Gönderen Konu: Ankarada Bulabileceğim Iyi Toyota Ustası  (Okunma sayısı 73730 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Ynt: Ankarada Bulabileceğim Iyi Toyota Ustası
« Yanıtla #40 : Ocak 14, 2009, 13:14:49 »
ya babam aracı biryere veriyordu şimdi tam hatırlayamadım eski toyota servisinde çalışan bir usta kurmustu sanırım ekibide hep eski serviste çalışanlardı babam çok memnun oradan .....ler gibi birşeydi adı
96 corolla 1.6 xei & 2009 corolla 1.6 A/T

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ocak 14, 2009, 13:14:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #41 : Ocak 14, 2009, 13:36:14 »
tamam yucellerdi hatırladım bende bir usttekı mesajıma bakarsanız yucellerden babamda cok memnun
96 corolla 1.6 xei & 2009 corolla 1.6 A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '08
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ocak 17, 2009, 22:42:53 »
merhaba arkadaşlar
az önce dikkatimi çekti ahmet bey beni dava edicekmiş, o halde tecrübemi buraya yazayım
geçen bayram değil ondan önceki bayramdı sanırım, izmir e doğru yola çıkmıştık sivrihisar dolaylarında araçım hararet yapmıştı daha sonra öğrendim ki radyatörden kaynaklanmış. neyse kurtarıcıyla geri ankaraya döndük bu arada o bayram zehir olmuştu:)
ahmet beyi hiç tanımıyordum ama yerini görmüştüm toyota servisi sonuçta diye oraya götürdüm aracımı arefe günüydü.
aracı indirdik kapağı söktüler conta yanmıştı sanırım ama silindirlerde sekmanlarda da hasar olabilir demişlerdi. ben de hasarı bir an önce öğrenip bana ne kadar masraf olacak diye sormuştum. ahmet bey de motoru indirip komple söktükten sonra bir fiyat verebilirim demişti. motorun inmesi beni endişelendirmişti açıkçası.
ve yanlış hatırlamıyorsam en az 1600tl olur daha da artabilir demişti. tamir işine de bayramdan sonra başlicağını söylemişti. aracı bıraktım orada yapacak bişey yoktu. sonra araştırdım ve arkadaşımın tanıdığı bir usta varmış ona danıştım, aracı bize getir servisten orjinal parçalarını alır yaparız dediler. sonuçta tanıdık sağlam bir ustaydı. bayram bitişi sabahtan ahoto ya gittim kurtarıcıyla birlikte ahmet bey bozuldu tabi bu duruma bizi 1 saat kadar bekletti ve sonra da 200 ytl vermezsem aracı alamicağımı söyledi. 2 günlük otopark ücreti yani:) biraz çok değil mi diye sorduğumda da çok değil işine gelirse gibilerinden bi konuşma yapmıştı.
üzerimde o kadar para yoktu oğluyla bankamatiğe gidip ordan çekip parayı vermiştim hatta:)
neyse çok uzattım sizleri de sıkmak istemem. aracımı ustamda tamir ettirdim ve 1100tl ye hallolmuştu olay.
başımdan geçen olay bu arakadaşlar aynen anlattım yorum sizin..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Ocak 18, 2009, 11:18:31 »
 Ahmet bey ben İstanbul'dayım sizi daha önce görmedim de konuşmadım da. Fakat burada anlatılanlara bakıyorum da esnaflık adına zerre kadar hizmetiniz olmamış. Ara sıra Ankara taraflarına geliyorum. ALLAH bizleri sizin elinize düşürmesin. Başka ne diyeyim...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #44 : Ocak 18, 2009, 12:19:31 »
merhaba arkadaşlar
az önce dikkatimi çekti ahmet bey beni dava edicekmiş, o halde tecrübemi buraya yazayım
geçen bayram değil ondan önceki bayramdı sanırım, izmir e doğru yola çıkmıştık sivrihisar dolaylarında araçım hararet yapmıştı daha sonra öğrendim ki radyatörden kaynaklanmış. neyse kurtarıcıyla geri ankaraya döndük bu arada o bayram zehir olmuştu:)
ahmet beyi hiç tanımıyordum ama yerini görmüştüm toyota servisi sonuçta diye oraya götürdüm aracımı arefe günüydü.
aracı indirdik kapağı söktüler conta yanmıştı sanırım ama silindirlerde sekmanlarda da hasar olabilir demişlerdi. ben de hasarı bir an önce öğrenip bana ne kadar masraf olacak diye sormuştum. ahmet bey de motoru indirip komple söktükten sonra bir fiyat verebilirim demişti. motorun inmesi beni endişelendirmişti açıkçası.
ve yanlış hatırlamıyorsam en az 1600tl olur daha da artabilir demişti. tamir işine de bayramdan sonra başlicağını söylemişti. aracı bıraktım orada yapacak bişey yoktu. sonra araştırdım ve arkadaşımın tanıdığı bir usta varmış ona danıştım, aracı bize getir servisten orjinal parçalarını alır yaparız dediler. sonuçta tanıdık sağlam bir ustaydı. bayram bitişi sabahtan ahoto ya gittim kurtarıcıyla birlikte ahmet bey bozuldu tabi bu duruma bizi 1 saat kadar bekletti ve sonra da 200 ytl vermezsem aracı alamicağımı söyledi. 2 günlük otopark ücreti yani:) biraz çok değil mi diye sorduğumda da çok değil işine gelirse gibilerinden bi konuşma yapmıştı.
üzerimde o kadar para yoktu oğluyla bankamatiğe gidip ordan çekip parayı vermiştim hatta:)
neyse çok uzattım sizleri de sıkmak istemem. aracımı ustamda tamir ettirdim ve 1100tl ye hallolmuştu olay.
başımdan geçen olay bu arakadaşlar aynen anlattım yorum sizin..

