Gönderen Konu: corolla 1.33 tam dolu depo kaç km yapar?  (Okunma sayısı 16015 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ekrem oğuz

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
Ynt: corolla 1.33 tam dolu depo kaç km yapar?
« Yanıtla #40 : Aralık 15, 2010, 20:42:11 »
yahu  ben niye kimseyle konusamıyom bu forumda.
You are a legend!!!!!

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Aralık 15, 2010, 20:42:11 »

Çevrimdışı Yağız Volkan

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 41000
  • Kan Grubu: B+
  • 47 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Aralık 15, 2010, 20:56:45 »
ekrem bey iyiakşamlar kimseyle konuşamıyorum derken nasıl yani??
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı Ulas Basdogan

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.6 corolla Touch multidrive S
  • Model Yılı: '14
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #42 : Aralık 15, 2010, 21:13:57 »
Ulaş bey bu rakamlarda hatadan ötesi bence yanlış bir hesaplama hatası olabilir mi ?

hesaplama hatası olması imkansız. çünkü düzce den kahramanmaraş taki evimizin önü tam tamına 875 km. dir. benzin almadan evimin önüne kadar götürdü. depodada benzin al uyarısı vardı. ben daha sonra il merkezine girmeden benziliğe uğramak zorunda kaldım. 75 km daha yaptıktan sonra. hesap bu. yanlışlık varsa 950 km. lik yol yaptığımı hiç kimse dikkate almasın. hatta 1.33 almasın. gitsin dizel alsın derim. şu kriterler ne derece etkilidir bilmiyorum ama, temmuz ayı idi, rampa aşağı inerken 6. viteste hiç gaza basmadan devamlı kullandım. yolda fazla mola vermedim. 2 defa 30 dk.lık bir dinlenme. aracımda üç kişi birisi bebek, bagaj tam dolu. normal sakin bir kullanım. 100 km hızlara çıkmak için ani gaza basmalar olmadan, yavaş yavaş hız yükselterek. vites değişim göstergelerine mümkün olduğunca uymak. vb.... size bence 1.33 ün teknolojisini hafife almayın derim. araç bir japon harikası.....
0.00.cte0.00.cte.1974

Çevrimdışı Ulas Basdogan

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.6 corolla Touch multidrive S
  • Model Yılı: '14
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #43 : Aralık 15, 2010, 21:45:22 »
arkadaşlar tekrar bende mi bir hata var diye 1.33 ün 100 km şehir dışı fabrika verilerine baktım. şehir dışı 5 lt. gösteriyor. basit bir hesap yapalım. 55/5=11 yapar. 11*100=1100 km. bir depo ile 1100 km fabrika verisidir. hadi diyelim 100 km de şehir dışı 6 lt benzin yaksın. 900 km de 54 lt. benzin tüketmiş oluruz 1 lt de benzin depomuzda kalmış olur. yani bir depo ile 900 km yol yapmış oluruz. bu da çok normal değil mi arkadaşlar. :)
0.00.cte0.00.cte.1974

Çevrimdışı Anıl Köksal Bayburt

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '91
  • Kilometre: 243000
  • Kan Grubu: A+
  • 47 kere teşekkür etti
  • 132 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Aralık 15, 2010, 22:30:11 »
arkadaşlar tekrar bende mi bir hata var diye 1.33 ün 100 km şehir dışı fabrika verilerine baktım. şehir dışı 5 lt. gösteriyor. basit bir hesap yapalım. 55/5=11 yapar. 11*100=1100 km. bir depo ile 1100 km fabrika verisidir. hadi diyelim 100 km de şehir dışı 6 lt benzin yaksın. 900 km de 54 lt. benzin tüketmiş oluruz 1 lt de benzin depomuzda kalmış olur. yani bir depo ile 900 km yol yapmış oluruz. bu da çok normal değil mi arkadaşlar. :)

240 lira ediyor 6 litre yakıt ile
280tl ediyor     7 litre ort yakıt ile
320 tl ediyor    8 litre ortalama ile

yani her ay 900km yapıp bir depo harcayan birisi nerdeyse taksitle araba alacak kadar benzin harcıyor.
bir s serisi mercedes 12 litre ortalama yakıt tüketiyor ve 1 yıl içinde 98-2000 arası corolla parası kadar yakıt harcıyor.. ve bu sadece yakıt.
arasında 1 litre yakıt farkı olan bir araba alınca yılda yaklaşık 800tl fark oluyor. 
düşünki ben mercedese binmek istiyorum ; aradaki yakıt farkı her yıl cebimi deliyor. oysa yakıt 2 tl olsa alınabilir bir araç olacaktı. işte bütün kavga bundan ibaret
AE92

Çevrimdışı Erdinç ÇAVUŞOĞLU

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #45 : Aralık 15, 2010, 23:54:09 »
önceki aracım 92 model Mercedes 200E idi (2000cc 8 V ağırlık 1500kg) ...şu an aracım 2011 Corolla 1.33VVT-I....Mercedesin LPG deki yakıt değerlerinden daha düşük tüketime sahip Corollam...açıkçası dizel araba kullanıyormuş gibi hissediyorum... :)  (corollamda kızdığım tek şey plastik sesleri...ileride alıntı yapmak isteyenlere...)  shift  geçiş uyarılarına uyarak ortalama 120 km/h hız ile ş.arası (vites)1depo benzin ile yaklaşık 800km yol yapıyorum...
Nelerin mutsuz ettiğini bilmiyorsan, nelerle mutlu olacağını bilemezsin...

Çevrimdışı ekrem oğuz

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #46 : Aralık 16, 2010, 00:04:33 »
yağız bey sakın yanlıs anlamyın.kimseyi eleştirmiyorum. demek istediğim şu:yazılanları okuyorum.herkes sırayla bilgi paylasımı yapıyor. ben yapamadım.onun için " ben niye kimseyle konusamıyorum " dedim. galiba zamanla alısırım.bu forumu gerçekten çok beğendim. bilgi paylaşımı var. ben de corolla sahibi olunca her tecrübemi paylaşmak isterim.
You are a legend!!!!!

Çevrimdışı Ümit Vural

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Corolla 1.33 Comfort
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Aralık 16, 2010, 00:21:53 »
Öyle ahım şahımda basmıyorum, az önce benzin aldım şehir içi tamamı 807 km yol gitti araç 150 TL lik yakıt aldı. Ama hala bi benzinli bir aracın 55 litre benzin ile 950 km yol gittiğini düşünmüyorum.

valla kardeşim benim aracım 600km de iken 260km lik yolun yarısında klima açık ortalama 110 120 ile otobanda 55 Tl yaktım (0.21) eder.

gecende 100Tl benzin aldım 3.87 den. şehiriçi 380km yol yaptım arada 32 kmlik ilçeye iki kez gittim ama 90 km hızı gecmeden. bence 100TL ile 380 km de çok iyi bir veri. demek uzun yolda sakin kullanımla hakikaten 900km yi görmek mümkün.
“Fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”

Çevrimdışı Hasan KIRHAN

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Gidişine Yollar Hasta!!
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #48 : Aralık 16, 2010, 00:41:26 »
Arkadaşlar Ağustosta almıştım. İlk aldığımda fulledim ve 900 km şehir içi şehir dışı ortalama gittim.

Bilginize..
O Benim GÖLGEM...  Toyota Corolla Comfort 1.33 Metalik Gri...

Çevrimdışı atilla torun

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Aralık 16, 2010, 09:03:48 »
işte 1,33 farkı :))))) dizelde neymiş canım benzinli dururken :))))))

Çevrimdışı Yağız Volkan

• Fanatik Toyotacı
  • 47 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Aralık 16, 2010, 09:24:49 »
yağız bey sakın yanlıs anlamyın.kimseyi eleştirmiyorum. demek istediğim şu:yazılanları okuyorum.herkes sırayla bilgi paylasımı yapıyor. ben yapamadım.onun için " ben niye kimseyle konusamıyorum " dedim. galiba zamanla alısırım.bu forumu gerçekten çok beğendim. bilgi paylaşımı var. ben de corolla sahibi olunca her tecrübemi paylaşmak isterim.
estğ Ekrem bey herkes elinden geldiğince bilgiler paylaşıyor herkese bildiği kadar yardımcı oluyor.forum gerçekten dediğiniz gibi çok güzel zamanla güzelin ilersinde geniş bir aile ortamı olduğunu anlıyacaksınız.inşallah corollanıza en kısa sürede kavuşursunuz kazasız belasız sürüşler tekrar hoş geldiniz
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı Oğuz İNCE

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '10
  • Kilometre: 104000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Aralık 16, 2010, 12:11:20 »
Yok yok emin olun o kadar yol gidiyor Serkan bey :) Dediğiniz gibi yaşta değildir ama ben gaza topuğu çok yıllar önce sevdirdim benim altımda ki araç yakabileceğinin en minimum halini yakar çünkü gaza basmam okşarım ;) Bu arada dediğiniz de az buçuk haklısınız düz yol ama 50 km'si full dik yokuş adana'dan pozantı'ya giden yol tekir yaylasından falan geçiyor oraları buralı hemşeriler bilir çok dik bi orda yokuş çıktı başka çıkmadı gerisi düz yol.. Aslında yaşla alakası çok benim yaşımdaki arkadaşlarımın kanı çok hızlı akar gençliğin etkisi basarlar ama benim kanım gayet yavaş akıyor 50-60 yaşlar gibi ;)

