Gönderen Konu: 2000 Corolla VVT-I Hava Akış Ölçer Bakımı  (Okunma sayısı 2263 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 46 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
2000 Corolla VVT-I Hava Akış Ölçer Bakımı
« : Ağustos 18, 2010, 21:49:49 »
2 gündür arabama ani gaza yüklenmelerde bir silkelenme vardı.Yetkili servise götürdüm hava akışmetrenin değişmesi gerektiğini söylediler.Ücretini sorduğumda işçilik dahil 450 olur dediler.Bakımı ya da tamirinin mümkün olmadığını tek çözümün değiştirmek olduğunu söylediler.Ben düşüneceğimi söyleyip arkama bile bakmadan uzaklaştım.Sanayiye gidip tanıdık bir ustaya danıştım o da bu arabalarda genelde bu soru görünüyor istersen bi temizlettirelim olmazsa değiştirirsin dedi.Beni toyota ile hiç alakası olmayan bir man kamyon ustasına götürdü.Usta sensörü ve boğaz kelebeğini söktü spreyle güzelce temizledi.Şimdi arabam canavar gibi gaza her dokunuşuma anında tepki veriyor.Toyota servisinin 450 tl hallederiz dediği sorunu bir kamyon ustası 20 tl ile halletti.Şimdi gelde yetkili servise git veya güven...
2006 corolla sol A/T LPG

Toyota Club Türkiye

2000 Corolla VVT-I Hava Akış Ölçer Bakımı
« : Ağustos 18, 2010, 21:49:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Ynt: 2000 Corolla VVT-I Hava Akış Ölçer Bakımı
« Yanıtla #1 : Ağustos 18, 2010, 21:55:00 »
 Murat Bey,
 Oksijen sensörü ile hava akış ölçer çok alakasız parçalardır. Oksijen sensörü egzos borusu üzerinde bulunur ve temizlenmesi mümkün değildir. Sizin belirttiğiniz temizliği yapılan parça hava akış ölçerdir.  Müsadenizle açtığınız konunun içeriğini sadece hava akış ölçer olarak düzelttim.
 İyi forumlar.
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • 46 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 18, 2010, 22:29:27 »
Estağurullah,bakımı toyota yetkili servis yerine kamyoncuda yaptırınca adamın söylediklerine istinaden öyle yazdım :P
2006 corolla sol A/T LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2010, 22:31:12 »
Kamyoncuya gerek yok, kendiniz de yapabilirdiniz. Temizlik ise yaramis, gule gule kullanin.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 19, 2010, 00:35:02 »
Benim elimde sprey yoktu yavaş yavaş dikkatlice kulak pamuğu ile temizledim yanlarındaki ince yerleri peceteyle almaya çalıştım ne kadar oldu bilmiyorum ama etkisi yinede büyük :D
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)