Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 228352 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #100 : Ekim 16, 2011, 21:40:56 »
kışın aracın ilk çalıştırmada daha kolay yağlama yapması açısından yağın alt vizikositesinin daha düşük olması gerekir aracınızda yağ eksiltme yoksa 5w 40 öneririm.20 w 50 sabahları soğukta daha çok pıhtılaşır ve ilk çalıştırmada hemen yağlama yapamaz
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #100 : Ekim 16, 2011, 21:40:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • forever toyota
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #101 : Ekim 16, 2011, 22:45:36 »
güncelll

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #102 : Ekim 23, 2011, 10:23:38 »
Hür sigorta yanlışından dönerek , arka stop lambasını ve tamponu değiştirip , boya+kaporta+elektrik işçilikleri  dahil tüm masrafları karşıladı. Mahkemey gitmeden çözüldü :)  120 km hızla giderken sağ önden gelen titremenin diskten kaynaklandığını tesbit ettik ve  135.000 km de ön fren disklerini yenisi ile değiştirdim federal power 170 TL ön iki disk fiyatıdır. Fren balatalarını da sıfırladım TRW marka 50 TL , şimdi titreme yok , frenler süper oldu , yeni disk+yeni balata çok değiştirdi duruş mesafesini kısalttı hemen....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #103 : Ekim 25, 2011, 00:34:22 »
yusuf bey zararınızın karşılandığına sevindim güle güle kullanın saz gibi olmuştur şimdi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #104 : Ekim 25, 2011, 09:07:52 »
Otomatik şanzıman kullanan arkadaşlar, yağ değiştirirken hiç filtre de değiştirdiniz mi, ben sorduğumda yok dediler...?
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=38202.new#new  (bu şanzıman bizimkinden farklı olabilir tabii)

Birde LPG kullanan arkadaşlar, hiç LPG bujisi kullanan veya normal bujinin aralığını daraltıp kullanan oldumu, varsa deneyimlerini paylaşırlarmı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #105 : Ekim 25, 2011, 10:31:08 »
yusuf bey zararınızın karşılandığına sevindim güle güle kullanın saz gibi olmuştur şimdi.

teşekkür ederim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #106 : Kasım 14, 2011, 04:00:46 »
Ben Carinamı Seviyorum.. Bir Kes Daha Kalitesini gösterdi. Carinamın Herşeyini Seviyorum. geçen sanayii gittim. yagını filtresi vs degiştirmek için nereye gitsem usta arabayı satıyormusun. sorusu ve arkasından sohbet. benzin almaya giriyorsun bu sefer pompacılar yada benzin almaya gelenler usta araban kaç model yahu  :) sorusu.98 model diyorum cevap aynen şöyle araba bu ya arkadaş..herkezin verdigi cevap şöyle. gemi gibi araba heybetli yakısıklı araba.. neler neler.ve gecen gün istanbulda canakkaleye gittim.((( trakya tarafından)))

yolda giderken 2011 golflemi x5 jeeplere kök sökturdum neyse normal gıdıyorum sagdan.sakin sakinbaktım yanımdan jeep geçti bende kızdım bende bastım. x5 geçıyorum hemen sag fren yapıyorum bir daha geçiyorum resmen dalga geçtim diyebilirim.bir arada yol çift şeritli.200 le x5 le kafa kafa gittim. neyse ecabaata geldık feribot beklıyoruz adam indi ((x5 sahibi )) sen nasıl gidiyorsun öyle dedi. senın araban kaç model markası ne dedi. bende 98 model toyota carina dedim. güzel araban varmış iyi gidiyorsun dedi vsvs sohbet oyle uzadı gitti. işin özü 2011 model araçlara bedel carina. hayatımda bu kadar güzel uzun yol yapmamıştım. çok keyifliydi. carinanın tadını alan bırakmaz diyordu kankam hakkatten dogruymuş ben daha carinadan başka ne binerım nede degişirim..

almak isteyenler yada satamazsın benzeri diyenler. için ben 3-4 ay oldu carinayı alalı. ve şuana kadar 4-5 kişi satıyormusun diye çok ısrar etti. artık gerisini siz hesap edin :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #107 : Kasım 24, 2011, 14:26:12 »
Selamlar herkese,

Biraz nakite ihtiyacım olduğundan dolayı carinamı arkadaşımdaki alfa 145 1.7 boxer motor (96 model motoru yeni sıfırlanmış, temiz ve ful)aracıyla takas etmeyi düşünüyorum. bu araç konusunda bilgisi olan varsa aydınaltırsanız sevinirim.
psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #108 : Kasım 29, 2011, 09:47:26 »
Merhaba, 98 otomatik carina aracımın son 3-4 aydır gaz ayarı bozuldu, mart-2011 de Atiker taktırmıştım, 33 litre civarında gaz alan simit depo ile kullanıma göre biraz değişkenlik gösteren, şehiriçi 300 km civarında yol yapabiliyordum.. sonradan bu durum bozuldu ve şu an 200 km ancak yol yapabiliyorum, gaz ayarını kısıyolar çekiş çekilmez oluyor o zaman da ancak 250 km yapıyor, çekişi biraz normal yapınca(benzine göre yine az) 200 km ancak yapabiliyorum.

Beyni, regülatörü, enjektörleri değiştirdik, enjektörlerin mesafesini kısalttık, aracın subap ayarlarına baktık değişen bişe olmadı, kendi ustamdan başka yerlere de ayar yaptırdım yine aynı..Bi ayar yaptırdığım usta da bu araçlara biz Atiker i önermiyoruz falan dedi..Birisi de 2.0 motor bukadar yakar dedii..

Aynı araçtan kullananlar, sizlerde durum nasıl, hiç böyle bir durum yaşayan oldumu, şu sıralar yakıt tüketim değerlerinizi yazabilirmisiniz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #109 : Kasım 29, 2011, 11:23:21 »
benim carinam kullanıma göre 260 300 arası yakıyor. 118 tl gazla 450 km yapıyorum. performansta vs bir düşüklülk yok. birde atiker saglıklık degilmiş arkadaşımdada carina vardı onun söylemesine göre 2000 motor araca brc taktırcaksın diyordu  tüpün kaliteside önemliymiş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #110 : Kasım 29, 2011, 17:50:51 »
teşekkürler, yalnız litre yazarsanız daha doğru bi hesap olur, gaz fiyatları çok değişken, bugün Ank-Ostim de Milangaz ı 1.98 gördüm litre fiyatı..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #111 : Kasım 29, 2011, 20:10:40 »
bende KME marka lpg mevcut. bir ara yanlış müdahale yüzünden sıkıntı yaşamıştım ama enjektörleri dğiştirip kurtuldum problemden. genelde 120-150 arası hızlar ile 38 lt ile 330-350 km yol yaparım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kinf of the road scania
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '00
« Yanıtla #112 : Aralık 04, 2011, 19:26:06 »
merhaba arkadaşlar 2001 corolla'mı sattım.Carina veya Corona almak istiyorum bu iki aracın kronik sorunu varmıdır varsa nelerdir piyasaki araçların km si epey yüksek bu sorun teşkil motor ömrü nedir görüşlerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum teşekkür ederim..
2000 Opel Vectra GL 1.6

King of the road scania

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #113 : Aralık 04, 2011, 19:45:09 »
hayırlı uğurlu olsun Tuncay bey , güzel arabadır Carinalar , forum sayfalarında oldukca yeterli bilgi mevcut ben  hepsini okudum ama şimdi hepsini yazmak olmaz ,bende 1 yıldır otomatik vites carina kullanıyorum gayet memnunum.. Toyotaların yenileri bu kadar pahalıyken eskilere nur yağıyor artık :) (bit pazarına nur yağması gibi) Corona yada Carina farketmez ikiside güzel , bütçene göre temiz düzgün araba bulmak sana kalıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #114 : Aralık 04, 2011, 19:50:23 »
teşekkürler, yalnız litre yazarsanız daha doğru bi hesap olur, gaz fiyatları çok değişken, bugün Ank-Ostim de Milangaz ı 1.98 gördüm litre fiyatı..

30 litre ile 300-310 km   yol yapıyorum 100kmde 10 litre gibi yakıyor :) havalar soğuyor ve tüketim artacaktır, kmde 25 kuruş yakıyor benim Carina + Otomatik vites

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kinf of the road scania
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '00
« Yanıtla #115 : Aralık 04, 2011, 20:02:08 »
verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim yusuf bey.ben yenilerden ziyade önceki toyota'ları seviyorum biraz eskiciyim yani :)
2000 Opel Vectra GL 1.6

King of the road scania

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #116 : Aralık 04, 2011, 21:23:41 »
verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim yusuf bey.ben yenilerden ziyade önceki toyota'ları seviyorum biraz eskiciyim yani :)
yeni toyotalar eskiler gibi sorunsuz değiller araştırdığım kadarıyla , elektronik aksam çoğaldıkça sorunlar başlıyor , dizel toyotalar rezalet hepsi yağ yakıyorlar , mmt otomatik vitesler yolda kalıyorlar vs vs .... yaşasın eskiler :)  Bu arada Balıkesir  orduevinde askerliğimi yaptım 1991-1993  , bal kaymak ve höşmelim tatlınızın da hastasıyım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #117 : Aralık 05, 2011, 10:41:23 »
30 litre ile 300-310 km   yol yapıyorum 100kmde 10 litre gibi yakıyor :) havalar soğuyor ve tüketim artacaktır, kmde 25 kuruş yakıyor benim Carina + Otomatik vites
Merhaba, önceleri bende sizin kadar yakıyodum, şimdi 30 litre ile 200-210 km gidebiliyorum, bi yerler bozuldu, lpg sisteminde bi sorun bulamadık, biraz benzinde kullanıp ne kadar yaktığına bakacağım, ona göre çözüm arayacağız..

Bu yakıt artışı, lastik ve jant değiştirdiğim sıralara rastlıyor ama bu değişikliğin bu kadar fark ettireceğine ihtimal vermiyorum..(15 inç jant ve 195/60/15 H tipi Michelin enerjisaver lastik taktım)..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #118 : Aralık 05, 2011, 13:17:21 »
Merhaba, önceleri bende sizin kadar yakıyodum, şimdi 30 litre ile 200-210 km gidebiliyorum, bi yerler bozuldu, lpg sisteminde bi sorun bulamadık, biraz benzinde kullanıp ne kadar yaktığına bakacağım, ona göre çözüm arayacağız..

Bu yakıt artışı, lastik ve jant değiştirdiğim sıralara rastlıyor ama bu değişikliğin bu kadar fark ettireceğine ihtimal vermiyorum..(15 inç jant ve 195/60/15 H tipi Michelin enerjisaver lastik taktım)..

yeni lastiklerinizle bu kadar artmaz yakıtı , yakıtı arttıracak en büyük unsur ateşleme sisteminden kaynaklanabilir, doğru karar vermişsiniz benzinle kullanımda mutlaka sorunu bulursunuz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #119 : Aralık 05, 2011, 19:15:08 »
jant ve lastiklerin bu kadar farkettireceğini sanmam benim şuan ki ölçülerim 205 45 17. benim arabamda arka susturucuyu değiştirdikten sonra yakıt artmıştı. yani şuankinden daha az yakıyordu. probleminiz ateşleme sisteminden değilse katalitik konverterden de olabilir.