Gönderen Konu: 2011 corolla benzinli yakıt tüketimi  (Okunma sayısı 17762 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
2011 corolla benzinli yakıt tüketimi
« : Ekim 16, 2010, 13:21:32 »
merhaba arkadaşlar. aracımla geçen hafta istanbul ataşehir-eskişehir arası yol yaptım.yakıt tüketimiyle ilgili izlenimlerimi paylaşmak isterim. gişelerden çıkınca tüm göstergeleri sıfırladım anlık yakıt, ortalama yakıt vb. yola çıktığımda aracı hiç zorlamadan 90-100 km hızlar arasında kullandım.yokuşlardan inerken boşa aldım yerine göre gazdan ayağımı çektim.yokuş yukarı ise hızımı sabit tutmak için hiç gazı köklemedim gerektiğinde vites küçülterek 70-80 km hıza düştüm. kimilerine sıkıcı gelebilir ama bu hızlarda seyretmek insanı hiç yormuyor.neyse sonuç olarak eskişehire vardığımda 100 km de ortalama yakıt tüketimim 4.8 litre. aracımın kilometresi 2750 idi yola çıkarken. sanki ilk 1000 km ye göre çok daha az yakıyor.malum rodaj dönemi geçti yani.bana değerler çok çok iyi geldi. dönüşte ise göstergeleri tekrar sıfırlayıp hız-yakıt bağlantısını test etmek için eskişehir adapazarı arasında ortalama 120 km, otobana çıkınca adapazarı-istanbul arası -------- km arası hızla gittim ortalama yakıt tüketimi 5.7 litre gösterdi.bu hızlarda bile yakıtın bu kadar düşük olması beni şaşırttı.ama aracın 6. vitesine bağlıyorum yorumlarınızı bekliyorum.bu pahalılıkta toyotanın ekonomisi nedeniyle corollamı seviyorum...  

Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım. Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Trafik Kanununa göre otomobiller için azami
 hız sınırları, eğer aksine bir işaret belirtilmemiş ise; şehiriçi 50Km/s., şehirlerarası 90Km/s., otoyol 120Km/s. dir.

Toyota Club Türkiye

2011 corolla benzinli yakıt tüketimi
« : Ekim 16, 2010, 13:21:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 corolla benzinli yakıt tüketimi
« Yanıtla #1 : Ekim 16, 2010, 13:27:48 »
Melih bey tüketim gayet iyi dizeli aratmıcak bir tüketim ama size tavsiyem rampa aşağı inerken bundan sonra boşa almamanız bu hem sizin can güvenliğiniz için daha iyi hemde yakıt tüketiminizi düşürecek hemde fren balatalarınızı daha uzun süre kullanmanıza yardımcı olacaktır.

paylaşım içinde teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '11
  • 59 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 16, 2010, 13:35:30 »
tüketim değerleri gayet iyi ben geçen hafta istanbul-şarköy (220 km) arasını yarım depo mazotla katettim.ama geç kaldığım için biraz aşırı yüklendim şimdi yazarsam uyarı mesajı gelir o yüzden yazmıyorum :D
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #3 : Ekim 16, 2010, 13:39:23 »
Yağız 220 km ye yarım depo mazot mu yaktın bi mahsuru olmassa çıktığın yerle gittiğin yerin arasındaki rakım farkını öğrenebilirmiyiz çünkü 220 km ye çeyrek depo bilemedin bide onun yarısı kadar daha yakarsın yarım depo çok fazla. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #4 : Ekim 16, 2010, 13:42:28 »
eğer km ibresi son çeyreklerde gezse dahi çok gibi geldi bana anlaşılan hiç düz yolda kullanılmamış hep rampa çıkılmış....:)
TOPRAĞIMIZIN ÜZERİNDE ŞEREFSİZ YAŞAMAKTANSA,TOPRAĞIN ALTINDA YATMAYI ŞEREF SAYARIZ....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 16, 2010, 13:44:45 »
haklısın mahmut kardeşim.anlık tüketime bakınca yokuş aşağı gazdan ayağını tamamen çekince 0 ltr/100km gösteriyor. boşa aldığına ise 0.7 ltr/100 km gösteriyor. burada boşa almamak hem güvenli hem da hasaplı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #6 : Ekim 16, 2010, 13:49:05 »
Arabayı boşa almak tehlikeli.Varsın 10 lira fazla yaksın.Yakıt tüketimi bundan daha düşük olmazdı zaten.En düşüğü neyse onu yakalamışsınız.
Benim Hocam Toyota gibi adam!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ekim 16, 2010, 14:00:20 »
Yağız 220 km ye yarım depo mazot mu yaktın bi mahsuru olmassa çıktığın yerle gittiğin yerin arasındaki rakım farkını öğrenebilirmiyiz çünkü 220 km ye çeyrek depo bilemedin bide onun yarısı kadar daha yakarsın yarım depo çok fazla. :)
mahmut istanbul şişli'den çıktım otobandan hiç kesintisiz ----- arası gittim en düşük hızım ----- tı şarköy'de deniz hizasında rakım 0 yani ------'ü zorladım ama -----'te kaldı kamyonlardan dolayı

Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım. Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Trafik Kanununa göre otomobiller için azami
 hız sınırları, eğer aksine bir işaret belirtilmemiş ise; şehiriçi 50Km/s., şehirlerarası 90Km/s., otoyol 120Km/s. dir.

İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #8 : Ekim 16, 2010, 14:06:35 »
Yağız bu ne hız acelende olsa bu hızlara çıkmaman lazım lütfen hız kurallarına uyalım trafik kazalarının buyuk bir bölümü  hız kurallarının ihlali yüzünden olyor o yüzden mumkunsen bu hızlara çıkmıyalım yazdıklarımada kırılma seni düşündüğümden yazyorum yoksa banane der çekilebilirdimde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ekim 16, 2010, 14:11:41 »
Yağız bu ne hız acelende olsa bu hızlara çıkmaman lazım lütfen hız kurallarına uyalım trafik kazalarının buyuk bir bölümü  hız kurallarının ihlali yüzünden olyor o yüzden mumkunsen bu hızlara çıkmıyalım yazdıklarımada kırılma seni düşündüğümden yazyorum yoksa banane der çekilebilirdimde.
yok Mahmut ne kırılması yaaa biz arkadaşız tabiki benim iyiliğim için söyleyeceksin.saat 8 de olmam gerekirken şarköyde saat 8 de hala istanbulda şirkette olduğum için acele ettim birazcık.aslında hız çok sakat bişey tabikide ama bilmiyorumda bastıkçada basası geliyo adamın yaa :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 16, 2010, 15:23:17 »
Yagız 220 km yolda arabayı catlatsan 1 saatten daha erken varıs yapamazsın.
Bende sutten cıkma ak kasık degılım ama nedense boyle okuyunca daha urpertıcı gelıyor ınsana.
Anladıgım kadarıyla hep yollardsasın. Allaha emanet ol kendıne dıkkat et.
Pruva Neta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 16, 2010, 15:30:39 »
Yagız 220 km yolda arabayı catlatsan 1 saatten daha erken varıs yapamazsın.
Bende sutten cıkma ak kasık degılım ama nedense boyle okuyunca daha urpertıcı gelıyor ınsana.
Anladıgım kadarıyla hep yollardsasın. Allaha emanet ol kendıne dıkkat et.
yani zaten tam 2 saatte şarköydeydim ama İstanbul gişelerden çıkana kadar bayağı bi zaman kaybettim bide bilenler için söylüyorum karıştıranda biraz zaman kaybım oldu 120-130 o virajlarda en son bi savrulunca 100' e kadar indim.
valla Selçuk arabayı 9 ağustosta aldım 2 ayda 5000 km'e ye dayandı araba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Toyota Modeli
  • Kan Grubu: AB-
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 16, 2010, 16:10:12 »
Ben de çok memnunum yakıttan.Bugün Ankara- Konya arası gittim geldim (Kulu makasına kadar gittim ordan döndüm.) Ortalama 90km hız ile 4.8l/100km ortalama tutturdum.(6 viteste. Araç Auris 132bg Manuel)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ekim 18, 2010, 09:21:30 »
valla aradaki basmakla basmamanın arasındaki farkı dün öğrendim.istanbul'dan yalovaya gittim (200 km)ordan çınarcık yaptım 20  km gidiş dönüş 60tl mazot yaktı veriler 100km'de 4.5 lt gösteriyodu.sürekli 120 km hız hiç geçmedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 03, 2010, 01:41:52 »
selam arkadaşlar bugün 1.33 motorlu coralla aldım, 50 tl lik benzin aldım, 40 km gittim ve yol bilgisayrında en fazla 70 km daha gidebileceğim yazıyor:) Vites geçişlerim oldukça yumuşak ve uyarı lambasıyla da uyumlu, yani kesinlikle yüklenmiyorum ama inanılmaz bir şekilde yakıt tüketimi görünüyor.. acaba diyorum ben yakıt alırken depo sonuna kada boşdu hani içinde 50 60 km lik yakıt saklar ya arabalar, bu da öyle 50-60 km lik yakıtı gizlemeye mi çalışıyor? 50 tl lik benzinle 110 km yol gidersem çok ayıp olur sanırım:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2011 corolla comfort
« Yanıtla #15 : Aralık 03, 2010, 08:33:41 »
ilk aldıığımda benimde öyle oldu fazla yaktığını düşündüm ama bir süre sonra düşüyor. şimdi 500 km deyim. ve cogunlukla şehir içi ve rampa inip çıkmama ragmen ortalama 6.4 lt yakıyor. iyi bir kullanımla uzun yol 5 in altına çok rahat iner.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Comfort Extra
  • Kan Grubu: 0+
  • 18 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 03, 2010, 18:41:47 »
Aynen öyle.Arabayı ilk aldığımda 100TL lik benzin aldım.range 260 km gösterdi.Depo yarım dolu gösterdi.257 km sonra Düşük yakıt uyarısı verdikten 10km sonra 100 TLlik yine yakıt aldım.Bu sefer range 360 km gösterdi.Depo ise 3/4 dolu gösterdi.Galiba zaman geçtikçe yakut dahada düşecek.Şu an ortalamam şehir içi 8,3 LT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #17 : Aralık 03, 2010, 18:45:08 »
Aynen öyle.Arabayı ilk aldığımda 100TL lik benzin aldım.range 260 km gösterdi.Depo yarım dolu gösterdi.257 km sonra Düşük yakıt uyarısı verdikten 10km sonra 100 TLlik yine yakıt aldım.Bu sefer range 360 km gösterdi.Depo ise 3/4 dolu gösterdi.Galiba zaman geçtikçe yakut dahada düşecek.Şu an ortalamam şehir içi 8,3 LT
Bünyamin abi arabayı ilk aldığında çok az km gidecek kadar benzin oluyor ancak 1-1.5 lt ama düşük yakıt uyarısı verdiğinde araçta 7-8 lt yakıt kalıyor bu fark ondandır bidaha düşük yakıt gösterdiğinde 100 tl lik benzin alırsan range yine 360 km civarında ve depo göstergeside 3/4 dolu gösterecektir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Aralık 03, 2010, 21:26:24 »
Mahmuta katılıyorum. Bende plazadan cıkıp ha surdan ha burdan alayım derken yolda kalmıstım sıfır arabayla (fıesta) :D :D :D
Pruva Neta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Aralık 03, 2010, 21:55:05 »
4.8 fazla bilee bazı arkadaşlarımız uzun yolda 100km lik değere göre 3.8 yakıyor hemde 2006 corolla yani 5 vites :D kim olduğunu söylmeyeyim artık :D
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey