Gönderen Konu: 2011 Corolla Otomatik Vites Sorunu.  (Okunma sayısı 54218 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
2011 Corolla Otomatik Vites Sorunu.
« : Kasım 20, 2010, 17:05:46 »
Merhaba arkadaslar INSALLAH 2011 Corolla almayı dusunuyorum 1.6 Otomatik benzinli modelini 125hp ama bazı duyumlar aldım rampada kalkarken kalkmama gibi çekmeme gibi sorunlar kullanan arkadaslar varsa almamı tavsıye edıyormusunuz  performansı nasıl 10 sene kullanmayı dusunuyorum emekli arabası diyebiliriz =) Araba hakkında yorumlarınızı beklıyorum

Toyota Club Türkiye

2011 Corolla Otomatik Vites Sorunu.
« : Kasım 20, 2010, 17:05:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 Corolla Otomatik Vites Sorunu.
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2010, 19:11:48 »
Yok öyle birşey hocam.

Profil resmimde gördüğünüz araba. 124hp 4 ileri tam otomatik şanzıman. Kırmızı ışıkta kalkışta gaza hafifçe dokunun diğer araçlar(dizeller) yaklaşık 50 metre arkanızda kalıyor. Daha önce bu aracın eski kasa 110 beygirlik otomatiğini kullandınız mı bilmiyorum ama ordan bir karşılaştırma yapayım.

2001 *1.6 vvt-i 110hp otm= 70bin km kullandık, genelde seriydi. Ani hızlanma yada sollama için pedalı köklemeniz gerekiyordu. Tam gaz verilince bir saniye gibi bir süre kendini boşlukta hissetiriyor sonra fırlıyordu.
[Genel ortalama yakıt 6.2-7.2lt]

2007 *1.4 d-4d m/m= 70bin km kullandık, genelde hantaldı. Nadiren devirli kullanınca uyanıyor serileşiyordu, mazotu da içiyordu. Bu model şanzımanlar geri kaçar ve tipik manuel şanzıman özelliklerine sahiptir. Sıralı düz şanzıman da diyebiliriz. Frene basınca sert tepki veriyordu.
[Genel ortalama yakıt 4.5-6.0lt]

2010 *1.6 dual vvt-i 124hp otm= 10bim kmye yaklaşıyor. Güzel araba, çift ateşleme sistemi-sanıyorum silindir başı 2 buji.
Gayet seri, hızlanmak yada ileri atılmak için pedalı köklemenize gerek yok, Çift ateşeleme yardımınıza koşuyor. Pedala normalden sert basınca ani haraketlenme vites düşürüyor ve hızlanıyorsunuz. Gazı köklemediğiniz için benzin sarfiyatı tavan yapmıyor. Gayet iyi gidiyor, sessiz, motor bağırırken keyifli bir benzinli motor sesi dinliyorsunuz.
 ***Dizelden sonraki izlenimler; araba kendi kendine gidiyor gibiydi. Vites geçişleri pürüzsüz, hissetmiyorsunuz. Bu modelin fren hissi biraz daha derinde. Makyajsız ve makyajlı corolla frenleri gayet tatmin edici, gerekince zınk diye duruyor.
[Genel ortalama yakıt 6.8-7.5lt] Keşmekeş trafikte saatlerce dur kalk yaparsanız 8 litreye çıkabiliyor.

+/- 'ler: makyajsız kasada iç plastik malzeme daha kaliteliydi sanki. Makyaj sonrasında torpido plastiği incelmiş gibi. Yeni bluestooth'lu teyp çok daha fonsiyonel, cd mp3 dışında blutooth-usb-aux girişleri de eklenmiş yalnız bluetooth'suz teybin ses kalitesi daha iyiydi. Equaliser'da alışık olduğum ses düzenini tutturamadım.

Yol tutuşları sağlam. Yüksek süretlerde gidişini bozmuyor. Araç doluyken de boşken de.

Zaman zaman ufak tefek tıkırtı çıtırtı duyabiliyorsunuz. Dolu bagaj yada güzergahınız dışında düzgün olmayan bir yolda giderken hissediyorsunuz. Kafanızı takarsanız sinir bozuyor.

Tam otomatik klima çok konforlu, en önemlisi klima sebebiyle hasta olmuyorsunuz.

Çift torpido ve kol dayama eşya gözleri fonsiyonelliği artırıyor.

Makyajlı kasada bagaj kumanda ile açılıyor, ama her zaman bagaj kapağı yarı açık pozisyona gelmiyor. Bazen yalnızca tık sesi ile bagaj kilidi çözülüyor, kapak tam anlamıyla kalkmıyor.

Benzinli otomatik gayet problemsiz doyurucu.

Geri kaçma konusundan bahsetmişsiniz. Çok ender rastlanan dehşetcengiz eğimli yokuşlarda kalkarken azcık geri kaçırıyor, istemeden :) Yani o kadar eğimde kalkış desteği olmayan 1.6 motor arabanın daha fazla veremeyeceğini anlıyorsunuz zaten.

Rakiplerinden ekonomik, fiyat ve performansı aynı sayılır. Salonda sert plastik malzeme kullanılmış, genelde yumuşak göze ve ele daha hoş gelir. Deri parlatıcı kullanmazsanız iç plastik ve deri eskidiğini belli etmez parlamaz çatlamaz.

Kısacası araç sizi üzmez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2010, 19:20:27 »
siz kullanıyorsunuz galiba rampada çekisı filan ıyı demi otomatik viteslerde araba kacırıyormus araba kalkmıyormus gıbı problemler varmıs dogrumudur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2010, 19:22:15 »
Sor bakalım o kalkmıyo diyenler hiç toyota kullanmışlarmı :D
Allah (c.c) kimseciklere kaza bela hasar arıza vermesin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2010, 19:33:00 »
alacagm model İnş. Comfort Extra 1.6 benzinli corolla otomatik vites gönül rahatlıgı ıle alabılırım demı  4 ileri vites canımı sıktı ya nedn 4 ileri?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #5 : Kasım 20, 2010, 19:37:22 »
Gözüm kapalı yine toyota yine tam otomatik alırım.. ;)
4 ileri vitese neden kafanı taktın  mesele hız ise takılma 90/30 rampada 140 ı gördü benim araba
Hep söyler burdaki arkadaşlar  :) bende söyleyim profilini tam doldur diye..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • airbagler açılmadı 9 tanee
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #6 : Kasım 20, 2010, 19:42:58 »
arkadaşlar 2010 model 1.d dizel elegance corolla ile 20 takla attım 9 airbagden hiçbiri açılmadı....araç pert oldu...omurgam kırıldı...toyota ise bir daha düşünün adamlar kardeş geçmiş olsun bile demedi...hava yastıkları bu kazada açılmazsa ne zaman açılacak...facebook da murat yalgın adresimde mevcut bir bakın ayrıca bu adamlar sensörler zarar görmemiş diye mail attı yazıkk çok yazık 50 milyar para verdimm...5 aydır yatıyorum evdee

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #7 : Kasım 20, 2010, 19:50:46 »
Geçmiş olsun murat kardeş :( Allah acil şifalar versin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #8 : Kasım 20, 2010, 19:52:24 »
kardeş öncelikle geçmiş olsun açlmama nedenı kontrol ettırmemek olabılırmı airbag leri çok iyı dıyorsanız arabya alabılrm gönül rahatlıgı ile dmi otomatiklerın 4 vites olmasının nedenı nedir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 20, 2010, 19:53:37 »
arkadaşlar 2010 model 1.d dizel elegance corolla ile 20 takla attım 9 airbagden hiçbiri açılmadı....araç pert oldu...omurgam kırıldı...toyota ise bir daha düşünün adamlar kardeş geçmiş olsun bile demedi...hava yastıkları bu kazada açılmazsa ne zaman açılacak...facebook da murat yalgın adresimde mevcut bir bakın ayrıca bu adamlar sensörler zarar görmemiş diye mail attı yazıkk çok yazık 50 milyar para verdimm...5 aydır yatıyorum evdee
hocam büyük geçmiş olsun birde bu araba sedan olarak 5 yıldız aldı çarpışma testinden birde hava yastılkarınız kapalı değildi demi
araba sen sürmeye başladıktan sonra arkan,da bıraktıkların ve tanımadıkların düşünülerek kullanılır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 20, 2010, 19:56:16 »
Melih Bey, 4 ileri şanzıman konfora dayalı diye tabir edilir, az vites değiştirir, düşük devirde seyreder. Gazdan çekiğinizde 1200 devirde seyredersiniz. Araba bağırmaz gereksiz gaza yada frene basma ihtiyacı duymazsınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Kasım 20, 2010, 20:07:48 »
Rica ederim Melih bey.

Sn. Murat Yalgın geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. Bahsettikleriniz bana fantastik geldi. Ciddi bir kazadan sonra hayatta kalmışsınız büyük şans. 20 takla airbagler açılmamış, 20 taklaya rağmen araç tek parça tampon yerinde duruyor. Omurganız kırık, bilgisayar kullanıyorsunuz. Ben yazdıklarınızdan şüphe duydum, yine de sürç-i lisan ettiysek affola.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 164 kere teşekkür etti
  • 115 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 20, 2010, 20:24:03 »
alacağınız araba güzel.yakıt sizin için sorun değilse, alın.çok yol yapacaksanız tekrar düşünün.

Geçmiş olsun murat kardeş :( Allah acil şifalar versin.
geçmiş olsun. her zaman her markada benzer sorunlar olabiliyor, elektronik bu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 20, 2010, 23:06:52 »
@Murat Yalgın

Forum kuralları gereği kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Tanışma mesajınızda da isterseniz başınıza gelenleri anlatabilirsiniz. Diğer kişilerin konularına bunları yazmak pek uygun olmuyor malesef. Anlayışınız için teşekkürler ve geçmiş olsun.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #14 : Kasım 20, 2010, 23:49:53 »
herkeze çok teşekkür ediyorum yardımlarınızdan dolayı iyi forumlar kazasız sürüşler. İNŞ.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 21, 2010, 00:56:50 »
Melih Bey, Tanışma bölümünde kendinizi tanıtabilir misiniz?
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 01, 2010, 21:29:20 »
merhabalar...
bende 4 ekimde 2011 1.6 corolla elegant a/t yi aldım...bayram tatili için van dan malatya üzeri zileye oradan samsun üzeri memleketim trabzona sonra tekrar zileye ve erzurum üzerinden van a döndüm...valla yolu buldummu 110 a arabayı sabitledim gerisine karışmadım...yok vites büyütmüş yok küçültmüş kendisi zaten hallediyor işini :D ...yokuşa çıktığında hemen vitesi küçültüyor ve yine 110 da gitmek için gazı veriyor inerken tam tersini yapıyor elbette :D ben çok memnun kaldım düz yolda 150 160 la beni sollayanları yokuşta 110 la solladım :D yani performansını beğendim ancak çok fazla eğimli bir yokuşu 110 la gitmeye kalkarsan o zaman sabitleyici şanzımanı biraz kasıyor... araba sollarken pedala biraz yüklendinmi yerinden fırlıyor( bagaj full ve 5 kişi idik)...vitesi bir küçültüp bir artırıyor o da rahatsızlık veriyor...o zamanlarda sabitleyiciyi devreden çıkartıyorsun o da halloluyor... kim demiş geri kaçıyor diye eminim m/m şanzımanları da otomatik sananlar demiştir o sözü, onlar kaçıyormuş...içinin rahatlığı ferahlığı ve ince düşünülen bir kaç dizaynı insana keyifli bir sürüş veriyor...ha bu arada göğüsten sesler geliyor benimkindende serviste hallettirdim güyya bakalım görecez :D bana sorarsan çok çok ileri düzeyde arabayı zorlayıcı serilikte araba kullanmıyorsan korkma bu aracı almanı tavsiye ederim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
« Yanıtla #17 : Aralık 02, 2010, 12:00:26 »
emniyet kemerin takılı değilsede airbag açmıyor ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1.4 vvt-i/ 1.6 comfort/ 1.6 advance... Corolla..
  • Model Yılı: '14
  • 4 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Aralık 02, 2010, 12:38:56 »
cok gecmıs olsun .. bildiğim kadarıyla hava yastıklarında sadece sürücünün yanındaki hava yastığını kapatabiliyorsunuz.
böyle bi durum gectıgımız gunlerde duymustum farklı bı marka aracta bu sekılde takla atmıs ve darbe dırekt olarak tavana geldıgı ıcın hava yastıkları acılmamıs.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Aralık 02, 2010, 13:43:01 »
allah daha büyük sıkıntı vermesin allah acil şifalar versin. bildiğim kadarıyla sensörlere arabayı çevrelemişler... arabaların takla atma olasılığı düşük olduğundan tavana koymamışlardır. tavan airbag'i hiç bir firmada yok... anlamadığım konu şu direklerdeki ve perde hava yastıklarınızın sizin durumunuzla bir alakası olacağını ve sizi bu kötü durumdan koruyacağını zannetmiyorum.