Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 227593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • selam arkadaşlar ben yüksel adana
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #360 : Eylül 07, 2012, 13:45:44 »
selam  arkadaşlar benim carina nın ön fren balatalarını değiştirecegim sizden istedigim  kaliteli balata markası carinasına balata taktıran ve mem nun olan arkadaşlar dan marka bekliyorum şimdiden teşekürler...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #360 : Eylül 07, 2012, 13:45:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #361 : Eylül 07, 2012, 20:48:50 »
ben şu sıra ön fren diskleri ve balatalarımı dğiştirmeye çalışıyorum. orjinal disk takım 417 tl, balatalar 117 tl. ebc sordum diskler 320 tl ama gelmesi uzun sürüyor ve balatalar 62,50 tl, bende TRW disk ve ebc ultimax balata sparişi verdim. toplam 195 tl kargo dahil.
yüksel bey ben daha öncede belirttiğim gibi ebc ultimax balata trw disk taktım şuan memnunum, fiyatıda iyi bana göre
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #362 : Eylül 08, 2012, 14:16:15 »
murat bey öncelikle çok teşekür edrim ama benim disk ler iyi bir şikayetim yok bana carinaya takabilecegim bir balata markası vermeniz yeterli dandik balata takmak istemiyorum saygılarr..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #363 : Eylül 08, 2012, 14:28:21 »
yine tavsiyem ebc olur. spor kullanım için olanlarıda var ama gerek yok ultimax olanı yeterli, takan arkadaşlardan şikayet duymadım dandik bir marka sayılmaz. maslak oto sanayide distirübütörü var, 0 533 244 68 00 nolu telefondan görüştüğüm Murat Bey var balata ve kargo konusunda yardımcı olacaktır size

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #364 : Eylül 08, 2012, 21:29:29 »
Ben de EBC frenler hakkında gerek Toyotayla uyum gerekse perfomans olarak güzel şeyler okudum. Ama EBC den Murat Bey bana hem balataların disklerle beraber kullanmayı tavsiye etmisti. Disklerin gelmesi biraz zaman aldığından ben de balataları EBC olarak degistirmedim. Bilmiyorum Murat Bey sadece balataların EBC olmasının   bir artısını gordu mu? Fren modifikasyonu anlamında disklerle beraber degistirmek hissedilir bir fark yaratır mı?
Toyotanın  Carina icin orjinal disk balata olarak TRW  kullandığını okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Ben de TRW balata olarak Speedyde degistirdim 65 tl disk ucreti 20 tl iscilik. Otostart dan balata temini mumukun. Standart balata olarak TRW den memnunum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #365 : Eylül 09, 2012, 13:05:15 »
önceki balatalarım orjinaldi ama neden oldu bilmiyorum balatalar bitmediği halde resmen paramparçaydı.

ben trw nin sert olduğunu duyduğum için trw balataları almadım. ebc balatar trw disklere gayet güzel uyum sağladı, üzerindeki kimyasal nedeniylede ilk kullanımda bile frenler iyiydi, alışma dönemi daha kısa gibi geldi bana başka bir artısı yok sanırım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #366 : Eylül 10, 2012, 09:01:16 »
selam  arkadaşlar murat bey kardşim size bir sorum olcak bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim  buraya yazıyorum çünki herkes okusun diye bilgilensin istedim  sizin sayfanıza  msj olarak o yüzden

atmadım sorum jant hakkında bu iki  jant ölçüleri neyi gösteriyor ve farkı ne 5,5Jx14 5/100/54. 45 buda ikinci jant..  6Jx14 5/100/54 45 en çok ta 5,5j ve 6j  ne demek onu anlamadım. şimdiden çok tşkrlr saygılar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #367 : Eylül 10, 2012, 09:12:25 »
birde elimde 16 inç jant var bunu takacak olursam hangi ebatta lastik almam gerek (sürtmeyi de göz önünde bulundurursanız sevinirim) saygılarr..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #368 : Eylül 10, 2012, 19:02:35 »
bu iki  jant ölçüleri neyi gösteriyor ve farkı ne 5,5Jx14 5/100/54. 45 buda ikinci jant..  6Jx14 5/100/54 45 en çok ta 5,5j ve 6j  ne demek onu anlamadım. şimdiden çok tşkrlr saygılar...

5.5j değer inç cinsinden jantın genişliğidir. 14 jantın çapıdır. 5/100 beş bijon ve bijon aralıkları 100 mm 54 göbek deliği çapı demektir. 45 ise ET yani ofsettir. 5,5j demek 152 mm demektir ve 185 taban genişliği olan lastiği 6j, 195 taban genişliği olan lastiğ 6,5j, 205 taban genişliği olan lastiği 7j ancak kurtarır. ofset ise jantın ne kadar içerde yada dışarıda duracağını belirtir. yani 45 ofset daha içerde durur 38 ise biraz daha dışarda. 16 jant varsa elinizde, jantınızın genişliğini bilmiyorum ama 6j yada 6,5j ise 195 50 16 en uygun lastik bana göre. eğer daha geniş ise 205 50 16 lastik öneririm, 45 ofsetle kesinlikle sürtme yapmaz.
benim jant ölçülerim 7,5jx17 5x100 ET38, lastiklerim ise 205 45 17 çok hafif sürtme sorunu yaşadım. daha önce 205 40 17 lastiklerim vardı sürtme olmamıştı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #369 : Eylül 11, 2012, 13:03:00 »
murat bey gerçekten çoook tşkr ederim bu bilbi benim için çok önemliydi sagolun varolun bende 16 inç jant var demiştim size et degeri 38 j7 bugün taktım arabaya 205 55 16 lastikle çok güzel durdu ama sürtme var  tekrar söktüm lastigi 195 55 16 taktım o biraz daha iyiydi ama benim içim yine rahat etmedi çamurluğu güzel doldurdu ama içime bi kurt düştü ya bi kere olmaz dedim ve jantları bi arkadaşım istedi sattım şimdi benim aklımdaki ölçüleri söylüyorum sana çümki netten çok araştırdım önce jantı söyleyim  5x100 15inç  6.5j et degeride 40mı 45 bilmiyorum (siz söyleyin) lastige gelince 195x60x 15  bu jantta uyarmı şimdiden tşkrl ...... 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #370 : Eylül 11, 2012, 15:14:08 »
ben zaten lastiği 195 50 16 yada 205 50 16 önermiştim, 205 55 16 çoğu araçta var ama bizim araca biraz fazla geliyor. eski lastiklerle % 6 fark oluyor ki tolerans olarak en fazla +- %3 önerilir. son yazdıklarınıza göre ET değeri 40 ile 195 55 15 lastik öneririm. açıkcası benim ölçülerimde abartılı ama maddiyat jant almaya yetişmediği için biraz daha konforlu olması açısından 205 45 17 lastik taktım. araba baya yükseldi ve yol tutuşu öncekine nazaran biraz azaldı diyebilirim.
buda lastikleri taktığım zaman ki fotoğraf.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #371 : Eylül 14, 2012, 19:11:31 »
Ufak bir değişiklik :)
otomobil tutku Toyota Aşk'tır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2004 1.6 AVENSİS ELEGANT
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '04
  • 10 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #372 : Eylül 20, 2012, 19:36:59 »
herkese merhaba, bende aranıza yeni katıldım 98 model carina gli benzinli ile :)
04' TOYOTA AVENSİS 1.6 ELEGANT
98' TOYOTA CARİNA 2.0 GLi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
« Yanıtla #373 : Eylül 21, 2012, 13:48:29 »
selamlar carina dostları ben kenan aranıza katılmaktan çok mutluyum. Sadece carinam eksik o da tavsiyelerinizle gerçekleşecek inşallah. aklıma takılan bikaç konu var aydınlatmanızı rica ederim. Okuduğum yorumlara baktımda herkes aracının bir veya daha fazla sorunundan bahsetmiş ve yardım istemiş. Carinamızın problemleri bu kadar cokmu? Yada bu kadar mu cok arıza veriyor? Değişmesi gereken veya tamir isteyen parçası neden fazla? birde parça sorunu çok mu zor çözümleniyor kimi ingiltereden kimisi japonyadan getirtmekten bahsetmiş yada parça bulmak için dağıtılmış bir araçmı beklicez? Ben bikaç aydır carina hastalığına yakalandım rüyalarıma girer oldu. Beni bu düşüncelerden kurtaracak tavsiyelerinizi bekliyorum yoksa almak için canımın gittiği bu otomobili almaktan vaz geçeceğim. hepinize simdiden teşekkür eder sağlıklı mutlu günler dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • www.benyunus.com
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #374 : Eylül 21, 2012, 22:43:13 »
ÖNEMLİ!! ANAHTAR KAYBOLDU :(

arkadaşlar babamda 98 Carina var. Zaten tek kalan anahtarı kaybold!! Şimdi ne yapacağız :( yardımcı olursanız çok makbule geçer. Şimdiden sağolun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #375 : Eylül 22, 2012, 01:45:29 »
selamlar carina dostları ben kenan aranıza katılmaktan çok mutluyum. Sadece carinam eksik o da tavsiyelerinizle gerçekleşecek inşallah. aklıma takılan bikaç konu var aydınlatmanızı rica ederim. Okuduğum yorumlara baktımda herkes aracının bir veya daha fazla sorunundan bahsetmiş ve yardım istemiş. Carinamızın problemleri bu kadar cokmu? Yada bu kadar mu cok arıza veriyor? Değişmesi gereken veya tamir isteyen parçası neden fazla? birde parça sorunu çok mu zor çözümleniyor kimi ingiltereden kimisi japonyadan getirtmekten bahsetmiş yada parça bulmak için dağıtılmış bir araçmı beklicez? Ben bikaç aydır carina hastalığına yakalandım rüyalarıma girer oldu. Beni bu düşüncelerden kurtaracak tavsiyelerinizi bekliyorum yoksa almak için canımın gittiği bu otomobili almaktan vaz geçeceğim. hepinize simdiden teşekkür eder sağlıklı mutlu günler dilerim.
herkesin aracında bir veya birkaç değişik sorun var, aynı model diğer araçlarla karşılaştırıldığında bana göre sorunsuz araçlar, ama tabiki bakım meselesi, bakarsan bağ olur
ÖNEMLİ!! ANAHTAR KAYBOLDU :(

arkadaşlar babamda 98 Carina var. Zaten tek kalan anahtarı kaybold!! Şimdi ne yapacağız :( yardımcı olursanız çok makbule geçer. Şimdiden sağolun.
servise müracaat etmeni öneririm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #376 : Eylül 24, 2012, 11:27:54 »
Kenan Bey,
Temiz az km de , kazasız bulursanız kesinlikle kaçırmayın derim.Biraz kullanınca zaten iyi ki almışım diyeceksiniz.Böyle bir aracı ederinin yarı fiyatına almak farklı bir keyif.Bu arada vergileri de düştü 97 model olanlarının 115 tl .Bu araba bizde 2005 ten beridir var 280000 km de daha 1 hafta önce 2012 tsi golfle .... km'ye kadar(km'yi yazmıyorum tahmin edin:) ) kafa kafaya giden bir araba ki o araba çipli ve turbolu hem beygir hem hem torku fazla.ben şimdiye kadar bir sorun çıkardığını görmedim 6 - 7 000 devirleri görür araba maşallah halen motor saat gibi :) binen bilir dedikleri bir araba. Parçaları da avensis ve corona parçaları da uyduğundan tüm japoncularda bulunur. Ve Kore malı parçalar da gayet ucuz .Bu benim tavsiyem genede sen bilirsin.
Şimdiye kadar yaşadığım tek sorun aks kafası problemiydi.Oda körük yırtılınca yağsız kalan aks kafası ısınıp şişiyordu o halde 300 km yol yaptım genede yolda bırakmadı velet:) kafa değişti 70 tl :) bir şey kalmadı .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
« Yanıtla #377 : Eylül 24, 2012, 12:11:41 »
Teşekkür ederim Polat bey bu değerli bilgileri paylaştığınız için.
Carinayı çok beğeniyorum ama ister istemez insanın aklına takılıyor, etrafımızda pek yok (kayseride yaşıyorum bu arada ve 2 ayda 3-4 tane gördüm). Hanı az tutuluyomuş gibi bu yüzdende bazı konularda tereddüt yaşıyor insan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #378 : Eylül 24, 2012, 15:09:04 »
Kenan Bey size az tutulmasının 2 yegane sebebini söyleyim.
1. 2.0 motor olması tabi buda çok yakar diye düşünülmesi tabi şuan benzinle şehir içi binilecek araba değil onuda söyleyeyim,ve vergileri gerçekten çok fazla idi.
2. Zamanının lüks arabası olması.

1. Bu Düşünceye daha geçenlerde tatile giderken yaktığım lpg'yi söyleyeyim içiniz biraz rahatlasın 650 km Polatlı-Ayvalık 115 tl yaktım lpg 2,40 idi.
Sonra 80 tlye tekrar fulledim orada tamamı  şehir içi tabi biraz bağırtarak gezdik ,çok rampa çıktık sürekli dur kak dur kak 300 km yaptım yakıtı siz hesaplayın:) s.arası 0,176 krş ş.içi  0,26 krş (abartı kullanımda) Bu arada Polatlı-Ayvalık arası 110 un altına hiç inmeden gittik .+Araç yüklü

Ben aracımı satmaya kıyamıyorum piyasası gerçekten çok düşük .Alacaksan ve biniciysen hiç durma.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #379 : Eylül 24, 2012, 19:49:00 »
arkadaşlar az tutulmuyor, şu an en çok aranan araçlar arasında ama piyasada az bulunmasının asıl sebebi az üretilmiş olması  :kötü: