Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 226523 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #840 : Mart 07, 2018, 11:45:25 »
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,
Kendime ait ilk araç olan Carinamı 2011' de almış ve 5 yıl boyunca severek kullanmıştım ancak evlilik nedeniyle nakit ihtiyacından dolayı 2 yıl önce satmak durumunda kaldım.
Malum borçları biraz toparladıktan sonra şu sıralar yine bir araç almaya niyetlendim ve ilk tercih olarak bakımlı ve masrafsız bir Carina düşünüyorum.
İlgilenen olursa ve varsa eğer araç ilan numarası veya araç resimlerini gönderebilirseniz sevinirim. (05336247430)

psem yipe nape...!

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #840 : Mart 07, 2018, 11:45:25 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '98
« Yanıtla #841 : Eylül 13, 2018, 15:32:42 »
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-carina-gli-otomatik-orjinal-516045623/detay/

Bu benim ilk aldığım sorunlu Carina'dan sonraki ikinci aracım ve araçtan çok memnunum. Ama eski model araç olduğu için ve ilk aracımdan ağzım yandığı için Allah nasip ederse model yükseltmek istiyorum. Bütçem elvediğince en ufak sıkıntıda sanayiye giden biriyim masrafsız araçtır.
1- Sağ ön kapı döşemesinde kumaş kısmın altında bir karış boyunda çizik şeklinde ayrılma var alttaki ahşap görünüyor.
2- Sağ ön ayna aşağı yukarı kumandadan ayarlanıyor ama içe dışa elle ayarlanabiliyor.
3- Teyp çerçevesinde çatlak ve kırık kısımlar var (arkası kısa teyp taktırmak gerekliymiş ağırlık yapınca genelde çatlatıyormuş).
4- Lastikler yazlık 2014 yılı üretimi dolayısıyla en fazla bir yaz daha götürür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 360000
  • Model Yılı: '92
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #842 : Mart 17, 2022, 07:36:53 »
Arkadaşlar merhaba Toyota Corona hidrolik direksiyon yağ haznesi (yağ bidonu) nerden bulabilirim ? Adana da yaşıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #843 : Mart 17, 2022, 08:08:57 »
Arkadaşlar merhaba Toyota Corona hidrolik direksiyon yağ haznesi (yağ bidonu) nerden bulabilirim ? Adana da yaşıyorum.
Hâli hazırda ki yağ kabının neyi var,şikayetiniz nedir?
Sosyal medya kullanıyorsanız Facebook ta Corona, Carina grubu var bir arkadaş çıkma olarak her türlü parça satıyor yada size yakın Osmaniye'de efe direksiyon var ona bir sorun derim,eskiden Adana da Kozan yolunda çok çıkmacı olurdu onlar kapandımı.
Efe direksiyon Osmaniye : 0535 275 06 62   
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #844 : Mart 17, 2022, 10:53:56 »
Cevabınız için teşekkür ederim. Araç yağ kabından yağ fırlatıyor ve çok sızdırıyor Adana da Fensa direksiyonda araç ve uygun olacak bir kap arıyoruz seyhan civarı çoğu parçacıya baktım bulamadım hemen paylaştığınız cep numarasını arayacağım, teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #845 : Mart 17, 2022, 15:47:55 »
Yağ kabında çatlak vs yoksa Komple sistemi temizleyin yağ kabunı iyice benzinle yıkayın sorun düzelir,sistemde yağ düzgün devirdaim yapmadığı için pompa hava yapıyor yağı dışarı basıyordur,Max seviyesinden yukarı yağ koymayın.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #846 : Mart 18, 2022, 12:00:34 »
Ümit Bey yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Dün itibariyle kab temizlendi, sağ sol hidrolik körükler değişti , hidrolik direksiyon basınç hortumu, kutuya pompaya giden hortumlar değişti, hidrolikten yana bir sıkıntı yok şu an, sadece gaza basınca ötme yapıyor o da pompadan dendi aracın altını komple yıkattım bir iki gün sonra yağ kaçağı var mı diye tekrar bakılacak , ama şimdi de keşke yıkatmasaydım diyorum araba dün çalışıyordu bugün marş alıyor ama çalışmıyor ne sorunu var gösteremedim daha, alalı bir kaç gün oldu artık güzelce yaptırıp binmek istiyorum çok heyecanlıyım Toyota gerçekten farklı bir araç bu hevesimi kaybetmek istemiyorum, sormak istediğim çok konu var umarım doğru forum başlığına yazıyorumdur. Herkese iyi günler ,hayırlı cumalar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #847 : Mart 18, 2022, 13:28:47 »
Direksiyondaki ötme ikinci yağ değişimi yapılınca kesmesi lazım,biyerlerden hava alma ihtimali yüksek,araç çalışıyorken direksiyonu sağ,sol yapınca kutudaki yağ durgun olmalı aşırı kabarma ve köpüklenme varsa hava vardır,en çok kaçağı  kremayer girişindeki rekordan yapar altına uygun ölçülerde aleminyum veya bakır pul koyun ve uygun tork değerlerinde sıkın,aracı yıkattığınızda distribütör veya buji kabloları da su deydiyse araç çalışmaz,temizlik işlemini balata spreyi veya diğer uçucu ürünler ile bölgesel yapın bu araçlarda sensörler hassas su gibi uçucu olmayan kireç yapıcı sıvılar elektrik kesintisi ne sebep olur.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #848 : Mart 18, 2022, 22:04:24 »
Ümit bey gerçekten bilmediğim çok şey öğrendim sayenizde peki çalıştırmak için ne yapabilirim nereleri kontrol etmeliyim , Adana da önerebileceğiniz bir usta var mı acaba ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #849 : Mart 18, 2022, 22:56:26 »
Adana'da ziya toprak usta var LPG servisi ve tamir işlemi yapar esas mesleği babadan oğula tamirciliktir, iletişim bilgileri TLF Ad:AYAZ LPG ZİYA USTA
Cep:0541 216 13 35
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #850 : Mart 20, 2022, 14:54:08 »
Merhaba aracım da akşamları akü lambası yanıyor, dün hatta sabah hiç çalışmadı akü bitmiş dedi elektrikçi aküyü değiştirdim, fakat dün akşam yine lambayı yaktı gaz verince yok oluyor acaba sebebi nedir ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #851 : Mart 20, 2022, 17:14:23 »
Araba yeterince şarj etmiyor,alternatör bakımı yapılmalı,yoksa yakın zaman da yeni aküyü de bitirir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #852 : Mart 20, 2022, 23:16:18 »
Merhaba aracım da akşamları akü lambası yanıyor, dün hatta sabah hiç çalışmadı akü bitmiş dedi elektrikçi aküyü değiştirdim, fakat dün akşam yine lambayı yaktı gaz verince yok oluyor acaba sebebi nedir ?
Şarj kömürü bitmiştir veya diot patlamıştır,en yakın zamanda şarj dinamosu bakımı yaptırın,eğer elktrikci bunların kömürü değişmiyor derse itiraz edin Corolla gibi değil bunlar kömür ayriyeten değişiyor 35 , 40 TL gibi bir rakama alırsınız değişir hatta usta işin ehliyse üzerinde bile değiştirir çok basit.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #853 : Nisan 06, 2022, 22:53:34 »
Herkese merhabalar tekrardan yine ben başınızı şişireceğim nolur kusura bakmayın.

Şimdi bu sorun 2 gündür başıma geliyor dün ilk oluşu şöyleydi eve doğru gelirken rampayı geçtim u dönüşü yapacam yol boş 2. Viteste dönerim ordan hep yine aynı şekil döneyim derken araç stop etti birden hiç anlamadım bile stop ettiğini sarsıntı bile olmadı neyse 5 dk sonra tekrar çalıştı. 2. Hadise ise az önce yaşadım yine rampa çıkıyorum 4. Viteste araç hızım 70km/H araba birden söndü kapandı tam rampanın ortasında kaldım fren de semsert oldu basılmıyorda el freni de kar etmedi zor bela durdurdum aynı şekilde 5 dk sonra yine çalıştı öncelikle bunun sorunu ne olabilir ?

Bir diğer konu bir kaç gündür aracın devri rölantide düşük geliyor devir saati zaten çalışmıyordu aldığımdan beri de o dalgalanma hissediliyor bunun için ne yapabilirim ?

Bir diğer sorum ise araçla bazen ışıklarda kalkarken yarım debriyajda arabayı kaldırıyorum gaz veriyorum tam debriyajdan ayağımı çekince motorun önünden sanki bir hortum patlamış gibi ses geliyor aracın önü biraz yere yaklaşıyor durup tekrar kalkınca sorun olmuyor bazen 2. Viteste de yapıyor bunu, araç bu arada tek nokta LPG

Eğer ki bu sorularıma yanıt bulabilirsem çok mutlu olacağım sorunsuz binmek istiyorum aracıma çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #854 : Nisan 06, 2022, 23:04:26 »
Genel sorunun hepsi tek nokta enjeksiyonlu LPG sisteminden kaynaklı olabilir,tek nokta sistemler boğaz kelebeği girişinden beslenir o yüzden ayarı çok sağlıklı olmaz,LPG sistemlerinde manifold beslemesi benzin enjektörlerine en yakın yerden olmalıdır ve Afr ayarı ile sabitlenmelidir,
Araç stop edince fren sisteminin şişmesi fren tüpünde kaçak olduğunu gösterir,normalde stop ettikten sonra en az iki defa fren pedalına basma yapma izni vermesi lazım,en kısa sürede tüp üzerindeki vakum sibobunu ve hortumları kontrol ettirin yoksa büyük bir kazaya yol açabilir,son olarak nerede ikamet ettiğinizi yazarsanız usta tavsiyesi yapılır.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #855 : Nisan 07, 2022, 03:55:53 »
Ümit bey çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için Adana da ikamet ediyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #856 : Nisan 07, 2022, 05:05:59 »
Ümit bey çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için Adana da ikamet ediyorum.
Adana'da ziya toprak usta var esas mesleği babadan oğula tamirciliktir,aynı zamanda LPG servisliği işi yapıyor,yanına uğramanızı tavsiye ederim, ekonomik durumunuz müsaitse LPG sistemini tam sıralıya çevirmeniz daha sağlıklı olacaktır,boğaz kelebeği temizliği gerekebilir aynı zamanda hava filtresi kabininden boğaz kelebeğine giden boruyıda kontrol etmeniz lazım,yırtık patlak olmasın,en kötü senaryo bu araçlarda distribütör sorunudur ateşleme kesiyorsa yenilenmesi lazım orjinal distribütör gövdesi ile revizyon yapılabilir,usta karışmam dese bile kendinizde yapabilirsiniz hem Osmaniye de hemde maraşta bu iş ile uğraşan iki usta var;
    Ad:ABDULLAH BİBER DİSTRİBÜTÖRCÜ
Mobil:+90 531 588 14 44
bu marşataki usta kargo ile gönderip yaptırabilirsiniz,diğeride Osmaniye'de
HAYRETTİN USTA
Cep:0542 392 25 00

Eğer aracınızdaki distribütör gövdesi orjinal ise kendinizde parça alarak toparlayabilirsiniz,gerekli malzemeler
Distribütör kapağı,ateşleme bobini,sinyal kablosu,tevzi makarası ve buji ve kabloları çok yıpranmışsa (ki çoğu zaman LPG'den ötürü düzensiz ateşleme nedeniyle ölüyor) değişimi gerek olur.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
Toyota Carina Corona Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #857 : Mayıs 28, 2022, 12:02:11 »
Herkese mutlu hafta sonları, Toyota Corona aracımı sabah motor üzerindeki tozları falan alayım diye nemli bezle sildim , şu an araç çalışmıyor marş basıyor ama LPG de ve benzinde çalışmıyor, nerelere bakmam lazım ? Buji kablosunu falan oynattım söktüm geri taktım ama olmadı yine de . Sebebi ne olabilir ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
Herkese mutlu hafta sonları, Toyota Corona aracımı sabah motor üzerindeki tozları falan alayım diye nemli bezle sildim , şu an araç çalışmıyor marş basıyor ama LPG de ve benzinde çalışmıyor, nerelere bakmam lazım ? Buji kablosunu falan oynattım söktüm geri taktım ama olmadı yine de . Sebebi ne olabilir ?
Distribütörün üzerinde ki 4 lü soket var onu kontrol edin yerinden oynadıysa araç çalışmaz,daha önceden o soket arzalanıp sıcak lehim ile tamir edilmiş olabilir,toz alma esnasında beze takılıp (yanlış hatırlamıyorsam üstten 2. Fiş kablosu) kırıldıysa ne yaparsanız yapın çalışmaz,ateşleme emrini veren o soket onu iyi kontrol edin.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #859 : Haziran 12, 2022, 03:55:30 »
Merhabalar , konuyu nereye açacağımı kestiremedim ama Carinamı bu hafta götürdüğüm Ayberk Japon servisinden memnuniyetimi belirtmek istedim burada. Debriyaj baskı balata ve birçok değişmesi gereken rutin şeyler vardı. Hamit Ustam ve aracımla bizzat hasır neşir olmuş Ali Ustama çok teşekkür ederim . Carinayı tanıyorlar bu çok önemli benim nazarımda. Ayrıca Ali Ustanın da zaten Corona'sı var :) Bu da büyük bir artı . Bu araçların sıradan araçlar olduğunu düşünmüyorum dilini biliyor bu iki usta da . Yaklaşımları insaniyetleri de bir diğer nokta .  Test sürüşü yapmadan arabayı vermeyen Hamit ustaya da ayrıca puanımı verdim :) Lacivert Carinadan selam olsun bir dahaki bakıma görüşmek üzere Ali Ustam , Hamit Ustam:)