Gönderen Konu: nissan qashqai nasıl bir araç  (Okunma sayısı 29250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0-
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
nissan qashqai nasıl bir araç
« : Kasım 05, 2010, 16:59:52 »
Arkadaşlar bu araç hakkında bilgisi olan var mı nasıldır arazi araçları gibi her sene mi giriyor vizeye benim 2010 yarisim var garantisi bitince nissan qashqai düşünüyorum kardeş japon :) araba sizce nasıl?

Toyota Club Türkiye

nissan qashqai nasıl bir araç
« : Kasım 05, 2010, 16:59:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: nissan qashqai nasıl bir araç
« Yanıtla #1 : Kasım 05, 2010, 19:01:18 »
Guzel oldugunu ve pazar payının cıddı bır oranda oldugunu bılıyorum.
Pruva Neta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 05, 2010, 21:13:44 »
Alper bey fiyat olarak çok pahalı bir araç değil bence.Ayrıca babamın 98 primerasını 12 sene boyunca sadece akü teker balata masrafı yapıldı.Sağlamlık açısından toyotadan eksik kalacagını düşünmüyorum.Ancak üztünde 1,5 dci renault motoru kullanılıyor.Performans açısından nasıldır bilemiyorum.7  koltuk sistemi geniş aileler için bir avantaj.Benimde aklımda olan bir araç.ancak ben avensis verso ve qasqahi arasında kalıyorum.Ama zamanı gelince seçeneklerimin arasında olacaktır.2 elde  çok hızlı olmadıgını düşünüyorum avensise göre.Aam 2-3 çocuklu aileler için bence suv tarzına andırması nedeniylede gözardı edilemeyecek bir araç..A
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 08, 2010, 08:55:47 »
Teşekkürler arkadaşlar peki vize konusunu bilen var mı sanırım suc oldugu için 2 yıld birdir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 09, 2010, 18:17:38 »
Bende renaultla aynı motoru kullandığını duymuştum güzel bir araç ama motorun zayıf kalacağını düşünüyorum nissan da mazda gibi türkiyede ikinci elde diğer japon temsilcileri gibi çok fazla rağbet görmüyor nedendir bilinmez belki pazarlama stratejisi ve servis olayından ama nissan belki en iyi japondur diyebilirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 09, 2010, 18:23:44 »
çevremde o aracın bi kaç hastası var...öyle piyasada pek görünen bi araç değil ama bu tutlmadığı anlamına gelmiyor...pazar payı var ve aranan araçlardan olduğunu biliyorum...görüntü olarakta hoş ama performans konusunda bişey diyemem...tereddütlerim var...
Ev Alma... Toyota Al...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 09, 2010, 18:41:42 »
Öyle tahmin ediyorum yanılıyor da olabilirim dacia duster le aynı motor olabilir qashqai de

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • Kan Grubu: 0+
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 09, 2010, 18:47:20 »
qashqai iyi bir araç değil , zaten japonda değil fransız
aynı megane2 gibi tasarımı güzel yapıp araba satıyorlar.

parasını hak etmeyen bir araba...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • always toyota!!!(corolla t-sport)
    • Seyyah Otomotiv
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 09, 2010, 18:58:35 »
Arkadaşlar bu araç hakkında bilgisi olan var mı nasıldır arazi araçları gibi her sene mi giriyor vizeye benim 2010 yarisim var garantisi bitince nissan qashqai düşünüyorum kardeş japon :) araba sizce nasıl?
Renault Koleos la aynı bantta üretiliyor.Piyasa olarak çok rabet görmekte motor ömrü olarak bi toyota kadar ömür beklememe lazım ama düzenli bakımlarla dizel motor 450,000km civarında yol yapabiliyor...genel itibar ile güzel düşünülebilecek bir araç...
arabamın turbosunu havalandıran rüzgar, gir içeri usul usul beni atmosferikten kurtar....!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 09, 2010, 19:05:32 »
nasıl fransız ya. nissan orjinal japondur bizde de pikabı var  canavar gibi ama motoruna fransız diyorsan bişe diyemem doğrudur. ama hala aklım almadı benim nissan nasıl olur da reno motoru koyar. Zaten geçen gördüm arkasında dci yazıyor kendi kendime dedim bu reno'nun arması değil miydi dedim de burda da okuyunca kesinlik kazandı. motor fazla güçlü değil herhalde geçen ışıklarda ufacık bi kapışmamız oldu baş başa gittik performansı ii değil bence 1.5 dizel bi araç için onun beni hava da karada geçmesi gerekiyordu torktan dolayı.
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 09, 2010, 19:20:09 »
  Renault motor olarak oldukça gelişmiştir. Nissan'ın da sahibidir zaten, ayrıca bazı motorlarını başka Japon üreticilerine de vermektedir. Tıpkı Toyota'nın Peugeot ile karşılıklı motor alışverişinde bulunduğu gibi. Bir motorun, birden çok modelde kullanılması hem o motorun güvenirliğinin sonucudur, hemde ekonomik anlamda parça tedarik kolaylığının tüketici lehine gelişmesini sağlayan bir yoldur.
 Qashqai benimde hoşuma giden bir araçtır, 2.0L. Dizel 4 çekeri ise bence oldukça da caziptir ancak daha ekonomik kullanımlar için 1.5D. 'de oldukça makuldür. 1.5L. dizelden alınan güç ve tork da en azından 5 kişilik versiyon için bence yeterlidir. 7 kişilik olanı için net birşey söyleyemeyeceğim yüklü kullanımlar için. Bu birazda beklentiler ile alakalıdır ancak o motorun oldukça ekonomik ve iyi performansda olduğunu biliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
« Yanıtla #11 : Kasım 09, 2010, 22:04:55 »
evet dci motor kullanıyor qashqai... renault la anlaşma yapılmış bi kaç yıl önce motor gücü de kötü değil yani... muhteşem bi araç bence çarpışma testinden en çok ödül alan arabalardan biri olmuştu ilk çıktığı yıllardan sadece diz bölgesinden kötü not aldı ama diğer şeylerden neredeyse tam not almıştı... baya bi araştırdım geçen sene anneme almayı düşünüyorduk diye gerçekten çok beğendim ama tipi biraz daha güzel olabilirdi bence...
hesap iptal :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 10, 2010, 05:35:44 »
yahu nissanı zaten renault üretmiyormu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • always toyota!!!(corolla t-sport)
    • Seyyah Otomotiv
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 10, 2010, 08:18:29 »
  Renault motor olarak oldukça gelişmiştir. Nissan'ın da sahibidir zaten, ayrıca bazı motorlarını başka Japon üreticilerine de vermektedir. Tıpkı Toyota'nın Peugeot ile karşılıklı motor alışverişinde bulunduğu gibi. Bir motorun, birden çok modelde kullanılması hem o motorun güvenirliğinin sonucudur, hemde ekonomik anlamda parça tedarik kolaylığının tüketici lehine gelişmesini sağlayan bir yoldur.
 Qashqai benimde hoşuma giden bir araçtır, 2.0L. Dizel 4 çekeri ise bence oldukça da caziptir ancak daha ekonomik kullanımlar için 1.5D. 'de oldukça makuldür. 1.5L. dizelden alınan güç ve tork da en azından 5 kişilik versiyon için bence yeterlidir. 7 kişilik olanı için net birşey söyleyemeyeceğim yüklü kullanımlar için. Bu birazda beklentiler ile alakalıdır ancak o motorun oldukça ekonomik ve iyi performansda olduğunu biliyorum.
+1
arabamın turbosunu havalandıran rüzgar, gir içeri usul usul beni atmosferikten kurtar....!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Toyotasız, Araçsız, Yaya :)
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 10, 2010, 10:00:01 »
Deneme fırsatım olmadı ama çok merak ediyorum qashqai'yi..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 10, 2010, 14:37:31 »
 qashqai bana mantıklı geliyor güvenlik ve görünüm açısından auris'in sıfırını almaktansa 2. el bi  qashqai'yi neden olmasın, yakıt yakın, güvenlik daha iyi 2. eli var fakat test etmek gerek uzun yolarda konforlumu orjinal ses sistemi nasıl vs...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Kasım 10, 2010, 15:10:37 »
arkadaşlar bide juke var 49 milyar dizel ve lüks olanı yani tutulma ihtimali yüksek olanı auris dizel gene lüksü almışken diyene 48 milyar karar sizin :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 10, 2010, 22:36:52 »
Auris dizel yerine nissan juke da düşünülebilir.Çok ilginç bir tasarımı var .Aracı yakından görmedim ama şuan ençok merak ettiğim araçlardan biri.Bana urban cruiser tarzı bir araba geliyor.URbanda çok güzel bir araba aama bizler sedan tarzı geniş bagaj araçları sevdiğimiz için urban cruiser tutulmadı gibi.Juke da urban cruiser ile aynı bir araça benziyor.Bagaj hacmi çok önemli olacak.İç mekan ve dış görünüş olarak çok keyifli bir araca benziyor.İnternettki resimlerinde çok sportif duruyor.Arka kapının kolunu leon gibi kelebek camında saklı olması güzel bir hava vermiş..
Qasqahide çok güzel bir araç.Ancak işte 1,5 dci veya 1,6 benzinli.1,5 dci nekadar performans saglayacak.Donanım olarak bence fiyatı yükske değil.Aynı donanımlar toyotada olsa 80 binden aşagı satmazdı..
Sağlamlık olarak da nissan  bana göre çok sağlam bir araç.Hernekadar renault tarafından satın alınmış bile olsa..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 11, 2010, 09:39:34 »
Dün ikisinin katalogunuda ayrıntılı bir şekilde inceledim yakıt tüketimi qashqaide daha iyi benzinlilere baktım şaşırtıcı olan ise qashqai daha hafif 3 kg daha ne biliyim gösteriş ve güvenlik olarak qashqai ama konfor ve sağlamlık olarakta auris. Dayımın kullandığı 10 yılı geçkin bir pick up'ı var nissan sanırım büyük bir sorun çıkarmadı çok yol yapmadıgım için tüplü yada benzinli mantıklı geliyor dizel 10 binde bir benzinli ise 15 binde bir servise giriyor. Dün nissandan aradılar Juke da gelmiş test edebilirsiniz diye bi ara gidicem juke tasarımı çok farklı bence yeni nesil araçların tasarımı böyle farklı olucak :). Juke'u almak için acele etmemek gerek bence fiyatının çok artıcagını sanmıyorum 2. eline ilk alanların yorumuna... bakmak gerek düşük olasılık da olsa tutulmaz ise canınızı sıkabilir....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #19 : Kasım 12, 2010, 20:27:28 »
 Yakın arkadaşım Qashqai 1.5 dci Tekna aldı abisi de makyajlı 1.5 dci Platinium 66.000.-TL ye aldı . İkisine de bindim araç güzel bu fiyata hele platiniumda tam deri , cam tavan , nissan connect multimedia var motor renault dci 105 hp aracın gidişi de gayet yeterli bu fiyata çok iyi kia hyundai bile 90.000.-TL ye suv satıyor.
 Toyotada artık aklını başına alıp Rav4 e eskiden olduğu gibi önden çekiş versiyonu getirip küçük hacimli dizel koysada satış birinciliği hedefine daha rahat ulaşsalar bizde bahaneyle iyi bir seçeneğe sahip oluruz. ;)
Toyota aşk gibidir , yaşamayan bilemez.