bu bastan sona yalan eger dogruluk payı varsa ben bu işi bırakırım bu kadar da büyük kjonusuyorum ya beni baskası ile karıstırıyor yada iftiranın en büyüğünü atıyor bu sözlerden sonra sizinle mahkemede görüsürüz Ömür SALTUK bey ben su ana kadar değil iki günlük iş yerimde iki ay yatan araclardan bile ğark ücreti talep etmedim etmem de bu düpedüz sahtekarlık tır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #45 : Ocak 18, 2009, 12:21:45 »
Ahmet bey ben İstanbul'dayım sizi daha önce görmedim de konuşmadım da. Fakat burada anlatılanlara bakıyorum da esnaflık adına zerre kadar hizmetiniz olmamış. Ara sıra Ankara taraflarına geliyorum. ALLAH bizleri sizin elinize düşürmesin. Başka ne diyeyim...
size gelince pusat bey siz ki bu gibi yerlerde her yazılana inanıyorsanız zaten gideceginiz yer yok demektir sizki tanımadan insanlar hakkında kararlar verip karalıyorsanıuz demekki sizde iyi biri değilsiniz burdan sizi tanımayan insanlar sizi karalasa tepkiniz ne olurdu acaba merak ettim allah yolunuzu açık etsin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • TOYOTANIN HİÇ YOLDA KALDIÐINI GÖRDÜN MÜ
  • Kilometre: 28000
  • Model Yılı: '15
« Yanıtla #46 : Ocak 18, 2009, 13:28:08 »
ÖMÜR BEY

Ahmet beyden fatura talep ettiniz mi. neyin bedeli olarak 200 ytl aldı. Arkadaşlar buradan herkese sesleniyorum. yaptırdığınız tamiratlar ,için nereden olursa olsun mutlaka fatura alın. herhangi bir arıza veya olumsuzluk durumunda bu faturalar sizin en büyük deliliniz olacak.
Ayrıca dikkatimi çekti ahmet bey ikidir  yalan iftira böyle bir olay olmadı diyor da anlatanlarda öyle hikaye anlatıyor gibi gelmedi bana.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Ocak 18, 2009, 15:17:10 »
ben burada kendi reklamımı yapmak isteyen bir tamirci değilim ve sizi de tanımam etmem AHMET BEY neden size iftira atayım ki!!!
yaptıklarınızın buralarda yazılacağını düşünemediniz sanırım, ben sadece başımdan böyle bir olay geçti başkaları da benim yaşadığım mağduriyeti yaşamasın diye buraya yazdım beni yalancılıkla itham ediyosunuz üstüne üstlük
benim sizi mahkemeye vermem gerekirken yavuz hırsız misali siz mahkemeye vericem diyosunuz
buyrun sonuna kadar varım kaldı ki o gün orada kayınpederim de vardı şahitlerim de var banka dökümanlarından da o gün o saatte carrefoeur iş bankası bakamatiğinden çekilen para miktarını da çıkarabilirim
ben bunları kafamdan uydurup ta yazmıyorum iki ay yatan araçtan park ücreti almadığını söylemişsin, aracın tamiratını sen yapıcağın için tabi ki park ücreti alamazsın ama ben aracımı başka yerde yaptıracağım için benden böyle bir ücret talep etmiştin bunu çok iyi hatırlıyorum.
ben o parayı içimden sana haram olsun demiştim olayı kapatmıştım fakat sen burda olayı tekrar açtın AHMET BEY.
tüketicinin memnun kalmadığı hizmeti söylemesi anayasal bir haktır siz önce kendinize bir bakın ben neyapıyorum diye siz ekmek parası kazanıyosunuz biz pasta parası kazanmıyoruz bizim ekmek paramızı elimizden haksız yere almaya hakkınız yok!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Ocak 18, 2009, 15:22:03 »
ÖMÜR BEY

Ahmet beyden fatura talep ettiniz mi. neyin bedeli olarak 200 ytl aldı. Arkadaşlar buradan herkese sesleniyorum. yaptırdığınız tamiratlar ,için nereden olursa olsun mutlaka fatura alın. herhangi bir arıza veya olumsuzluk durumunda bu faturalar sizin en büyük deliliniz olacak.
Ayrıca dikkatimi çekti ahmet bey ikidir  yalan iftira böyle bir olay olmadı diyor da anlatanlarda öyle hikaye anlatıyor gibi gelmedi bana.
serdar bey fatura talep etmek aklıma gelmedi o an keşke talep etseymişim gerçi faturaya ne yazılır ki böyle bie durumda:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Ocak 18, 2009, 19:44:32 »
size gelince pusat bey siz ki bu gibi yerlerde her yazılana inanıyorsanız zaten gideceginiz yer yok demektir sizki tanımadan insanlar hakkında kararlar verip karalıyorsanıuz demekki sizde iyi biri değilsiniz burdan sizi tanımayan insanlar sizi karalasa tepkiniz ne olurdu acaba merak ettim allah yolunuzu açık etsin

Hocam ben Ankara'ya gelsem zaten sana muhtaç kalmam. Burada kimse size iftira edecek kadar kalitesiz insanlardan değil. Herkes sizi kötülüyo sizse çıkıp onlara mı inanıyosunuz diyorsunuz! Elbette ki onlara inanıyorum.
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Ocak 18, 2009, 21:05:41 »
  Ahmet bey özellikle sizi herkes bu akşam bekliyordu ama gelmediniz Ankara buluşmasına.Elbette öyle bir mecburiyetiniz yada zorunluluğunuz yoktu.Ama gelmenizi dört gözle bekliyorduk.söylenenlere bakmaksızın gelip bizlerle tanışacağınızı ummuştuk ama yanıldık.
  Bu arada problem yaşadıgınız insanlarla olan muhabbetinize gelince.Öyle dava etmeler,meslek bırakmalar her babayiğitin harcı değil.Davayı belki açarsınız ama mesleği bırakmazsınız,bırakamazsınız.Bu işler öyle kolay değildir.Bu forumu kimse küçük görmesin ve kimse kimseyide küçük görmesin aşağılamasın lütfen.Bu durum şunu gösteriyor (özellikle Ahmet bey için,)yüzyüze konuşulsa kavga çıkacak,birbirine girilecekmiş gibi bir hava esiyor bu konuda.Ahmet bey savunmanız hep "ya yalan söylüyor yada başka biriyle karıştırıyor" yada "dava edeceğim" gibi...Bu işin burda çözüleceği yok gibi görünüyor..Ama kimse de burda birbirine hakaret vari,onur kırıcı şekilde konuşmasın.
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • siz bizim için kıymetlisiniz zaman az yapacak iş ç
  • Kan Grubu: A-
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Ocak 19, 2009, 09:17:53 »
http://oztutkunlar.net/index.html             arkadaşlar bu siteye girin eğer giderseniz,,,,benim selamımı söyleyin,,,,,memnun kalırsınız.......kazasız sürüşler....ostim. 7.sok. 3541335   tel.yardım alabilirsiniz....
siz bizim için kıymetlisiniz, zaman az yapacak iş çok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #52 : Ocak 19, 2009, 10:08:36 »
ömer saltuk bey ben ahmet taşın oğluyum olayı hatırladım yukarıda park parası yazmısın sizin aracın silindir kapağı revizyonu ve genel bakımı yapıldı motor inmesi gerektiğini söyleyince siz arabayı o sekilde üzerinde para olmadıgı için motoru yaptıramadınız sizden talep edilen park ücreti degil silindir kapak reviyon işçiliğidir çok şükür simdiye kadar kimsenin haram parası elimize geçmedi siz olayı çok abartmıssınız siz haram etsenizde biz aldıgımız paranın  emeğimizin karsılıgı olduğunu biliyoruz sizde park prası değil işçilik alınmıstır burdan gördüğüm kadarıyla bu sitede kimse yazılanların doğrulugunu arastırmadan kararlar veriyor ve biz savunma yaptığımız halde inanmak istemiyorlar  acaba neden

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Ocak 19, 2009, 11:54:55 »
Arkadaşlar, lütfen cevaplarınızı saygı ve hoşgörü çerçevesinde yazmaya çalışın. Konudaki tanışma yapmamış kişilerin mesajları silinecektir.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #54 : Ocak 19, 2009, 12:39:29 »
Ahmet TAŞ Bey
Silindir kapak revizyonu ücreti o kadar tutuyormu. birde ömür bey aracı arızalandığı için size gelmiş genel bakım yaptırmak için değil ki. neden genel bakım yaptınız anlamadım. Ömür bey mi talep etti bunu sizden. Olayın şu boyutu var ki sizin cümleniz şöyleydi :
bu bastan sona yalan eger dogruluk payı varsa ben bu işi bırakırım bu kadar da büyük kjonusuyorum ya beni baskası ile karıstırıyor yada iftiranın en büyüğünü atıyor bu sözlerden sonra sizinle mahkemede görüsürüz Ömür SALTUK bey ben su ana kadar değil iki günlük iş yerimde iki ay yatan araclardan bile ğark ücreti talep etmedim etmem de bu düpedüz sahtekarlık tır

şimdi olayın doğru olduğu ortaya çıktı. Yani para alınmış ama otopark parası değil. baştan itibaren bu kar kesin (ben bu mesleği bırakırım) konuşmak ve yalancı çıkmak yerine plakayı alıp bir araştırma yaptıysaydınız inanın gözümüzde değeriniz daha çok artacaktı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #55 : Ocak 19, 2009, 12:41:40 »
Ahmet TAŞ Bey

Merak ettim ömür beye  silindir kapak revizyon ücreti faturası kestiniz mi. Çünkü yasal olarak kesmek zorundasınız. eğer kesmediyseniz suç işlemiş oluyorsunuz. Bir maliyeci kardeşi olarak bu durumu maliyecilere bildirmek gerekir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Ocak 19, 2009, 12:51:08 »
Ahmet Bey, karalama olmadığı ve forum, amacına aykırı kullanılmadığı sürece bu tür eleştri mesajları serbesttir ve siz de dahil herkes için faydalıdır. Sizinle ilgili şikayeti olan arkadaşlar, talebiniz üzerine detaylı açıklamalar yapmışlardır. Siz de kendi düşüncelerinizi açıklamaktasınız. Bunun dışında, şikayet eden arkadaşların kişiliği ile ilgili açıklamalar yapmanız hoş değildir. Bizler burada yargıç, savcı, avukat ya da jüri değiliz. Mesajları objektif şekilde okuyup değerlendirmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de karşılıklı saygı ve hoşgörü, iyiniyet ve kullanılan üslup gibi kriterleri referans alıyoruz. Bu açıdan bu tür eleştri mesajlarını karalama olarak değil de uygun bir üslup ve yaklaşımla hakkınızdaki -varsa eğer- olumsuz imajı olumluya çevirmek için bir fırsat ve gerekiyorsa kendinize çeki düzen vermek için bir vesile olarak görmeniz bence daha hayırlıdır.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Ocak 19, 2009, 15:54:13 »
ömer saltuk bey ben ahmet taşın oğluyum olayı hatırladım yukarıda park parası yazmısın sizin aracın silindir kapağı revizyonu ve genel bakımı yapıldı motor inmesi gerektiğini söyleyince siz arabayı o sekilde üzerinde para olmadıgı için motoru yaptıramadınız sizden talep edilen park ücreti degil silindir kapak reviyon işçiliğidir çok şükür simdiye kadar kimsenin haram parası elimize geçmedi siz olayı çok abartmıssınız siz haram etsenizde biz aldıgımız paranın  emeğimizin karsılıgı olduğunu biliyoruz sizde park prası değil işçilik alınmıstır burdan gördüğüm kadarıyla bu sitede kimse yazılanların doğrulugunu arastırmadan kararlar veriyor ve biz savunma yaptığımız halde inanmak istemiyorlar  acaba neden
hele şükür medeni bir şekilde konuşabilicez. birincisi soyadım saltuk değil saltık burda bir düzeltme yapmak istedim.
ikinci konu ise silindir kapak revizyonundan kastınız taşlama işlemi diye düşünüyorum eğer oysa siz de hatırlarsınız ki o işlemi siz yapmadınız.
yaptığınız işlem silindir kapağını sökme işlemiydi ben de araçla birlikte sökülen parçaları sizden almıştım. bu işleme o parayı talep etmişsiniz demek ki.
olabilir her esnafın kendine göre fiyat politikası vardır saygı duyuyorum ve artık bu konuda polemiğe girmek istemiyorum.olayı daha fazla tartışmak ta istemiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Ocak 19, 2009, 17:17:58 »
  Evet bazı şeyler gün ışığına kavuşmuş oldu.Ahmet beyin oğlu adınız nedir bilmiyorum (isminizide yasaydınız iyi olurdu) ama babanıza göre daha ılımlı bir yaklaşım içerisindesiniz.Bu forumda da dediğimiz gibi kimse kimseyi karalamak için burda değil.Amaç tanışmak,kaynaşmak ve insanların birbirine yardımcı olmasıdır.Elbetteki insanlar hata yaparlar.Önemli olan bu hatalardan ders almak,bu hataları tekrarlamamak ve bu hatalarıda görerek kendine çeki düzen vermek bir insan için en güzelidir.
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Ocak 19, 2009, 20:26:00 »
Bu konu çok uzayacağa benziyor,
ahotonun yaptıkları ettiklerini burda ispatlama şansım yok, forumdaki arkadaşlarda zaten bunun farkında,ben şahsen moderatöre bir pm mesaj yazıp ahoto ile ilgili yazdığım tüm mesajları "ahotoya gitmemenizi öneririm" şeklinde değiştirmesini istiyeceğim. bu mesajda dahil

olmaz ya, birileri ahotonun salvolarından korktuğumu sanabilir, değil...
avukat parama kadar ödemek zorunda kalır, tazminatımıda alır arabayıda bi güzel yaptırırım, diğer arkadaşın dediği gibi, 2.500 ytlyi faturasız yuttuğu için maliyeylede papaz olur, vergi denetmeni arkadaşlarımdan yollarını öğrenirim.

mesajları sildirmek istememin tek sebebi burada ispatlayamayacak olmamdır. Arkadaşlar benim "ahotoya gitme" sözümede güvenebilirler, detaya gerek yok.

ahoto da hangi devirde yaşadığını, bilginin ne kadar hızlı yayıldığını anlasın, bir müşterinin 17 müşteriyi etkilemesi taş devrindeydi, artık kaç müşteriyi etkilediğini kendisi hayal etsin, bu işleri bıraksın market açsın