Çevrimdışı atilla torun

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Aralık 16, 2010, 12:22:55 »
Yok yok emin olun o kadar yol gidiyor Serkan bey :) Dediğiniz gibi yaşta değildir ama ben gaza topuğu çok yıllar önce sevdirdim benim altımda ki araç yakabileceğinin en minimum halini yakar çünkü gaza basmam okşarım ;) Bu arada dediğiniz de az buçuk haklısınız düz yol ama 50 km'si full dik yokuş adana'dan pozantı'ya giden yol tekir yaylasından falan geçiyor oraları buralı hemşeriler bilir çok dik bi orda yokuş çıktı başka çıkmadı gerisi düz yol.. Aslında yaşla alakası çok benim yaşımdaki arkadaşlarımın kanı çok hızlı akar gençliğin etkisi basarlar ama benim kanım gayet yavaş akıyor 50-60 yaşlar gibi ;)
:alkis: :alkis:

Çevrimdışı Oğuz İNCE

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı Hasan KIRHAN

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Gidişine Yollar Hasta!!
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #54 : Aralık 16, 2010, 22:39:04 »
işte 1,33 farkı :))))) dizelde neymiş canım benzinli dururken :))))))

dizele de saygımız sonsuz tabi :)
O Benim GÖLGEM...  Toyota Corolla Comfort 1.33 Metalik Gri...

Çevrimdışı Bayram Bahadır Bozantı

• Efsane Toyotacı
  • 2009 avensis 1.6 valvematic elegant m/t
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '09
  • Kilometre: 72000
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Aralık 16, 2010, 22:50:33 »
Ben yeni avensisle istanbul içinde 650km yol yapıyorum ama 600kmden sonra benzin ışığı yanıyor.
fakat depoyu her seferinde dolduruyorum ve 7-8 litre civarı kalan oluyor.
yani full depoyla yani 60litre benzinle rahat rahat 700km yol yapabilirim diye düşünüyorum...
AvensiStyle

Çevrimdışı atilla torun

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Aralık 16, 2010, 23:40:31 »

Çevrimdışı Mustafa Barut

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #57 : Aralık 24, 2010, 23:08:10 »
1.33 tercih edenler zaten yavaş ve sakin sürüşü seçen kişiler, öyle görünüyor. 1 depo ile 900 km yi (ve daha üstünü) bulan arkadaşların gerçektende aracı yormadan akkıllı ve teknik bir sürüş ile bu km lere çıktığını düşünüyorum, sürekli hızlandırılarak kullanılırsa bu araç ta o km lere çıkmayacaktır. bence bu aracın ekonomi yönünden  en büyük artısı şehiri içindeki trafikte rölantide tüketilen yakıtın çok düşük olması, ve uzun yolda çok güzel 6. vites uyumu. bence..   
valla bir çok model araç kullandım bu araç az yaktığını hissetiriyor.

Çevrimdışı Oğuz İNCE

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Aralık 25, 2010, 11:53:43 »
1.33 tercih edenler zaten yavaş ve sakin sürüşü seçen kişiler, öyle görünüyor. 1 depo ile 900 km yi (ve daha üstünü) bulan arkadaşların gerçektende aracı yormadan akkıllı ve teknik bir sürüş ile bu km lere çıktığını düşünüyorum, sürekli hızlandırılarak kullanılırsa bu araç ta o km lere çıkmayacaktır. bence bu aracın ekonomi yönünden  en büyük artısı şehiri içindeki trafikte rölantide tüketilen yakıtın çok düşük olması, ve uzun yolda çok güzel 6. vites uyumu. bence..   
valla bir çok model araç kullandım bu araç az yaktığını hissetiriyor.
Mustafa bey katılıyorum aynen dediğiniz gibi. Agresif kullanımlar da o da kendini gösteriyor tabi ama akıllı kullanımlarda hiç üzmüyor. Sepsessiz motor kadran 6000 devire çıktığı zaman bile ben ses duymuyorum motordan giderken.. Uzun yolda yakıt açısından harika bi araç...

Çevrimdışı Yağız Volkan

• Fanatik Toyotacı
  • 47 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Aralık 25, 2010, 12:03:43 »
valla ben her sefer depoyu fullediğimde ilk 12-20 km okadar efendi gidiyorum ki bundan sonra böyle diyorum ama ne giriyo anlamıyorum bir anda hız göstergesi çıktıkça çıkıyor çıktıkça çıkıyor mazotta indikçe iniyor indikçe iniyor :( istanbul'dan tekirdağ şarköy'e yarım depo mazotla gidilirmi el insaf yaaa 220 km  düşünün artık :(

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #59 : Aralık 25, 2010, 12:03:43 »

Etiketler: