Gönderen Konu: torpidonun altından gelen su....  (Okunma sayısı 24224 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
Ynt: torpidonun altından gelen su....
« Yanıtla #20 : Kasım 12, 2010, 23:27:47 »
oguz canım kardeşim suana kadar tahliye kanalının tıkanması şikayeti senin kullandıgın son kasada e15 den gelmedi.Dolayısıyla auris kullanıcılarıda şikayet etmedi.
,Bir önceki kasa e12 kasa zze 121 motor kodu olan araçlara sahip insanlar tahliya kanalının tıkandıgını burdan su gitmediği içinde sağ tarafta torpidonun ordan geldiğini söyledi.Orasıda öyle bir yer ki klima motoru polen filtresi devreler falan çogu sağ tarfta solda sadece sigorta paneli var..Bu durumda su tahliye kanalı tıkandıgı  su gidemediği için maliyeti yüksek hasarlar bıraka bliiyor.
Ben ne dedim forumda ve şikayet var comda gözüme çarpan bu durumdan şikayet eden araçların hepsi e12 corolla sedan sahipleriydi ,hic 12 corolla HB kullancıcısı bu durumdan şikayet etmedi dedim.dogukan var forumda arda derinkaya var ve başka bir konuda bir kaç kişi daha var tıkandıgını hatta biri nasıl temizlenecegğini anlatmış hepsi sedan e12 corolla hiç hb yok en azından bir tane olsa genel diyecegim.Ancak dediğim gibi bu sorun sedan corollanın çamurluk dizaynında veya su tahlye kanalının tasarımında bir sorun var ki tıkanıyor.Hb ler neden tıkanmıyor.Yada son kasalar.
2011 d4d Corolla

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 12, 2010, 23:27:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 12, 2010, 23:53:59 »
benim kafa döndü bi an ya :) bende karıştırdım hb de oluyorda sedan da olmuyor gibi hatırladım bi an ondan karıştırdım. normalde seri numaraya göre bilmem aracı ama e12 sanırsam senin aracın sedanı oluyor abicim.. Bide ben sizin araçlarla sedan'ın su giderlerinin aynı olduğunu sanıyordum ama farklıymış madem hb'lerden hiç şikayet gelmediyse dediğin gibi demek sedan'ın genetik bi rahatsızlığı olmuş bu gider tıkanması. Dediğin gibi çoğu sedancıdan şikayet warsa üretimden kaynaklanan bişe bunu da gidermek zor olsa gerek. Şu an yapılabilecek tek şey bol bol kontrol edip giderleri kendi çabalarıyla açmak sen ne öneriyorsun tuncay abi var  mı aklında bişe
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #22 : Kasım 14, 2010, 22:50:38 »
Dogukan sen ilk değilsin sonda olmayacaksın..Dikkat etdim şimdiye kadar su giderleri tıkanan torpidonun ordan su  giren araçların hepsi sedan..Hİç bir hb kullanıcısı daha buzamana kadar aracımın içine sur girdi demedi.ozaman bence sedanların çamurluk dizaynında bir sorun var gibime geliyor..
Dogukan bey aksaraydaymışsınız servise gidip gider yerlerini temizletin veya kendiniz yapın.Vedatın verdiği linkte vardı.Su gideri ön paçalıkların hemen ön tarafında.Ozaman orayı lifte kaldırıp içini temizleyin veya ön camın dibindeki siyah havalandırmayı cıkarıp yukardan aşaggı salı verin demiri..
Dediğim gibi sedanların çamurluk dizaynında bir sorun var gibime geliyor.Hb lerde neden tıkanma olmuyorlarda  sedanlarda var
...

dediğiniz gibi servise gittim.. ücretsiz olarak su giderini açtılar.. ve aracamın bakımını yaptılar.. şehir dışında olduğum için ve internet olmadığı için anca cevap yazabildim..sağolun..
2007 model toyota corolla linea