Gönderen Konu: 2011 corolla D4D gelen ses!  (Okunma sayısı 9825 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
2011 corolla D4D gelen ses!
« : Mart 06, 2011, 19:42:45 »
merhaba arkadaslar.3 ay önce sıfır corolla dizel aldım.her sabah arac hareket ettıkten sonra, hız tam 10 km nın uzerine gelinde tık tık tık tık diye bir ses geliyor ve kesiliyor. peşpeşe hızlı bir şekilde 6-7 defa gelen bir ses. aynı corollaya sahıp arkadaslara sormak ıstıyorum aynı ses onlarda da varmı? acaba olması gereken normal bır ses mı(belkı bır sıstem falan devreye gırıyor olabılır), yoksa bır arıza belirtisimi anlayamadım.
Çıkarım senle her yola, TOYOTA...

Toyota Club Türkiye

2011 corolla D4D gelen ses!
« : Mart 06, 2011, 19:42:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris 1.4 D-4D comfort extra MM
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 6 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 corolla D4D gelen ses!
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2011, 19:47:39 »
Bende auris var aynı motoru kullanıyorlar ama ben ses duymuyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #2 : Mart 06, 2011, 20:00:29 »
o araçtaki ABS nin sesi, VSC (ESP) varsa onun sesi daha uzun süre duyuluyor tık tık tık diye. Kısacası ses fren sisteminden geliyor hiçbir sorun yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Mart 06, 2011, 21:13:31 »
Burak bey cevabınız içimi biraz rahatlattı. ama Abdurrahman bey de "bende oyle bı ses yok" dıyo :) aracta VSC var. acıkcası benım de aklıma o sistemlerden biri geldi.insallah dedıgınız gıbıdır. tesekkur ederım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 06, 2011, 21:17:06 »
Burak bey cevabınız içimi biraz rahatlattı. ama Abdurrahman bey de "bende oyle bı ses yok" dıyo :) aracta VSC var. acıkcası benım de aklıma o sistemlerden biri geldi.insallah dedıgınız gıbıdır. tesekkur ederım.

ben masumum bende vsc yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #5 : Mart 06, 2011, 21:28:04 »
 :) bu cevap daha da rahatlattı. muhtemelen VSC den gelıyor ozaman. yanı oyle diyelim oyle olsun :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Lütfen Trafik Kurallarına Uyalım
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '15
« Yanıtla #6 : Mart 07, 2011, 10:45:09 »
merhaba arkadaslar.3 ay önce sıfır corolla dizel aldım.her sabah arac hareket ettıkten sonra, hız tam 10 km nın uzerine gelinde tık tık tık tık diye bir ses geliyor ve kesiliyor. peşpeşe hızlı bir şekilde 6-7 defa gelen bir ses. aynı corollaya sahıp arkadaslara sormak ıstıyorum aynı ses onlarda da varmı? acaba olması gereken normal bır ses mı(belkı bır sıstem falan devreye gırıyor olabılır), yoksa bır arıza belirtisimi anlayamadım.

Ali bey bu kanuyo açtığınız için teşekkür ederim. Benim aracında profilde görülen dizel elegance VSC li dediğiniz gibi araçla ilk kalkarken lık lık lık diye 6 - 7 defa ses geliyor daha sonra hemen kesiliyor. Bu ses benim de kafama takılmıştı. Ne olduğunu bende merak ediyorum...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 07, 2011, 10:54:27 »
fazla para veripte vsc almamakla iyi ettiğimi düşünüyorum ,
 yok tık tık tık ,yok lık lık lık ses bu ne abiciğim  ?? :rofl: :rofl: :dans3: :dans3: :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 07, 2011, 10:55:52 »
 :argh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #9 : Mart 07, 2011, 21:51:33 »
:argh:

Bu cevaba çok güldüm :) Galiba haklısınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Mart 07, 2011, 21:54:03 »
Ali bey bu kanuyo açtığınız için teşekkür ederim. Benim aracında profilde görülen dizel elegance VSC li dediğiniz gibi araçla ilk kalkarken lık lık lık diye 6 - 7 defa ses geliyor daha sonra hemen kesiliyor. Bu ses benim de kafama takılmıştı. Ne olduğunu bende merak ediyorum...
ÖMER BEY aynı sesin sizde de olması benı daha da rahatlattı. bır sorunun habercısı olmadıgına sevındım. aracınız kac model?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Lütfen Trafik Kurallarına Uyalım
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '15
« Yanıtla #11 : Mart 09, 2011, 09:28:09 »
2009 model 22000 km de

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #12 : Mart 10, 2011, 21:51:02 »
Benim Corolla da 3 aylık oldu. Sabahları ilk harekette yapıyor, birinci vitesden ikiye geçinceye kadar 3-4 kez, sonra bir daha yapmıyor. Gün içinde stop edip çalıştırınca da yapmadı..

o araçtaki ABS nin sesi, VSC (ESP) varsa onun sesi daha uzun süre duyuluyor tık tık tık diye. Kısacası ses fren sisteminden geliyor hiçbir sorun yok.

Ama fren yapınca gelmiyor ki? İlk harekette geliyor, kalkıp birden ikiye geçinceye kadar 3-4 kez peşpeşe "tık" sesi var?
2011 Corolla 1.4 D-4D Comfort Extra M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • sevdiklerinize zaman ayırın. Zamanınız azalıyor...
  • Model Yılı: '11
« Yanıtla #13 : Mart 11, 2011, 18:01:27 »
Arkadaşlar bu ses ilk 1500-2000 km de bir çok corollada özellikle dizellerden gelen bir ses . sabah soğukken olan bir ses. aracı 25-30 saniye hareket etmeden  çalıştırınız(özellikle soğuk havalarda) bakın o sesi yapmayacak...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Mart 11, 2011, 18:46:31 »
fazla para veripte vsc almamakla iyi ettiğimi düşünüyorum ,
 yok tık tık tık ,yok lık lık lık ses bu ne abiciğim  ?? :rofl: :rofl: :dans3: :dans3: :alkis:
bu cevaba katıldım bir an için :)
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Mart 13, 2011, 21:57:06 »
Arkadaşlar bu ses ilk 1500-2000 km de bir çok corollada özellikle dizellerden gelen bir ses . sabah soğukken olan bir ses. aracı 25-30 saniye hareket etmeden  çalıştırınız(özellikle soğuk havalarda) bakın o sesi yapmayacak...
serhat bey onuda denedım,farketmedi. zaten bır sure beklemeden hareket ettırmıyorum genellıkle. ama ıstersenız 5 dk calıstırın,hareket ettıkten sonra ve göstergesi tam 10 km nin üzerine geldiği anda yapıyor.yukarıda da konustugumuz gıbı muhtemelen VSC nin devreye girmesinden kaynaklanan bir ses.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #16 : Mart 13, 2011, 22:12:50 »
Servise sormak lazım. Ben hava alanından Kavacık'a geldim bu gün. 2Dk. arabadan stop edip indim. Tekrar çalıştırdığım da araba sıcak olmasına rağmen gene ilk harekette yaptı.
2011 Corolla 1.4 D-4D Comfort Extra M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '14
  • 85 kere teşekkür etti
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mart 14, 2011, 09:28:57 »
Selamlar.
Ben de aracımı alalı 3 ay oldu, d4d comfot extra, vsc var. 9100 km.de şu an. 10.000 bakımını bu ay içinde yaptırırım sanırım. Aldığım ilk günden beri bu sesi duyuyorum ilk çalıştırıp harekete geçmelerde. Bir milin yerine oturma sesi gibi bir ses. Motor soğukken oluyor. Motor devri 1500, hız da yaklaşık 15 km/s'ye geldiğinde geliyor. Motor devrinden bağımsız sanırım. Çünkü bir gün ilk çalıştırmamda motor devrini yükselttiğimde ses gelmemişti. Başka bir gün de araç yokuştayken, motor devri yükselmeden boşta 15 km/s hıza geldiğinde ses yine gelmişti. Servise 2 kez götürdüm bu ses için. Birisinde servise gittiğimizde motor yeterince ısındığı için servis görevlisiyle teste çıktığımızda ses duyulamadı. Bir diğerinde aracı geceden bıraktım. Ertesi gün sesi duymuşlar fakat ne olduğunu açıklayamadılar, Her türlü testi yaptıklarını, sorun çıkacağını sanmadıklarını, sorun çıksa bile aracın garantide olduğunu, 1 yıl boyunca da ücretsiz yol yardımı olduğunu söyleyip rahatlattılar biraz. Ben zaten sesin kendisinden rahatsız değildim, sadece ciddi bir problemin başlangıcı gibi bir şey ise erken müdahale edilebilmesi için gitmiştim. Başka Corollalarda da olması benim de içimi rahatlattı şimdi.
Bu arada VSC'nin devreye girme sesi ise motor sıcakken neden gelmiyor acaba?
2014 Auris TS Advance Skypack CVT
2011 Corolla Comfort Extra D4D Manuel (SATILDI)
2009 Yaris Terra 1.3 VVTI Manuel (SATILDI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: -
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mart 21, 2011, 07:37:05 »
bu ses olayı sanırım herkeste var dizellerde. birde dikkat ettiniz mi bilmiyorum ses ön sağdan geliyor. servise göstermek gerek aslında.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #19 : Mart 21, 2011, 17:47:27 »
2011 comfort extra 4d4 sahibiyim.araç şuan 2100 km de. bahsettiginiz sesden bende yok.sadece boşta gaz verdikten sonra kedi ugultusu  gibi bi ses geliyor oda turbonun sesiymiş.Öle bi ses olsa kesin duyardım.bu arada çalıştırmadan göstergede vsc OK yazıyor  vsc devrede bide şu aklıma geldi geri geri gidincede ses geliyomu