Gönderen Konu: 2009 model versoma lpg taktırmak istiyorum ama hangisi?  (Okunma sayısı 9245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
Ynt: 2009 model versoma lpg taktırmak istiyorum ama hangisi?
« Yanıtla #20 : Ekim 09, 2010, 13:39:02 »
metin bey düşüncelerinize saygı duyuyorum olabilir mantıksız gelebilir ancak elbet bi bilinen wardır burada kısıtlı düşünceler içerisinde böyle konuşmak olmaz daha da çok araştırmak lazım. elbet bilinen bi gerçek wardır ki böyle bi montaja destek verilip takılıyor kimse can sağlığını tehlikeye atmak istemez tekrar dediğim gibi düşüncelerinize sayı duyuyorum bizzat teleflexi arayıp bilgi almak gerekir bunlar için. doğan şahin konusunda ise ben de kullandım şahin de yok herhalde ancak 2000 ve üstü doğan slx 1.6 ie lerde fabrika çıkışlı orjinal tüp var  bende kullandım araştırın demicem ama gerçek olan bu ilk benden duydunuz ama bilen kişilere sorarsanız bilginiz olur o doğanlarda simit tüp var  altında da demirden koruma var  hepsi orjinal. sağlıksız bi durum olsa yapmazlar elbet wardır bi koruma kalkanı egsoza göre...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ekim 09, 2010, 13:39:02 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Toyotasız, Araçsız, Yaya :)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ekim 09, 2010, 15:20:59 »
metin bey düşüncelerinize saygı duyuyorum olabilir mantıksız gelebilir ancak elbet bi bilinen wardır burada kısıtlı düşünceler içerisinde böyle konuşmak olmaz daha da çok araştırmak lazım. elbet bilinen bi gerçek wardır ki böyle bi montaja destek verilip takılıyor kimse can sağlığını tehlikeye atmak istemez tekrar dediğim gibi düşüncelerinize sayı duyuyorum bizzat teleflexi arayıp bilgi almak gerekir bunlar için. doğan şahin konusunda ise ben de kullandım şahin de yok herhalde ancak 2000 ve üstü doğan slx 1.6 ie lerde fabrika çıkışlı orjinal tüp var  bende kullandım araştırın demicem ama gerçek olan bu ilk benden duydunuz ama bilen kişilere sorarsanız bilginiz olur o doğanlarda simit tüp var  altında da demirden koruma var  hepsi orjinal. sağlıksız bi durum olsa yapmazlar elbet wardır bi koruma kalkanı egsoza göre...

Doğan ve Şahin'in orjinal tüpü olsa ne olur olmasa ne olur. Bakarsanız LPG tankları arabanın dışında değiller. Aracın stepne yeri yine bagaj hacminin içinde olduğu yere LPG tankının montajı yapılmış durumda. Aracın altından baktığın zaman, bagajın zaten varolan sacı ve orada bagaj içinde duran LPG tankını sabit tutan 3-4 tane vidanın bağlantı yapıldığı apaçık görünür. O zaman niye herkes bagajının küçülmesini dert ediyor. Koysun o zaman arabanın dışına tankı, dış etkenlerden senin koyacağın 3-4 mm'lik o alçaklıktaki sacın ne kadar sağlıklı olacağı da tartışılır olsun ve bu montaja da makina mühendisleri odası izin versin. Bence teleflex'i aramayın, LPG Sızdırmazlık İstasyonuna da sorabilirsiniz. Binek tip araçlarda LPG tankının araç dışında herhangi bir yerde montajlanmış bir aracın trafiğe çıkmasına izin vermedikleri söyleceklerdir. Eski Anadolu Pickup tipi araçlarda arka kasasına konulabiliyor ve düşünürseniz bu vatandaş halen o araçla nakliye yapıyor, neden kasasının hacmini daraltsın ? O da o zaman arabanın altında herhangi boş bir yere tankı monte ettirseymiş ? :) Montaj sorun değil iş izni alabilmek yasal olarak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Ekim 09, 2010, 20:32:31 »
şimdi dediğiniz gibi bu simit tüp yine bagajın kendi hacminin içinde stepne yerinde eğer stepne hacminin de altına falan yapılsa neyse haklısınız lastik koyulacak yere tank konuluyor bu sefer de tekerleği bagaja koymak zorunda kalıyorsunuz. ee buda tanka göre daha az yer kaplıyor. bu sağlıklı mı sağlıksız bunu tam olarak bende bilmiyorum o kadarını araştırmadım gördüğüm kadarıyla konuştum o yüzden derin araştırma da fayda var  diyorum belki de dediğiniz gibi yasaktır stepne yerine tank konulması bnm mantığım da sizin mantığınıza uyuyor ancak araçlar da orjinal olarak gördüğüm için kafama başka türlü takılıyor.

Bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok araştırmalarıma göre kocaman firma BRC simit tankın takılması YASAL'dır diyor. bu tankın diğer adı da TORODİAL. Demek ki yasalmış sağlıklıymış ki böyle büyük bi firma bile takabiliyor artk o anadolcu abilermiz de tanklarını aşağı alsınlar hacim küçülmesin

Bulduğum bi sitede daha açıklayıcı bişe var  arkadaşın biri yorum yapmış birde onu okumanızda fayda var  kopyalıyorum.

Biz daha iki gün önce bir arkadaşın aracına simit taktırdık. yani bir sorun yok veya istenilen standartta demekki araç taktılar muayeneden de geçti (meriva marka araçtı).

Saygılar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ekim 10, 2010, 09:53:03 »
şimdi dediğiniz gibi bu simit tüp yine bagajın kendi hacminin içinde stepne yerinde eğer stepne hacminin de altına falan yapılsa neyse haklısınız lastik koyulacak yere tank konuluyor bu sefer de tekerleği bagaja koymak zorunda kalıyorsunuz. ee buda tanka göre daha az yer kaplıyor. bu sağlıklı mı sağlıksız bunu tam olarak bende bilmiyorum o kadarını araştırmadım gördüğüm kadarıyla konuştum o yüzden derin araştırma da fayda var  diyorum belki de dediğiniz gibi yasaktır stepne yerine tank konulması bnm mantığım da sizin mantığınıza uyuyor ancak araçlar da orjinal olarak gördüğüm için kafama başka türlü takılıyor.

Bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok araştırmalarıma göre kocaman firma BRC simit tankın takılması YASAL'dır diyor. bu tankın diğer adı da TORODİAL. Demek ki yasalmış sağlıklıymış ki böyle büyük bi firma bile takabiliyor artk o anadolcu abilermiz de tanklarını aşağı alsınlar hacim küçülmesin

Bulduğum bi sitede daha açıklayıcı bişe var  arkadaşın biri yorum yapmış birde onu okumanızda fayda var  kopyalıyorum.

Biz daha iki gün önce bir arkadaşın aracına simit taktırdık. yani bir sorun yok veya istenilen standartta demekki araç taktılar muayeneden de geçti (meriva marka araçtı).

Saygılar...

Oğuz kardeşim, konudan kopuksun. Konu simit tank olsun silindir tank olsun değil. Her ikiside araçlarda isteğe bağlı kullanılabiliyor zaten :) Verso'ya takılmış ve dışarıda duran simit tip LPG tankından bahsediyoruz biz burada.  Sen Anadolcu abilerine söyle bakalım aşağıya aldığında tanklarını, sızdırmazlıktan geçebiliyorlarmı ? :)

O araç Opel marka olmasın (meriva'yı model olarak biliyorum). Simit yasak değilki zaten takılır ve muayeden geçer bunda ne varki ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A-
  • 7 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ekim 10, 2010, 11:11:00 »
evet metin abininde söylediği gibi sanırım aranızda bir anlaşmazlık olmuş. metin abiyle benim söylemeye çalıştığımız şey simit tankı bagajın altına yani arabanın dışına taktırmak sen simit tank taktırmak olarak algılamışsın. aracın dışına resimde görüldüğü gibi bir tanktan bahsediyoruz. yani tankın tipini değil takılacağı yeri ile ilgili bir sıkıntı var fakat belliki forumda hiç böyle montajlı araba kullanan yok olsaydı çoktan gelirdi :(

Uploaded with ImageShack.us
Benim babam toyota gibi adam!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Ekim 10, 2010, 15:06:25 »
o zaman tek bişe sorayım. bu tank stepne haznesinde mi altına takılıyor yani araçtan dışarı çıkıyor bu mudur yanii ??

eğer böyleyse tamam doğru haklısınız ben yanlış algılamış olabilirim kusura bakmayın eğer tüp aracın dışına stepnenin de altına takılacaksa buna bnm de lafım yok ama bence de uygun değil. :) abi ben kafaya taktım ya gidip şu doğanlara bakacam ben onlarınki de dışarda görünüyor acaba bi göz aşinalığı mı var  bi bakacam ona tankı tam olarak nereye takmışlar çünkü arkadan baktığınız zaman egsoz sağ tarafta tüp tankı da sol tarafta ve sac korumalı bu konuya bi açıklık getirmek gerek ama şu yukarda ki resme göre bana da uygun gelmedi açıkcası :)

bu arada da meriva opelin bi modeli yine verso tipli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Ekim 10, 2010, 15:08:01 »
murat abicim sen sakın böyle bi tüp taktırma egsozla bitişik ya canlı bomba gibi gezersin vallahi bununla bu kadar yakınında olduğunu bilmiyordum. muayene konusuna bişe diyemem bilgim yok ama tehlikeli vallahi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A-
  • 7 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Ekim 10, 2010, 22:15:19 »
ya işte ondan korkum hani egzos konusundada montajcılardan çok ayrıntılı bilgi alamadım. ama sen şu doğanlara denk gelirsen bir bak bakalım muayenede sorun çıkıyormu çıkmıyorsa tehlikeli birşeyi  muayenede
onaylıyacaklarını zannettmiyorum. ama egzos muhabbeti benimde çekindiğim bir konu işte bu tarz montaj yaptıran bir arkadaş mutlaka vardır konu onun ilgisini bir çekse aslında hepimizi aydınlatacak ama hayırlısı daha denk gelmesi bir türlü
Benim babam toyota gibi adam!!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Ekim 10, 2010, 22:58:57 »
vallahi murat abi eğer o doğanlarda dediğim gibiyse mutlaka onaylıyorlardır araçlar 2001 model 9 yıldan beri muayenesiz gezecek halleri yok ya wardır elbet bir şeyleri bende bakarım tabi ki bulduğumu araştırırım. egsoz konusu beni de yanıltıyor maalesef ama şöyle bişe de yapabilirsin abicim reklam gibi olmasında sahibinden.com a girip 2001 ve 2002 doğanları bul oradan her hangi birinin sahibini arayıpta bilgi alabilirsin nasıl olduğuna dair bence en mantıklısı bu ve zahmetsiz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Ekim 11, 2010, 08:53:13 »
o zaman tek bişe sorayım. bu tank stepne haznesinde mi altına takılıyor yani araçtan dışarı çıkıyor bu mudur yanii ??

eğer böyleyse tamam doğru haklısınız ben yanlış algılamış olabilirim kusura bakmayın eğer tüp aracın dışına stepnenin de altına takılacaksa buna bnm de lafım yok ama bence de uygun değil. :) abi ben kafaya taktım ya gidip şu doğanlara bakacam ben onlarınki de dışarda görünüyor acaba bi göz aşinalığı mı var  bi bakacam ona tankı tam olarak nereye takmışlar çünkü arkadan baktığınız zaman egsoz sağ tarafta tüp tankı da sol tarafta ve sac korumalı bu konuya bi açıklık getirmek gerek ama şu yukarda ki resme göre bana da uygun gelmedi açıkcası :)

bu arada da meriva opelin bi modeli yine verso tipli.

Oğuz, Doğan'lara sen yine bak tabi ama, dışarıda değil tanklar, ben söyleyim sana soğukta yorma kendini. Bagajda gömme stepne yerine takılmış olduğunu göreceksin bakarsanda, yada silindir tip olarak bagajın başka bir bölümünde :) Diğer türlü örnek verso'daki gibi yapılan montaj hem hatalı, hem çok tehlikeli. Buna benzer sonradan yapılmış korumalı montajlar makina mühendisleri odası tarafından kabul edilmiyor en azından binek otomobiller için...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Ekim 11, 2010, 22:12:07 »
metin abi dışarıda mı değil mi bende tam bilmiyorum eğilip bakmadım ama tek bildiğim bişe var  doğanlar da arka sol da bi siyah sac var koruma sacı orjinal tüplülerde oluyor simit mi silindir mi onu bilmiyorum ama bagajda olmadığını biliyorum çünkü yaylada bi abimiz de var  orjinal tüplü bagajına eşya koymuştuk o zaman gördüm. ne güzel vallahi dedim bagaj kocaman böyle dedim evet bunlarda tüp altta dedi valla güzel dedim detaya girmedim yani tüpün bagajda olmadığını kesin biliyorum ama stepnede midir ya da daha başka bişe midir bilmiyorum ancak öyle stepnede olduğunu da zannetmem çünkü sol tarafta ortada değil. hatalı tehlike izin verilmiyor dediğin şeylere bende katılıyorum abicim çünkü o konulan resimde daha detaylı gördüm bence de uygun değil. bu arada burda hava soğuk değil şort ve atletle geziyoruz soğuk yok yani ;)
    bide şunu söyleyim benm bi arkadaşım var (dı) manav kendisi ford otosanı var benzinli aracın altında kocaman silindir tüp var  korumasız valla küs olmasam arar sorardım muaneden geçirebiliyor musun diye o aklıma takıldı ama maalesf küsüm..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ekim 11, 2010, 22:25:04 »
Biz 2001 de sıfır orjinal fabrika çıkışlı brc tüplü kartal almıştık lpg tankı istetmenin yerindeydi ve arabanın altından hiç bir şekil gözükmüyordu lastikte bağajda sağ tarafta döşemenin altında diklemesine yerleştirilmişti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Ekim 11, 2010, 22:40:31 »
mahmut bu bilgilerin daha aydınlatıcı oldu hiç olmazsa kesin bilgiler. o saç konusunda belki kendileri yaptırıyorlardır (ama hepsinde olması da büyük tesadüf herhalde) araç bide kartal bagaj büyük.
 demek fabrika çıkışı brc takmışlar güzel vallahi stepne haznesine takılmış.

Murat abi sana en uygun tüp stepne de olan simit tüp bide 80 km lik ince lastik aldın mı oldu bitti başka bi çare yok herhalde çünkü silindir ile bagajının küçülmesini istemem açıkcası...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #34 : Ekim 11, 2010, 22:47:58 »
mahmut bu bilgilerin daha aydınlatıcı oldu hiç olmazsa kesin bilgiler. o saç konusunda belki kendileri yaptırıyorlardır (ama hepsinde olması da büyük tesadüf herhalde) araç bide kartal bagaj büyük.
 demek fabrika çıkışı brc takmışlar güzel vallahi stepne haznesine takılmış.

Murat abi sana en uygun tüp stepne de olan simit tüp bide 80 km lik ince lastik aldın mı oldu bitti başka bi çare yok herhalde çünkü silindir ile bagajının küçülmesini istemem açıkcası...
o dediğin siyah sac bizim kartalda vardı benzin deposu korumasıydı bu arada bizim araba ilk çalıştığında hep benzinle çalışyordu sonra lpg ye geçiyordu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Ekim 11, 2010, 22:52:56 »
wayy bide sıralı sistemdi hıı süper :)
ama kardeş kartala lafım yokta, doğanlarda benzin deposu altta değil arka koltuğun arkasında plazma tw tipinde ama büyük depo o yüzden doğanlarda ki altta ki sac ne işe yarar çözemdim.
ancak bunca konuşmanın ardına bnm kanaatim senin araban gibi stepneye simit tüp takılması...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #36 : Ekim 11, 2010, 22:56:45 »
wayy bide sıralı sistemdi hıı süper :)
ama kardeş kartala lafım yokta, doğanlarda benzin deposu altta değil arka koltuğun arkasında plazma tw tipinde ama büyük depo o yüzden doğanlarda ki altta ki sac ne işe yarar çözemdim.
ancak bunca konuşmanın ardına bnm kanaatim senin araban gibi stepneye simit tüp takılması...
Tofaşa akıl sır ermez belkide doğanın kartaldan ne eksiği var deyip takmışlardır. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Ekim 11, 2010, 23:15:07 »
hahahaha bak bu güzeldi olabilirr :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #38 : Ekim 11, 2010, 23:18:15 »
hahahaha bak bu güzeldi olabilirr :D
olabilir dil kesin öyledir :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Ekim 12, 2010, 10:01:04 »
:D :D