Gönderen Konu: YENİ KASA COROLLA COMFORT EXTRA LS YADA LX KONUSUNDA  (Okunma sayısı 7204 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 22 kere teşekkür etti
  • 83 kere teşekkür edildi
YENİ KASA COROLLA COMFORT EXTRA LS YADA LX KONUSUNDA
« : Şubat 17, 2011, 23:44:49 »
 >:( >:( Ben yeni öğrendim ama belki genelde biliniyodur kamuoyuna duyuru........ >:( >:(

Rusya'da satılamayan yeni kasa (2007 sonrası) Corolla comfort extraları LX ve LS uzantılarıyla Türkiye distribütörünün bizim piyasada sattığını ve bu araçlarda koltuk ısıtma ve dijital klimanın zaten standart sunulduğunu bugün öğrenmiş bulunuyorum.Yol bilgisayarını bile Türkçeleştirememiş pasif bir distribütörü bu kadar zengin etmemize ve sadece özel müşterilerimize sattık diyen bayilerede teesüflerimi ekliyorum...

YORUM SİZİN ARTIK ARKADAŞLAR

Toyota Club Türkiye

YENİ KASA COROLLA COMFORT EXTRA LS YADA LX KONUSUNDA
« : Şubat 17, 2011, 23:44:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
Ynt: YENİ KASA COROLLA COMFORT EXTRA LS YADA LX KONUSUNDA
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2011, 17:41:51 »
Bende daha 1 hafta önce 2009 model tam otomatik corolla aldım. Hiç ruhsata bakmamıştım alım aşamasında sonradan farkettim benim araba LX modeliymiş çok araştırdım nedir bu LX diye ama pek detaylı bilgiye ulaşamadım,banada fuarlara getirilen farklı donanımlı arabalar bunlar gibi laf ettiler.
Koltuk ısıtma,far yıkama var dediğiniz gibi yol bilgisayarı ingilizce(pek problem değil benim için :)
Şuan için arabadan çok memnunum çünkü bundan önce 2007 model Clio III e biniyodum arabanın her tarafından ses geliyordu,en azından toyotada böyle bişey yok.
Aldığım fiyat 31.000 TL (17bin km)
Uzun süre binebileciğim keyifli bir araç olur inşallah....
2009 TOYOTA COROLLA COMFORT LX  1.6 A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '14
  • 85 kere teşekkür etti
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 21, 2011, 14:48:43 »
Doğuş Otonun VW Golf'te yaptığı çakallığın yanında bu hiçbir şey.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=2011+y%c4%b1l%c4%b1nda+klimas%c4%b1z+vw+golf+almak
2014 Auris TS Advance Skypack CVT
2011 Corolla Comfort Extra D4D Manuel (SATILDI)
2009 Yaris Terra 1.3 VVTI Manuel (SATILDI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Cennet Ucuz Değil Cehennem Lüzumsuz Değil
  • Araç: Başka Marka
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 21, 2011, 15:19:43 »
Doğuş Otonun VW Golf'te yaptığı çakallığın yanında bu hiçbir şey.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=2011+y%c4%b1l%c4%b1nda+klimas%c4%b1z+vw+golf+almak
Bu ne bomba ya bizim halkımızda almış yani bunu diyecek tek kelime bulamıyorum ama pazarlama dehası satış sorumlularını kutlamak istiyorum klimasız araçları resmen çakmışlar millete helal olsun :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2011, 15:42:57 »
Bu ne bomba ya bizim halkımızda almış yani bunu diyecek tek kelime bulamıyorum ama pazarlama dehası satış sorumlularını kutlamak istiyorum klimasız araçları resmen çakmışlar millete helal olsun :)

:alkis:  :alkis:  :alkis:  :alkis:  :alkis:    bizim halkımız koyun zaten :D e doğal olarak çoban da çoktur ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Durum: Sakin
  • Araç: Verso
  • 22 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 21, 2011, 15:48:56 »
Yuh yani ya. 61bin liraya jetta alıyoruz. Yok satıyorlar :P
397-393-389-385-381 yok dolacak gibi değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2011, 15:49:28 »

:alkis:  :alkis:  :alkis:  :alkis:  :alkis:    bizim halkımız koyun zaten :D e doğal olarak çoban da çoktur ;)

Adam arabaya 50 bin TL para veriyor ve bu arabanın kliması yok, harbiden yok artık...
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '03
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 21, 2011, 15:52:31 »
kusura bakmayın ama 60 milyar verip klimasız olan bu araçları alanlara sadece yuh diyorum gidip davar otlatsınlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 21, 2011, 15:58:05 »
Marka Wv olunca hiç şaşırmadım doğrusu vergi avantajı diye 1,6 102 bg ve fsi 115 bglik motorları passata koyup saldılar millete bizimkilerde saldırdı fsi lara tüp olmuyor 102lik olanlar zaten gitmiyor harbiden nasıl alıyorlar ya ucuzda değilki şu meret ben böyle iş görmedim önceki arabamdan dolayı wv çok nefretim var 2007de bir kere sadece arıza tespiti için servisine uğramışlığım var baştan sordum ne kadara çıkar diye sadece arıza tespiti için işçilik saat ücreti 55 tl yi duyunca kapıyı zor bulmuştum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 21, 2011, 16:03:11 »
kusura bakmayın ama 60 milyar verip klimasız olan bu araçları alanlara sadece yuh diyorum gidip davar otlatsınlar.

davar otlatmasınlarda kendileri otlamaya çıksınlar bence :D :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 21, 2011, 16:18:42 »
ekşi sözlükteki bu yorum çok hoşuma gitti gülmekten yarıldım resmen

sanırım satış görevlileri aracı satarken klimadan söz etmiyordur.

sg: satış görevlisi
müşteri: enayi

müşteri: bu golfte ne motor var, motorun özelliği nedir?
sg: beyefendi çok şahane motor. 1.6 tdi , 100 km de 4 litre yakar, aynı zamanda performansı da iyidir. sonuçta golf beyefendi.
müşteri: tabi ya golf efsane, motoru da süperdir. donanım özellikleri nasıl?
sg: beyefendi golf sonuçta! volkswagen kalitesini biliyorsun zaten. tek bu kaldı elimizde.
müşteri: tabi ki bilmez miyiz? tamam saralım bunu.
sg: hemen beyefendi, buyurun işlemleri yapalım.

2 gün sonra müşteri gelir.

müşteri: dostum buna klima koymayı unutmuşlar.
sg: bunun özelliği o beyefendi.
müşteri: nasıl olur ya! 60 bin lira para verdik klima yok mu yani?
sg: özelliği bu efendim. golf'e biniyorsunuz, volkswagen kalitesi sonuçta. 3 aylık sıra var, paralarını bile yatırdılar.
müşteri: yapma ya!
sg: tabi ki efendim. ikinci elde de yok satıyor. golf sonuçta. volkswagen.
müşteri: tabi ya! golf'e biniyoruz sonuçta. klimasız oluversin. yazın zaten camı açıp kullanırız. hadi hayırlı işler.
sg: iyi günler efendim. keyifli sürüşler.*

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 21, 2011, 16:33:49 »
ekşi sözlükteki bu yorum çok hoşuma gitti gülmekten yarıldım resmen

sanırım satış görevlileri aracı satarken klimadan söz etmiyordur.

sg: satış görevlisi
müşteri: enayi

müşteri: bu golfte ne motor var, motorun özelliği nedir?
sg: beyefendi çok şahane motor. 1.6 tdi , 100 km de 4 litre yakar, aynı zamanda performansı da iyidir. sonuçta golf beyefendi.
müşteri: tabi ya golf efsane, motoru da süperdir. donanım özellikleri nasıl?
sg: beyefendi golf sonuçta! volkswagen kalitesini biliyorsun zaten. tek bu kaldı elimizde.
müşteri: tabi ki bilmez miyiz? tamam saralım bunu.
sg: hemen beyefendi, buyurun işlemleri yapalım.

2 gün sonra müşteri gelir.

müşteri: dostum buna klima koymayı unutmuşlar.
sg: bunun özelliği o beyefendi.
müşteri: nasıl olur ya! 60 bin lira para verdik klima yok mu yani?
sg: özelliği bu efendim. golf'e biniyorsunuz, volkswagen kalitesi sonuçta. 3 aylık sıra var, paralarını bile yatırdılar.
müşteri: yapma ya!
sg: tabi ki efendim. ikinci elde de yok satıyor. golf sonuçta. volkswagen.
müşteri: tabi ya! golf'e biniyoruz sonuçta. klimasız oluversin. yazın zaten camı açıp kullanırız. hadi hayırlı işler.
sg: iyi günler efendim. keyifli sürüşler.*

Koptum bende süpermiş :D
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 21, 2011, 19:34:54 »
Rusya'da acaba neden satılamıyor? Ayrıca Türkçe yazılım geliştiremiyor mu bu Toyota Türkiye? Eminim oldukça iyi paralarla çalışan pc yazılım uzmanları vardır. Haa Japonya müsaade etmiyorsa en azından oradan bu talepte bulunabilir. Günümüzde bunu yapamayan bir"kurumsal şirket" düşünemiyorum. Hem de bu "Toyota"!.. Volkswagen'in yaptığı doğru değil de bununla kendimizi avutmalı mıyız? Para veriyorsak karşılığını istememiz gerekir. Gerekirse yasal yollarla. Beyler Tüketici hakları diye bir şey var. Neden tüketici bu kadar umursanmaz ki? Başka bir firmanın daha umursamaz olması avuntu olmamalı. Başkalrı da gerekli yasal girişimlerde bulunmalılar. Açıkçası ben yaptım davayı da kazandım. Yine olursa yine mahkemeye giderim. Herkes bunu yapsın bakın o zaman ne kadar dikkatli olacaklar. Henüz yeni aracım gelmedi. Eğer sitede bahsedildiği gibi 5000 km de falan yağ lambası yanarsa anında soluğu tüketici mahsemesinde alacağım. Bu kez bir de tazminat talebinde bulunacağım. Söylemesi benden. Kimse babamın oğlu değil...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2007 Auris 1.6 Elegant - 5 İleri Mekanik
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '07
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 21, 2011, 19:49:42 »
Peki Wv Golf denilen arabayı satın alan müşteriler hiç mi sormamışlar "bu arabada klima mevcut mu?" diye? Yazın zaten ülkenin dört bir yanı sıcaktan kavruluyor, Tata ve Suzuki satın alanlar bile ilk başta "klimalısı var, değil mi?" diye öğreniyorlar, yazık... Düşünsenize 50-60 milyara alt tarafı C segmenti hatchback araba alıyorsunuz, kliması var mı diye merak etmiyorsunuz, çok garip.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Şubat 22, 2011, 01:50:59 »
ANAFİKİR: Bütün firmaların ufak tefek ticari hileleri vardır ama bunun neticesinde hep tüketiciler madur olur......:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 22, 2011, 02:01:08 »
Burada biraz yanlışınız var İbrahim bey. Comfort Extra LS modelleri 2009 ÖTV İndiriminde yurtiçi araba stoğu yetmediğinden ve fabrikalarda hatırlarsanız kriz yüzünden ücretsiz izinler filan olmuştu, üretim bantları durmuştu, Rusya'ya giden araçları yurtiçine satmışlardı ki bu araçlarda ki donanım comfort modeli olmasına rağmen elegantta yakındır. Yani tek sebebi ÖTV indirimidir.

Ayrıca klimasız golfü ben Acarlar Doğuş'ta inceledim. Slav ülkelerine giden araçları(oralarda klima neredeyse soğutma amaçlı hiç kullanılmaz:) bayilere satsınlar diye dağıtmışlardı. Golfün en fulü dizel otomatik 47000 liraydı. Klimayı yetkili serviste 9000 liraya taktırabilirsiniz demişlerdi ki hiç cazip ve inandırıcı gelmemişti:) Satıcı klimasız diye söylüyor merak etmeyin.
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Şubat 22, 2011, 02:26:57 »
Burada biraz yanlışınız var İbrahim bey. Comfort Extra LS modelleri 2009 ÖTV İndiriminde yurtiçi araba stoğu yetmediğinden ve fabrikalarda hatırlarsanız kriz yüzünden ücretsiz izinler filan olmuştu, üretim bantları durmuştu, Rusya'ya giden araçları yurtiçine satmışlardı ki bu araçlarda ki donanım comfort modeli olmasına rağmen elegantta yakındır. Yani tek sebebi ÖTV indirimidir.

Ayrıca klimasız golfü ben Acarlar Doğuş'ta inceledim. Slav ülkelerine giden araçları(oralarda klima neredeyse soğutma amaçlı hiç kullanılmaz:) bayilere satsınlar diye dağıtmışlardı. Golfün en fulü dizel otomatik 47000 liraydı. Klimayı yetkili serviste 9000 liraya taktırabilirsiniz demişlerdi ki hiç cazip ve inandırıcı gelmemişti:) Satıcı klimasız diye söylüyor merak etmeyin.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-toyota-corolla-sahibinden-corolla-ls-at-36477402/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sanatcidan-satilik-temiz-toyata-corolla-43111372/detay

Aslında wv için çok fazla malumatım yok.....  O konuyuda ilk defa burda duydum diyebilirim ama yukardaki linkleri incelediğiniz taktirde bu durumu sadece 2009 yılı ile sınırlı kalmadığını 2007 yılından bu güne kadar Toyotanın bu satışı yaptığını görebilirsiniz....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 22, 2011, 02:47:28 »
2009 ÖTV indiriminde bende araç aldım, comfort extra ls modeli gayette memnundum, elegantta yakın donanım vardı. Rusya'da tutulmamış olabilir sonuçta Türkiye donanımı için güzel olan araçlar satıldı. 2007 model olan arkadaşta özel olarak aldım demiş:D:D
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Hilux
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '13
  • 32 kere teşekkür etti
  • 59 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 22, 2011, 02:50:26 »
Toyota'nın pazarlama oyunu dışında yarattığı mağduriyet nedir, maddi olarak bir mağduriyet yaratılmış mı tam olarak, tüm mesajları okudum ancak rakamlarla ilgili birşey göremedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Şubat 22, 2011, 03:11:43 »
Maduriyeti sadece maddi olarak algılamamak gerekli bence. Neticede Türkiye pazarında belli bir kasa ve donanımda  araç satacaksan  standart olacaksın, sadece özel müşterilerimize diyerek araç satmayacaksın zira diğer müşteriler kendilerinin enayi yerine konulduğunu düşünür. Aynı serinin devamı gelecekse yada bu donanımı (koltuk ısıtma v.s) sonradan servisinde ücreti mukabil verebiliyorsan yine sorun yok ama hem özel müşteri muhabbeti yapıp, hemde aracın Rusya'da satılamadığından dolayı stoğu Türkiye'ye kaydırdığını söylemiyorsan bundan herkez kuşkulanır. Ayrıca 2007 olan araç açıklaması için özel olarak aldım denmemiş ''Rusya için özel sipariş olarak üretilen 100 Araçtan bitanesi olan aracım'' denilmiş buda şu demek oluyor ki bayiden şansına denk getiren alıyor gerisi bakıyor.....saygılar.. !!!