Gönderen Konu: Köprü ve otoban geçişleri ücretleri hakkında  (Okunma sayısı 3703 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı taylan ercan bintepe

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
Köprü ve otoban geçişleri ücretleri hakkında
« : Eylül 23, 2010, 21:21:58 »
Arkadaşlar malum çanakkalede oturdugum ıçin benım aracımda otoyoldan ve köprülerden geçmek için ogs-kgs v.b birşey yok ama gecen ramazan bayramı ve gecen hafta istanbula gelişimde her ikisinide kullandım bolca :) her neyse bana herkez fecı mıktarda ceza yemışşsındır dıyordu.bugun kart extrelerıne baktım.trafik ceza ödemesı 22.00 tl yazıyordu ben 3 defa kopruden 4 defa otoyoldan gecıs yapmıştım.bu ceza mıktarı doğrumudur acaba yoksa ılerde benı yuksek faiz beklermı trafık subeye gidip araştırayımmı ???

Toyota Club Türkiye

Köprü ve otoban geçişleri ücretleri hakkında
« : Eylül 23, 2010, 21:21:58 »

Çevrimdışı Hakkı Saygılı

• Site Yöneticisi
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
Ynt: Köprü ve otoban geçişleri ücretleri hakkında
« Yanıtla #1 : Eylül 24, 2010, 09:11:00 »
Bence araştırmana gerek yok Taylan, hemen ödemende fayda var :)
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı MUHAMMET YAMAÇ

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '08
  • Kilometre: 51000
  • Kan Grubu: 0+
  • 154 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 24, 2010, 09:22:02 »
sen bu cezayı ödeyiver, yüklü cezan sonra gelecektir büyük ihtimalle,
yaptığın kaçak köprü geçişlerinin cezası genelde şu şekilde hesaplanlanır 3,60 tl x 10 = 36,00 tl olur, yani 10 katını alıyorlar ve sen bunu 3 ile çarp ... otoyolda da en uzun mesafeyi misli düşün 4 ile çarp :))))

yada şuradan kontrol edebilirsin, http://ihlal.kgm.gov.tr/otoyol/

karayollarının sayfasından alıntıdır;

KGS  YA DA OGS’DEN GEÇİŞ İHLALİ (KAÇAK GEÇİŞ) YAPILMASI DURUMUNDA NE YAPILABİLİR?

OGS ya da KGS’ den kaçak geçiş yapıldığı durumlarda; kaçak geçiş yapılan plaka üzerine, geçişin yapıldığı günden itibaren 10 (on) gün içinde OGS ya da Kredili KGS alınması ve hesapların bankalar tarafından aktif duruma getirilmesi durumunda kaçak geçiş cezası normal geçiş ücretine otomatik olarak çevrilecektir. Bu durum, ön dolumlu olan Nakit KGS alınması durumunda geçerli değildir.

Hesabın 10 gün içinde aktif olup olmadığı bilgisi 0212 444 11 17 nolu OGS-KGS Çağrı Merkezinden kontrol edilebilir.

KGS’DEN YAPILAN GEÇİŞ İHLALİ CEZASI (KAÇAK GEÇİŞ) NASIL ÖDENEBİLİR?

www.kgm.gov.tr internet adresimizin ‘’OGS-KGS Geçiş İhlal Sorgulama’’ menüsünden cezalar öğrenilebilir.

Geçiş ücreti ve idari para cezalarının, Kabahatler Kanunu’na göre cezalı geçiş tebligatı gelmeden ya da tebligatın alındığı tarihi izleyen 15 gün içinde yatırılması durumunda geçiş ücretinin;  10 (on) katı tutarındaki idari para cezası %25 (yüzde yirmi beş) indirimli ödenebilmektedir.

Otoyol ve Köprü Geçiş ihlal cezaları PTT’nin herhangi bir şubesinden 351113 nolu posta çeki hesabına araç plakası belirtilerek ödenebilir.

Çevrimdışı Sefa ÖZCAN

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: -
  • Kilometre: 999999
  • Kan Grubu: 0+
  • 6 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 24, 2010, 09:24:48 »
bayramlarda geçişler ücretsiz değil miydi

Çevrimdışı Yağız Volkan

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 41000
  • 47 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 24, 2010, 09:35:16 »
bayramda köprüler ve otıyollar ücretsizdi Ercan.ama geçen hafta içide geçtim diyosun o gelen 22 tl cezada beni ekmenin faturası ;) asıl yüklü ücreti daha sonra tahsil edecem :D
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Çevrimdışı taylan ercan bintepe

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #5 : Eylül 24, 2010, 17:55:31 »
Yok reis ödemişti zaten kredi kartında  otomatik ödemeyle :) az once sorguladım borcunuz bulunmamaktadır yazıyor ama  neyse bu işte bir var :) Yagız senı eklmenın bedeli 22 tl cıkmı :D  o zaman haftayada edremitte  bekliyorum senı :D D artık yuklu faturayı sen direk lapsekiye gelince 100 cl'lik yenı rakıyla öderim ;)

Çevrimdışı Yağız Volkan

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 41000
  • 47 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 24, 2010, 18:28:56 »
neee 100 'lük rakımı allaaahhh :D
İnsanlara verdiğimiz değerin karşılığını alamadığımız için,arabalarımıza insanlardan daha çok değer verdik..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #6 : Eylül 24, 2010, 18:28:56 »

Etiketler: