Gönderen Konu: yol ve lastik sesi yalıtımı yardım.  (Okunma sayısı 2947 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yer 2 : Bursa - Kocaeli
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 3 kere teşekkür edildi
yol ve lastik sesi yalıtımı yardım.
« : Ocak 25, 2011, 18:14:47 »
tüm toyotacıların hatta daha doğrusu tüm japon oto sahiplerinin ortak derdi olan yol ve lastik sesi sorununa çözüm bulmuş arkadaşlar biz çözümsüz kalanları bilgilendirirlerse sevinirim.pütür veya benzeri malzemeleri uygulatan,araştıran arakadaşlar yardım lütfen.
Kar Beyazı 2011 Auris D-4D Comfort Ekstra M/M

Toyota Club Türkiye

yol ve lastik sesi yalıtımı yardım.
« : Ocak 25, 2011, 18:14:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Ynt: yol ve lastik sesi yalıtımı yardım.
« Yanıtla #1 : Ocak 25, 2011, 18:31:31 »
Aykut abi yol sesi lastiktende çok farkediyor benim 2009 corollamda michelin vardı bunda dunlop var inan arada dağlar kadar fark var birde etkisi oluyormu bilmiyorum ama ziebart araçlara ses yalıtım uyguluyor tabi etkisi nekadar bilmiyorum .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 25, 2011, 18:47:03 »
mahmut kardeşim ziebart ın çok başarılı olmadığı konusunda duyumlar aldım.hem her sene yenileme adı altında verdikleri garanti tamamen para tuzağı diye düşünüyorum.çoğu yerde bahsedilen pütür denen bir malzeme benim burada tanıdığım bir ustada onu tavsiye etmişti.markada vardı ama galiba würth tü.malzeme biraz pahalı garanti olsun diyorsan iki kat vuracaksın diyorlar.sadece çamurluk içlerine bu şekilde iki katta 5 kutu gidiyormuş.kutusu tahmini 40 tl olsa sadece çamurluk içleri 200 tl + 50 tl işçilik oldu 250 tl bu fiyatlar tahmini ama sonuç mükemmel diyorlar.karar veremedim konu hakkında bilgisi olan yada yaptıran vardır diye konuyu buraya taşıdım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #3 : Ocak 25, 2011, 18:54:33 »
mahmut kardeşim ziebart ın çok başarılı olmadığı konusunda duyumlar aldım.hem her sene yenileme adı altında verdikleri garanti tamamen para tuzağı diye düşünüyorum.çoğu yerde bahsedilen pütür denen bir malzeme benim burada tanıdığım bir ustada onu tavsiye etmişti.markada vardı ama galiba würth tü.malzeme biraz pahalı garanti olsun diyorsan iki kat vuracaksın diyorlar.sadece çamurluk içlerine bu şekilde iki katta 5 kutu gidiyormuş.kutusu tahmini 40 tl olsa sadece çamurluk içleri 200 tl + 50 tl işçilik oldu 250 tl bu fiyatlar tahmini ama sonuç mükemmel diyorlar.karar veremedim konu hakkında bilgisi olan yada yaptıran vardır diye konuyu buraya taşıdım.
Çamurluk derken davlumbazlara vuruluyor heralde würtün bir malzemesi vardı aslında bunu biz kendimizde yapabiliriz ama deneyimli biri muhakkak bizden iyi yapacaktır .

Ziebart konusunda haklısın ben unutmuştum yıllık yenileme olduğunu .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 25, 2011, 19:01:34 »
haklısın ama iyi bir uygulama için arabanın lifte kaldırılıp davlumbazlar ve lastikler söküldükten sonra komple güzelce yıkanım temizlenmesi gerekiyor.ondan sonra uygulanıyor ilk kat kuruyunca ikinci kat atılıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #5 : Ocak 25, 2011, 19:07:59 »
haklısın ama iyi bir uygulama için arabanın lifte kaldırılıp davlumbazlar ve lastikler söküldükten sonra komple güzelce yıkanım temizlenmesi gerekiyor.ondan sonra uygulanıyor ilk kat kuruyunca ikinci kat atılıyor.
Öyleyse bizim yapma şansımız yok zaten önceki mesajımdada yazdığım gibi deneyimli biri daha iyi yapacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 25, 2011, 19:13:32 »
uygalımış olan arkadaşlardan da bilgi alabilirsek çok daha iyi olur.en azından körü körüne işe kalkışmış olmayız.malzeme biraz pahalı ama sonuç iyi oluyorsa değer bence.ilk sıraya jant ve bu işi alıcam sanırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #7 : Ocak 25, 2011, 19:53:20 »
ben eski arabam olan chevrolet kalos a uygulatmıştım. açıkçası verilen paraya değer bir işlem değil. yol sesinin kesilmesinde önemli olan davlumbaz bulunması ve davlunbazın kalınlığı. ses yalıtımı isteniyorsa en uygun fiyatlı method ziftli keçe denilen bir döşeme dolgusu var onu taban halısı ve plastik aksamla kapotla aralarını doldurmak.
93AE101(sw) 89100km =)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 28, 2011, 15:46:19 »
aslında en güzeli dediğiniz içten kaplama ama döşemeyi söktürmek istemiyorum.ancak bu işlemi gerçekten güvenebileceğim bir usta bulursam yaptırabilirim oda şimdilik zor gibi görünüyor.