Gönderen Konu: corolla 1.33 tam dolu depo kaç km yapar?  (Okunma sayısı 42006 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
Ynt: corolla 1.33 tam dolu depo kaç km yapar?
« Yanıtla #20 : Aralık 14, 2010, 13:33:36 »
%15-20 ş. içi gerisi ş. dışı yani geneli ş. dışı ve çok çok sakin bi kullanım...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Aralık 14, 2010, 13:33:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #21 : Aralık 14, 2010, 14:04:16 »
%15-20 ş. içi gerisi ş. dışı yani geneli ş. dışı ve çok çok sakin bi kullanım...
süper ben çok sakin kullanırım arabayı üzmem birisi damarıma basmazsa tabi şuan 8,1 daha ama tabi araba daha kendine gelmediği için normal diyorum :))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Aralık 14, 2010, 14:39:42 »
abicim sakin kullanırsan senin arabanda gider ne sen onu üzersin nede o seni üzer :) ya tabi ki biz de ilk aldığımız da 8.2 den aşağı düşemedik. ama 4000 km'den sonra ben 5.6 ya kadar düştüm :) babam kullandığı zaman 8.4 den aşağı hiç düşmez ama bende de inanılmaz seviyeli gider ben onu üzmedim o da beni üzmedi o kadar yol götürdü :) ama azıcıkta agresifliği seven insan bu kadar gidemez herhade.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Aralık 14, 2010, 14:52:03 »
abicim sakin kullanırsan senin arabanda gider ne sen onu üzersin nede o seni üzer :) ya tabi ki biz de ilk aldığımız da 8.2 den aşağı düşemedik. ama 4000 km'den sonra ben 5.6 ya kadar düştüm :) babam kullandığı zaman 8.4 den aşağı hiç düşmez ama bende de inanılmaz seviyeli gider ben onu üzmedim o da beni üzmedi o kadar yol götürdü :) ama azıcıkta agresifliği seven insan bu kadar gidemez herhade.
maşllah kardeşim beni çok sevindirdin inann :))) şimdi ist dan bi fullerim samsuna kadar dewammm :)))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Aralık 14, 2010, 21:23:27 »
maşllah kardeşim beni çok sevindirdin inann :))) şimdi ist dan bi fullerim samsuna kadar devammm :)))
Ooo ne mutlu bana abicim sen sevin yeter ki :) tabi tabii fulle bastırrr ondan sonra samsuna doğru durmak yok :) :) bu arada 80-90 la gitmene gerek yok ben 100-120 arası gittim hep 6. vitesin yardımı büyük ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 41000
  • 59 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Aralık 14, 2010, 21:30:07 »
Tek bi hata olabilir o da aracın km. sayacının arızalı olması. Doldurdum 905 km yol gittim. ve araba 5000 de daha... Yağız bey tabi ki benzinli imzamda da belli değil mi 1.33 corolla yazıyor :) fullken son demine kadar kullandım yedim 905 km'yi :) ee 100 km ye 5.5-6 lt. yaktığını hesap edersek rahatlıkla 900'lü km'lere çıkacağını göreceksiniz. Ve de aracı öyle hassas kullandım ki 905 bana az bile geldi. (Babam kullandığı zaman taş çatlasın 750 km. yol gidiyor, kullanımdan kullanıma fark var. ) Bu konuda her türlü bilgilerimi paylaşabilirim neyin nasıl olduğu falan...
