobil...hayırlı olsun tekrar
yeni auris 1,6 advance multidrive s

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 24 kere teşekkür etti
  • 43 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 29, 2011, 23:24:21 »
inanılmaz memnun kalırsınız..zamanla sürmek çok daha fazla keyif verir hale dönüşecek..ben okulumda bir kaç arkadaşa verdim adamlar bizimki de arabamı demeye başladı.ama çoğu kişi yarisi pahalı bulur(boyut,donanım ve hb açısından) ve tercih etmez.bence gerçekten alınası bir otomobil...hayırlı olsun tekrar

katılıyorum :) kesinlikle zamanla zevke dönüşecek
yaris almak aklımın ucundan bile geçmezken babamın ısrarıyla başlayan mantık evliliğimiz şimdi aşka dönüştü :)
sürüşü,kullanımı,yakıtı gerçekten keyif verici iyikide almışız,
güle güle kullanın tekeriniz düz bassın.
2007 Manuel 1,3 cc Saten gümüş Yaris Terra
Dalga geçme,Tokatlanırsın

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=32687.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 49 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 30, 2011, 09:01:07 »
ne kadara aldınız ceyhun bey..
yeni auris 1,6 advance multidrive s

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 30, 2011, 19:02:03 »
liste fiyatından kapı açtılar pazarlıkla 29.750 +250 tl trafik sigortasına geldi.

bu arada bir sorum olacak siz aracınıza hangi benzini koyuyorsunuz. ben genelde 97 oktan kullanırım geçen benzinci bana 95 oktan koymamı söyledi. dediğine göre 95 oktan daha kalınmış ve daha az yakıyormuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 30, 2011, 19:06:13 »
ben yaris 1.0 aldım bana da 95 oktan kullanmamı söylemişti toyotadaki usta.
2011 YARİS 1.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Mart 30, 2011, 22:20:56 »
 Aracı ilk aldığımda bende benzinciye 300 metre kala yolda kaldım :) Telefonla aradım sizin gibi bende çemkirdim ve baktım elinde bidonla birisi koşa koşa geliyor :)
 Plaza daki ustalar bana da 95 oktan'ı kullanmamı söylediler.Her seferinde 95 oktan alıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 30, 2011, 22:23:38 »
eskişehirde benzinci hemen toyota plazanın içinde hatta iki tane benzin istasyonu var.uzak olsaydı aynı şey benmde başıma gelirdi   :P
2011 YARİS 1.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Mart 30, 2011, 22:29:24 »
 Yusuf bey siz şanslıymışınız. Bu fransızlar depoya 100 gram benzin koyuyor galiba :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mart 30, 2011, 22:30:49 »
yolda uçuyordur .6 kmde idi sadece araç.araç tırdan inince belki daha fazla vardı belki gemide uçtu yada harbiden pinti bu fransızlar
2011 YARİS 1.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Mart 30, 2011, 22:33:07 »
 Ben teslim alırken baktım 12 km yol yapmış araç.13 km görmeden yolda kalmıştım zaten :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Nisan 12, 2011, 19:57:58 »
bugün aracımı 1000 bakıma götürdüm 1 saat sonra verdiler. ya aracın performansımı arttı anlamadım ki gaza dokundum mu uçuyor gidiyor. en güzel tarafıda bugün aracı yıkatacaktım yağmurlardan sonra leşgibi olmuştu sağolsunlar aracıda iç dış güzelce yıkamışlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Nisan 12, 2011, 23:05:58 »
1,33 motor Yaris gerçekten süper bir araç.Bekar olsam alacağım tek arabadır.inanılmaz keyifli,atak içi geniş.Opel corsa ile karşılaştırılmaz bile.Hayırlı olsun.İyi seçim.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris 1.4 D-4D comfort extra MM
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Nisan 12, 2011, 23:15:51 »
Güle güle kullanın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #14 : Nisan 13, 2011, 09:39:54 »
30.03.2011 tarihinde yaris 1,33 düz vites aracı bayiden teslim aldım.Benzin ışığı yanıp sönerken 100 TL (4,16Tl/Lt) benzin aldım ve 335 km yapınca tekrar ışık yanıp sönmeye başladı.Kısa mesafe 3-4 km 2-3 ışıklı,ş.içi kullanıyorum.Bu sefer 150 TL(36 Lt) benzin aldım.Şimdilik araçtan memnunum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Nisan 14, 2011, 02:59:51 »
09.07.2009 tarihinde almıştım.ilk 1.33 lük yarislerden.motor sesi hiç duyulmuyor.şimdi neredeyse 2 yıllık olacak.bikaç sürtme falan derken alıştık.
araç donanımı diğer markalardan öne çıkıyor aslında.başlangıçta f,yatının yüksek gelme sebebi budur heralde...
satıp corolla almayı da aklımdan geçiriyorum sürekli.2.eli piyasada yok denecek kadar azz..1.33 sol die 1.3 solu veya ısıtmalı modeli falan yazıyorlar:=)))
ama satılcak araba değil.100 km de 5-6 arası harcıyor.uzun yolda çok daha iyi sonuçlar:=)))atak diyebiliriz ama hyundai getz dizel çok daha atak onu söyleyeyim.ve yokuşlarda uzun mesafeli olanlarda çekiş azalması bizimkinde oluyor.ya da gaza fazla yüklendiriyor.6.vitesle yokuş yukarı çıkarken mutlaka düşüyor 5 ile devam edilebiliyor:=))))))bunu düşmek olarak saymamak lazım:=))) aynı yokuşu 4 ile de çıkınca 3500-4000 devir ve 90-100 km hız gördüm:=))))
neyse çok uzatmayalm süper bir araç...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mayıs 13, 2011, 11:30:41 »
aracım hakkında şunu söyleyebilirim kesinlikle aşık oldum arabama. herkese tavsiye ediyorum. geçen bi arkadaşım bindi. adamda citroen c3 var ve dediği şuydu keşke yaris alsaymışım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Toyota Gibi Adamız Evelallah:)
« Yanıtla #17 : Haziran 05, 2011, 15:39:35 »
Arkadaşlar Merhaba;

Artık bende bir Toyota Yaris Terra Sporty 1.33 sahibiyim araçtan oldukça memnunum ilk adığım gün fazlasıyla acemilik çektim ama şuan geçti. gerçekten güzel bi araç küçük olmasına sağmen içi oldukça geniş ayrıca motor kontrol sistemi güzel tasarruf sağlıyo aracın sesini almadığım için bazen stop ettiğini unutuyorum ama olsun:) ben çok memnunum herkese tavsiye ediyorum:))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Haziran 08, 2011, 13:31:44 »
yaris küçük gibi duruyor ama geçen gün kız arkadaşımın yurdunu taşıdık önce 1-2 valiz gibi olur diye beklerken bi ton şey çıktı dedim bunu anca sw bi araç götürür filan derken yüklemeye başladık arka koltukları yatırdım herşey sığdı.

ses alamama olayına gelince zamanla alışıyosun ve sesi almaya başlıyosun fakat sonra başka bi arabaya binince sanki kulağının dibinde jet motoru çalışıyor gibi geliyor. velasılı kelam çok güzel bi araba.