Gönderen Konu: geri vites camera baglantısı resimli  (Okunma sayısı 16520 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '11
  • 26 kere teşekkür etti
  • 161 kere teşekkür edildi
geri vites camera baglantısı resimli
« : Kasım 15, 2010, 20:56:36 »
öncelikle bize 1 adet av in girişli navigasyon ve geri vites kamerası gerekiyor navigasyon cihazımızın  av girişinin etkin oduğundan emin olmalıyız(Bazı cihazlarda ram yorulmasın diye bu özellik kapatılıyormuş kapalı ise enable yapılması gerekir)

malzemeleri tedarik ettikten sonra başlayalım

bagaj içersindeki pandizotu sökerek bagaj üzerindeki amblem ve kilit grubunun vidalarını ve klipslerini dışarı doğru iterek amblem grubu ile kaporta arasında çalışacağımız bir alan yaratıyoruz

amblemin hemen arkasınada kabloların bagaj içersine alınması için 2 adet delik deliyoruz

içeriye aldığımız kablolaları  plaka park lambalarına gelen kablolara sararak aracın içine almaya başlıyoruz

arka koltuğun sırtlığının arkasından kabloları alarak yola devam

kablolar içeri alındıktan sonra kapı eşiği bakalitini çekip çıkartarak ön tarafa geçiyoruz
 :lol:

ön tarafa gelince  ön camın kenar çıtasını sökerek aşagıya ip yada kablo indirireek arkadan getirdiğimiz kabloyu torpido üstüne alıyoruz

yukarıya aldığımız kabloları tavana kadar çıkartarak ön cam ile tavan arasındaki tavan kaplamasının boşluğunu kullanarak kablolaları saklayıp ışığın oraya kadar getiriyoruz

işlem bitiyor
Sonuç

buda gece çekimi

Ekrana dokununca görüntü dönüyor
sıralam yanlış olmuş ama idare ediniz
Fiyata gelince ürünleri ben kendim getiriyorum çinden kaliteli cihazlardır navigasyonun fiyatı 200 kamera 50 tl.dir isteyen olursa tedarik edebilirim
egtuna@gmail.com

Toyota Club Türkiye

geri vites camera baglantısı resimli
« : Kasım 15, 2010, 20:56:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
Ynt: geri vites camera baglantısı resimli
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2010, 21:10:19 »
emeğine sağlık gerçekten güzel bir çalışma kafama bir şey takıldı kamera o şekildemi duracak?
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2010, 22:11:59 »
kamera ayağının altında sağlam çift taraflı yapışkan var ben sağlam olsun diye yinede vidaladım çalmasınlar diye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Bir kere TOYOTA, hep TOYOTA
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 15, 2010, 22:54:43 »
kamerayı ben de aldım ama daha taktıracak kadar zamanım olmadı. Benim aldığım kameranın kutusundan tampon için matkap ucu da çıktı. Dolayısıyla tampona uygulayacağım.
Yumuşak huylu isem kim demiş uysal koyunum; kesilir belki ama çekmeye gelmez boynum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2010, 23:20:28 »
takmadan evvel dışarıa dene çalışmaya bilir çünkü genelde tos fiş jack lı geliyolar ona bak birde dıarda çalıştırki sonradan çalışmazsa problem olmasın takmadan problemi çöz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Bir kere TOYOTA, hep TOYOTA
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 15, 2010, 23:27:34 »
teşekkürler,
şunu almıştım.

kendim birkaç elektrik bağlantısı ile denedim ama kameranın ışıklarında bir renklenme olmadı. Birkaç hafta sonra oto elektrikçide uygulatırım inşallah. Sıkıştığım yerde yardım isteyebilirim sizden.
Yumuşak huylu isem kim demiş uysal koyunum; kesilir belki ama çekmeye gelmez boynum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yer 2 : Bursa - Kocaeli
  • Araç: Auris
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2010, 21:16:39 »
elinize sağlık gökhan bey.geri görüş kamerası bende düşünüyorum ancak sağda solda delik istemiyorum.kablosuz sistemler hakkında blginiz varmı.kamerayıda iç kısma,arka camın üst kısmına düşünüyorum.olurmu ne dersiniz?aracım 2011 auris d-4d
Kar Beyazı 2011 Auris D-4D Comfort Ekstra M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Kasım 16, 2010, 21:49:44 »
deliklik çok işin yok arabanın içine koyacaksan zaten yapıştırısın ama içerden yaparsan  camın ışıkta yansımasını  unutma kablosusa gelince yurt dışında çok var ama bence yaramaz çünkü
navigasyonlarda zaten şarjlar az gidiyor ve kameranın iç üniteside hem sarj yerine bağlanıyor hemde enerjisini ondan alıyor yani duble şarj ihtiyacı oluyor navinin şarjı hem daha çabuk biter hemde şarj etmek istediğin zaman kamera çalışmaz bence çok mantıklı değil ebayda filan aratırsan değişik modeller var onlaraı tercih et bence bende plakalık olmadığı için ben bu modeli tercih ettim plakalı şeklinde olanlar yada tampona takılanlar var  :o

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 16, 2010, 22:04:01 »
deliklik çok işin yok arabanın içine koyacaksan zaten yapıştırısın ama içerden yaparsan  camın ışıkta yansımasını  unutma kablosusa gelince yurt dışında çok var ama bence yaramaz çünkü
navigasyonlarda zaten şarjlar az gidiyor ve kameranın iç üniteside hem sarj yerine bağlanıyor hemde enerjisini ondan alıyor yani duble şarj ihtiyacı oluyor navinin şarjı hem daha çabuk biter hemde şarj etmek istediğin zaman kamera çalışmaz bence çok mantıklı değil ebayda filan aratırsan değişik modeller var onlaraı tercih et bence bende plakalık olmadığı için ben bu modeli tercih ettim plakalı şeklinde olanlar yada tampona takılanlar var  :o

çok teşekkür ederim gökhan bey.resimdeki araç sanırım sizin.bende aracıma sadece jant ve arka spoiler düşünüyorum.17 inch düşünüyordum ancak tavsiye etmediler.bende 16 ya döndüm ancak şöyle yakışacak güzel bir jant bulamadım.beğendiklerimin ise bijon aralıkları tutmuyor.sizin jantların ebedı büyük sanırım sıkıntısı varmı.ayrıca tavan spoileri servis tuzlu internette 140 tl ye boya dahil buldum(sem tuning) ama güvenilirmi,düzgünmüdür bilemiyorum.bu konularda tavsiyeniz olursa sevinirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 26 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Kasım 16, 2010, 23:19:25 »
 :D avatardaki benim araba değil internetten indirdim hatırlığım kadari ile japon tuning sitesi idi jant büyütme işine gelince bende 2005 corolla var
orjinal jant kapakları ile kullanıyorum ama sadece jantları büyüterek işin bitmez ama yük binince lastikler sürtebilir yada dönüşlere lastikler çamurluklara sürtebilir onun için amortisörleri filan da değiştiriyolar ama bozulduğu zamanda komple değiştirmen gerekiyor benim arkadaşta honda vardı bu yüzden amortisörün biri bozulunca 1-2 bin tl masraf gerekiyordu arabayı sattı bizim amortisörlerin tanesi 150-200 tl geçen hafta değiştirdim
anlayacağın bütçe işi  spoilire gelince  bence  taktır güzel oluyor çok özellik istemez birde şimdi tavanı film kaplıyor oda çok hoş duruyor aurislerde onuda tavsiye ederim  modifikasyon bölümünde jant değiştirenler var onlardan daha net bilgi alabilrisin ancak türkiyede  satıcıların gözünü para bürümüş çin  mallarına çok uçuk fiyat istiyorlar ve kalitesi tartışılır senin yolla irtibatını lastikler ve jantlar sağlıyor kaliteli ve markası güvenilir lastik ve jantları tercih et,çin mallarının hepsi kötü değil ancak türkiyeye getiren ithalatçılar çok kazanmak için dandik mallar getirip uçuk fiyatlar istiyorlar daha önce belirtiğim gibi forumda yapan arkadaşlar var onların tecrübelerinden faydalan
navigasyon kamera konusunda daha detaylı bilgi verebilirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 17, 2010, 00:59:09 »
gökhan bey bilgi için çok teşekkür ederim.cameraya sıra gelince sizinle tekrar irtibata geçmek isterim.görüşmek ümidiyle.