valla tek diyebileceğim helal olsun cidden çok iyi rakamlar dizelle aynı yakacak neredeyse.benim eski araçta benzinde 400-500 yakarken bidaha benzinli zor diyodum da 1.33 'ünde bukadar yakacağını inan hiç hesap etmezdim yaaa kazasız belasız sürüşler dilekleriyle Oğuz bey
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • e210 corolla vision multidrive S
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '19
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Aralık 14, 2010, 22:04:23 »
 :) bence iyi değerler, tam depo ile 950 km.yi gördüm. düzce-ankara arası 120 km. ankara-kahramanmaraş arası 100 km. hız ortalaması ile (%90'ı şehir dışı)
0.00.cte0.00.cte.1974

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Aralık 14, 2010, 23:24:19 »
helall bak bana bi ortak çıktı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Aralık 14, 2010, 23:24:42 »
valla tek diyebileceğim helal olsun cidden çok iyi rakamlar dizelle aynı yakacak neredeyse.benim eski araçta benzinde 400-500 yakarken bidaha benzinli zor diyodum da 1.33 'ünde bukadar yakacağını inan hiç hesap etmezdim yaaa kazasız belasız sürüşler dilekleriyle Oğuz bey
Yağız abicim çoook teşekkür ederimmm iyi dileklerin için cümlemize inşallahh... Aynen öyle abicim otobanda yağ gibi kayıyor gidiyor ne kadar giderse ben de bu kadar yol gittim çok çok iyiydi.. Ve iyice açılsın çok daha fazla düşeceğini biliyorum çünkü bizim aracın aynısı amcamda da var kendisi 5.0'ı gördüğünü söylüyor 100 km'ye...
 Herkezin mantığında 1.33 motor gemi gibi araba nasıl az yakacak derler. Sakin sakin uzun yolda kullandığınız zaman böyle mutlu edici sonuçlar doğuruyor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Aralık 15, 2010, 11:55:10 »
Ooo ne mutlu bana abicim sen sevin yeter ki :) tabi tabii fulle bastırrr ondan sonra samsuna doğru durmak yok :) :) bu arada 80-90 la gitmene gerek yok ben 100-120 arası gittim hep 6. vitesin yardımı büyük ;)
kardeşim şimdi beni dahada mutlu ettin:)))))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Aralık 15, 2010, 11:56:26 »
:) bence iyi değerler, tam depo ile 950 km.yi gördüm. düzce-ankara arası 120 km. ankara-kahramanmaraş arası 100 km. hız ortalaması ile (%90'ı şehir dışı)
maşallah abiii 1000km gören varmı acaba :))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #31 : Aralık 15, 2010, 12:20:33 »
maşallah maşallah 1000 km vay vay vay.. :)
ama gönlüm efsaneden yana...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • karakus11.blogcu.com/
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Aralık 15, 2010, 13:11:50 »
Ulaş bey bu rakamlarda hatadan ötesi bence yanlış bir hesaplama hatası olabilir mi ?
Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki, bütün vaktini ona sarfediyorsun!
" Zaman gösterdi ki, Cennet ucuz değil, Cehennem dahi lüzumsuz değil "
" İnsan bir yolcudur. Sabavetten (çocukluktan) gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden haşre, haşirden ebede kadar yolculuğu devam eder." (Mesnevi-i Nuriye)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Aralık 15, 2010, 13:22:01 »
Ben dizel ile o kadar göremiyorum arkadaşlar 1000 km lerde uçmuşlar :) Ne diyelim bravo :)
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Aralık 15, 2010, 20:09:17 »
kardeşim şimdi beni dahada mutlu ettin:)))))))
:D
Ulaş bey bu rakamlarda hatadan ötesi bence yanlış bir hesaplama hatası olabilir mi ?
Mustafa bey siz neden inanmak istemiyorsunuz. Bana kalırsa da sizin aracınız da bi sorun var ya da kullanım tarzınız agresif. Sonuçta laf olsun diye söylemiyoruz kıvamında gittiğin zaman dediğimiz kadar yol gidiyor ama maalesef inanmamakta kararlı gibisiniz. Siz en son kaç km gittiniz acaba full depo ile ona göre ölçelimm !!
Ben dizel ile o kadar göremiyorum arkadaşlar 1000 km lerde uçmuşlar :) Ne diyelim bravo :)
Tabi gidemezsiniz dizel topluluğu... Ben dizel arabaya binipte yavaş giden bi allahın kulu görmedim ki arkadaş fişek gibi basıyorsunuz mübarek fıştt diye geçiyor yanımdan bakıyorum kesin dizeldir diyorum yaklaşıyorm ya D4D yazıyor ya tdi ya tcdi ya da d yazıyor bırakın da gitmesin yani... Tabi TORK var basmazsan olur mu :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • karakus11.blogcu.com/
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Aralık 15, 2010, 20:13:49 »
Oğuz bey haklı olabilirsiniz yakın zamanda Bursa'ya gidip geleceğim... Bi bakalım olacak mı ....
Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki, bütün vaktini ona sarfediyorsun!
" Zaman gösterdi ki, Cennet ucuz değil, Cehennem dahi lüzumsuz değil "
" İnsan bir yolcudur. Sabavetten (çocukluktan) gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden haşre, haşirden ebede kadar yolculuğu devam eder." (Mesnevi-i Nuriye)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Aralık 15, 2010, 20:18:19 »
:D Mustafa bey siz neden inanmak istemiyorsunuz. Bana kalırsa da sizin aracınız da bi sorun var ya da kullanım tarzınız agresif. Sonuçta laf olsun diye söylemiyoruz kıvamında gittiğin zaman dediğimiz kadar yol gidiyor ama maalesef inanmamakta kararlı gibisiniz. Siz en son kaç km gittiniz acaba full depo ile ona göre ölçelimm !! Tabi gidemezsiniz dizel topluluğu... Ben dizel arabaya binipte yavaş giden bi allahın kulu görmedim ki arkadaş fişek gibi basıyorsunuz mübarek fıştt diye geçiyor yanımdan bakıyorum kesin dizeldir diyorum yaklaşıyorm ya D4D yazıyor ya tdi ya tcdi ya da d yazıyor bırakın da gitmesin yani... Tabi TORK var basmazsan olur mu :D

Öyle ahım şahımda basmıyorum, az önce benzin aldım şehir içi tamamı 807 km yol gitti araç 150 TL lik yakıt aldı. Ama hala bi benzinli bir aracın 55 litre benzin ile 950 km yol gittiğini düşünmüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Aralık 15, 2010, 20:25:13 »
Kendi ağzınla söylüyorsun işte ş.içi 807 km. gitti diyorsun. Bizim araçlarımız ş.içi o kadar gidebilir mi 55 lt. ile ş. içi taşş çatlasın 700 km gider. Ve bu arada benzin aldım demişsin mazot demek istedin demi abicim yanlış anlaşılma olmasn.
 Ve de benzinli araç diye hitap etmeniz yanlışş benzinden ziyade 1.33 motoru daha ağır basıyor bunu gözünüzden kaçırmayın 1.33 motor. o gitmesin de 1.6 motor mu gitsin ve özellikle de söyledim uzun yolda bu kadar gitti... ve ben her türlü şeye varım o aracı 905'den daha da fazlasını götürürüm. Yaşıma aldanma sakın şu site de çoğu kişiden çok deneyimim var.... ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 110 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Aralık 15, 2010, 20:32:34 »
Kendi ağzınla söylüyorsun işte ş.içi 807 km. gitti diyorsun. Bizim araçlarımız ş.içi o kadar gidebilir mi 55 lt. ile ş. içi taşş çatlasın 700 km gider. Ve bu arada benzin aldım demişsin mazot demek istedin demi abicim yanlış anlaşılma olmasn.
 Ve de benzinli araç diye hitap etmeniz yanlışş benzinden ziyade 1.33 motoru daha ağır basıyor bunu gözünüzden kaçırmayın 1.33 motor. o gitmesin de 1.6 motor mu gitsin ve özellikle de söyledim uzun yolda bu kadar gitti... ve ben her türlü şeye varım o aracı 905'den daha da fazlasını götürürüm. Yaşıma aldanma sakın şu site de çoğu kişiden çok deneyimim var.... ;)

Benzin-mazot ağız alışkanlığı çok takılmamak lazım anlayan anlar onu ama %15-20 şehir içi gerisi şehirdışı 900 km bana zor geldi. Gittiğiniz yolda hiç yokuş yoktur diye farzediyorum. Ayrıca bu işin yaşla alakası yok yaşa takılmam, aracın gaz pedalı topuğun yaşına bakmıyor. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 198000
  • Model Yılı: '94
« Yanıtla #39 : Aralık 15, 2010, 20:38:43 »
herkese iyi aksamlar.
You are a legend!!!!!