Gönderen Konu: LPG Sıralı Sistemler Hakkında Soru-Cevap Köşesi  (Okunma sayısı 649837 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Sıralı Sistemler Hakkında Soru-Cevap Köşesi
« Yanıtla #2900 : Haziran 09, 2016, 23:31:20 »
Mehmet ustam aracım suzuki grand vitara. Ankarada kendim prins silverline montajı yaptırdım 10 bin km önce. Manifolda girilen yerlerden bir tanesi hafiften terleme yapmış gibi sanki dibine yağ akmış gibi duruyor. Halbuki gaz kaçağı yapılmıştı takıldığında ve bir şey yoktu. Acaba bu kaçak mıdır yoksa terleme mi yapıyor? Deliğin zamanla bollaşma ihtimali var mıdır? Eğer öyleyse dibine yapışkan sürüp kapatma gibi birşey yapılabilir mi?
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #2900 : Haziran 09, 2016, 23:31:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür etti
  • 200 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2901 : Haziran 10, 2016, 10:18:10 »
Merhaba Demirhan Bey ;
Büyük ihtimal ile her hangi bir sorun yok.Montaj esnasında gaz nipellerinin etrafına sürülen kimyasalın etkisi. Muhtemelen biraz fazla kullanılmış . Dediğim gibi her hangi bir sorun tahminimce yoktur. Lakin yine de içinizin rahat etmesi için sızdırmazlık kontrolü yaptırabilirsiniz. Şayet buralardan hava alsa AFR bozulacak ve arıza lambanız yanacaktır , hava alıp almadığını diognostik cihaz ile anlayabilirsiniz. Selamlar...

Mehmet ustam aracım suzuki grand vitara. Ankarada kendim prins silverline montajı yaptırdım 10 bin km önce. Manifolda girilen yerlerden bir tanesi hafiften terleme yapmış gibi sanki dibine yağ akmış gibi duruyor. Halbuki gaz kaçağı yapılmıştı takıldığında ve bir şey yoktu. Acaba bu kaçak mıdır yoksa terleme mi yapıyor? Deliğin zamanla bollaşma ihtimali var mıdır? Eğer öyleyse dibine yapışkan sürüp kapatma gibi birşey yapılabilir mi?
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2902 : Haziran 10, 2016, 11:50:30 »
Merhaba ;

Fotoğrafta da görüldüğü üzere gaz girişleri geriden . Valvematik toyotalarda gaz girişleri geriden olduğunda bu tip bir tekleme şikayeti yaşanabiliyor. Daha yakın noktadan giriş yapılırsa faydası olacağı kanısındayım. Sizin için kendi servisimizde yapılan montaj fotoğraflarını paylaşıyorum. Selamlar...

https://www.facebook.com/BRCOzenclerOtogaz/photos/?tab=album&album_id=493683154127481
Hocam bizim valvematic motorlarda kendi aracım olarak konuşursam. O plastik manifolt borusundan değil de manifolt plastiğinin karşısı motor blok kısmına takılmış enjektör ler. Burası doğru yer mi?
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2903 : Haziran 10, 2016, 15:48:21 »
Merhaba Talat Bey ;
Yakın olmasının faydası olur zararı olmaz. Lakin blok delinirken çapak riskini ortadan kaldırmak için gerekli önlemler alınmalı aksi halde çok ciddi problemler ortaya çıkabilir. linkte gösterilen yerden yapıldığında hiç bir sorun olmamakta.Selamlar...

Hocam bizim valvematic motorlarda kendi aracım olarak konuşursam. O plastik manifolt borusundan değil de manifolt plastiğinin karşısı motor blok kısmına takılmış enjektör ler. Burası doğru yer mi?
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 33000
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2904 : Haziran 15, 2016, 23:54:40 »
merhaba efendim iyi akşamlar tüm arkadaşlara 2011 model toyota verso ilk elden bir aracım var garanti extram da doluyor brc yada prince düşünüyorum hangisini seçmeliyim ve hangi markanın hangi ürünü bana uygundur fiyat açısından sorun yok iyi bir kit olmasını arzu ediyorum teşekkürler...
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #2905 : Haziran 17, 2016, 19:12:53 »
merhaba mehmet bey. bende 2015 otomatik corolla araç var. bu araca lpg taktırmak istiyorum. prins silverline düşünüyorum. prins iin teknomax modeli de olur dediler. brc de olur dediler . siz ne düşünüyorsunuz? ilginiz için teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2906 : Haziran 18, 2016, 04:00:00 »
merhaba mehmet bey. bende 2015 otomatik corolla araç var. bu araca lpg taktırmak istiyorum. prins silverline düşünüyorum. prins iin teknomax modeli de olur dediler. brc de olur dediler . siz ne düşünüyorsunuz? ilginiz için teşekkürler.
Prinsin gerçek isminin hakkını veren modeli VSI2 serisi. Silvirline modelinin enjektörlerinin diger firmaların kullandıkları enjektörlere nazaran bir artısı yok. Teknomax ise tamamen piyasada rekabet amaçlı bir ürün. Ben olsam Brc taktırırdım. Birde lpg taktıracağınız yer çok önemli. Size tavsiyem Çorum Brc yada Ankara Mocan Brc den müşteri memnuniyeti bakımından şaşmamanız.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2907 : Haziran 18, 2016, 18:31:20 »
Prinsin gerçek isminin hakkını veren modeli VSI2 serisi. Silvirline modelinin enjektörlerinin diger firmaların kullandıkları enjektörlere nazaran bir artısı yok. Teknomax ise tamamen piyasada rekabet amaçlı bir ürün. Ben olsam Brc taktırırdım. Birde lpg taktıracağınız yer çok önemli. Size tavsiyem Çorum Brc yada Ankara Mocan Brc den müşteri memnuniyeti bakımından şaşmamanız.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba mehmet bey bende BRC LPG taktırmayı düşünüyorum tavsiyeleriniz neler olurdu mesela OBD li olsun veya pipo ile deldirmeden yaptır yağlama aparatı gibi tavsiyeleriniz neler olurdu bu arada aracım 2011 toyota verso 1.6 valvematic teşekkürler ilginize...
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2908 : Haziran 20, 2016, 19:28:27 »
Merhaba Sarper Bey ;
Toyota gurubunda BRC tavsiye ediyorum. BRC Sequent 32 OBD destekli bir üründür. Bu araçlarda gaz pipolu montajı tavsiye etmiyorum. Yağlama kitlerini tavsiye etmiyorum , faydasından ziyade zararı olabilecek bir üründür.

Merhaba mehmet bey bende BRC LPG taktırmayı düşünüyorum tavsiyeleriniz neler olurdu mesela OBD li olsun veya pipo ile deldirmeden yaptır yağlama aparatı gibi tavsiyeleriniz neler olurdu bu arada aracım 2011 toyota verso 1.6 valvematic teşekkürler ilginize...

Mesaj Birleştirildi: Haziran 20, 2016, 19:33:12
Erhan Bey Merhaba ;

Mehmet Bey sağ olsun gerekli cevabı vermiş ben de bir iki ekleme yapayım.
LPG servisi işi araç sahibine bırakıyorsa o işten korkun. Amaç müşteriye takalım da ne takarsak takalım anlamına geliyor. Prins tercih edebilirsiniz lakin Prins',i Prins yapan Khein enjektörlü modeli VSI2 'dir. Buun dışında silverline ya da tecno max bildiğimiz Prins'ten uzak sadece etiket ürünlerdir ve tavsiye etmiyorum. Prins istiyorsanız VSI2 olmalı.
Ben kendi servisimde 0 km ve ikinci el Toyota araçlarına BRC Sequent32 montajları yapıyorum , ekstra kullanılacak Toyota tesisat ile de benzin enjeksiyon tesisatına müdehale edilmiyor . Gönül rahatlı ile aracınızda BRC tercih edebilirsiniz. Selamlar...

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '16
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2909 : Haziran 20, 2016, 20:23:18 »
 ben emre, öncelikle merhaba.konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum. 2016 model 1,33 life corolla sahibiyim1000 km deyken landirenzo marka lpg sistemi taktırdım.ve çıktığım ilk uzun yolda aracım ses yapmaya başladı ama lpg denmi yoksa başka birşeyden mi emin olamadım kocaeli toyota bayiine gösterdim sağolsun çok ilgilendiler ama o an ses yapmadığı için bulamadılar, antalyada landirenzo bayiine gösterdim oda lpg den değil dedi ama ses hala oluyor,sürekli değil ara ara ama can sıkıcı.. lpg de giderken yapıyor benzinde yapıyor ,bende sesi videoya çekip linkini koydum bilgili ve ilgili arkadaşların tecrübelerini bekliyorum.benim tahminim lpg yakıt göstergesi bu sesin kaynağı ama usta yok deyince üstelemedim.video. Linki aşağıda

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2910 : Haziran 20, 2016, 20:44:35 »
ben emre, öncelikle merhaba.konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum. 2016 model 1,33 life corolla sahibiyim1000 km deyken landirenzo marka lpg sistemi taktırdım.ve çıktığım ilk uzun yolda aracım ses yapmaya başladı ama lpg denmi yoksa başka birşeyden mi emin olamadım kocaeli toyota bayiine gösterdim sağolsun çok ilgilendiler ama o an ses yapmadığı için bulamadılar, antalyada landirenzo bayiine gösterdim oda lpg den değil dedi ama ses hala oluyor,sürekli değil ara ara ama can sıkıcı.. lpg de giderken yapıyor benzinde yapıyor ,bende sesi videoya çekip linkini koydum bilgili ve ilgili arkadaşların tecrübelerini bekliyorum.benim tahminim lpg yakıt göstergesi bu sesin kaynağı ama usta yok deyince üstelemedim.video. Linki aşağıda

Bu ses balatalardan geliyor LPG ile alakası yok. garantiden değişmesi gerekiyor serviste
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2911 : Haziran 20, 2016, 21:13:53 »
Bu ses balatalardan geliyor LPG ile alakası yok. garantiden değişmesi gerekiyor serviste
Araç 2500 km de daha balatalardan olabilir mi yani bir yıpranma söz konusu değil mümkün mü bu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2912 : Haziran 20, 2016, 21:23:56 »
Araç 2500 km de daha balatalardan olabilir mi yani bir yıpranma söz konusu değil mümkün mü bu

Evet mümkün, çünkü şu yüzden dedim bizim araç benzinli. bu ses var aracımızda oradan biliyorum. Kilometre az yada çok değilde balatadan kaynaklı bir ses. yıpranmasından değil sorun var diye düşünün
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 18 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2913 : Haziran 20, 2016, 21:32:01 »
bu ses lastikten geliyo balatada olabilir ama fren diskinin arkasındaki sacın diske değmesindende olabilir bu ses toyotalarda çok oluyo nedense benim araçta düşük hızlarda vardı bu ses ama nedense geçti kendi kendine

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2914 : Haziran 20, 2016, 22:25:59 »
Merhaba Sarper Bey ;
Toyota gurubunda BRC tavsiye ediyorum. BRC Sequent 32 OBD destekli bir üründür. Bu araçlarda gaz pipolu montajı tavsiye etmiyorum. Yağlama kitlerini tavsiye etmiyorum , faydasından ziyade zararı olabilecek bir üründür.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 20, 2016, 19:33:12

Çok teşekkür ederim ilginize içim çok rahat etti hayırlı işler bol kazançlar olsun diliyorum size....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2915 : Haziran 20, 2016, 23:07:41 »
Teşekkür ederim ilginize  haftasonu bayiye bir götüreyim o Zaman

Mesaj Birleştirildi: Haziran 21, 2016, 09:10:59
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=53465.0

Aynı durum başkalarında da olmuş sorun balata imiş arkadaşların dediğine göre

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2916 : Temmuz 01, 2016, 10:02:08 »
Rica ederim ,hiç önemli değil.Umarım işinizi görür.Selamlar

Antalya da tavsiyeniz olabilecek BRC bayii varmı 1.000 km ilk ücretsiz bakımımı yaptıracağım... Teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2917 : Temmuz 01, 2016, 22:32:59 »
sarper bey herhangi bir bayiye gidin.Gaz sizdirmazlik kontrolu yapiliyor.herhangi bir sikayetiniz var ise o değerlendiriliyor.ama kalibrasyonunuz iyi ise karistirtmayin.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2918 : Temmuz 01, 2016, 22:47:00 »
sarper bey herhangi bir bayiye gidin.Gaz sizdirmazlik kontrolu yapiliyor.herhangi bir sikayetiniz var ise o değerlendiriliyor.ama kalibrasyonunuz iyi ise karistirtmayin.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende araç bilgisayara bağlanıp bir kontrol ediliyor sanmıştım ve taktırdığım yerden farklı bir yer de de bakılınca 2. bir göz olarak iyi olur gibi düşünmüştüm...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2919 : Temmuz 01, 2016, 23:27:42 »
yok kendilerine yük olarak görüyorlar genellikle.Alet ile gazi kontrol edip sikayetiniz var ise ayarlarina bakabilirler.
ama acemi biri ise ayarlari dahada bozabilir.O yuzden takdirdiginiz yerdeki ustaniza güveniyorsanız baska yerde ayarlarina baktirmayin bence
2011 d4d Corolla