Gönderen Konu: corolla 1.33 tam dolu depo kaç km yapar?  (Okunma sayısı 42201 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
corolla 1.33 tam dolu depo kaç km yapar?
« : Aralık 08, 2010, 22:11:11 »
arkadaşlar corolla 1.33 kullanıcılarından dolu depo ile şehir içi yada şehir dışı mesafe ölçümü yapan varmı?ben aracı alır almaz depoyu fulledim.tam 203.00 tl benzin aldı.şu anda 111 km yaptım gösterge hala full gösteriyor.yol bilgisayarı depoyu fullediğimde 670 km gösteriyordu.günlük araç kullanma mesafem kısa olduğundan depoyu bitirmem biraz zaman alacak ama şehir içi kaç km yaptığını buradan belirtecem.ölçen varsa yorumlarını bekliyorum.

Toyota Club Türkiye

corolla 1.33 tam dolu depo kaç km yapar?
« : Aralık 08, 2010, 22:11:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • karakus11.blogcu.com/
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
Ynt: corolla 1.33 tam dolu depo kaç km yapar?
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2010, 22:26:35 »
Emre bey depo göstergesi digital olduğundan dolayı birden düşüyor...
670 km benzinli araç için çok çok iyi bence....
Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki, bütün vaktini ona sarfediyorsun!
" Zaman gösterdi ki, Cennet ucuz değil, Cehennem dahi lüzumsuz değil "
" İnsan bir yolcudur. Sabavetten (çocukluktan) gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden haşre, haşirden ebede kadar yolculuğu devam eder." (Mesnevi-i Nuriye)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • auris 1.33
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 08, 2010, 22:39:23 »
merhaba

650 km civarı yapar..ben hep 120 tl lik benzin alıyorum.Üç aşşagı beş yukarı 450-480 km yapıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #3 : Aralık 08, 2010, 23:07:27 »
Depoyu fullediğimde (180 liraya doldu) ş.içi dışı karışık , 850 km yapılabiliyor. çok süratli ve seri kullanmam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 08, 2010, 23:43:17 »
Depoyu fullediğimde (180 liraya doldu) ş.içi dışı karışık , 850 km yapılabiliyor. çok süratli ve seri kullanmam.
Eğer bir depo ile karışık 850 km yapıyorsanız bence çok iyi .... :alkis: :alkis:
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2010, 00:39:58 »
bende aldığımda 120 TL lik aldım . içinde neredeyse hiç yoktu. ilk göstergede 428 km gösterdi ama 350 de  bitti. seri kullanmadım ama alışana kadar arabayı biraz bağıttırdım :) ve vites geçişlerim oldukça yumuşak oluyordu. Sanırım biraz fazla yakıyor. şimdi de 30 TL lik aldım gösterge 8 km kaldığını gösteriyordu. 30 Tl toplamda 7,7 Litre benzin yaptı ve gösterge 111 gösterdi . bakalım kaçta bitecek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • karakus11.blogcu.com/
  • 16 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Aralık 09, 2010, 10:37:29 »

Mustafa bey 850 km biraz abartılı değilmi... Bu araçlar dizel değil benzinli....
" İnsan bir yolcudur. Sabavetten (çocukluktan) gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden haşre, haşirden ebede kadar yolculuğu devam eder." (Mesnevi-i Nuriye)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.4 vvt-i/ 1.6 comfort/ 1.6 advance... Corolla..
  • Model Yılı: '14
  • 4 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 09, 2010, 12:48:09 »
ben 2008 1.6 düz benzinli ile 700 (küsür) yaptığımı sanıyorum. yanılıyormuyum acaba? :)   :nija:
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Aralık 09, 2010, 13:07:10 »
27 kasım da yarisimi aldık. 42 L benzin alıyor, fulledim yol bilgisayarı 555Km gösteriyordu. aldığımda 8 km de idi, şu anda 532 idi sanırım, hala 2 diş var ve yol bilgisayarı daha 85 km daha gidebilecek yakıtın mevcut olduğunu gösteriyor. Corolla için yardımcı olamicam ama 1,33 motoru olan yariste durum bu şekildedi.
Honda Jazz / 2012

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 09, 2010, 13:18:52 »
Mustafa bey 850 km biraz abartılı değilmi... Bu araçlar dizel değil benzinli....

Banada biraz abartılı geLdi, ben dizeL araçla bi depo ile o kadar yol yapıyorum.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 41000
  • 59 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 09, 2010, 13:20:57 »
arkadaşlar corolla 1.33 kullanıcılarından dolu depo ile şehir içi yada şehir dışı mesafe ölçümü yapan varmı?ben aracı alır almaz depoyu fulledim.tam 203.00 tl benzin aldı.şu anda 111 km yaptım gösterge hala full gösteriyor.yol bilgisayarı depoyu fullediğimde 670 km gösteriyordu.günlük araç kullanma mesafem kısa olduğundan depoyu bitirmem biraz zaman alacak ama şehir içi kaç km yaptığını buradan belirtecem.ölçen varsa yorumlarını bekliyorum.
Emre bey en güzeli mademki 111 km yaptınız depoyu tekrar aynı yerden bi fulleyin derim hem yakıt miktarını ölçmüş olursunuz hemde 3 aşağı 5 yukarı kaç km yol alacağınızı hesaplarsınız.kaç km gideceğine dair bir bilgim yok neyazıkki
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 164 kere teşekkür etti
  • 115 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Aralık 09, 2010, 17:29:52 »
Şehir içi, kullanımınıza bağlı olarak max 550 km geçersiniz bir depo ile.
Tabii aracınız yeni olduğundan %5-10 kadar fazla yakacaktır. 10000 km sonrası, 600km geçer tahmini.

İlk deponuz boşalınca sizin istatistiklerinizi bekliyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #12 : Aralık 09, 2010, 19:17:59 »
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.araç hala full gösteriyor ama mustafa beyin söylediği gibi gösterge birden düşecek sanırım.benimki tamamen şehir içi kullanımı ve biraz devirli kullanıyorum motor açılsın diye.normalden daha az km yapabilirim yani.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #13 : Aralık 11, 2010, 00:18:17 »
Arkadaşlar,
karışık derken biraz insafsız oldu galiba. kurtköyden mecidiyeköy'e gidiş çoğunlukta km yarısını burda yapmşımdır, ist-adapazrı gidiş var.o da uzun yol, artık e-5 te sağa sola gitmek o da pek ş. içi sayılmıyor. :) , ilk aldığımda bir depo 650 km gibiydi. yav ben birkere 150 yaptım birkerede 195 oda denemek için arkadaşlar 110 u falan geçmem ben ,  ist. de artık heryere temden gidilebiliyor ş.içi pek doğru olmuyor. ama bir daha ölçeceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Aralık 11, 2010, 13:34:13 »
Merhaba Toyata severler...
Kardeşim 1.3 comfort coralla almayı düşünüyor. Açıkcası ben önceki 1.3 motorların pek tutulmaması nedeniyle pek sıcak bakmıyorum. Bu kasalarda 1.3 motor için piyasanın tepkisi nedir?
yardımcı olursanız sevinirim
Coralla 2005 Sedan Terra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Aralık 11, 2010, 20:02:35 »
Arkadaşlar bu 850'ye abartı diyenler kaldırıp atsınlar arabayı çöpe yahuu ben tam 905 km yol gittim 55 lt. ile yeter ki gaz ile sağ ayağın birbirini sevsin. Şahsen ben çok sevdirdim hiç üzmüyor ;)
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • karakus11.blogcu.com/
  • 16 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Aralık 13, 2010, 13:26:09 »
Arkadaşlar bu 850'ye abartı diyenler kaldırıp atsınlar arabayı çöpe yahuu ben tam 905 km yol gittim 55 lt. ile yeter ki gaz ile sağ ayağın birbirini sevsin. Şahsen ben çok sevdirdim hiç üzmüyor ;)

Bi hata var bence Oğuz bey ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 41000
  • 59 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Aralık 13, 2010, 13:38:21 »
dizelmi benzinlimi benzinliyse tek kelime helal olsun bu konuşulanlar benzin ile alakalı çünkü
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Aralık 13, 2010, 19:54:23 »
Bi hata var bence Oğuz bey ...
Tek bi hata olabilir o da aracın km. sayacının arızalı olması. Doldurdum 905 km yol gittim. ve araba 5000 de daha...
dizelmi benzinlimi benzinliyse tek kelime helal olsun bu konuşulanlar benzin ile alakalı çünkü
Yağız bey tabi ki benzinli imzamda da belli değil mi 1.33 corolla yazıyor :) fullken son demine kadar kullandım yedim 905 km'yi :) ee 100 km ye 5.5-6 lt. yaktığını hesap edersek rahatlıkla 900'lü km'lere çıkacağını göreceksiniz. Ve de aracı öyle hassas kullandım ki 905 bana az bile geldi. (Babam kullandığı zaman taş çatlasın 750 km. yol gidiyor, kullanımdan kullanıma fark var. ) Bu konuda her türlü bilgilerimi paylaşabilirim neyin nasıl olduğu falan...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Aralık 14, 2010, 09:02:23 »
Tek bi hata olabilir o da aracın km. sayacının arızalı olması. Doldurdum 905 km yol gittim. ve araba 5000 de daha... Yağız bey tabi ki benzinli imzamda da belli değil mi 1.33 corolla yazıyor :) fullken son demine kadar kullandım yedim 905 km'yi :) ee 100 km ye 5.5-6 lt. yaktığını hesap edersek rahatlıkla 900'lü km'lere çıkacağını göreceksiniz. Ve de aracı öyle hassas kullandım ki 905 bana az bile geldi. (Babam kullandığı zaman taş çatlasın 750 km. yol gidiyor, kullanımdan kullanıma fark var. ) Bu konuda her türlü bilgilerimi paylaşabilirim neyin nasıl olduğu falan...
oğuz bey şehir içindemi şehir dışındamı???