Gönderen Konu: aracımın pert kaydı çıktı...lütfen yardım  (Okunma sayısı 70151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: aracımın pert kaydı çıktı...lütfen yardım
« Yanıtla #80 : Kasım 05, 2010, 21:20:10 »
gelin sen anladın kızım sana gerek yok mu deseydim.o zaman daha yanlış anlaşılırdı.imla yanlışı olmayan ileti yok gibi birşey.silinecek demek yerine başka bir uslüp daha hoş olurdu.ikinci olarak eskiden takip ettiğim kadarıyla hız sınırları ile ilgili katı uygulamalar vardı forumda şimdi herkes 200-250 km/h hızlardan bahsediyor.birşeye müdahele edilecekse bu imla kuralları değil trafik kuralları ile ilgili olmalı düşüncesindeyim.Herkese teşekkür ederim. Hande Hanım Yönetici iseniz ki bildiğim kadarı ile öyle, lafım evet size de...
2011 YARİS 1.0

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Kasım 05, 2010, 21:20:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #81 : Kasım 05, 2010, 23:43:07 »
Artık yöneticilerde konuyu dağıtıabiliyor bu sitede. Bu tarz uyarılarınızı özel mesaj yolu ile iletebilirsiniz sanırım.
Çok geçmiş olsun Yasin bey. Umarım sıkıntılarınız sona erer. Çok kurcalamayın sağlık olsun. Canınız sağolsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
« Yanıtla #82 : Kasım 06, 2010, 05:50:06 »
Yasin Bey; 2 yıl önce kayınbiraderime pert fiestayı satmışlar. kasko yaptırmaya gittiğinde pert kaydını öğrenmiş. Satıcı tamirciydi  :) geri almaya yanaşmayınca savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Ceza davası açıldı ama mahkeme, bu sizin aranızda serbestçe oluşan hukuki bir ilişkidir. Cezai yönü yoktur. Eğer zarar gördüğünü düşünüyorsan git hukuk mahkemesinde tazminat davası aç şeklinde bir gerekçeyle davayı reddetti. İşin böyle de can sıkıcı ve dolandırıcıları koruyucu bir yanı var maalesef. Bilmenizi istedim. Geçmiş olsun..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #83 : Kasım 06, 2010, 08:09:47 »
Konuyu kilitliyorum.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #84 : Kasım 06, 2010, 11:02:39 »
kilidi açıyorum
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #85 : Kasım 06, 2010, 13:09:20 »
Yasin Bey; 2 yıl önce kayınbiraderime pert fiestayı satmışlar. kasko yaptırmaya gittiğinde pert kaydını öğrenmiş. Satıcı tamirciydi  :) geri almaya yanaşmayınca savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Ceza davası açıldı ama mahkeme, bu sizin aranızda serbestçe oluşan hukuki bir ilişkidir. Cezai yönü yoktur. Eğer zarar gördüğünü düşünüyorsan git hukuk mahkemesinde tazminat davası aç şeklinde bir gerekçeyle davayı reddetti. İşin böyle de can sıkıcı ve dolandırıcıları koruyucu bir yanı var maalesef. Bilmenizi istedim. Geçmiş olsun..

Sen git baktırtmadan , soruşturmadan pert arabayı al , sonra mahkemeye ver; bu olmaz arkadaşlar, olmuyor
adam sana açıkça belirtmiş notere gittiğnde noterde aynısını soruyor ve satış belgesindede yazar
arabayı o halde alıp kabul ediyorsun
satıcının sana söyleme mecburiyeti yok
belki satıcınıda haberi yoktur, ondan onceki sahibi pert etmiştir...
bu durumda görev alıcıya düşüyor, aracı almadan önce adamakıllı araştırması lazım, servise 70-80 tl verip baktırdıktan sonra birde sigortadan sorgulayıp, en sonundada güvenilir tanıdık bir anlayana gösterildikten sonra alınır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 197000
  • Model Yılı: '98
« Yanıtla #86 : Kasım 06, 2010, 14:18:21 »
pert olduğunu belki satıcı biliyordu belkide bilmiyordu..bile bile sattıysa Allah'a havale etiik.Gerisini kendisi düşünsün.
hayat hep üç buçuk ile dört arasındadır..ya hep üç buçuk atarsın yada dört dörtlük yaşarsın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • always toyota!!!(corolla t-sport)
    • Seyyah Otomotiv
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #87 : Kasım 06, 2010, 18:09:03 »
Sen git baktırtmadan , soruşturmadan pert arabayı al , sonra mahkemeye ver; bu olmaz arkadaşlar, olmuyor
adam sana açıkça belirtmiş notere gittiğnde noterde aynısını soruyor ve satış belgesindede yazar
arabayı o halde alıp kabul ediyorsun
satıcının sana söyleme mecburiyeti yok
belki satıcınıda haberi yoktur, ondan onceki sahibi pert etmiştir...
bu durumda görev alıcıya düşüyor, aracı almadan önce adamakıllı araştırması lazım, servise 70-80 tl verip baktırdıktan sonra birde sigortadan sorgulayıp, en sonundada güvenilir tanıdık bir anlayana gösterildikten sonra alınır
bu olaya otomotivci olarak cevap vereyim...şimdi pert kaydı arabaya illaki hasardan dolayı açılmıyorarkadaşlar sel pert olabilir alttan darbe sonucu motordaki hasar büyük olacağından pert kaydı verilebilir bunların dışında kasko değerinin %45 ini gecerse hasar eksper aracı perte çıkarma yetkisine sahiptir..ve sadece tramerde pert kaydı olmasıda gerekmiyor yetkili servisler kendi bünyelerindede araçlara pert kayıtlarını tutuyorlar, bu nasıl olur derseniz araç hasarlı bir şekilde servise gider mebla büyük çıkar müşteri yaptırmak istemez dışarda daha ucuza maal etmek ve perte çıkartmak istemez arabasını, arabayı alır ama servis bu araca eksper cağırdığı için hasar meblasından dolayı işlem yapılmasa bile pert kaydı verirler bu durumda aracın pert kaydı tramerde gözükmiyeceği için hertürlü kasko sigorta yapılabilir...kemal abi senin dediğine gelecek olursak tüketici haklarında satıcının bildiği ayıp teşkil edecek durumları alıcıya söylememesi durumunda tüketici mahkemesi direk alıcıyı haklı bulur ve tazminatını arkadaş alabilir... pert aracın zararlarına gelecek olursak hasardan dolayı oluşmamış pert araçlarda sadece ve sadece mide bulandırır alacak olan müşteriye ve piyasada ortalama 20,000 tl ye satılacak aracın pert kaydı olduğunda değeri ortalama 13,000 tl ye kadar düşer bu açıklama yeterli olur diye düşünüyorum teşekkürler ;)
arabamın turbosunu havalandıran rüzgar, gir içeri usul usul beni atmosferikten kurtar....!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '12
  • 49 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #88 : Ocak 04, 2018, 10:29:50 »
Arkadaşlar, eşim, yeni aldığımız  2004 Corolla HB 1.6 arabası ile Ankara gimat'ta ağır bir kaza yaptı ve araba dün itibarı ile pert oldu.İlk zamanlar malı batsın dedik, sağlığı için koşturduk çok şükür onda bir şey çıkmayınca bu sefer de haliyle paramızın derdine düştük.Dünyanın hali bu olsa gerek, allah kimsenin başına böyle şeyler vermesin.Araç Anadolu sigortadan kaskolu idi.7 ay önce 39.000 TL'ye aldığımız arabaya 36.500 TL değer biçtiler.Buna itiraz ettik sonucunu bekliyoruz araç emsalsiz bir araçtı tamponlarında bile 1 gr boya yoktu.Burda tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.Çünkü bu soruları sigortaya yazı ile sordum ama hala cevap gelmedi.Bu formda bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların olacağını tahmin ediyorum.Acenta tarafından şahsıma gönderilen mutabakatnamenin son kısımlarına aynen şöyle yazıyor."sovtaj gelirinden dolayı şirketinizin uğrayacağı maddi zararı iade edeceğimi,aracımda bulunan tüm orijinal aksesuarları şirketinize veya şirketinizin göstereceği kişiye teslim edeceğimi,aracın satışı sebebiyle fatura düzenlenmesi aşamasında ortaya çıkacak KDV bedelinin tarafımca/tarafımızca ödeneceğini beyan,kabul ve taahhüt ederim" denilmektedir.Arkadaşlar bu KDV ödemesi ne anlama geliyor,birde  bizden araba satılırken KDV'mi talep edecekler bunu bir türlü anlayamadık.Son olarakta kaza esnasında arabanın yedek anahtarı kayboldu veya şuana kadar bulamadık bundan bize kasko bir sıkıntı çıkarır mı ? saygılarımla..