Gönderen Konu: ULŞ.PER.OKL. VE EĞT.MRK. EĞT.A. 1'İNCİ ULŞ.EĞT.TB./GAZİEMİR/İZMİR  (Okunma sayısı 19324 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • we'll wrench your heart out !
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 12 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
sağolasın abi ayaklar bota alışkın sıkıntı yaşamaz inşallah... bakıcaz artık..

inşallah be tunç'um bi başlasında allahın izniyle sonu gelir heralde, düşünmen yeter kardeşim, büyük ihtimal efsaneyle gelicem amcaoğlu falan onlar bırakıcak gibi şimdilik, ama gelin karşılayın izmiri bilmiyoz toyotaclub karşılama töreni isteriz :D :D :D

dur  bakalım turkay  la  konusayım da  şöyle  bi  karşılarız  inş. seni ;)

bot'uda  2 numara  buyuk al ;)
Bizde  kabul görmez cahilden  gelen afra tafra !

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İsyankar Toyotacı :)
  • Araç: Corolla
dur  bakalım turkay  la  konusayım da  şöyle  bi  karşılarız  inş. seni ;)

bot'uda  2 numara  buyuk al ;)

zaten standart 45 değilmi :D :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
standart 45 mı ??? benım normalde ayak numaram 45 :wacko:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
standart 45 mı ??? benım normalde ayak numaram 45 :wacko:

yüzücü veya suda dolaşanların büyük olduğu belli oldu Taylan abinin 45 benim 44 :D
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
benimde o civarda bişey zaten :D :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
benimde o civarda bişey zaten :D :D :D

ozaman bi problem çıkmaz yaaa :D
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • bugün toyota'n için ne yaptın?
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A-
  • 1 kere teşekkür etti
277 KD. be ağbiciğim :)

hımmm. o zamaaan 2000 kasımda başlamışsınız. ben martında 273 olarak gitmiştim. hey gidi günler
94 corona 2.0 GLİ 3SFE

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
Evet Arif bey kasımda askerdim :) temmuz 2001 de geldim. Ekim 2001 de evlendim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Mantıklı düşünsene?Aklın fikrin nerde?Yavaş.!
  • 1 kere teşekkür edildi
Sağ sağlim git gel Asker.. Hayırlı tezkereler :) Ne heycanlısındır sen şimdi... :D
Hastanelerin de mağazalar gibi vitrinleri olsaydı, kazalar bu denli çok olmazdı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Sağ sağlim git gel Asker.. Hayırlı tezkereler :) Ne heycanlısındır sen şimdi... :D

amin taşkınım, inşallah... valla adını koyamadığım değişik bi heyecan, daha çözemedim :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.kayabuyukcelen.com.tr
  • Araç: Başka Toyota Modeli
  • Kan Grubu: B-
  • 10 kere teşekkür edildi
Hayırlısıyla git gel inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
eyvallah kaya cümlemizin evlatları inşallah....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
hadi bakalım burak, hayırlısı ile git gel, ama kırıkkaleye geldiğinde arayacaktın aramadın, asker gecesi falan olacak mı? haber verirsin dimi?
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
Hayirli olsun, gule gule git, gule gule gel insallah.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 64 kere teşekkür edildi
1993 yılında oradaydım.
Bizim şartlarımızla acemi erlerin şartları çok farklıydı. Şimdi çok değişmiştir oralar.
Ben 3 ayda 15 kilo almıştım. Palaska uçuca ancak çevreliyordu belimi.
Ulaştırma birlikleri genelde doğuda olmuyor ama alay seviyesi birliklerin içinde takım veya bölük düzeyinde bulunuyorlardı. Şimdi nasıldır bilmiyorum.
Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
hadi bakalım burak, hayırlısı ile git gel, ama kırıkkaleye geldiğinde arayacaktın aramadın, asker gecesi falan olacak mı? haber verirsin dimi?

murat abim araba ağzına kadar doluydu, misafirlerimiz falan vardı  o yüzden uğrayamadım, yoksa aklımdaydın inan, asker gecem olucak cumartesi günü 11 Eylül yani, bi manin yoksa beklerim, ankarada olan diğer arkadaşlarada haber vericem zaten...

1993 yılında oradaydım.
Bizim şartlarımızla acemi erlerin şartları çok farklıydı. Şimdi çok değişmiştir oralar.
Ben 3 ayda 15 kilo almıştım. Palaska uçuca ancak çevreliyordu belimi.
Ulaştırma birlikleri genelde doğuda olmuyor ama alay seviyesi birliklerin içinde takım veya bölük düzeyinde bulunuyorlardı. Şimdi nasıldır bilmiyorum.

özer abim herkes öyle diyo, çok rahat olucağımı diğer birliklerden falan çok farklı diyolar...

Hayirli olsun, gule gule git, gule gule gel insallah.

sağolasın ahmet abi, cemi cümlemizin evlatları inşallah...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • 2 kere teşekkür edildi
murat abim araba ağzına kadar doluydu, misafirlerimiz falan vardı  o yüzden uğrayamadım, yoksa aklımdaydın inan, asker gecem olucak cumartesi günü 11 Eylül yani, bi manin yoksa beklerim, ankarada olan diğer arkadaşlarada haber vericem zaten...

inşallah gözüm, adresi yazarsın bana...
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 64 kere teşekkür edildi

özer abim herkes öyle diyo, çok rahat olucağımı diğer birliklerden falan çok farklı diyolar...

Sınav sonuçlarını öğrenmek için Ankara Zırhlı Birlikler K.lığına gitmiştik. Listeden baktım ULAŞTIRMA yazıyor. O an böyle bir sınıf olduğunu öğrendim. Ben böyle bir tercihte bulunmadım diye söylenirken aklıma geldi. Tercih formlarını kontrol eden sb. Hava tercihimi silmişti. Yerine Ulş. yazmış.

Sonra her sınıf için ayrılan yerlerde sevk evraklarımızı almak için sıralandık. Her bankoda birsürü bekleyen varken ulş. 5-10 kişiydi. Ben nereye düştüm böyle adını yeni duydum kimse de tercih etmemiş filan derken bir Alb. geçiyordu. "Ulan torpillisiniz en iyi yere düşmüşsünüz" dedi. Biraz rahatladım.

Hakikaten doğru söylemiş. Okul çok rahattı. Nüfus az olduğu için herşey bol bol yetiyordu. Su sıkıntısı gibi bir dert yoktu. (Zaten su sıkıntısı genelde yoktur. Sadece traş, yıkanma vs. gibi faaliyetleri düzenli tutmak için kontrollü olarak su verilir.) Önceleri alıştırmak için kötü ve az yemek veriyorlardı. Sonra birçok yemeği ilk orada tattım. vs vs

Tayin listesi açıklandığında doğu hiç yoktu. Belki de bizim döneme denk gelmemiş olabilir. Bir de o zamanlar doğuda nakliyenin bir kısmı halen "Mekkare Bölükleri" (Katır katarı) ile sağlanıyormuş. 6-7 veteriner hekim vardı. Onların meslek kurası bu yüzden oralara çıkmıştı. Bize gelen meslek kuraları hep Ankara idi. Ben Ankara yerine Adana-Mersin arası bir birlik var orayı tercih etmiştim. Ne bileyim hareketli bir yer olduğunu. Barışta çalışan 2 tane Ulş.Terminal Birliği varmış. Ben de onlardan birini seçmişim (Diğeri İzmir). Sürekli yurtiçi ve yurtdışı göreve gittim. Ayda 5-6 gün Mersin'de olurdum onda da nöbet olurdu. Bazı ayların tamamı dışarda geçerdi (Silifke-Taşucu). O dönemlerde Kıbrıs'a gidip gelen askerler iyi bilir oraları.
Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
inşallah gözüm, adresi yazarsın bana...

ankarada evin önnde olucak abi ben yine adresi atarım biyere kadar gelirsin sonra alırım ben seni, başımla beraber...