Gönderen Konu: 1998 Toyota Avensis 2.0 Sol alınırmı?  (Okunma sayısı 21482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
1998 Toyota Avensis 2.0 Sol alınırmı?
« : Kasım 16, 2010, 02:58:32 »
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum (geç bile kaldım aslında üye olmak da) daha önce 4 yıl 1.6 Corolla xei kullandım ve hala unutamadım o arabayı. Şu an peugeot dizel var ve satıp 98-2000 model avensis almak istiyorum 2001 modeller d-4 motor olduğundan lpg uygulanamıyormuş sanırım. Bugün 1998 model avensis 2.0 sol buldum ancak göremedim henüz, bayramdan sonra göreceğim inş. araçta sunoof da varmış sol extra oluyor sanırım yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. km 130 binde. Daha önce toyota kullanmış biri olarak hastası olduğumdan bu aracı almak istiyorum. Bu aracı kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar sizler bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim..

Toyota Club Türkiye

1998 Toyota Avensis 2.0 Sol alınırmı?
« : Kasım 16, 2010, 02:58:32 »

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
Ynt: 1998 Toyota Avensis 2.0 Sol alınırmı?
« Yanıtla #1 : Kasım 17, 2010, 11:48:46 »
kimse bir cvp yazmamış pek bilgisi olan yok sanırım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 17, 2010, 11:53:32 »
Mehmt bey öncelikle forum kuralı gereği kimlik bilgilerinizi doldurursanız sewiniriz ve de size ona göre hitap ederiz Saygılar :)
Gelelim sorununuza sizin istediğiniz araçta bu sene bende alacaktım. Ama vazgeçtim nedensiz yere. Bulduğunuz aracın km. si diğer avensislere göre baya bi düşük. dediğiniz gibi araçta full donanımlı avensismiş ben öneririm şahsen ancak araçta kaza darbe boya var  mı baktırmanız gerekiyor bunu da en iyi servis görüyor. yürüründe bi sorun yoksa öneririm. Bide 2001 modellerde d-4 var  demişsiniz doğru d-4 var ve mükemmel bi motor yakıtı da sizin 98 2.0 avensislere göre baya bi düşük basmadığınız sürece fazla yakmayan bi araç. Ama 98 de alsanız sorun olmaz sunroof falan da varmış iyi yani gerisi size kalmış
Fiyat olarak ne diyorlar ve renk ne ?
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • !!! YERDEN GİDEN TOYOTACI !!!
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 163000
  • Model Yılı: '98
  • 31 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 17, 2010, 12:06:53 »
Arabanın büyük bir kazası yoksa kaçırma derim .bende 98 sol sw var müthiş bir araba corollaya binbir çeker.

+Yol tutuşu
+güvenlik(abs-4 hava yastığı....)
+yolu hissettirmiyor
+motor gücü (benim araba 12 yaşında hala 0-100km 9sn çıkıyor lpgde !
+en önemli avantajı size güven veriyor.

Bende 2 tanede corolla var ama avensisin yeri bir başka. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 17, 2010, 12:08:21 »
Oguzcum D4 dediği arkadaşın benzinli 2,0 152 hp olması lazım.Bu motor az yakmaz şehir içinde lpg de takılamıyormuş ancak izmirde  bir kişi  taktırdım demişti hatta konuda açmıştı.Sen Dizel olan 1,4 D-4d ile karıştırıyon herhalde.1,4d dizel olan d-4d motorlar türkiyey 2005 ten sonra geldi.2.0 neresi ekonomik olur şehir içinde  :lol: ..mehmet bey bence o araç 2,0 olmasa derken maalesef vergi ve benzin fiyatlarının yüksekliginden.Yoksa bende 2,0 motora sahip olan bir toyotam olmasını isterdim.Bana göre o fiyat aralıgında herhalde 15-16 bin tl civarı o fiyata yani alınabilecek en güzel araçlardan biri.Ancak lpg takılsa zatan o araca doyum olmaz vallahi.Benzin sorun etmeyecekseniz güzzel araba
2011 d4d Corolla

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 17, 2010, 23:01:27 »
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Oğuz bey aracın rengi beyaz, lpg'li 14.500 TL aracı henüz göremedim yarın yada cuma kısmetse göreceğim.. söylendiği kadarıyla sadece sol çamurlukta küçük bir boya varmış onun dışında hiçbirşey yok diyor arkadaş toyota servisine de götürün baktırın diyor, zaten bende serviste tam bir ekspertiz yaptıracağım. Ancak 2000 motor gözümü biraz korkutmuyor değil açıkcası.. Birde 2002 model Corolla terra HB var oda çok temiz 129 binde füme renk 19500 TL. ikisi arasında kaldım bakalım önce bir avensisi göreyim ona göre karar vereceğiz artık, buraya yazarım araca bakınca arkadaşlar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Kasım 18, 2010, 21:21:05 »
Oguzcum D4 dediği arkadaşın benzinli 2,0 152 hp olması lazım.Bu motor az yakmaz şehir içinde lpg de takılamıyormuş ancak izmirde  bir kişi  taktırdım demişti hatta konuda açmıştı.Sen Dizel olan 1,4 D-4d ile karıştırıyon herhalde.1,4d dizel olan d-4d motorlar türkiyey 2005 ten sonra geldi.2.0 neresi ekonomik olur şehir içinde  :lol: ..mehmet bey bence o araç 2,0 olmasa derken maalesef vergi ve benzin fiyatlarının yüksekliginden.Yoksa bende 2,0 motora sahip olan bir toyotam olmasını isterdim.Bana göre o fiyat aralıgında herhalde 15-16 bin tl civarı o fiyata yani alınabilecek en güzel araçlardan biri.Ancak lpg takılsa zatan o araca doyum olmaz vallahi.Benzin sorun etmeyecekseniz güzzel araba

Tuncay abicim bence sen karıştırıyorsun sanırım d-4'ye yabancısın. d-4d dizel motor d-4 ise benzinli. Ancak şöyle bişe var. Ben bu sene avensis alacaktım 2 tane buldum ikisi de 2.0 motordu ve fiyatları da güzeldi kendileri de. Ancak bi tanesi D-4 2.0 benzinliydi öteki ise normal 2.0 benzinliydi. D-4 nedir dedim o d-4'lü avensisin sahibine. Kendiside bilmediğini ancak tek bildiği tüp takılamadığının olduğunu söyledi :) (bu arada ikisi de 2000 modeldi) Yani benden ondan merak ettim bu normal 2.0 avensisle d-4 benzinli 2.0 avensisin arasında fark nedir tüp takılamıyor bi onu biliyoruz ama neden takılamıyor nasıl bi yapısı var nedir bu d-4 ben bunu sordum tuncay abi sen yanlış anladın beni :)
 Ve 2002'den sonra çıkan yeni kasa avensislerde ise 2.0 motor benzinli D-4 VVT-i seçeneği var hele buna kökten başım döndü motorda her türlü ekipman var  maşalllah :) ona da tüp takılamıyordu tabi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Kasım 18, 2010, 21:29:39 »
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Oğuz bey aracın rengi beyaz, lpg'li 14.500 TL aracı henüz göremedim yarın yada cuma kısmetse göreceğim.. söylendiği kadarıyla sadece sol çamurlukta küçük bir boya varmış onun dışında hiçbirşey yok diyor arkadaş toyota servisine de götürün baktırın diyor, zaten bende serviste tam bir ekspertiz yaptıracağım. Ancak 2000 motor gözümü biraz korkutmuyor değil açıkcası.. Birde 2002 model Corolla terra HB var oda çok temiz 129 binde füme renk 19500 TL. ikisi arasında kaldım bakalım önce bir avensisi göreyim ona göre karar vereceğiz artık, buraya yazarım araca bakınca arkadaşlar..

Mehmet bey şahsen ben araca ısındım renk çok güzel artık günümüzde çoğu kişi beyaza kaydı. Renk hoş. Km. ise diğer avensislere nazaran baya az mesela benim alacağım 285 bindeydi ve 16 lira diyordu ;) fiyatta çok güzel arkadaşın dediği gibi oradan başka bi sorunda yoksa fevkalade bi araçmış hiç kaçırmadan mutlaka alın derim avensisler her zaman corolladan rahattır. yani olay şu yazdıklarımdan ibaretse kesinlikle kaçırmayın. Aracın vergisi dediğiniz gibi az var 6 aylık vergisi 243 lira yıllık 486 liraya geliyor. aslında normal kendi şahsım adına. Ben 97 corollaya yıllık 200 lira veriyorum 2011'e ise 648 lira.  yakıtta da öyle fazla israfçı demiyorlar avensis için temiz bi tane bulsam bende efsane corollamla takasa verecem denemek lazım daha sürmedim ama ben kaçırmayın diyorum...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 18, 2010, 22:29:03 »
14,5 cok yuksek bence ama ..
Pruva Neta

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 18, 2010, 22:52:33 »
Arkadaşlar bugün araca bakmaya gidecektim arkadaşa tlf ettim geleceğim diye ama satmış aracı :( bayramda satış nasıl olmuş onuda bilmiyorum ama anlaşmış sanırım başkasıyla. Baya üzüldüm ama nasip tabi sahibinden de 2000 modellerden buldum onlara bakacağım artık. Yorumlarınızdan anlaşılan araç çok iyi sanırım. Zaten daha önce de corolla kullandığımdan az çok tahmin edebiliyorum dehşet bişey olduğunu.. 2001 modelelre hiçbirşekilde lpg takılamıyormu acaba aslında 2001 model almak istiyorum.. Onlar olmazsa 2000 model alacağız artık, Oğuz bey yorumlarınız için teşekkür ederim.. Selçuk bey araç sol extra'ydı bence fiyatı normal di..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 18, 2010, 23:39:11 »
Tuncay abicim bence sen karıştırıyorsun sanırım d-4'ye yabancısın. d-4d dizel motor d-4 ise benzinli. Ancak şöyle bişe var. Ben bu sene avensis alacaktım 2 tane buldum ikisi de 2.0 motordu ve fiyatları da güzeldi kendileri de. Ancak bi tanesi D-4 2.0 benzinliydi öteki ise normal 2.0 benzinliydi. D-4 nedir dedim o d-4'lü avensisin sahibine. Kendiside bilmediğini ancak tek bildiği tüp takılamadığının olduğunu söyledi :) (bu arada ikisi de 2000 modeldi) Yani benden ondan merak ettim bu normal 2.0 avensisle d-4 benzinli 2.0 avensisin arasında fark nedir tüp takılamıyor bi onu biliyoruz ama neden takılamıyor nasıl bi yapısı var nedir bu d-4 ben bunu sordum tuncay abi sen yanlış anladın beni :)
 Ve 2002'den sonra çıkan yeni kasa avensislerde ise 2.0 motor benzinli D-4 VVT-i seçeneği var hele buna kökten başım döndü motorda her türlü ekipman var maşalllah :) ona da tüp takılamıyordu tabi.
Tamam işte D4 ler 2.0 benzinli 152 hp olması lazım D-4d ler 1.4 dizel 90 hp aynı şeyleri  söylüyoruz oguzcum..2001 14.5 bence alınabilecek engüzel araba.97-98 vectralara 14 civarı istiyorlar.Ancak o araçlara lpg takılamıyormuş.Takılsa varya aracın fiyatı zaten 2-3 milyar artar.Millet lpg takılamıyor vergisi yüksek diye uzak duruyor.yoksa eminim cok keyifli bir aractır
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Kasım 19, 2010, 00:47:51 »
Tamam o zaman sorun yok :) vallahi tuncay abi bende istiyorum bi avensis ya xei'yi verip avensis almayı ama dikkatimi çekti bu 2000'li avensislerin totosu çok yukarda %90'ının çok kötü duruyor be abi çin malı gibi neden öyle acaba. vallahi istiyorum almayı.