Gönderen Konu: TOYOTA COROLLA 1,6 BENZİNLİ  (Okunma sayısı 2703 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
TOYOTA COROLLA 1,6 BENZİNLİ
« : Kasım 22, 2010, 16:14:19 »
Toyota corolla 1,6 benzinli hakkında bilgilerinizi alabilirmiyim. Bu arabayı almayı dusunuyorum. ne kadar yakıyor km kullanan arkadaslar bı yardımcı olursanız sevinirim.Aracı dezavantajı varmıdır???

Toyota Club Türkiye

TOYOTA COROLLA 1,6 BENZİNLİ
« : Kasım 22, 2010, 16:14:19 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Corolla 1.6 xei 16v a/c
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: TOYOTA COROLLA 1,6 BENZİNLİ
« Yanıtla #1 : Kasım 22, 2010, 17:42:56 »
oktay bey hangi modelleri düşünüyorsunuz?
Bu otomobilde dünyanın en pahalı yakıtı kullanılıyor!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2010, 08:53:32 »
Alacağım araç 2011 model???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 100380
  • Model Yılı: '10
  • 12 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2010, 11:46:14 »
ben kesinlikle tavsiye ederim.Eğer imkanınız varsa elegant modelini alın ve keyfinize bakın.Ben 2009 eylül ayında comfort modelini aldım ve keşke elegant alsaymışım diyorum şimdi.Eğer uzun yıllar binmek için alacaksanız en donanımlısını almak daha mantıklı tabi imkan çerçevesinde.Daha yeni bayram tatilinden döndüm 2000 km civarı yol yaptım.Gidişte otobanda 100-120 arası ortalama yakıtım 4.8 gibi mükemmel bir rakam.Gaza yumuşak dokunursanız,ani hızlanma ve yavaşlama yapmazsanız çok ekonomik.Dönüşte biraz daha hızlı geldim bu seferde 6.3 ortalama yaptım.Yani sözün kısası az ya da çok yakması tamamiyle sizin kullanımınıza bağlı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2010, 17:07:15 »
 Bende zaten yılda ortalama taş çatlasın 10.000 km binerim araca. Bi hafta sonları cıkarım araçla hafta ıcı de kısa kısa işte.Benzinli için bu veriler değilmi?? araçla ilgili şikayetiniz varmı peki???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 23, 2010, 17:21:13 »
Testler bölümümüzü incelediniz mi? ;)
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 23, 2010, 17:42:36 »
Oktay bey bende 2,5 yıldır 2006 hatcback terra 1,6 benzinli kullanıyorum yakıtından memnunum çok yüksek devirlerde ve agresif kullandığım halde mesela çok seri kalkarım ara hızlanmalar falan aracımı toyotaya takasa verdim 2011 corolla comfort extra 1,6 benzinli gümüş gri içi bej düz vites bir kaç extralarda eklettirdim jant falan vb gibi şu anda benzinli modellerde kampanya var ve çok uygun aldığımı düşünüyorum hayırlısıyla bu hafta içinde çıkıcak aracım dizelin test sürüşünde bulundum ama dizel araç sevmiyorum ve çok fazla yol yapan biri de olmadığım için benzinli tercih ettim 2011 modeli kasa biraz daha ağır tabi ama beygir gücü ve torkda artmış yakıtının da aynı seviyelerde olacağını tahmin ediyorum kullandıkça paylaşırım bunları tabi benim şahsi görüşüm ilk tercihim benzinli araçlardır fiyat ve bakım masrafları falan düşünüldüğünde bu tabiki dizeller kötü anlamında algılanmamalı elegant donanımı içinde tamamen zevk ve bütçe meselesi alacağınız donanıma değermi size kalmış bu aracı henüz kullanmadım ama tavsiye edebilirim fiyatı çok uygun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Kasım 24, 2010, 08:52:50 »
Evet aracım benzinli.Çok zorlamadıkça nerdeyse dizele yakın değerler elde edilebiliyor.Aracımı aldığımdan bu yana gerçek anlamda şikayetim olmadı yani çok ufak şeyler.Marka ve modeli olarak tüm dünyada sorunsuzluk anlamında kendini kanıtlamış olduğu için bizler kullanıcılar en ufak şeyleri bile sorun yapabiliyoruz.Ben diğer markaların forumlarını da takip ediyorum ve iyiki corolla almışım diyorum.Motor ve yürüyen aksamlarda kronik bir problem yok en azından sadece iç mekanda kullanılan malzemelerin çok kaliteli olmayışındandır herhalde tıkırtı şeklinde sesler gelebiliyor.Fabrika çıkışlı kullanılan lastiklerinde sert hamurlu oluşundan yol sesini biraz içeri alıyor bunun dışında da dert edilebilecek seviyede sorunları yok.Emin olun yıllarca güvenle ve zevkle bineceğinizi düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Kasım 24, 2010, 14:18:58 »
erdem bey aracın içindeki ufak defek tıkırtı seslerinden rahatsızım. acaba servis bunlara çözüm bulabiliyor mu?
fd

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 24, 2010, 14:39:53 »
ben kesinlikle tavsiye ederim.Eğer imkanınız varsa elegant modelini alın ve keyfinize bakın.Ben 2009 eylül ayında comfort modelini aldım ve keşke elegant alsaymışım diyorum şimdi.Eğer uzun yıllar binmek için alacaksanız en donanımlısını almak daha mantıklı tabi imkan çerçevesinde.Daha yeni bayram tatilinden döndüm 2000 km civarı yol yaptım.Gidişte otobanda 100-120 arası ortalama yakıtım 4.8 gibi mükemmel bir rakam.Gaza yumuşak dokunursanız,ani hızlanma ve yavaşlama yapmazsanız çok ekonomik.Dönüşte biraz daha hızlı geldim bu seferde 6.3 ortalama yaptım.Yani sözün kısası az ya da çok yakması tamamiyle sizin kullanımınıza bağlı.

Erdem abi 100-120 arası hızda 4.8L olması biraz zor gibi görünüyor. Fabrika verisinin 1 L altında. Bir yanlış olmasın bu işte
Burak Tolga Erdoğan Kardeşimizi Saygıyla Anıyoruz.
Bir zamanlar Yaris i vardı :S

Artık Corolla sı var :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Kasım 25, 2010, 09:26:34 »
benim aracımda sadece sağ ön kısımdan zırıltı şeklinde ses gelmişti aracımı ilk aldığım dönemde artık o sesi duymuyorum ya kulağım alıştı ya da kendiliğinden geçti.Servise gitmemiştim o ses için pek önemsememiştim açıkçası.Yakıt meselesine gelince evet insanın inanası pek gelmiyor ama otobanda 100-120 arası hızda 4.8 litre ortalamayı gördüm.Ama gaza çok hafif dokunuşlar yaptım ve aracımı sabit hızlarda tıpkı cc ile kullanıyormuş gibi sürdüm ve o rakamı buldum.İstanbul-sapanca arası bu değeri yakaladım sonrasında biraz hızlanınca ve gerededen samsun yönüne girince tabi rakam 5.3 civarına çıktı memleketime geldiğimde ise giresuna,ortalamam 6.1 olmuştu.Özellikle Samsundan sonra Giresuna kadar şehir içlerinde çok sayıda trafik ışıklarına yakalanınca haliyle rakam yükseldi.